Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a teendő, ha alkoholista a szomszédom? fórum

Mi a teendő, ha alkoholista a szomszédom? (tudásbázis kérdés)


30. rosszmájú laci (válaszként erre: 1. - Reset)
2016. jan. 19. 08:52
Spájz ablakát berácsozni,szomszédot szemmel tartani,őrizni a saját piádat.
29. 9345b11ecc (válaszként erre: 17. - 76c87e32e1)
2016. jan. 18. 18:57

Lehet szociális fóbia egy gyakori fajtája, agorafóbiás és napestig sorolhatnám még csak azokat is amikkel volt dolgom.


A durva, hogy bármilyen rossz helyzetben is van, ha van szándék és kialakul a kellő akarat, akkor le tudd állni. Ingyenesek a táborok ahol, elvonó van.

28. 9345b11ecc (válaszként erre: 13. - Reset)
2016. jan. 18. 18:52

Ha alacsony a vércukra, a cukros víz még jobb is. Ha azt nem kér alkoholista.


De lényeget már leírták előttem.


Kettő, ha gyakran le esik a cukra, van neki otthon tuti még akár alkohol is, ha nem alkoholista.


Csak azon az emberen lehet segíteni, aki hagyja hogy segítsenek neki.


Kicsit más: Ha nem eszméletlen, még a műtéthez is hozzá kell járulni, ha csak nem életmentő a műtét, mert akutban helyzet állt elő. - de ott is meg van a határ meddig lehet elmenni.

27. 9345b11ecc (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2016. jan. 18. 18:46
Pontosan, dolgoztam humánus addiktológián OPNI után.
2016. jan. 18. 13:55
A szomszédom szintén alkoholista, plusz pánikbeteg. Mindig akkor tör rá a "menés" ha be van piálva (nyugdíj után két hétig), ilyenkor naponta 4x-5x is kopog, de már nem is nyitom ki neki az ajtót. Azt meg már a legelső alkalommal közöltem vele, hogy piáért ne is jöjjön, mert nem adok. Beszélgetni nem érdemes vele, mert amikor részeg, akkor utána elfelejti, ha józan, akkor meg sír, mert szégyelli magát. De ahhoz ragaszkodik, hogy ő nem alkoholista. Pedig az. Főképp, hogy depis gyógyszerekre iszik, így duplán elviselhetetlen. Egyébként józanul egy tök aranyos nénike.
25. syria (válaszként erre: 24. - Reset)
2016. jan. 15. 16:37
"a részegekre angyalka vigyáz" (Weöres Sándor: Az éjszaka csodái) :)
24. reset
2016. jan. 15. 16:05
Azóta nem jelentkezett. Remlém nem történt baja.
23. syria (válaszként erre: 19. - Reset)
2016. jan. 14. 18:14
Azért ez durva. Azóta nem kértétek számon?
22. kristo_f (válaszként erre: 1. - Reset)
2016. jan. 6. 17:26
Igyál vele így érzi az empátiát.
21. da16da8965 (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 6. 16:04
Cukorbetegségre pont jó a vodka!
2016. jan. 6. 06:05

...erre írtam, hogy oda fog szokni, ha itatod... és még agresszióba is átmehet ha nem kap tőletek piát.

Sajnos tényleg hagyni kell, te nem fogod semmilyen módon megváltani az ő világát.

19. reset
2016. jan. 6. 00:55
Megint becsengetett 2x éjfél körül, most nem nyitottunk ajtót..
18. syria (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 4. 21:00

Piával semmiképp nem lehet rajta segíteni.

Szerintem ne avatkozzatok bele az életébe, finoman küldjétek orvoshoz, így talán legalább arról leszokik, hogy becsengessen a (nem tudni milyen) baja miatt a szomszédokhoz.

17. 76c87e32e1 (válaszként erre: 15. - Reset)
2016. jan. 4. 20:26
Attól még lehet cukorbeteg, gondolom, az is súlyosbítja a dolgokat. Lehet, hogy nem tud normálisan közlekedni, bár tényleg furcsa, mert az ételt csak beszerzi magának. :)
2016. jan. 4. 18:47

Én azt gondolom, hogy semmi közöd hozzá, hogy alkoholista vagy sem.

Nem kell sehova jelentened.

Ha átmegy megkérni valamire és van kedved teljesítsd, ha nincs hajtsd el. Ennyi...

15. reset (válaszként erre: 14. - 76c87e32e1)
2016. jan. 4. 17:12
Igen, majdnem mindenkihez becsenget a szinten szerintem. Én csak azt nem értem, hogy miért nincs piája, ha pénze van. Amikor azt hittem, hogy a cukorbetegség miatt vannak ezek a tünetek (még legelőször, amikor nem is piát kérni jött), akkor felajánlottam neki, hogy hívk orvost, de azt mondta, hogy nem kell, majd eszik és jobban lesz.
14. 76c87e32e1 (válaszként erre: 13. - Reset)
2016. jan. 4. 13:34

De az mégsem megoldás, hogy ti itatjátok. Én nem is tudnék ilyen helyzetben adni, mert nem tartok otthon. Felajánlhatod, ha rosszul néz ki, hogy hívsz orvost hozzá.

Becsenget hozzátok, hogy adjatok piát?

13. reset
2016. jan. 4. 12:46
Nem akarom feltétlenül megoldani a problémáját (nem is tudnám szerintem), ami miatt bizonytalan voltam az az, hogy nem tudtam, hogy mi a helyes. Amikor valaki ennyire a "halálán" van, akkor adni kell, amit kér, vagy mentőt kell hozzá hívni vagy el kell utasítani (úgy, hogy közben akár az alkohol megvonásba bele is lehet halni).
2016. jan. 4. 10:17
Az alkoholizmus betegség,ha nyíltan,vagy zugba iszik is.Lecsuszik,s nincs megállás.Ha cukros és rosszul van,az bíztos,hogy orvost hívnák.De a cukorra sem lehet inni.Reszketni reggel az alkoholisták szoktak,míg piához nem jutnak.Leszokik majd ha kórházba kerül és pia nincs a közelben.
2016. jan. 4. 09:50
Egy alkoholistával egyetlen dolgot tehetsz: öntesz neki. Nekik egy céljuk van: inni. Amíg ő maga el nem határozza, hogy leszokik, addig te, vagy bárki más közeli, távoli családtag meg nem tudja változtatni.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 4. 08:56

Nem ismerem a helyzetet, de amit leírtál így ismeretlenül hajmeresztően veszélyes.

Nagyon nagy problémát is okozhatnál Magadnak. Lehet ez az ember cukros, de lehet alkoholista, drogos, pszichés beteg is.

Úgy gondolom nem Te vagy a hívatott megoldani a problémáját, nem adnék neki alkoholt. Nem merném magamhoz édesgetni, mert azt teszed akaratodon kívül. Aztán, ha egyszer akár, akaratodon kívül is nem tudsz neki adni, a jól kinéző meg is késelhet, mert nem kapja meg a "neki járó" adagját, az ilyenek azt gondolják, az nekik jár.

Semmiképpen nem szólnék bele az életébe, főleg nem foglalkoznék az orvosával, hiszen jó esetben, az orvos is elküldhet a fenébe, mint kívülállót.

A tűzzel játszol.

Amit tehetsz, ha segíteni szeretnél, a régi szomszédokkal beszélhetsz, mit tudnak a szomszédodról, beteg, vagy alkoholbeteg.

Szép dolog , hogy a lelkeden viseled a sorsát, de nem minden pszichopata néz ki annak, hidd el jobb ha visszavonulsz, elutasítasz. Nincs itthon alkohol, nem tudok lemenni, nem érek rá, nem érzem jól magam, vendéget várok stb. Orvost hívjak (hívhatok) kérdésre, ha azt mondja, igen hívj, ha előtted veszíti el az eszméletét, hívj, de egyébként nincs teendőd. Sok sikert!

2016. jan. 4. 08:40

A cukorbetegségére vodkát kér?

Ti pedig adtok neki?


Felesleges vele elbeszélgetni, a háziorvosával pedig pláne felesleges.


Ha legközelebb átcsönget rozzant állapotban, akkor hívjatok orvost.

8. csikil4ny (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 4. 08:14

Semmilyen körülmények között ne adjatok több alkoholt neki. Ha becsenget hasonló állapotban akkor mentőt érdemes hozzá hívni. Van családja? Igazán segíteni csak családtagok tudnak, ha rá tudják venni az elvonóra. A családunkban volt alkoholista....


Elbeszélgetni el lehet vele, de egyféleképpen fog reagálni: megsértődik, hogy beleszóltok az életébe.

7. 73829699c0 (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 4. 07:45
beszélgess el vele első körben,aztán attól függ.
2016. jan. 4. 07:26

Ha segíteni akarsz rajta, akkor beszélj a háziorvosával.

A többi nem a Te dolgod.

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 4. 07:16
Talán ne adjatok neki piát
4. 5056d3921a (válaszként erre: 3. - Reset)
2016. jan. 4. 06:25

...elképzelhető, hogy elvonón van és pont gyógyszert szed. Arra pedig egy bonbonmeggyet sem ehetne, nemhogy igyon rá!!!!!

Basszus, eszembe nem jutna alkoholt adni senkinek ha ezzel kopognának be hozzám!!!!


Nem biztos, hogy odaakarod magadhoz szoktatni igaz? ....

2016. jan. 4. 05:27
Egy viszonylag jó környéken élünk, soklakásos társasházban. Nyáron átcsengetett az egyik szomszéd, hogy cukorbeteg (elég rosszul is volt, remegett), de vendég jön hozzá és vegyünk neki vodkát, mert ő most nem tud. Adott pénzt is rá. Utána esett le, hogy valószínűleg alkohol problémái vannak. Azóta többször jött. Elég rossz állapotban volt, izzadt nagyon és remegett. Minden alkalommal adtunk neki italt, amikor jött. Tanácstalanok vagyunk, hogy mi a helyes ilyen esetben. Hogyan lehet rajta segíteni? Mentőt kellett volna hívni? Ez lehet a delírium tremens? A szomszéd teljesen kultúráltnak, normálisnak tűnik.
2. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Reset)
2016. jan. 4. 05:27
Ez legyen az ő baja. Ne foglalkozz vele.
2016. jan. 4. 05:15
Mi a teendő, ha alkoholista a szomszédom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook