Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Narancsbőr és fogyás fórum

Narancsbőr és fogyás (beszélgetős fórum)


2016. jan. 3. 21:30
Szerintem nem alkati és nem is mozgás, inkább táplálkozás kérdése. Legalábbis magamon így vettem észre: a cukor és zsír mellőzésekor teljesen elmúlt.
2016. jan. 3. 17:07

Olvass utana orvosi meg bioszos oldalakon a narancsbornek...utana tobbet tuti nem problemazol rajta :)


Amugy pedig tornazz, sportolj legy egeszseges. A pasik eszre se veszik csak a formakat ugyis :)

7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. jan. 3. 11:32
Tornázz heti 3-szor, 4-szer, igyál rengeteg vizet és el fog múlni a narancsbőröd. ;)
6. 2ab16d5612 (válaszként erre: 2. - 9c351f3362)
2016. jan. 3. 11:30

12-13 éves korom óta van narancsbőröm.. pedig le se lehetett lőni akkoriban (futás röpi bicikli 0-24-ben kb... )


alkati kérdés sajnos..

mint ahogy tigrismintás lettem 14 évesen.. pedig nem voltam terhes.. :D

5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. jan. 3. 10:45

Amíg szoptatsz, nem tudod eltüntetni mert a szoptatás során termelődő progeszteron és más hormonok is felelősek érte. Ez nem jelenti azt, hogy ne mozogj, vagy ne diétázz (szoptatás alatti szükségleteidet igénybe kell venni ezalatt), de a vízvisszatartás egész addig marad, amíg szoptatsz, közben persze a mozgással adsz egy alapot, hogy amikor abbahagyod a szoptatást, hamar elmúljon a cellulitisz.


A vízvisszatartás azért kell, mert ha iszol vagy nem iszol, muszáj a tartalék víz, ami az anyatej alapjául szolgál.


Persze tök jó a bőrradír vagy a zuhany alatti kötőszövet masszázs (a nedves bőrön egy szaunakesztyűnek azzal a felével, amin a göröngyök vannak), de nem használhatsz tengeri iszapos pakolást, mert ez kihat a helyi vízvisszatartásra. Szoptatás befejeztével viszont majd használhatod, ajánlom heti 3x alghe guam tengeri iszap, felkened, fóliával betekered, 45 percig hagyod hatni (ezalatt tornázhatsz is), majd lemosod. A tengeri iszapban még van egy csomó nyomelem, amik segítik helyileg is, hogy a cellulitisz leapadjon. Ismétlem, most még nem használhatod, mert elapadhat tőle a tejed, olyan erős helyi vízhajtó hatása van. Az edzés addig is nagyon fontos, és a kaja is. Sok víz, minden étkezésre fehérjeforrás (hüvelyesekből is)+zöldség, gyümölcs, olajos magok, olívaolaj.

4. Channa* (válaszként erre: 2. - 9c351f3362)
2016. jan. 3. 09:45

Hát nem tudom...

Nekem pont a CH csökkentett diéta miatt lett, eddig nem volt, ezért reménykedek benne, hogy elmúlik, pedig én sokat mozgok a diéta mellé....

2016. jan. 3. 09:43

Terhességi csíkok: ezek maguktól évek alatt kifehérednek, így elhalványodnak. Nem hinném, hogy véglegesen eltüntethetők lenének. Nekem 26 éve meg vannak. Nem zavar, egész halványak.


Narancsbőr: nem tudom, hogy lehet e bármit is tenni ellene. Nekem most így 48 évesen lett a fenekemen. Én járok tornázni, remélem hatásos lesz, bár az én koromban a kötőszövet, már,lehet ilyen marad:(


Mozgás: A legjobb az lenne, ha el tudnál menni tornázni valahová. Az elején sokszor abba hagyod majd a gyakorlatokat de hétről hétre egyre jobban fog menni. Ha nem tudod megoldani, hogy eljárj tornázni, akkor neten találsz videókat. Bármelyikkel kezdheted, a lényeg az, hogy rendszeres legyen. Heti 3x1 óra van napi 30 perc.

Majd később, amikor már ez is megy, akkor lehet mást és többet is csinálni. Majd kialakul.

2016. jan. 3. 09:42

szia!


A narancsbőrt mozgással és megfelelő étkezéssel tudod csak eltüntetni. a krémek önmagukban semmit nem érnek.

cukros és lisztmentes étkezés, rengeteg zöldséggel, hússal, ami sok fehérjét tartalmaz.

emellett a mozgást is be kellene iktatnod, azt mondják a heti 3-4 cardió ami már elegendő lehet.

ha ezek megvannak utána jöhetnek a krémek, meg az egyéb praktikák (váltózuhany, kávézacc, gyömbér stb.), de ezek semmit, SEMMIT nem érnek, ha nem változtatsz az étkezésen és a mozgáson.

sok sikert hozzá :)

2016. jan. 3. 09:20

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi,ki mivel tudott a narancsbőrén változtatni.Még nem néztem jobban utána a dolognak,de olvastam,hogy több stádiuma is van a narancsbőrnek.Konkrétan én császármetszés után vagyok 1,5 évvel,szoptatok még.Nem méregteleníthetek,pedig olvastam,hogy az fontos ebben.Krémekről nem tudok semmit,melyik az,amelyik hatékony.Házi kávézaccos ötleteket olvastam,amiket szeretnék kipróbálni,ha egyáltalán érdemes.Erről valaki valamit?Próbáltátok már?Tudom,hogy a folyamatos mozgás is szükséges.Hogyan kezdjem el?Eddig nem nagyon csináltam,mert a fiam egy örökmozgó,sosem tudok csinálni mellette semmit,de már muszáj valahogy bevezetnem a dolgot.Segítséget kérhetek?Illetve az is érdekelne,a striákat mivel halványíthatom?Vagy el is lehet tüntetni?Tudom,ez genetika is.Minden érdekel ebben a témában.Megköszönöm a linkeket is,de inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi,főleg olyasmikre,amik beváltak többeknél.Bár tudom,ez mindenkinél más lehet...Segítség? :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook