Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rend és tisztaságmanias a férjem! fórum

Rend és tisztaságmanias a férjem! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
334. bowie (válaszként erre: 329. - Timycat)
2016. jan. 7. 18:58
jahajjj, de irigyellek..:))))
333. gribedli*** (válaszként erre: 329. - Timycat)
2016. jan. 7. 10:29
Anyósom szerint veszít azért a fényéből időről időre. Ő rámegy ilyen géppel is, ami fényezi, nálunk ez élhetetlen lenne, szőnyeg van még a lépcsőin is. Persze, a cottót is el lehet rondítani a rosszul viaszozással, de 2 külön dolog, a cottó egy rusztikus valami, változó a göröngyössége, változik a színe, így természetes. Ha leesne valami és kiesik egy darab a cottóból vagy ha elhúzunk valamit és megkarcolná teljesen beleolvadna, a mienk spanyol cottó, egy kicsit sárgásabb és mattabb mint az olasz cottó.
332. IzaHold
2016. jan. 7. 09:59
Bár ki lehetne váltani vele az ecetet is, csak öblítéshez kellene, de ecetet mindenhol kapni, ezért használom bizonyos dolgokhoz ezt, bizonyoshoz pedig azt. :o)
331. IzaHold (válaszként erre: 330. - Timycat)
2016. jan. 7. 09:57
Én is használok citromsavat is az ecet mellett, pl a wc-hez, vízforralóhoz nagyon jó. Én is a sima iparit veszem.
330. timycat (válaszként erre: 317. - Andi6020)
2016. jan. 6. 23:41
Próbáld ki a citromsavat. De ne a felhígított szutykokat -bár abból a Müller saját márkás meglepően jó, de olajos hatást hagy fényes felületen- én iparit veszek, 400 Ft fél liter, nem hígítom, töményen használom, teljesen szagtalan
329. timycat (válaszként erre: 312. - Gribedli***)
2016. jan. 6. 23:37

Nálunk nagy térben sötét szürke gránit van. Nem értem mitől kellene félteni?

Kemény, strapabíró, tükörsima és gyönyörűen csillog rajta a fény.

328. hulló csillag (válaszként erre: 319. - Kacagó11)
2016. jan. 6. 17:25
Csak kb. szoktam öntögetni, a víz nálam több, mint a mosogatószer, a citromsav kb. 2 evőkanál egy egész spricnis flakonba (fél literes)
327. bowie
2016. jan. 6. 13:15
a kasmírosat én is imádom
326. IzaHold
2016. jan. 6. 09:53
Én a felmosóvízbe teszek egy-két ek mosószódát, kb. ugyanannyi ecetet, és 10-15 csepp mosóparfümöt és semmi nem érződik az ecetből, a mosóparfüm viszont istenien érződik!!!:o) A kasmír virág, vízililiom, tavaszi szellő és levendula a kedvenceink.:)
325. andi6020 (válaszként erre: 320. - Channa*)
2016. jan. 6. 08:22
Oké, de én ezt az attrakciót pá éve december 24.-én délelőtt hajtottam végre. Tök büdös volt az egész lakás.
324. IzaHold (válaszként erre: 323. - Shanee)
2016. jan. 6. 07:48
Nálunk néha a napi is kevés.:)
323. Shanee (válaszként erre: 41. - Heli81)
2016. jan. 6. 07:34
Na várj....heti egy porszívózás NEM mánia! Még a kétnaponta is normálisnak számít....
322. Shanee (válaszként erre: 16. - Heli81)
2016. jan. 6. 07:24

9 hónapos babával hogy tudsz ennyire figyelni a rendre? ÉS ha nem veszel észre valamit, ami leesik, a férjed szó nélkül kitakarítja, vagy replikázik neked?

Nem lehet könnyű nektek ilyen feszkóban élni....

Próbáld valahogy rávenni, hogy menjen el orvoshoz.


Szerintem vagyunk páran, akihez nyugodtan jöhetne egy-egy napra kiélni a mániáját :D (bocsánat)

321. IzaHold (válaszként erre: 313. - M0ncsa)
2016. jan. 6. 05:59
Köszi-köszi, én ezt használom lassan két éve, amióta átálltam a mosásnál is az ökora. :) Mindenhol van egy spricnis flakonom.:DD A konyhában pedig teafaolajat is teszek bele 10 cseppet. De máshová nem, mert üveget, tükröt is takarítok vele, és ott nem lenne jó. Konyhában viszont így mindent tutira fertőtlenít is.
320. Channa* (válaszként erre: 316. - Andi6020)
2016. jan. 6. 04:59

Az én férjem is húzogatja az orrát, meg megjegyzéseket tesz, de nem igen érdekel:D

Én nem teszek bele mosogatószert, csak esetes vízzel lefújom az egész fürdőt, majd 10 perc múlva letusolok mindent, letörölgetem a wc-t, mosdót, csempét és felmosok. Az egészben a pakolás tart legtovább.

319. kacagó11 (válaszként erre: 315. - Hulló csillag)
2016. jan. 5. 23:55
Mennyi citromsavat,mennyi vízben és milyen arányban a mosogatóval?
318. M0ncsa (válaszként erre: 317. - Andi6020)
2016. jan. 5. 23:44

[link]


Plusz ehhez meg kb. ugyanennyibe kerul a mop.

Annyiban kulonbozik a simatol, hogy femkeretes a felmoso feje, nagyobb, es sokkal jobb minosegu a ravalo "rongy" (nagyobbak a bolyhok, stb.).


Kaphato a vacakabb hazi verzio is, nyilvan olcsobb. De olyat nem veszek.


Mondjuk szettben most aranylag olcso: [link]

Nalunk sajnos csak kulon lehet kapni, azt is csak az OBI-ban, ahol eleve minden jo draga. Egyelore. Mindegy, kivarom :)

317. andi6020 (válaszként erre: 314. - M0ncsa)
2016. jan. 5. 21:28
Az melyikaz?
316. andi6020 (válaszként erre: 313. - M0ncsa)
2016. jan. 5. 21:26
Emberem majdnem elkergetett a háztól, amikor ezzel takarítottam ki a fürdőt (meg ecetes vízzel mostam fel a nappalit). :D
315. hulló csillag (válaszként erre: 313. - M0ncsa)
2016. jan. 5. 21:21
Én is használtam ezt a keveréket, nagyon jó volt, viszont lélegezni nem mindig tudtam mellette :) aztán kipróbáltam a citromsavat, amit vízben feloldok és szintén mosogatószert adok hozzá, ez ugyanolyan hatékony mint az ecetes, viszont nincs szaga. Azóta pedig csak ezt használom.
314. M0ncsa (válaszként erre: 308. - Timycat)
2016. jan. 5. 21:02

Nekem mindig belefajdult a csuklom a csavargatasba. Nem beszelve a mindenfele foltokrol (tudod, olyan, ami csak bizonyos szogbol latszik, es annal idegesitobb, mert nem latod, hol kellene sikalni), ez a mop gyonyoruen letakaritja. A regi, na az tenyleg csak maszatolt.


Az almom amugy a Leifheit uj Profi felmososzettje, de abbol csak a vodor kerul 60 euroba. En meg nem vagyok hajlando kiadni 120 eurot egy komplettre. Ugyhogy megvettem a Viledat 30-ert akciosan, es elegedett vagyok vele :)

313. M0ncsa (válaszként erre: 311. - IzaHold)
2016. jan. 5. 20:57

Mielott vegyszert veszel, szerintem probald ki ezt: [link]

En azota aldom bowie nevet, amiota megosztotta velem ezt a remek kis receptet. Igaz, leghatekonyabb vizkore (pl. kritikan alulian mocskos zuhanyfulke tisztitasara, csodakra kepes, de tenyleg). De en hasznalom mindenre, tobbek kozt fugatisztitasra is. Nem minden alkalommal, amugy forro vizzel mosok fel. De evente 1-2x atsikalni vele a fugat nem art.

312. gribedli*** (válaszként erre: 304. - Timycat)
2016. jan. 5. 15:40
Anyósomnak is csiszolt gránit van mindenhol, de ő annyira félti, hogy letakarja a szép padlóját szőnyegekkel. Mi ellenkezőleg, direkt rusztikus padlókat választottunk, amit nem kell letakarni. A nappaliban cotto van, amiből olyat választottunk, hogy göröngyös és itt-ott természetes repedései vannak. Igaz, ezt viaszozni kell, de akkor is nagyon strapabíró és természetes. A konyhában és a lépcsőkön luzerna kő van, és nincsenek fugák, ezeket úgy teszik le, hogy szorosan egymás mellé. A hálórészen meg jó rusztikus parketta, mintha régi lenne, és csak a játszósban sima felületű de jó széles hajóparketta. Mi 500nm-en lakunk, anyósom célzott egyszer gránitra, hát erre mi egyöntetűen nemet mondtunk. Nagy házba olyan padló kell, amit nem félt az ember, amit könnyű takarítani, a nagy házat, nagy tereket élni kell, készpasszslussz, nem akarja senki a fél életét azzal tölteni, hogy sikáljon, vagy hogy takargassa szőnyegekkel mert félti. De megjegyzem, egy kis lakásban én is tuti, hogy gránitot tennék, sőt, olyan feketét, csillogóst, hogy megcsússzon rajta a légy:DDD
311. IzaHold
2016. jan. 5. 12:20
Utálom a vegyszereket, de a múltkor elgondolkodtam és beírtam a keresőbe, hogy fugatisztító, ott kihozott egy olyan oldalt, ahol csak be kell ecsetelni a fugát, hagyni picit és egy szivaccsal letörölni és ugyanígy a rücskös járólapon is. A videón teljesen jól működött. Lehet, hogy egyszer rendelek és kipróbálom.
310. IzaHold (válaszként erre: 294. - Channa*)
2016. jan. 5. 12:17
Na, igen..ezt el is tudom képzelni, az engem is zavarna és térdre borulnék előtte...:D Remélem, ha egyszer költözünk nem fogok ki ilyet.:))))))
309. IzaHold (válaszként erre: 272. - Heli81)
2016. jan. 5. 12:13

Én kiporszívózok, alaposan! És utána mosok fel. Sepregetést ezért nem szeretem, mert utána huzigálom a koszt. A porszívóval alaposan be tudok szívatni a legkisebb sarokba is. Makulátlan utána. Persze, ha fugára gondolsz, az más kérdés...azt biztosan szebben lehet kézzel, de én nem fogok végigtérdelni a lakáson.:D

Most már nekem is ilyen centris mopom van, az azért nem ér be mindenhová, mint a régi, de azért akrobatázok vele. Viszont a fugát a régivel szebben át tudtam csiszitülni, mert annak kicsi volt ez a műanyag tartó része, és meg tudtam dörzsölni. Nekem a férjem nevetett, amikor ezt mondtam, azt mondta, ezzel gyorsabb lesz, de mondom nem is olyan alapos. És valóban, a fugákat át kell sikálnom valamikor...térdelve, vagy előveszem a régit és hátha...:DDDD

308. timycat (válaszként erre: 307. - M0ncsa)
2016. jan. 4. 21:55
Nekem is van ilyenem, a takkernő szereti és ő használja, én utálom hogy sokat kell pedálozni, elmegy vele az idő így maradok a sima csavarósnál
307. M0ncsa (válaszként erre: 302. - Globus)
2016. jan. 4. 21:38

200 nm-t is, hidd el :p


En amugy most vettem egy ilyen mopot, es nagyon elegedett vagyok vele, szepen felmos, nem mint a regi vacak. Meg csavarni sem kell, mert a vodre labbal hajthato centrifugas: [link]

306. timycat (válaszként erre: 298. - 2ab16d5612)
2016. jan. 4. 21:38

neeeem, én talán ha egyszer vágódtam el, és akkor sem a tükörsimán, mattabb, enyhén rücskös a kő az előszobában és az egyik lépcsőházban és az egyik lekerekített lépcsőfokon csúsztam meg... ja igaz én zokniban mászkálok, van 4-5 pár benti papucsom/cipőm de nem használom őket.


A gyerek esetében meg betudtuk annak hogy ígyis-úgyis esne-kelne, nem a kő hibája.

305. andi6020 (válaszként erre: 303. - Timycat)
2016. jan. 4. 21:33
pacsi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook