Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Állandósult magas gyomorsav és emelkedett éhomi vércukorszinten segíthet az, ha átállok paleo életmódra? fórum

Állandósult magas gyomorsav és emelkedett éhomi vércukorszinten segíthet az, ha átállok paleo életmódra? (tudásbázis kérdés)


21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Kristo_f)
2016. jan. 4. 22:27
Emelkedett éhomi cukorszintről is szó volt. Onnan inult az egész gondolatfolyam :)
20. Anyagi
2016. jan. 4. 18:32

Nem csak savas, de lúgos reflux is létezik.

Ugyanazok a tünetei és eldönteni is csak mintavétellel lehet.


Az inzulinszint csökkentésére pedig , Te is tudod, a szénhidrátbevitelt kell korlátozni. (kenyérfélék, cukor, krumpli, rizs, száraztészta, édes gyümölcsök stb.)

19. kristo_f (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2016. jan. 3. 17:13
A TSH illetve a kapcsolódó pajzsmirigy működés, milyen összefüggésben van a gyomorsavval?
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - B90da28353)
2016. jan. 2. 13:37

erőszakolj ki egy nagylabort tsh-val, magánban meg menj el egy cukorterhelésre (inzulinrezisztencia gyanúja miatt)


ez a kezdet, ennyia minimum, amit most meg kell csináltass


A táplálkozásodban első körben hagyd el a tejtermékeket teljesen, 2-3 hét után nézd meg, javul-e a helyzet. A lakosság negyede tejérzékeny, csak a legtöbben nem is tudnak róla.

2016. jan. 2. 13:29

Az a helyzet, hogy eddig ahány orvosnál voltam parasztvolt :D ... így nem erőltettem, főleg hogy egyetem, mellette 35-40 óra meló, persze nyilván saját választás, így nehéz időt szorítani. Bár előtte jelentkeztek ezek a problémák.

Itthon mértem vércukrot általában 6,3-6,8 körözz volt, úgy is, ha előtte biztosan nem ettem 10 órával semmit. Túlsúlyos nem vagyok, ugyan felszedtem 1-2 kilót az utóbbi időben, de így is a 168 centimhez olyan 63-64 kiló vagyok.

A savra annó kaptam gyógyszer, pantoprazolt, azt szedem, amellett jobb, mint nélküle volt, de így is vannak kiemelkedően rossz időszakok. Egész testileg rosszul tudok lenni a savtól, nem tudom leírni igazán, néha mintha az agyam is elsavasodna, most ez persze hülyén hangzik, de nem tudom másképp leírni :D.

A háziorvosomról pedig annyit, hogy egyszer alapból kellett egy vérvétel, és én kértem, hogy csapjunk hozzá még egyúttal egy TSH-t is, hogy nem e azzal van gond, erre leoltott, hogy ez a baj a sok pánikbeteggel (akkor azt hittem az lehet, de valószín a savtól voltam olyan rosszul, hogy ilyen tüneteket okozott), mindig kitalálnak valamit ... mondta ezt úgy, hogy előtte 1 évig simán nem is látott ... most sem voltam nála már vagy 1,5 éve. :/

2016. jan. 2. 12:57

a vegánság és a makrobiotika segít



a paleo annyira nem harmonizálja a vércukrot

2016. jan. 2. 08:55

Azt hittem, voltál orvosnál, de ha nem, akkor sürgősen menj el. És ha kifogsz valami nem jó dokit, menj másikhoz. Addig tedd, amíg teheted, nehogy az legyen, hogy olyan rosszul leszel, hogy nem lesz energiád olyan orvost keresni, aki tud segíteni.


Nekem régebben volt refluxom, és azt hittem, elmúlt, mert nem éreztem, hogy sok lenne a savam. Aztán nemrég véletlenül eljutottam egy jó orvoshoz, és egy kérdésemből kiderítette, hogy nagyon is van savam, ami marja a gyomorszájat, de csak enyhe nyomásnak érzékelem, meg köhögésként, amit végképp nem írtam volna a reflux számlájára. Szóval jobb, ha először orvoshoz fordulsz, és a tanácsai alapján próbálsz még plusz gyógymódokat kitalálni. Én is tudom, milyen orvosok vannak, de hidd el, jók és felkészültek is vannak, akik tudnak és akarnak segíteni, csak ki kell nyomozni őket. Ezt tedd meg minél előbb, amíg van rá erőd.


A háziorvosod milyen? Benne meg tudnál bízni? Érdemes lenne nála kezdeni.

14. Annyka (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2016. jan. 2. 07:27

Kedves Folyópartiéticsiga! Én a helyedben az emelkedett vércukorszinttel elmennék a háziorvoshoz és kérnék egy beutalót laborvizsgálatra. Az eredmény után a doki úgyis elmondja, hogy mit kell tenni.

Nem riogatni akarlak, de egy ismerősömnek is eleinte csak a reggeli vércukra volt magas, és a kedves orvos haverjai csak legyintettek, hogy ó ez nem vészes öregem. Aztán a pasi nem is foglalkozott vele,hiszen a haverjai, akik orvosok azt mondták nincs vész. Aztán lett vész, és nagyon nagy. Először csak az egyik lábát kellett amputálni, aztán pár hónap múlva már a másikat is. A kórházban pedig kapta a letolást, hogy ha idejében orvoshoz fordul, akor gyószerekkel, injekcióval és a cukorosaknak kötelező diétával élhetné az életét. Ennyit az orvos haverokról.


Az állandósult magas gyomorsavval kapcsolatban, saját tapasztalatból és állandó gyógyszerszedés mellett,csak azt tudom mondani ha jön egy sztresszes helyzet, akkor a gyomorban fokozódik a helyzet. Ezeket a rohamokat át kell vészelni. A gasztroenterológus szerint ez pszichoszomatikus betegség. Enyhíteni lehet gyógyvizekkel (Salvus víz segít) orvos által felírt gyógyszerekkel,gyószertárban kapható rágótablettákkal. Nekem a rágógumi rágása jött be, mert azt figyeltem meg, hogy a rágózás hatására felhígul a savam, és nem mar annyira.

Ennyit tudtam tanácsolni. Jobbulást kívánok! :)

2016. jan. 2. 07:02

Igen, nem írtad, hogy mennyi a vércukrod és a gyomorsavról sem írtál, hogy mit érzel.


Én azt javaslom, hogy szénhidrátot csökkents.

Én pl. csak teljeskiőrlésű kenyeret eszek és nem eszek péksütiket, csokit, sütit és nem iszok üdítőket.

Persze néha eszek sütit is meg csokit is, de csak nagyon keveset. A péksütiket teljesen kiiktattam (nincs kakakóscsiga, nincs májaskocka, nincs sajtkrémesrúd, stb.) egyébként ha ilyeneket ettem, akkor égett a gyomrom, illetve egy csomó ételtől is. Ja, én a tejtermékeket is minimalizáltam igaz, amúgy sem voltam nagy fogyasztójuk, azaz sajt csak ritkán, joghurt sosem (ez amúgy is évente 2x volt).

Én kávét iszok tejjel és édesítővel és a teát is édesítővel iszom. Gyümölcsök közül almát, narancsot és mandarint eszek. Banánt nem, mert attól is égett a gyomrom és a cukor is sok benne, illetve aszalt gyümölcsöket egyáltalán nem eszek. A körtétől is égett a gyomrom. Zöldség lehet bármi, de azokat sem szeretem én annyira, így nincs gondom ezzel sem:D


Tehát, én csak szénhidrát csökkentést javaslok, illetve figyeld meg, hogy a savad mitől emelkedik és azokat az ételeket kerüld.

12. b1dbc250b6 (válaszként erre: 7. - B90da28353)
2016. jan. 2. 06:18

Írod a stresszt...engem az vágott haza rendesen...a sok tanulás, a húsz évig tartó építőipari művezetés..valamivel húsz alatt volt már a cukrom, vérnyomás 205...nos mindent abbahagytam...és hónapok múlva kezdett visszaállni a normális érték(közelébe)

persze évek teltek el, hogy az éhgyomri újból 5,8...


szóval a stressz a főellenség...az baromi nagy kárt okoz..ráadásul már észre sem veszed, csak lefordulsz a székről..

11. b1dbc250b6 (válaszként erre: 7. - B90da28353)
2016. jan. 2. 06:13

csak segíteni szeretnék..nem írtadad, mennyi az annyi? mondjuk az éhgyomri ha 6 alatt van, akkor dőlj hátra és élvezd az életet..ha magasabb, az sem horror, mert nagyon nem mindegy hány kiló vagy, és este miből mennyit ettél, és mikor?


ahogy írod, egyszer elmentél a dokihoz...nos ez nem ér semmit..csak ha már acetonos a lehelleted, sok vizet iszol, látási zavaraid vannak..akkor viszont már baj van.


nos..jobb gyógyszertárban mérnek ujjbegyből szurival vércukorszintet..javaslom nyitásra menj oda, és így egy éhgyomrit kérj..aztán betolsz egy giroszt, meg amit még megkívánsz, és az utolsó falat lenyelése után 90 perc múlva kérsz még egy mérést(lesznek, akik két órát javasolnak)..ezek az értékek már némileg tájékoztatnak..


a paleoval óvatosan, mert az embereknek lövésük sincs ilyen az igazi paleo..az nagyon durva...

itt már előttem írtak kulturált zöldségdiétáról(galócát kivéve)...


szóval először mérsz, aztán utánaolvasol, és csak úgy kérdezz...


járj szerencsével

2016. jan. 2. 01:03

Azért menj el orvoshoz, mert ha kifogtál egy olyat, aki nem tudott segíteni, az nem azt jelenti, hogy a másik ne tudna.


Kerüld a savanyú dolgokat, a kávét, egyél korpáskekszet hasonlókat...de orvoshoz menj el. A szüleimnek is ez a problémájuk van, és a gyógyszer használ nekik.

9. bobe1953 (válaszként erre: 7. - B90da28353)
2016. jan. 2. 00:35
A gyomorsavra jók a gyógyvizek, Salvus, Míra, Parádi, Harkányi meg ami még nagyon jó az a nyers uborka, én is ezeket használom ezért tudom ajánlani.
2016. jan. 2. 00:25
Akkor már inkább az IR diéták tájékán nézelődnék, azok pont a vércukrot egyensúlyozzák ki. Ha nincs szervi problémák, akkor szerintem kerüld a végleteket (pl hogy valamit egy az egyben kiiktatsz az étkezésedből. Mértékkel semmi sem árthat)
2016. jan. 2. 00:16
Hát még orvosig nem jutottam, de valahogy nincs is sok kedvem eltolni a képem, az eddigi tapasztalataim eljuttattak arra a szintre, hogy megyek ha viszek :D. A vércukimmal elmentem egyszer a háziorvoshoz (mondjuk nem saját, csak kolis), és majdnemhogy pofán röhögött, hogy mit akarok ezzel... Így gondoltam előbb megnézem, hátha magam is tudok javítani a dolgon. A sav esetén, de a vércukornál is el tudom képzelni, hogy a stressz játszik közre leginkább.
2016. jan. 2. 00:11
Úgy értem, megnéznék más diétát is, nem csak a paleót. Akik csinálják, azok persze ezt tartják a legjobbnak, de elég drága és időigényes, és egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez az ász. A gabonaellenességük meg nagyon nem tetszik, nem tartom reálisnak. Van sok más jó diéta is. Szerintem minél előbb beszélj dietetikussal, és közben itt is hátha kapsz néhány jó ötletet.
2016. jan. 2. 00:08

A sav ellen most ajánlották nekem a Salvus vizet. Ha gyógyszert kell szedned, mellette sem árt.


Dietetikussal beszéltél? Mert az lenne az alap, itt mi csak kiegészítő tanácsokat, tapasztalatokat tudunk mondani neked.


Ha kimondottan a paleo érdekel, van itt a hoxán ilyen fórum. De a helyedben azért jobban szétnéznék...

4. loch ness (válaszként erre: 3. - D7ba7bf7ff)
2016. jan. 2. 00:06
A gyilkos galóca is megterem :) Azért nem árt válogatni...
2016. jan. 2. 00:04
Hogy mit értek ez alatt? Ami megtermett, az ehető. Mesterséges anyagokat kerülni.
2016. jan. 2. 00:02
Növényi diéta. A zöldségek kitakarítják a cukrot és rendbe teszik, kímélik a gyomrot.
2016. jan. 1. 23:48
Állandósult magas gyomorsav és emelkedett éhomi vércukorszinten segíthet az, ha átállok paleo életmódra? Vagy miként lenne érdemes étkeznem? Tapasztatlatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook