Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélkülieknek mennyi egészségbiztosítási járulékot kell fizetniük? fórum

Munkanélkülieknek mennyi egészségbiztosítási járulékot kell fizetniük? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 11. 22:51
Köszi már kértem, de sajna így sem tudom kideríteni, mert nem szerepelnek pontosan az adataim...még ezért is reklamálnom kell, sajna!
7. Yudy
2008. máj. 10. 19:30
Kérjél ügyfélkapus jelszót a www.magyarország.hu-n az ott kapott ideiglenes jelszóddal, és a taj-számoddal meg tudod nézni a hiányzó napjaid számát. Az apeh honlapján tájékoztatást tudsz kapni, mi a teendő ebben az esetben. A szükséges bankszámla számot is megtalálod. Nagyon fontos, akár átutalsz, akár csekken fizetsz be, az adóazonosító számodat írd rá. Másképpen a kettő nem találkozik egymással. Ja, és a május 20-ig esedékes személyi jövedelemadó bevallásodban jelezni kell ezt az összeget. A bevallást az ügyfélkapun keresztül, netről tudsz letölteni.
6. csodabogár (válaszként erre: 5. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 9. 12:05
Köszönöm a segítséget! Megfogadom a kedves tanácsokat! Szép Napot!
5. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - Csodabogár)
2008. máj. 8. 17:40

Segély alatt tudtommal nem,mikor vége lett a segélynek,bizti kaptál papirt róla hogy megszüntetik,és mikortól.

A kezdő dátumnál minden bizonnyal segítenek az apehnél mikor leadod a nyilatkozatod/bejelentésedet,és elmondod meddig kaptad a járulékot.

Be kell menni az apehhoz,és kitölteni egy nyomtatványta személyes adataiddal,a nyomtatványt ott megkapod,és miután leadtad,a csekket is.


Családtagomnál volt olyan hogy szociális helyzete miatt nem kell fizetnie,mert segélyt nem kapott,de jövedelme nem volt,az önkormányzathoz kellett egy nyomtatványt beadnia ehhez,részleteket nem tudok,de az illetékes munkaügyi kirendeltség vagy az önkormányzat gondolom többet tud erröl.

2008. máj. 8. 17:05
S, ennek mi a módja? jelenteni kell ezt valahol? Mondjuk az APEH-nél, vagy csak elegendő elkérni a megfelelő csekket? S honnan tudom meg, hogy mennyi az elmaradásom (sajna az év elejétől volt egy kis kavar az ÁLLAMKINCSTÁR gyorsasága lassúsága miatt), később tudtam csak álláskeresőként regisztráltatni magam...S azt sem tudom, hogy a segély ideje alatt is kell-e fizetnem?
2008. máj. 8. 16:58
Csak az esedékes bavallások miatt kérdezem, ja és persze azért is, mert egy ideje már a kötelező éves vizsgálatokra sem megyek emiatt...Szóval, ha tudtok segítsetek!!!Köszi!!!
2008. máj. 8. 16:57

Szia!

Ha kapsz ellátást,akkor semmit,mert az ellátás alatt fizetik a TB-t.

Ha már nem kapsz akkor 4350ft/hó.

Én is magamnak fizetem.

2008. máj. 8. 16:55
Munkanélkülieknek mennyi egészségbiztosítási járulékot kell fizetniük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook