Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A 10+10 milliós CSOK-ra jogosultak: mi a terv? Építés/vásárlás? fórum

A 10+10 milliós CSOK-ra jogosultak: mi a terv? Építés/vásárlás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
245. Anci17
2016. júl. 19. 09:39
Sziasztok. Nekünk az OEP igazolás a nehézkes, vagy bonyolult. A férjemnek lenne meg, úgy hogy január-március idő alatt álláskeresési járadékot kapott(már ez beletartozik, eddig nem OEP mondta), előtte-utána Ausztriában dolgozik. Így van 2 éve, de nincs magyarországi 180 napja, nekem a nemrég indult vállalkozásomba akarjuk bevenni itthon, de két bank is Otp, Fhb azt mondta, hogy szerintük így nem jár az igazolás, hogy magyar és osztrák munkaviszonya is van, Oep azt mondta, hogy ők kiakdják a magyart és hozzá kell csatolni egy e104-est osztrákot és a kettő együtt érvényes. A két bank azt mondja hogy akkor elküldik állásfoglalásra és majd kiderül. Volt valaki hasonló helyzetben? Erről valaki valamit?
244. Bogi33
2016. máj. 7. 09:44
Ha maganszemelykent vasarolok telket, kell afat fizetnem utana?
2016. máj. 7. 09:35

Nem árt, ha résen vagytok!

[link]

242. IzaHold (válaszként erre: 237. - Sorean)
2016. máj. 4. 15:26
Köszi az infót!:) Majd írd meg, mi volt!
241. Aredhel (válaszként erre: 240. - Sorean)
2016. máj. 3. 10:01
Basszus, akkor mi már a szegények közé tartozunk, mert esélyünk sincs rá a következő pár évben:D Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy jött össze az ajándék 10 millión kívüli összeg? Nem rosszindulatból, csak mi is szeretnénk valahogy eljutni egy szép lakásig/házig, mindig kiváncsi vagyok, mások hogy csinálták, hátha nekünk is menne :)
240. Sorean (válaszként erre: 239. - Aredhel)
2016. máj. 3. 09:51
Mi középréteg vagyunk, elvileg igénybe is tudjuk venni, mert minden "rostán" átmentünk, erre most jön ez a probléma... Még jó, hogy a generálkivitelező már építi a házunkat... :(
239. Aredhel (válaszként erre: 238. - Sorean)
2016. máj. 3. 09:47
Hidd el, nem a középrétegnek lett ez kitalálva. Nem is véletlen, hogy kb. senki nem veszi igénybe, arra jó az egész, hogy lehet vele kampányolni.
238. Sorean (válaszként erre: 236. - Aredhel)
2016. máj. 3. 09:45

Tényleg nagy kamu, mert már szinte ellehetetlenítik a csokhoz való hozzájutást.

Mindenesetre holnap bemegyek a MÁK-ba a generálkivitelezővel is, hogy a saját fülével hallja a Kincstár állásfoglalását. Ha érdekel valakit, majd megírom a fejleményeket.

237. Sorean (válaszként erre: 235. - IzaHold)
2016. máj. 3. 09:42
Azt mondta az ügyintéző, hogy most már a csokra is ez érvényes.
236. Aredhel (válaszként erre: 232. - Sorean)
2016. máj. 3. 09:15

Én is úgy tudom, hogy ha egy az építtető/kivitelező/kutyámfüle, akkor nem érvényes az ÁFA-visszatérítés, csak ha több vállalkozóval csináltatod.


Hihetetlen nagy kamu és átverés ez az egész CSOK. Az egész arra megy ki, hogy az emberek befizetett adójából megint hozzávágjanak pár tízmillió forintot ahhoz a tehetős réteghez, akinek van már pár tízmilliója. Néztünk mi is új lakásokat a városban, 30 millió körül vannak/kezdődnek azok, amire a 10+10-es CSoK-ot fel lehet venni. Ez alatt alig találsz 2-3 lakást. Szóval az ember 3 gyerekesen rendelkezzen 10 milliós tőkével (honnan?) és még vegyen a nyakába 10 millió hitelt is a 3 gyerek mellett. Öngyilkosság a mai világban.


Az építkezés sem hiszem, hogy olcsóbban kijön, max. falvakban. Erre a telkek 7-8 millióba kerülnek a város 10 km-es körzetében, a többi helyre senki nem költözik, mert tele van kisebbségivel. 8 milliós telekre nemigen húz rá senki 10 millióból házat.....

235. IzaHold (válaszként erre: 234. - Sorean)
2016. máj. 3. 08:48
Érdekes..ez biztos, h a csokhoz kell, nem mondjuk az áfavisszaigényléshez?
234. Sorean (válaszként erre: 233. - IzaHold)
2016. máj. 3. 08:17
Én sem értem. Bementem a MÁK-ba egy végső egyeztetésre a csok-hoz és akkor mondta az ügyintéző, hogy az igénylés előtt módosítsuk a generálkivitelezővel kötött vállalkozói szerződésünket úgy, hogy több fővállalkozóval szerződjünk a munkafolyamatokra.
233. IzaHold (válaszként erre: 232. - Sorean)
2016. máj. 3. 07:54
Nem, de nem is érteném, miért lenne ez kizárás...
232. Sorean
2016. máj. 2. 21:46

Sziasztok!


Pénteken jártam az Államkincstárban és azt mondta az ügyintéző, hogy a csoknál a generálkivitelezővel való építtetés kizáró ok. Hallottatok erről valamit?

231. Mirus (válaszként erre: 227. - Sopianae)
2016. jan. 22. 19:08
Bármikor ingyenesen lekérheted a KHR-t, lezárt borítékban megküldik, csak te veheted át. Ott meglátod, hogy mi van benne, fennálló hitel ( nem kizáró ok) és esetleg hátralékos vagy felmondott hitel. Megjegyzem, készüljetek, mert tervezik eltörölni a KHR lekérdezést is.
230. Dolorex
2016. jan. 20. 11:00
Elfelejtettem írni, hogy természetesen a minősítést nem írják a KHR listára, banktól kellett kikérni, végig izgultam 7 napot mire megtudtuk, vagyis attól még hogy kapod nem bizti, hogy rossz:)
229. Dolorex
2016. jan. 20. 10:59

Szia!

Biztos hogy a KHR-etek negatív? Mi havonta kapjuk és mint utóbb kiderült azért mert mindig pár forinttal többet utalunk amit betörlesztettek a tőkébe és ezért A+ minősítést kaptunk (ami a legjobb). A KHR listán mindenki fent van akinek hitele van, csak akkor vagy rossz KHR-en ha több mint 90 napos tartozásod van a hitellel! Ennek azért járj utána:)

2016. jan. 20. 09:40
De jó, hogy KHR-esek nem vehetik igénybe a CSOK-ot. Na de sebaj. 8 éven belül önerőből már saját házunk lesz.
2016. jan. 18. 19:12

Mi nem tudunk hitelt igényleni. 3 gyerekünk van. Albiba élünk Pest megyébe. A férjem melóhelyét meg kell tartani, szóval kb tömegközlekedéssel max 1 órányira kellene házat találni 10 misiért. Na de Pest megyébe nincs ennyiért új építésű.

Máshova nem mennénk szívesen, de ha mégis, akkor szeptemberig meg kell ejteni a költözést.... iskolakezdés előtt.

Ha lekerülnék a bar listáról akkor lehetne szó s hitelről, de 2 év múlva tuti nem lesz már ilyen lehetőség.

226. 4c1a787e8f (válaszként erre: 225. - Geranna7)
2016. jan. 17. 11:40

Ez várható volt, nekem is ez volt a törvény olvasása közben, ami először feltűnt..


Budapesten ugyan 35 milla, de hát ekkora családnak a minimum a nappali+3, de nekünk a 4 gyerekkel inkább a nappali + 4 szoba...


De egyébként meg éppen ezért nem fogom igénybe venni, mert 40-50 millám még 10 milla támogatással se lesz.


Evvan.


Nekem a szomszéd lakás megvásárlása lenne a megoldás, de arra meg nem ad senki semmit sajna, bár politikailag érthető, az nem lendít semmit..


De ez legyen a legnagyobb bajom, nem vettek el tőlem semmit.

2016. jan. 17. 10:19
224. IzaHold
2016. jan. 13. 13:55
Hát igen, hideg fejjel kell gondolkodni és mindennek utánajárni az tuti. Nagyon sok mindennek kell megfelelni, nem is szeretem ezt a hírekben szereplő ingyenmilliózást, kicsit olyan rossz hangzású. Nálunk 1-2 éves tervben volt az építkezés vagy házvásárlás, most ezt is kalkuláljuk, de még idő kell, mire minden pontos lesz, és kiderül pontosan mi mit jelent valójában. Még a közlönyt olvasva sem egyértelmű minden, főleg, hogy a teljes törvényt is olvasni kellene, sok utalás szerepel benne, ahogy ez lenni szokott.
223. Sorean (válaszként erre: 222. - 4c1a787e8f)
2016. jan. 13. 10:23
Nagyon köszönöm a segítséget!
222. 4c1a787e8f (válaszként erre: 219. - Sorean)
2016. jan. 13. 08:49

Ez függ a geometriától.

Tehát kellene egy alaprajz.


A nettó terület - nagyjából - nem más, mint a belső nm-ek összeadogatva.

A bruttó meg, ha kívülről, amennyit az anyatermészetből elfoglal...

De a kettő aránya nyilván függ attól, hogy négyszögről, L vagy U alakról beszélünk, netán kacsalábról, amire támaszkodik...

Ökölszabályként 10-15% különbség van a nettó és a bruttó között.

A terasz esetét meg kell nézni a jogszabályban, ebben nem vagyok naprakész, ott le van írva, mit hogyan kell számolni.

221. 4c1a787e8f (válaszként erre: 219. - Sorean)
2016. jan. 13. 08:45

Szia!

Ennyiből ma nem lesz háza senkinek, olyan, ami működik...

Bátran számolj rá plusz 4-5 milliót.


Ezt mindenkinek ajánlom.


Én az ország vezető építési szakértői intézeténél dolgozom, és több síró kétségbeesett embert látok naponta, mint egy onkológus sebészorvos... Az annyi soha sem annyi az építőiparban... Elég egy 20cm-rel odébb rajzolt telekhatár (ami lehet, hogy a valóságban nem is ment odébb, csak a földhivatalban az adatok digitalizálásánál volt egy kis hiba), elég egy pár cm-rel odébb menő csatorna, elég egy - akár hozzá nem értésből - rosszul kifalazott emésztő, elég egy kéményszabályozás változása, és már 4-5 millák röpködnek...


És még a saját sz.os panellakásomban is ott tartottam a hidegburkolókkal, meg a csempét gyártókkal, hogy vagy pereskedek, rámennek az idegeim, vagy nézem a hibás burkolatot. Pedig ott álltam, szakértőként a melós mellett, és kétszer bonttattam vissza... És benne van 6-7 milliónk, már alakul, de a luxustól még messze van... Anno a legbővebb számításaink szerint akartunk rá 3-at költeni...


Jó ez a lehetőség, de mindenki hatszor előbb gondolkozzon!

220. Mirus (válaszként erre: 219. - Sorean)
2016. jan. 13. 05:50
Elég nagy a különbözet, tudni kellene, hogy miből épülnek a fő és válaszfalak stb... 20-30 m2 is lehet az eltérés. A főfalak falazóanyaga+ szigetelés... sok lehet...
219. Sorean (válaszként erre: 216. - Mirus)
2016. jan. 12. 21:45
Szerintem is. Igaz, ez brutto nm ár, tehát ha egy 100 nm hasznos alapterületű házat szeretnék, akkor annak nem 21.500.000 Ft lesz az ára. Csak azt nem tudom, egy netto 100 nm-es hàz, kb brutto hány nm lehet.
218. Mirus (válaszként erre: 215. - Mirus)
2016. jan. 12. 21:40
Bocs, a különbözetet igényelhetitek.
217. Sorean (válaszként erre: 215. - Mirus)
2016. jan. 12. 21:39

Köszönöm a segítséget! Mikor a banki ügyintéző megkavart, akkor nekem is az volt az első ötletem, hogy a lakáseladás után visszafizetem az eddig igénybevett szocpolt, csak nem tudom, mennyi lenne ez esetben a büntetés és erre persze a bankban sem tudtak mit mondani. Sőt, ma felhívtam a MÁK-ot is és ott sem tudtak ezzel kapcsolatban felvilágosítást adni. :D


Attól tartok, nem érné meg visszafizetni a szocpolt, mert horribilis büntetést szabnának ki. :(

216. Mirus (válaszként erre: 214. - Sorean)
2016. jan. 12. 21:25
Ez nagyon jó ár!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook