Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falun élők fórum

Falun élők (beszélgetős fórum)


2008. máj. 12. 20:23

Én is falun élek,abból is egy icuri-picuriban:))

Teljesen oda vagyok a kertért,lassan 2 éve álltunk telepítgetni ezt azt,lassan már látszik az eredménye.

Sajnos teljesen kopasz volt a telek,szóval nem egyszerű:)

De pár év múlva csodálatos lesz,remélem:)

Most épp azon izgulok,hogy megmaradjanak a tavaszi fák ,meg csrjék ,amiket most raktunk le,tudom elég későn.

2008. máj. 12. 20:03
én is szeretnék kutat furatni vagy gyürüset ásatni csak nem tudom mennyibe kerül....
2008. máj. 12. 17:21
Nekünk is van egy ásott kút a kertben,de egyszerűen nem bírtunk mindent locsolni,mert nagy a kert.És ha támadnak a rovarok,az is kemény.Mert:vagy permetezünk,de az méreg,és pont azért dolgozzuk a kertet,hogy ne együnk mérget,vagy elnézzük,hogy tönkremegy a munkánk.Biztosan más is tapasztalta már,hogy a levéltetvek ellepik a csalánt is,pedig régen csalánnal locsoltuk a palántát levéltetű ellen.
46. winny
2008. máj. 12. 17:15

Hú de pechesek vagytok.Bizzunk az idei év jobbat hoz.

Mi locsolunk.Vettünk szivattyút és furrattunk kutat.

De a jég és a hirtelen lehűlés ellen mi se tudunk védekezni

2008. máj. 12. 17:03
Tavaly egy késői fagy miatt nálunk minden gyümölcsfáról lefagyott a virág,egy szem gyümölcsünk nem volt.Plusz a palánták fele lefagyott szintén.Aztán jött a szárazság,a kánikula,mindez egy enyhe tél után,melyet túléltek a kórokozók.Szóval minden összejött.Az idei év csak jobb lehet.
44. winny (válaszként erre: 42. - Alfoldi13)
2008. máj. 12. 14:57

Szia

Tavaly, hogy kukacosak voltak az almák mind egy szálig üvegbe raktam.Volt amit a héjával ami nagyon problémás volt azt meghámoztam.

Most kevés barackunk lesz.Szilva annál több.

Nekünk van igazunk akik nem esznek mérget.Biztos ti is egészségesek vagytok?

Kiegyeltem de.a sárgarépát.az is olyan néha,hogy ledarálom.Teszek hozzá zöldséget és zellert.Ételízesítőnek kitünő.

43. 1e958693ca (válaszként erre: 39. - Alfoldi13)
2008. máj. 12. 13:30
én ettől jóval messzebbre mennék.....
42. alfoldi13 (válaszként erre: 41. - Winny)
2008. máj. 12. 08:58
mi sem permetezünk igy hát a barackfák lassan kihalnak a többi jol birja afügebokrot nem zavarja semmi,a mogyoró bokron tavaj látni lehetett ,hogy megtámadta valami gomba...a szilva megy stabil az alma férgess a körtének semmi nem árt, a cseresznye kukacos...a ringlo ilyen is olyan is ...a sárgabarack ha van annak nem hiányzik a permet a mi kertjeinkben mindenféle fa akad de elhanyagoltak mert csak szedjük öket,... a szőllő pedig minden évben pusztul... de én sem vagyok hive a mérgeknek szerencsére a ribizlit és a pöszmétét sem kell védeni.... egy két fánk kiszáradt...
41. winny (válaszként erre: 40. - Sthfwerc53sw9st7)
2008. máj. 11. 18:13

A párom azt csinálja a beteg fával amit megfúrt a bogár,hogy lejjebb belefúr Ő és bespricceli a rovarírtót.

Brutálisan hangzik de eddig bevált.Különben nem permetezünk.Minden fafajtából több van és ami túl éli az marad.DDD

Permetez a szomszéd épp eleget.

2008. máj. 11. 18:01
A szomszédban a nagy diófán rigók is élnek. Imádom a hangjukat! A három és hét éves kisunokámmal együtt hallgattuk két nappal ezelőtt, majd kerestünk olyan fát a tüzifából, amely meg volt furkálva, meg akartam nekik mutatni az ott lakó kártevőket, és megbeszéltük, hogy ezek a kismadarak nemcsak szépen énekelnek, hanem nagyon hasznosak is, hiszen a kártevőket elpusztitják, ezért kellett kivágni azt a fát is, ami arra vár, hogy ha hideg van eltüzeljük, hogymeleg legyen a szobában. Még fel is hasogattam nekik baltával, hátha meg tudom mutatni a kukacokat. Ugyanis télen nagyon sokat találtam, amikor a gyujtóst vágtam. Nem jutottam eredményre. A pondrók eltüntek. De a rigók énekét azóta is halljuk.
39. alfoldi13 (válaszként erre: 30. - 1e958693ca)
2008. máj. 11. 17:54
biztos vagy te abba hogy lesz akor majd olyan nyugdij hogy mindegy hogy hova hozza majd a postás.... de a pest és buda melletti területek remek helyek.....
38. winny (válaszként erre: 37. - Andyviv)
2008. máj. 11. 17:53

Szia

Sajnos a korszerűsités úgy megy nálunk,hogy először kiirtunk mindent és úgy épitünk.

Képtelenek a meglévő környezetet figyelembe venni.Az jó,hogy a másodikon lehet madár csivitelést hallani.

2008. máj. 11. 17:32
Pusza,hugim itt aludt,ő még a tanyán él,feljött kikapcsolódni,most érettségizik...csak reggel kinyitottam az ablakot belváros,2 emelet...és csiripeltek a madarak...erre megszólal,biztosan eltévedtek...jó poén volt...sajnos nem sok madárka van itt....sem fa...
36. sthfwerc53sw9st7 (válaszként erre: 34. - Winny)
2008. máj. 11. 17:30
Jaj persze, igazad van, csak azért írtam mert én ebbe fáradtam bele. Én sem járok egyébként templomba, csak hallom, hogy mi történik ott! Az én elsőszülött kisunokám most ötödikes, és ez évtől városi iskolába jár naponta busszal, mivel nálunk nincs sportolási lehetőség - pedig van uszoda az iskolába, hatalmas tornaterem, de az iskolában nem foglalkoznak azzal, hogy ezeket a lehetőségeket a gyermeink javára fordítsák. Így hát a nagy fiú a közeli városba jár az iskola után vizilabda edzésre, azután rohanás a zsúfolt buszhoz, majd haza tanulni. De nagyon szivesen csinálja. A harmadik most kezdi az első osztályt, az ötödik kicsoportos ovis lesz, a legkisebb egy éves tünemény. Hálás vagyok a sorsnak, hogy tyúkanyó lehetek, itt vannak körülöttem és szerethetem őket, kicsitől, a nagyig. Megbeszéljük örömeiket, problémáikat. A gyerekek fúrnak, faragnak, kertészkednek a szülőkkel. Egyik nap fél óráig ültek csendben a fészek mellett, hogy megnézzék a kismadárkát, hogyan hozza kicsinyeinek az eledelt a fészekbe! Apával és papával mennek a tópartra horgászni, jókat hancúroznak.
35. winny (válaszként erre: 26. - 1e958693ca)
2008. máj. 11. 17:19

Olvasva a soraidat eszembe jutnak a kiskacsák.Hej de régen volt...A pihés kis testüket addig simogattam nyomorgattam mig sikerült "elaltatnom" őket örökre.

Tudod a két szomszédom első és hátsó 80-on túl van.Amikor kell nekik valami a boltból elhozom.Van olyan is,hogy ketten vesznek egy kenyeret.Megfelezik.Itt nem szivesen vágják el a kilós kenyeret.

Ma is kiülünk az apusommal esténként és csendben hallgatjuk az este különleges hangját.

Adj király katonát!-Nem adok-Ha nem adsz szakítok...Ma is az utcában lakó gyerekek kinn fociznak futkosnak....Lehetnek gyerekek

34. winny (válaszként erre: 32. - Sthfwerc53sw9st7)
2008. máj. 11. 17:09

Nekem nincs kutyám.Cicám volt de meghalt.Pár db 5 tyukom van nem egy nagy gond az etetetésük.Nagyon jó,hogy az unokáiddal ebédelzél.Nekem egy van.Jővöre lesz iskolás.Az anyukája ugrott haza megnézni bennünket.Tündér.

Nem győzöm nyugtatni,hogy mi jól vagyunk.Nem járok templomba.Valahogy már el vagyok nélküle.Hiszek Istenbe feltétel nélkül.Ha csapást mért rám mindig annyit,hogy elviseljem.A falusi élet nem azt jelenti,hogy csak az "istáló takarításáról" DDD beszélgethetünk.

Nyitott vagyok mindenre.

33. sthfwerc53sw9st7 (válaszként erre: 31. - Winny)
2008. máj. 11. 16:55
Ne foglalkozzatok a pletykával. Egy kis pletyi még egészséges is és kell! Én is így hallottam, valamit kell beszélni a családon és a főzésen, meg a munkán kivül! És ez még pihentetőbb is! Nem rossz kikapcsolódás! Természetesen anélkül, hogy másokat megbántanánk, inkább csak a hírek kibeszélésének mondanám. Az viszont csúnya, ha valaki visszamond a másiknak valamit. Mindig is sértőbbnek találtam és arra orroltam meg, aki visszamondta, hogy a másik mit mondott rólam. Tudomásul kell venni, hogy mi magunk is szóba kerülhetünk beszélgetéskor, de nem vagyok rá kiváncsi, hogy ki mit mondott rólam! Viszont a hízelgést nem tudom elviselni. Szemtől-szembe szeretem megtudni a dolgokat, de azt, hogy valaki a szemembe hízeleg, hátam mögött meg bánt, arra nagyon meg tudok haragudni! Falun mivel általában mindenki ismer mindenkit, ha valami történik, általában az emberek elmondják egymásnak és ezt tudomásul kell venni és nem szabad megharagudni érte! Természetesen, ha nem rosszindulatú a pletyka!
32. sthfwerc53sw9st7 (válaszként erre: 29. - Winny)
2008. máj. 11. 16:46
Hasonló emlékeid lehetnek, mint nekem. Az irigység oka valóban nem a politika. Az emberek hajszolják a pénzt akkor is, ha kicsit kevesebb is elég lehetne a megélhetéshez. Mindent egyszerre szeretnének és közben elmúlik az élet fölöttünk. Szép, egyszerű dolgokat nem veszünk észre, kicsi dolgoknak már nem is tudunk örülni. Pedig örülnünk kellene minden egyes napnak, amit egészségben, békességben, szeretetben élhetünk meg. Nekem sem hiányzik semmi elérhetetlen, az emberi jó szóra, közösségre van igényem, mások szeretetére, és arra, hogy szeretetet adhassak, és örömet okozhassak szeretteimnek. Legszebb ajándék számomra gyermekeim fényképei, és azok a pillanatok, amiket velük tölthetek, és hiányoznak azok, akik elmentek...! De a falusi élettől már nagyon elkanyarodtam! Kicsit még a politikáról annyit, hogy nagyon beleszól mindennapjainkba, túl sokat foglalkozunk vele, itt falun azért érezzük a hatását, a pap is a politikával foglalkozik a templomban. (igaz már nem, mert pénteken eltemették) De túl kell magunkat tenni a kellemetlenségeken. Jó itt. Ma a nagy teraszon ebédeltünk két gyermekünkkel, párjaikkal és a HAT kicsi unokával? Párszor körbeszaladták a kertet, pár virágot lefociztak, elbujtak a nagy tuják mögött, megmászták az őszibarack fát, meg nézték, hogy a kis fozsdafaruak mennyit kakáltak a fészek alá.... Megsimogatták a két tacskót, mivel más állatunk már nem igen van (pár vakondon kivül, ami folyton felássa a kertet..) Nem vágyom már malac etetésre, csirkepiszok tisztitásra, életem során volt belőle elegem. Mielőtt munkába mentem, etetésük után néha hipós vizben kellett kezet mosnom, hogy a szagot levakarjam magamról, hogy a munkahelyemen elfogadhatóan jelenhessek meg. Szeretem az állatokat, főleg a kicsiket, de nem kivánok már egyet sem a kutyusokon kivül, amelyek szintén felássák a kertet, mert keresik a kis vakonodot. Nesze neked szép gyep....! De ez így van jól, a hetedik emeleten, vagy akár csak panelban meghalnék....
31. winny
2008. máj. 11. 12:40

Szia

Nyugi!DDDDDDD

Ahol három nő van kettő biztos,hogy a távollévőröl beszél.

30. 1e958693ca (válaszként erre: 27. - Alfoldi13)
2008. máj. 11. 12:02
Igen sajnos. De majd, ha nyugdíjas leszek...még reménykedem.
29. winny (válaszként erre: 20. - Sthfwerc53sw9st7)
2008. máj. 11. 11:12

Szia

Nagyszerűen leírtad az emlékeidet.Bizony én is lámpánál olvastam.A nagymamám kenyere felejthetelen fantasztikus gyerekkorom volt.Kreatívan játszottunk.Tudod a vihar egyszer engem is elkapott.A birkaistálóba menekültem be.A leghülyébb kérdésem feltettem.A juhásztól megkérdeztem,-hogy a barikák megismerik az anyjukat? -Annyira egyformák?

Egyszerűen és nagyszerűen válaszolt.-Maga megismeri az anyját?Na gondold el?A tehénből frissen fejt tejet nem ittam meg.Anyukám ragaszkodott a forraláshoz.Bizony nálunk is úgy van,hogy megállunk az utcán beszélgetni.Hidd el nem a politika az irigység oka Nézik az amerikai sorozatokat.Látják,hogy milyen jól megy nekik.Fáradtak idegesek persze.Ma már a munkahely a munkáról szól.Féltik az állásukat.Meg valahogy elveszítették a stabilitásukat.Értékekben mérik magukat és a szomszédot is.Adósságba verik a családot csak legyen neki is meg az-az akármi.És akkor meg van elégedve.Nekem már nem hiányzik a szinház.Könyv internet...Kert lakás.

.

28. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 15. - Winny)
2008. máj. 11. 10:17

költözök akkor oda,ha az pletykamentes övezet:DDDD

itt van jó sok belőlle,de jó hogy mindíg vissza is hallom mikoet mondanak rólam:DD

27. alfoldi13 (válaszként erre: 26. - 1e958693ca)
2008. máj. 11. 08:00
nagyon jó plvasni a soraidat de ma a megélhetés városon adott jobban lassan a te gondolataidból nosztalgia lett....
2008. máj. 11. 07:02

Haj, emlékszem még a boldog, szép időkre. Amikor, ha vkinek szüksége volt vmire (villanyszerelés, favágás, festés...)akkor nem pénzért, hanem kölcsönös segítségért dolgoztak egymásnak a szomszédok, ismerősök. Pl. a szomszéd segített kéményt rakni, apu meg meghegesztette neki az üstöt.

Gyerekkoromban sokat jártunk a Csatira (Duna-Tisza összekötő csatorna), és órákat képesek voltunk csendben ülni, mert vártuk, mikor jelenik meg a jégmadár. Nem messze volt egy nagy homokdomb (azóta elhordták építkezésekre), aminek a falában fecskék, meg gyurgyalagok fészkeltek. Órákig el tudtuk őket nézegetni és közben beszélgettünk. A háznál fészkelt gerle, rozsdafarkú, rigó, fecske viszont vmiért sose akart. Volt egy nyárikonyhánk, ott készültek télire a finomságos lekvárok, a paradicsom, a savanyúságok, meg disznóvágáskor a mindenféle jó.

A Mamával kiültünk a baromfiudvarba, volt ott egy pad, és nézegettük, mit csinálnak a tyúkok. Egy kisgyereknek ez nagyon érdekes délutáni program volt. Szedtünk nekik zöldet, hogy örüljenek.

Anyuék már nem tartanak disznót, csak egypár tyúkot.Volt akkoriban sok nyulunk is. na abból kettőt én szerencsésen elaltattam-örökre. Kicsi voltam és annyira szorosan fogtam meg szegény kisnyuszikat, hogy megfulladtak szegénykék.Nem voltak drága játékok, egy papírdobozzal hetekig eljátszottunk- lehetett hajó, vonat, autó, babaház...Meg a különböző csoportos játékokkal: csiriztünk, labdáztunk, gumiztunk, ugróiskoláztunk,meg volt ez a körbeállós tapsikolós jéték, már nem tudom a nevét, de a dalra még emlékszem. Meg az "adj király katonát"...ilyenekkel jól elvoltunk.

2008. máj. 11. 07:02
én nagyon szeretek pest környéki fakukban élni de sajnos kötödik a lelkem a mi fővárosunkhoz...minden csak ott van persze nem a természet szépsége elsősorban
24. 1e958693ca (válaszként erre: 23. - Szanád)
2008. máj. 11. 06:48
Mint írtam, én nagyközségben nőttem fel, ami azóta város lett. Ott is voltak pletykálkodók, de úgy oldották meg az emberek, hogy akiről köztudomású volt,hogy pletykás, annak csak olyat mondtak el, amiről nem baj, ha mindenki tudja, vagy épp azt akarták, hogy mindenki tudja. A bensőséges beszélgetéseket a barátaikkal folytatták le. Egyébként a pletyka sose a kipletykáltra, hanem a pletykálkodóra vet rossz fényt. Régen érdekelt, mit gondolnak az emberek rólam, ma már nem érdekel. Akit ismerek, és fontos nekem, az tudja, hogy milyen vagyok. Aki meg a pletyka miatt nem akar megismerni, az maradjon magának. Osztán ennyi.
23. szanád (válaszként erre: 21. - Andix)
2008. máj. 11. 06:19

Én főleg ilyenkor reggel szeretm ezt az egészet , kimegyek a lépcsőre és hallgatom a madarakat, és nézem hogy a növényeim napról napra hogy szépülnek.

ezt semmi sem múlhatja felül...még a pletyka sem :)))

Bp. hozzánk igen közel van , még busszal is max fél óra..

2008. máj. 10. 21:40
Én is a falut választom, 6 km-re itt a város, 80-ra Bp. Bármikor elérhető mindkettő. Éltem munka miatt Bp-en is, más városban is, de falun nőttem föl. Semmiért nem cserélném el a kert élményét, a madarak hangját, a kutyám és macskáim szeretetét, a szép kert látványát a jó levegőt és falu csendjét.
21. andix (válaszként erre: 14. - Szanád)
2008. máj. 10. 21:19

A szüleim városban élnek és ott is megy a pletyka.

Én akkor is maradok a falunál és a friss levegőnél.Reggel a kakasom és a kiscsibék ébresztenek és ez nagyon jó.Én még mindig a falu mellett szavazok.

20. sthfwerc53sw9st7 (válaszként erre: 1. - Winny)
2008. máj. 10. 20:45

Szia Mindenkinek!

Gyermekkoromat olyan tanyán éltem, ahol 20 család lakott. Az iskola 2 km-re volt tőlünk,ezért a földuton, igen keserves volt az iskolába járás. Télen gyalog a fél méteres hóba, a szántóföldön át, nyáron ha kerékpárral mentünk és elért a vihar, huzhattuk a bicajt a sárba!. Ezek a rossz emlékek a mai napig. = évesen elért a nagy vihar egyedül a határba, nagyon megrémültem, de nem volt segítség! Mintha ma lett volna, pedig elmút 50 éve! vannak azért szép emlékeim is: a házunk mellett volt a nagy rét, kergettük a cserebogarakat, amikor jött a nyári zápor, meleg volt, nem hült le a levegő 21 fokkal, mezítláb játszottunk a meleg vizzel teli füves árokban réten. Este békabrekegést hallgattunk - imádtam -, házainkat nem kellett bezárni, senki nem akart hivatlanul bejönni. Sok háziállatunk volt, este a meleg tejet a kisbögrémbe kaptam frissen fejve a tehén tisztára mosott tőgyéből.... Petróleum lámpával világítottunk, a WC az udvaron volt, a szobában télen nem volt fűtés, téglával melegítettünk....Anyukám teknőben mosott, minden héten sütötte a hatalmas és finom kenyereket, nem volt hűtő, naponta friss ételt főzött, és még dolgozni is járt. (Belegondolva, azóta sem kivánom azt az életet...)1970-ben a többi családdal együtt a közeli faluba költöztünk, és egy csapásra konfortosabb lett az életünk. Volt villany, mosógép, Tv, és minden ami addig hiányzott. Ragaszkodom környezetemhez, úgy ahogyan gyermekeim is! Ragaszkodom az ismerősökhöz, az itteni nagy családhoz a három testvéremhez és a familiához! Nem tudnék városban, illetve emeleten élni, boldog vagyok, amikor reggel kimehetek a növényekkel, fákkal, bokrokkal teli zöld udvarra, a nagy teraszra! A gyerekeket nem kell a játszótérre vinni. Van az udvaron homokozó és csuszda, facölöpökre épitett játszóház! Teljes összkonfort! Reggel csicseregnek a madarak! A melléképületben költ a rozsdafarkú kismadár, megérkeztek a várva várt fecskék, sajnos egyre kevesebben. De az emberek már itt sem ugyanazok! Irigyek egymásra, a politika miatt azt sem tudja az ember, hogy ha köszönök fogadják e, és hasonló életet szomorító körülmények! Az emberek rohannak, idegesek, fáradtak és rettegnek gyermekeik jövője, saját megélhetésük miatt. Falun a munkalehetőség hiánya miatt sajnos így nehezebb az élet! De akkor is! Azért itt még divat a köszönés, az ismerőstől megkérkezem, hogy van, és a választ is megvárom, mert kiváncsi is vagyok rá, és nem bánom, ha a napi bevásárlás hosszabbra nyúlik, mert egy kedves ismerőssel találkozom! Ha fizetnének, sem cserélném fel a falusi életemet a városival, még akkor sem, ha itt azért sokkal több a tenni való. De azért hiányzik a színház és minden olyan lehetőség, ami együtt jár a városi léttel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook