Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falun élők fórum

Falun élők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35179. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 35175. - Józsibirka)
2022. okt. 21. 14:39
Nincs szőlőm... a krumplit felszedtük már.
35178. barai (válaszként erre: 35177. - Józsibirka)
2022. okt. 5. 07:40
Fáznak. Sáros a kert a szántóföld...
2022. szept. 29. 09:26
Ugyan mivan azóta a falusi tagtársal 🤔
2022. szept. 25. 05:51
Mert hameg sokat várunk, rákapnak a seregély meg a varjú,,a fene vinné el!
35175. Józsibirka (válaszként erre: 35174. - Dombrádi Ildikó)
2022. szept. 25. 05:46

Jaja, néztemmár közben énis,

Hát nemtom mikorszüretelek akkor, mongyuk vt már rá példa esőkapátban szedtem a szőlőt , semmi gond nemvólt.


Neked van szőlő, te mikor tervezed a szüretet??

35174. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 35173. - Józsibirka)
2022. szept. 25. 05:44
A jövő hétre esős napokat ígérnek a meteorológusok...
2022. szept. 25. 04:56

Jövőhét végefelé lehet szüret!🍇

Nemtom lenne e még jó napsütéses idő, mert még kis cukorfokot emelne rajta biztos,

35172. Törpilla
2019. nov. 30. 07:14
Község 😀😉
35171. forrest2010 (válaszként erre: 35169. - Dodi44)
2019. nov. 30. 07:12

... kolléganőm , amikor a lánya építkezett teljesen fel volt háborodva h micsoda családi ház ?!!!! ahol se pince :( se padlás :( se sájz :( nincsen ?! de azt mondta a lánya h van a boltokba minden , majd veszünk !!!!


Bundy ki volt akadva h öreganyám / így mondta , ott volt buszsofőr Bundy a szomszéd faluba :) / naponta v 5x buszozgatott a boltba !!!! 1-1 db/cs valamiért :( mindig elfelejtett valamit , v csak élvezte a helyzetet h ingyé' buszozhat már 65 felett :( :( v nem tudott mit kezdeni magával , v unatkozott és így töltötte a fölösleges idejét :( :( v csak társaságra vágyott , otthon + nem volt :( neki olyanja :(

35170. forrest2010 (válaszként erre: 35169. - Dodi44)
2019. nov. 29. 21:42

... néhány kedvenc be van jelölve nekem , amit , akit szívesen olvasok Fehérkével is így vagyok :) szerettem olvasni amit ír , ahogy ír , de v fél éve ide se néz a hoxára :(


... szerencséje van az unokáidnak h vagy nekik :)

35169. Dodi44
2019. nov. 29. 17:58

Nyugdijas lettem, nem kell sokat veszodnom a mindennapos gondokkal annyira, hogy massal ne is tudjak foglalkozni, csak jaj elne felejtsem, hogy miket kell bevasarolnom, mert majd csak akkor jut eszembe, amikor keso lenne a boltba menni, mivel mar a falusi spanz, vagy kamra aktaja nem nyilik mi elottunk, hogy egy kis fustolt kolbaszt levaghatnak ami fol van akasztva. vagy a stelazsirol egy uveg lekvart le vehessek...

Az elet a varosban, konnyebbnek igerkezett, de aplusz mellett van ugyan annyi minusz is...

Csak biztos ti is ugy erzitek, a szilo huzodik kozelebb a gyerekeihez, es nem a gyerek huzodik kozelebb a szuleihez... Talan ez mindig igy volt, miota a vilag a vilag.

Hiaba tudjuk ezt de akkor is nehez azt elfogadnunk. Mi nem koltozunk tavolabbra toluk, de forditva az megtortenik...

Sosem felejtem el, amikor meg gyerek voltam, a kertben kezdtek erni a gyumolcsok, mindig volt friss gyumolcs, nem az a fonnyadt, vagy tul erett, vagy egyenesen eretlen gyumolcsok, amik most a boltokban vannak. Tudtuk, hogy a kerunkbol jott nem valahonnan, hosszu teherautok alltal jutott el, es hogy ne nagyon torjon a husszu teheraauto ut alatt csak zolden szedik le, de bepermetezik valamivel, hogy az eretlen, izetlen gyumolcs is szepen mutasson, de csak akkor mond igazat, amikor beleharapunk, vagy megvagjuk, akkor mar nem lehet "kepmutato"! A multkor is hirdettek a jonathan almat, mentem is a boltba, mert Edesapamnak volt tiz faja a kertbe ultetve, es szepek es joizuek voltak, Siettem, mert az unokakhoz kellett odaernem, mire az iskolabol hazaernek. jat a boltba felkaptam harom csomaggal arrol az asztalrol, ahol a Jonathan vot kitablazva, masnap nem elovarassal bontom az alma csomagolasat, hat az az alma egy valami edes alma volt!

Manapsag mar elertunk arra a pontra, hogy az emberek azt sem ismerik fel milyen alma milyen fajta!

A Boltosok is ebbe beletartoznak!!! Es meg rosszabb, hogy azt hiszik, hogy mas sem tudja!

Igen sajnalom az utannunk kozetkezo genraciokat, mert mar nem fogjak ismerni, hogy milyenek az igazi izek, es nem tudjak felismerni az almakat sem.

35168. Dodi44 (válaszként erre: 35167. - Lilibeth59)
2018. júl. 12. 07:16

O, nem!

Csak a "muveltseg"gel osszefuggo rotacios kapaval, is muvelnek, csak foldet, osszekapcsolodasara irtam...

Valojaban az igazsag az, hogy egy kis csalafintassagert nem megyek a szomszedba. :D

35167. Lilibeth59 (válaszként erre: 35166. - Dodi44)
2018. ápr. 15. 17:59
Ez komoly? Na, ne.....
35166. Dodi44 (válaszként erre: 35165. - Lilibeth59)
2018. márc. 17. 06:11

--- en meg nagyon muvelt ember vagyok!

A hatamon ketszer is keresztul ment a rotacios kapa!

35165. Lilibeth59 (válaszként erre: 35164. - Dodi44)
2018. márc. 14. 19:31
Hogy milyen igazad van! Remény és tervek, igen, talán ebbe az is beletartozik, hogy tegnap elveteményeztünk, Aptya felrotálta a földet, kijelöltük az ágyásokat, mit hová, és elraktunk mindent, amit ilyenkor már lehet. (uborka, csemegekukorica, dinnye még nagyon ráér). Reménykedünk, hogy jól tettük, pedig tudjuk, hogy jön a hideg, de a föld nem volt hideg, így takarja a magot, hagymát. Akármilyen idő jön, mi vetünk a kertbe, még sosem bántuk meg, nem vegyszeres, nem tápoldatban nevelt zöldséget eszünk, ami földet sosem látott (azért olyan egyforma (szinte mint az ikrek) a petrezselyem gyökér és a sárgarépa, de a karalábé is, na, nem sorolom... A mi piros retkünk finom ízes, ropogós, nem fonnyad meg 2 nap után, a salátának is más az íze, szóval mindennek. Egyedül az apró jószággal muszáj még várni, mert fűteni nem tudnánk nekik, nem is akarunk, az sem normális, majd, ha jó idő lesz, akkor jöhetnek. Sajnos nagyon hosszú ez a tél. Lett volna inkább decemberben, januárban hideg, nem most tavasszal.
35164. Dodi44
2018. márc. 14. 01:54

A korunkat emlititek, van egy komikus aki azt mondja magarol, amikor az eletkora szamara kerul sor, hogy en harminc kilenc es fel multam! Amikor nyolcvan volt valojaban, akkor is. de vegeredmenyben igaza van, mert mult. a tobbi csak egy szam, es szerintem az szamit mennyinek erezzuk magunkat,

De neha mar kisse itt is ott is kopott rancosabb, szinvesztette haj alatt is egy fiatal kisgyerek lakozik, remennyel es tervekkel tele az elotte allo eletre.

Aztan az meg mas lapra tartozik, mit is tudunk a terveinkbol megvalositani, mert annak ellenere, hogy en is harminckilenc es fel multam, mar vannak dolgok, ami harminckilenc es fel elott konnyebb volt es megtudtam valositani... :D

De ameddig orulni tudunk az elet apro oromeiben es sikerul megoldani az eletunk kihivasainak nagy reszet, addig a poharunk mindig felig tele van es ugy marad, sosem felig uresen!

Amig arra koncentralunk, hoyg mi mindenunk van, addig szep az eletunk, es nem arra koncentralunk, hogy masnak tobb van mint nekem es nekem miert nincs annyi es olyan mint masnak. Abban a lelkiallapotunkban nem lehetunk elegedettek es kiegyenzulyozottak. A z elet igazsagaihoz mindig hozza tartozik, hogy mindig lesznek olyanok akiknek az anyagi oldalrol tobbjuk lesz es mindig lesznek olyanok, akiknek kevesebb.

De amig a kis fustolt csulokkel megkeresztelt bab fozelek jol esik, addig nagy bajunk nem lehet!!! :DDD

35163. Lilibeth59 (válaszként erre: 35152. - C61ac18309)
2018. márc. 10. 19:53
Nem vagyok fiatal, talán azért is bírom, mert megszoktam a fizikai munkát "is". Egyébként mindig irodai dolgozó voltam, de otthon kipihentem a sok ülést....., mármint mozgással, amire a mai napig esküszöm, jobb, mint a legtöbb gyógyszer reumatikus, egyéb betegségek ellen.
35162. Lilibeth59 (válaszként erre: 35161. - Bozsu55)
2018. márc. 10. 19:50
Aptya szereti nálunk a liba-, kacsamellet, combját, én inkább a csontosabb részét. No, meg a tepertőjét, azt imádom. Libaaprólék leves, hát, az naaagyon finom! Nálunk még nagy sár van, itt-ott még a hó is megvan, de olvad. Épp holnap megyünk az OBI-ba vetőmagokat venni, meg cseresznyefát, mert úgy néz ki sajnos, hogy valamiért a bőtermő ropogós cseresznyefánk nem tudjuk, miért, kiszáradt. Már tavaly sem úgy álltak az ágai, ahogy kellett volna, inkább lógtak kicsit lefelé, de még termett bőven. Minél előbb szeretnénk veteményezni, legalább a borsó, a zöldség, sárgarépa, krumpli legyen a földben, aztán jöhet a többi is, de még megmunkálni sem tudjuk a földet, olyan sáros.... Szőlőt metszegeti Aptya, én nézegetem a rózsáimat, hát, bizony a sok szép rügy szinte mind elfagyott, nem is tudom, hogy törpölöm majd ki, hogy mi marad és mi megy, vannak több mint 30 éves rózsáim, mindenképp muszáj megmentenem őket, szivem szakadna meg, ha elfagytak volna. Még várok kicsit, majd a drasztikus visszavágás, ami még segíthet rajtuk, majd meglátom.
35161. bozsu55
2018. márc. 10. 18:54

Amikor volt libám akkor a mellét combját konfitáltam,felszeleltem és betöltöttem műbélbe.Guszta volt,nem szeretem a mellét.Jó volt a libazsír meg a pecsenyezsír!

Én maposakat szoktam április május körül hozni.Master fajta 15-20 darabot.Ahogy fogy a hely a fagyasztóba úgy vágom de 10 hetes nél hamarabb nem szoktam.Három van most.Hamar tojnak,jó dolguk van,ma lilakáposztát vettem nekik akciós 90ft.

Lassan lehet tervezgetni a munkákat,15 fok volt.

35160. Lilibeth59
2018. márc. 10. 18:20
Jön hozzájuk még a sok hal, amit fogunk, ponty, kárász, keszeg, harcsa, sügér stb. Írtam, hogy disznóhúst pedig saját termelőtől veszünk a faluban, húst is, kolbászt, sonkát, szalonnát, csülköt stb. A zöldség általában kitart a pincében, mire lesz új, friss.
35159. Lilibeth59 (válaszként erre: 35158. - Bozsu55)
2018. márc. 10. 18:18
Nem ültetek már, régebben igen, megültettem, ha megkotlott a tyúk. Nem napos csibét veszünk, hanem nagyobbat, de vagy barnát/vöröset, vagy kendermagosat, tavalyelőtt kopasznyakúak voltak. Kacsa, liba szintén nem napos, olyan "előneveltek", aztán itthon minden jót megkapnak, amire szükségük van (búza, kukorica dara, óvatosan apránként zöld, ebédmaradék (krumpli, rízs). Szépen megszokják, mire vágásra kerülnek, már nyoma sincs bennük ha tápszerrel etették őket az eladók. 25-30 csirkét szoktunk venni, abból meghagyunk télre 6-8 tyúkot, a többit vegyesen vágjuk, rántani valónak, vagy hagyjuk még nőni, husosodni pörköltnek, levesnek. Általában 6 kacsát és 4 libát veszünk, van, hogy többet, de ez a min, a 6 kacsa, 4 liba.
35158. bozsu55
2018. márc. 9. 19:09

Ültetsz kotlóst? Vagy naposcsibét veszel?

Mennyit tartasz csirkéből,télre hány tyúkod marad?

35157. Lilibeth59 (válaszként erre: 35156. - Bozsu55)
2018. márc. 8. 19:41
Mi is gázzal fűtünk, van ugyan vegyestüzelésű (fa/szén) kazánunk is, ha esetleg gond lenne az áram-, gázszolgáltatással. Ősszel, tavasszal, mikor már csak fűtögetni kell, akkor szoktunk begyújtani ebbe a kazánba, meg néha nyáron, ha nagyon esős/hűvös idő van, mert nem szeretünk fázni, ill., hogy ne nyirkosodjon a lakás. Meg van a kényelem, sőt, szerintem több is, mint városon, mert ott ha nincs fűtés, akkor nincs, itt falun nincs ilyen, ha nincs villany, vagy gáz, nosza, ott a vegyestüzelésű kazán. Sok minden összegyűlik a háztartásból is, WC/kéztörlő guriga, egyéb papír, fa (pl. tavasszal a lemetszett faágakat szépen összerakjuk, ha kiszáradt, Aptya nyáron, mikor hűvösebb van, eléget, és jó meleg van bent. Nem kell várnunk, hogy mikor indítják már a fűtést, ill. leállítás után is, ha úgy gondoljuk, akkor gyújtunk be, amikor akarunk, akár a gázkazánnal is.Jobb "több lábon állni", így pl. ha az áramszolgáltató gondol egyet (mint nálunk nemrég), hogy 6-8 órára nem lesz áramszolgáltatás karbantartás végett, akkor sincs gond, mert fúteni, főzni tudunk.
35156. bozsu55
2018. márc. 8. 07:49

Igényük lenne rá csak ma más a munkabeosztás,utazás stb.

Meg talán egy életforma ez.

Vegyük a fűtést,klasz dolog gázzal fűteni,de fával...zongorázni lehet a különbséget,és mennyi munka van vele,de ilyenkor azt gondolom konditerembe vagyok.

35155. Lilibeth59 (válaszként erre: 35154. - Bozsu55)
2018. márc. 7. 19:52
Szia Bozsu! Én sem vagyok fiatal már, lassan a 60 felé járok. Amíg tudjuk, csináljuk, ha már nem megy, úgyis abbahagyjuk, de maradunk ott, ahol vagyunk. A szüleink sem "bútoroztak be városba, panelba", nem tudták volna megszokni, mint ahogy mi sem. Igen, nagyon jó, hogy tudjuk kitől, melyik ismerősünktől mit vehetünk nyugodt szívvel, nekünk is jó, nekik is. A faluban és a szomszéd falvakban is tudjuk, hogy ki mivel foglalkozik, minimális, amit a marketekben veszünk, szóval zöldségfélét megtermeljük, ha elfogy, tudjuk kitől tudunk venni, ez vonatkozik a különböző hústermékekre is. Csak egy a baj, a gyermekeink már nemigen viszik tovább, mármint venni vesznek szívesen házi jellegű akármit, de nekik "úgymond nincs idejük kerttel, állatokkal foglalkozni", pedig mi is felneveltük a gyerekeinket, dolgoztunk is munkahelyen, mégis volt idő rá. Már más világ van, bele sem akarok gondolni, mit hoz a jövő.
35154. bozsu55
2018. márc. 7. 07:04

Szép napot! Sziasztok!

Bizony,bizony!

Én kisvárosban élek,de kertes családi házban.

Lilibeth minden szavával egyetértek.

Bár öregszem,már csak tyúkjaim vannak.

De: tudom mit kitől kell venni.Tegnap is 150ft/kg vettem almát,és van még 80 ládával a gazdának.Csak biciklizni kellet 2km.

Nekem az lesz a "halálom" ha főzni kell majd rám.Brrr

Imádom a ház körüli munkát,magam csinálom mert ember nincs pénzért ilyenre.

35153. Lilibeth59
2018. márc. 6. 19:26
Látom, mégiscsak feléledt ez a fórum. Néha ránéztem, de semmi, úgyhogy hanyagoltam én is. Örülök, hogy megint vagytok itt. Az biztos, hogy én faluról nem mennék városba lakni. Még a hideg is kiráz, mikor látom pl. Fehérváron, Veszprémben, de akár Várpalotán is a kockaházakat, sok tízemeletest. Ezekbe a dobozokba bezárva annyi ember egyhatáron, na jó, vannak falak, de mégis. Se udvar, se kert, se magánszféra, mert mondják sokan, hogy minden áthallatszik oldalról, alulról, felülről. No, én ebből nem kérek. Alig várom már a tavaszt, hogy mehessek veteményezni, szőlőt metszeni (imádom a szőlőt gondozni), a virágjaimhoz, és persze, imádok horgászni is, már elvonási tüneteim vannak. Hozzuk aprójószágot - csirkék, kacsák, libák, jaj, de aranyosak! Persze, tudom, aztán kés alá kerülnek, de hát ilyen az élet, már gyerekkoromban megtanultam. Friss tojás egész évben van, nem kell félni, hogy mérgezett, finom igazi kapirgálós (nem a ketrec alját kapirgáló) csirkehusi, tyúk, kacsa, liba, kell ennél több? Disznót már nem tartunk, de a falunkban vesszük a húst, hurkát, kolbászt, sonkát, szalonnát, tepertőt stb., attól, aki azzal foglalkozik. Van munka, de megéri, tudod mit eszel, és ami még nagyon fontos, és jó érzés, hogy tudod, mit adsz az unokáidnak ebédre, vacsorára.... A virágokat imádom, a gyógynövényeket is, szoktam gyűjteni magam, meg vannak a helyeim, már tudom, miért hová mikor kell mennem. Padláson szárad, vagy kivonatolom hidegen sajtolt olajban, ill. alkoholos kivonatot is szoktam készíteni. Egyszerű sheavajas krémet, vagyis inkább sheavaj habot szoktam készíteni körömvirág, kamilla, orbáncfű olajos kivonattal, olívaolajban, ill. jojoba-, argánolajban áztatom nyáron a kút tetején, ahol a legjobban éri a Nap.
35152. c61ac18309
2018. febr. 10. 07:54
Szép is a falusi élet, jön a tavasz, a nyár. Sok szép minden zöldül. De van a másik oldala is, hogy szép legyen, a van vele bőven teendő, munka. De megéri ha bírod és fiatal vagy... A sár az igen, az nem a szép....
35151. szabot.88
2018. febr. 9. 10:59
Én városi lány voltam, de fiatalon is falura vágytam. Nem bántam meg, ami zavar a rengeteg sár.
35150. c61ac18309
2018. febr. 9. 09:38

Kedves Dodi!


Igazad van. Aki falusi, az falusinak is marad, főként ha nem fiatalon kerül el városba. Én pl. vissza szeretnék költözni falura. Az eszem azt mondja nem volt az sem jó már nekem. De a szívem mást mond. Egyedül már a falusi élettel járó gondokkal nem tudtam megbirkózni. Sajnos legtöbbünk alkalmazkodik, a gyerekek, unokák közelében szeretne lenni. Ma már az következik ebből, hogy nem a gyerek költözik a szülőhöz, hanem a szülő próbál közelebb költözni hozzájuk. Ez úgy tűnik mindenkinek kényelmesebb. De a szív mást mond.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook