Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha levált a magzat a méhfalamról, biztos vetélést jelent? fórum

Ha levált a magzat a méhfalamról, biztos vetélést jelent? (tudásbázis kérdés)


18. Nátháska (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2015. dec. 31. 11:42
Hogy vagytok azóta?
17. Nátháska (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2015. dec. 31. 11:41

Én is kicsit elsiklottam felette, de a fórumindító az első hozzászólásában írta, hogy az orvos pár napja felírta Neki az Ultrogestant. Ami egy progesztagén hormonkezelésre szolgáló gyógyszer. A progeszteron a természetes progesztogén, a sárgatest és a méhlepény fő hormonja.

Ebből én arra következtetek, hogy a baba (valószínűleg) egészséges lenne, itt az anya szervezete a bűnös, mert a méhfalon a magzat nem tud megtapadni és beágyazódni.

De hangsúlyozom, ez csak az én véleményem, nem vagyok orvos; de mivel én PCOS/IR-es vagyok, ezért megpróbáltam minél mélyebben beleásni magam a témába.

16. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2015. dec. 31. 10:23
Persze, de ha ilyenre gyanakszanak azonnal felírják a pótlást.
15. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Spann)
2015. dec. 31. 10:15

Ez igy van nyilván, de a legtöbb esetben nem derül ki, hogy miert ment el a baba, és ha megismétlődik akkor nem azert, mert beteg lett volna a baba, vagyis lehet, de nagyon kicsi az esély rá.

Nyilván senki nem akar beteg gyereket. És azt se mondtam hogy mindegyik doki hülye, ha azok lennének, nem szülnék tobbet, mert nem bíznék egyikben sem.

14. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2015. dec. 31. 10:10
De egyáltalán nem biztos hogy beteg lett volna, főleg hogy alacsony a progeszteron szintje, nekem se lettek volna betegek a babák, megis elmentek, mert alacsony volt a progeszteron, anelkul meg nem fejlődnek.
13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Spann)
2015. dec. 30. 17:39
Én is így gondolom, nagyon jót írsz.
12. spann (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2015. dec. 30. 17:33

Pedig tényleg vigasztalásképpen írtam.

Nem gondolom persze, hogy nagy boldogság elveszíteni egy magzatot, de ezek a vetélések legtöbbször azért következnek be, mert valami nincs rendben a gyerekkel.

És igen, inkább ne szülessen meg, minthogy egy életre beteg, fogyatékos stb. legyen.


Azt se gondolom, hogy az orvosok mind hülyék lennének. Nekem pl. az egyik azt mondta, hogy az a baj, hogy az utóbbi évszázadban mindenki szül. Aki régebben a szűk medencéje, ilyen-olyan betegsége, öröklődő baja stb. miatt nem tudott életképes utódokat világra hozni, azt most mind kezelik, megmentik és szül.

Ezáltal nem működik a természetes szelekció, egészségileg egyre rosszabb lesz az új generáció.

11. Erzsike33 (válaszként erre: 8. - Nátháska)
2015. dec. 30. 16:18

Koszonom a hasznos valaszod.

Nos abban az idoszakban Rencz Ritanal voltam aki kezelt. Elvileg a cukor terhelesem egy picit leesett a 2.nal. A dietat irta fel es ennyi. Na mar most ahogy en itt olvastam,a hormont a 3. Es a 21. Napon kellett volna es o csak a 21. Napost csinaltatta meg. Egy ideig tartottam a dietat amit abba hagytam. Aztan itt ajanlottak egy belgyogyaszt Foldi Katalint a Barossba. O megcsinalt minden vizsgalatot,ahol a cukor es a tobbi hormon is rendbe volt! Aztan kikoltoztem majdnem egy evre Londonba ezert nem jartam tovabb. Cisztaim nincsenek. A szorosodesem es a hajhullas ( igaz mar nem hullik,de nem no fejem Tetejen csak a tobbi helyen) ugyan ugy megvan. 10 nap mulva megyek vissza dokihoz megfogom neki emliteni ezt.

10. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2015. dec. 30. 14:43
Sztem azért igaza van. Én is vetéltem el és úgy voltam vele, hogy jobb, h elment, minthogy beteg gyereket szültem volna. A természet tudja a dolgát.
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Spann)
2015. dec. 29. 22:01

Azert ez eleg keményen hangzik amit írsz, hogy örüljön neki, gondolom te sose veteltel még. Hidd el, hogy egyik orvos hülyébb mint a masik, hiába végeztek ugyanolyan egyetemet. Nálunk az sztkban a nogyogyasz közölte !ranezesre! h azert veteltem el, mert toxoplasmam van, hozzáteszem elotte teszteltek negatívra És max 1x mehet toxoplasma miatt vetelni mert utána védettséget ad.


Aki elveszített babát nem azt nézi hogy beteg lett volna, meg jobb ez igy, hanem a hiányt, az űrt, hogy a várt gyermek halott, a meglevő gyerek is ha meghal neadjisten, sírsz ugyanúgy ha betegség miatt hal meg és jobb neki, ne mondd egy anyának, hogy jobb igy neki, mert nem érdekli. Persze azt mondasz amit akarsz csak ez nem vigasz neki, sőt...


23 évesen ne lenne felkészülve a mehe? Egy 16 évesnek is fel van rá készülve.

2015. dec. 29. 17:46

Szia!


Én azt szeretném kérdezni, hogy hogyan alakul mostanában a 2-3 évvel ezelőtti problémád, amiről már írtál itt a Hoxa-n.


A naplódban olvastam, hogy IR-es voltál, de nem sokáig tartottad a diétát. Azóta voltál már kontroll-vizsgálaton? Mert egy előző általad nyitott fórumban, ahol a hajhullásról panaszkodtál, a lányok a fórum végén egybehangzóan mondták a hajhullás, szőrösödés, IR, hízás problémáidra, hogy a betegséged nagyon-nagy valószínűséggel PCO/PCOS (sokcisztás petefészek). Aminek kezeletlen formában lehet következménye a vetélés. Ott abban a fórumban megválaszolatlanul hagytad a lányokat, én pedig nem néztem át minden hozzászólásodat, így nem tudom, most mi a helyzet.


Ha bemész az Inzulinrezisztencia, mit tudtok róla? fórumba, ott szinte minden lány azt fogja Neked mondani, hogy ahogy megtudták, hogy babát várnak, az orvosuk már írta is fel Nekik a progeszteront/sárgatest hormont, hogy ne menjen el a baba. Te szedsz valami ilyesmit?


És hogy lásd, nem hasból beszélek:

[link]


"Ugyanakkor a sárgatestnek a várandóság első harmadában is kiemelkedő szerepe van, mert a progeszteron a terhesség fenntartását biztosítja a 11-15. hétig, amíg a hormontermelés feladatát át nem veszi a kifejlődő magzati lepény. A terhesség egyik legkritikusabb pillanata ez a hormontermelődési átállás. Sok vetélés következik be ezen a ponton.

...

Ugyanakkor a petefészek bizonyos betegségei (pl. PCOS[1]), a pajzsmirigy és a mellékvese elégtelen működése, és így az általuk termelt, a női nemi működést is befolyásoló hormonok is okozhatják az elégtelen progeszterontermelődést."



Remélem, jobban leszel/lesztek, és a későbbiekre nézve tudtam Neked segíteni!

2015. dec. 29. 17:34

Örülj neki, ha nem marad meg a gyerek, mert lehet, hogy nem született volna egészségesen. Amelyik el akar menni, jobb ha elmegy.

Az is lehet, hogy a méhed még nincs felkészülve a magzat kihordására.


Amúgy inkább az orvost kérdezd, ő jobban látja, mi van benned, mint mi itt a fórumon.

6. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2015. dec. 29. 17:34
Ha van életjel az jó, nekem is haematomam volt a terhességem alatt most és állandóan barnaztam meg gorcsoltem. Vigyázni kell, nehogy a haematoma ha ürül magával ragadja a babát, ezért kell pihenni. Szedtem utrogestant és pihenés. Nincs semmi veszve, én 22 évesen éltem at 2 vetelest fel éven belul a 11 és 12.heten. Ha levált volna a baba akkor nem lenne eletjelenseg, hogyan is lenne?! Ez olyan mint pl leszakadt a tudom, de tudok levegőt venni.
2015. dec. 29. 17:16
Jo persze na de egy ev alatt 2 ilyen,az elsonel is lelkileg nagyon szarul voltam honapokig a baba miatt is,de nem nem tudom de lelkileg ossze tortem biztos a kaparas :(
2015. dec. 29. 17:10
Az elso trimeszterben legtobb a spontan veteles.
3. aac131dc75 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2015. dec. 29. 17:05

Én is azt mondom,hogy minimális az esélye,így készülj fel a legrosszabbra!

23 éves vagy,nem vagy lemaradva semmiről!

Majd lesz még babád amikor a természet is jónak látja!

2. kisj (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2015. dec. 29. 16:51

Készülj fel a legrosszabbra.....


Aztán,ha az élet másként dobja, akkor meg készülj a legjobbra..


Fiatal vagy.


Sok-sok babád születhet még.

2015. dec. 29. 16:45

Sziasztok

6 hetes a baba,vasarnap voltam a mavba ugyeleten,mert napok ota verezgettem es nagyon eros gorcseim voltak. Videken voltak ahol az ugyeleten kozoltek,hogy nem tudnak velem mit csinalni. Mavba azt mondtak van eletjel. Ma voltam az sztkban ahol mondta a doki,hogy levallt a meh falamrol a magzat es mellette van egy 16 mm hossz es 6 mm szeles verrog ami most tisztul ki. 3x 2 db ultrogest es csak is fekves. Nagyon faj a hasam rendesen egest erzek :( Ugy elvagyok keseredve,tavaly ugyan ez volt 10 hetesen elkapartak mert megallt a szive :( 23 eves vagyok. Elet jelet latnak meg nalam,mert dobog a szive.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook