Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikres anyukák! Hányadik héten kezdtetek hízni, és vizesedni? fórum

Ikres anyukák! Hányadik héten kezdtetek hízni, és vizesedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Bichi
2016. jan. 4. 10:29
Én egyáltalán nem vizesedtem. 4 hónaposan még senki nem gondolta volna, hogy terhes vagyok, legalábbis ha nem latex ruhában mentem valahova.
32. reniceee (válaszként erre: 31. - Eencsa)
2016. jan. 3. 17:17
Csak egészségesek legyenek, az a lényeg :)
31. eencsa
2016. jan. 3. 15:04
Ők igazi kis rosszcsontok :)
30. reniceee (válaszként erre: 29. - Eencsa)
2016. jan. 3. 14:02

Sajnálom hogy az egyik elment :(

Remélem a másik 2-vel minden rendben :)

29. eencsa
2016. jan. 3. 11:23
Tényleg ne idegeskedj hogy nem érzed a bébiket, mert én csak a 20. héten éreztem őket.Onnan viszont folyamatosan.szerintem az ikertranszfúziót autómatikusan nézik egypetéjű babóknál. Nálam csak azért nem mert kétpetéjűek. Igaz az egyiknek volt egy egypetéjű ikre (mivel előszőr hárman voltak), de az a babó a 8. hétre elment
28. reniceee (válaszként erre: 27. - Csinita)
2016. jan. 3. 09:03

Érdekes amit írsz, most így azért megnyugtató. De azért hihetelen külföldön mennyire könnyen veszik, bár lehet a természetre bízzák a dolgokat. S akinek progi pótlásra van szüksége? Őt sem nézik meg?

Amúgy most azzal nyugtatom magam hogy még picik s azért nem érzem. S ezt az ikertranszfúziót kérni kell hogy nézzék meg vagy maguktól nézik?

Nagyon örülök hogy azért egészségesek lettek a gyermekeid. Hogy bírtad elviselni hogy egyedül mentél haza a kórházból?

27. Csinita (válaszként erre: 24. - Reniceee)
2016. jan. 3. 08:52

Ne idegeskedj, meg csak a 13. hetben vagy, en olyankor meg nem ereztem Oket. En kb. 16. heten ereztem eloszor, hogy rugdosnak. Aztan voltak idoszakok, amikor nem ereztem, de voltak idok, amikor meg nagy rugdosas volt odabent :)

Van olyan, hogy nem veszik eszre, hogy ket baba van, mert takarasban vannak. Az egyik volt kolleganomnek is kesobb vettek eszre :)

En kulfoldon elek es itt egy normal 1 babas terhessegnel nem nagyon van uh, csak a 12. es a 20. heten es ennyi. Itt eloszor csak a 12. heten vizsgalnak meg, addig semmi, vagy talan egy vervetel. En viszont elmentem 8 es fel hetesen egy privat uh-ra es ott derult ki. Fel is hivtam a korhazat, hogy ikreim lesznek, azt mondtak, hogy OK, majd a 12. heten lesz uh. Mikor az megvolt, onnantol 2 hetente volt, mert hogy egypeteju ikerterhesseg es az rizikosabb, igy azert annal jobban odafigyelnek. Azert kell kethetente uh, mert kialakulhat az ikertranszfuzio. Az az, amikor az egyik baba tobb taplalekot vesz el, es jobban fejlodik, a masiknak pedig nem jut. Mivel ugye kozos placenta van, abbol osztozkodnak ketten. Ezert kell a babak fejlodeset es sulyet, mereteit folyamatosan figyelni. Nekem volt egyszer egy remulet, mert 18. heti uh-on a ket fiam kozott 20% volt a kulonbseg es az mar nem jo, csinaltak egy ujabb uh-t 1 het mulva, de akkor mar ujra felhozta Magat. Nem teljesen egyformara, mert O mindig kisebb volt, de legalabb mar nem volt kritikus koztuk a kulonbseg. O egyebkent kisebb sullyal is szuletett es tobb "problemaja" is volt szuletes utan, Neki nehezebb volt a kezdet, 3 honapos koraig oxigenen volt, de teljesen rendben lett utana, nincs semmi baj :) Csak kisebben es kicsit fejletlenebbul szuletett, mint a testvere.

26. Csinita (válaszként erre: 23. - Pádár Krisztiánné)
2016. jan. 3. 08:42
Koszonom! En is gratulalok Neked! :)
25. reniceee (válaszként erre: 22. - Csinita)
2016. jan. 3. 07:51
Mielőtt kiderült volna 5x voltam UH-n s nem vette êszre :O egyémek is egypetéjüek ;)
24. reniceee (válaszként erre: 20. - Csinita)
2016. jan. 3. 07:49

Nagyon szépen köszönöm a választ :)

Most már én is felfogtam és nagyon örülök nekik csak annyi idegeskedés van... A dokim mivel grnetikai uh-n vette észre a crl-n kívül semmit nem nézett meg így elmentem egy másik dokihoz aki iszonyat kiakadt mert eddig semmi labort nem csináltak csak egy fizetős vérvételt ami nem is jó ikreknél...s mivel pajzsmirigy túlmükődésem van alaposan átkellett volna nézni őket de nem történt meg. Jővő szerdán jegyzett elő 4d-re de 2 napja nem érzem őket ... Szóval tiszta ideg vagyok már :(

23. Pádár Krisztiánné (válaszként erre: 22. - Csinita)
2016. jan. 3. 07:35
Gratulálok a két fiacskádhoz,és köszönöm a választ 😊
22. Csinita (válaszként erre: 18. - Pádár Krisztiánné)
2016. jan. 3. 00:51
Szia, en 8 es fel hetesen voltam eloszor ultrahangon es mondtak, hogy ket baba van es egy placenta, igy egypetejuek. Gyonyoruen latszott a ket baba :)
2016. jan. 3. 00:49
Ja, a szules napjan 17 kg plusz volt rajtam. De az szinte csak a hasamon, mert hatulrol nem is latszott, hogy varandos vagyok, pedig oriasi volt a pocakom. Par hettel a szules utan mar ujra a regi volt a sulyom. Mondjuk valoszinu a stressztol, ami a koraszulott osztallyal jar. Tobb, mint 2 honapig voltunk a koraszulott osztalyon, mire vegre haza johettunk.
2016. jan. 3. 00:47

Szia Reniceee,


Eloszor is gratulalok! En az elso 3 honapban szinte kb. 2-3 kg-ot hiztam, aztan 20. hettol sajnos nagyon vizesedett a labam. Nap vegere elefant volt es semmi nem segitett rajta. Felemeltuk az agyunk veget is, de ugy sem ment le teljesen reggelre. De sok nonek nem volt ez a vizesedes iker terhessegnel, ugyhogy meg van eselyed, hogy Neked sem lesz.

Sajnos en 30. hetre szultem az egypeteju iker fiaimat. Nem tudtak megmondani az okat, hogy miert lettek ennyire koraszulottek, mert a vizesedesen kivul problema mentes volt a terhessegem. A fiaim novemberben voltak 5 evesek es szerencsere semmi bajuk nem lett, teljesen egeszsegesek.

Ne izgulj, hidd el, ez egy nagyon kulonleges dolog es nagyon szuper ikres anyukanak lenni :)

19. reniceee (válaszként erre: 18. - Pádár Krisztiánné)
2016. jan. 2. 21:01
Szia :) a 12 hetes genetikán múlt héten szent este előtt egy nappal :) eddig takarták egymást :)
2016. jan. 2. 17:04
Sziasztok 13 hetes kismama vagyok,az lenne a kérdésem hogy mikor derült ki az hogy ikreket vártok? Halottam olyat hogy valakinek a 12 héten okozott nagy meglepetést 😊
17. mtkc
2015. dec. 29. 09:46
Szia! Én ma töltöm a 31. hetet, a múlt héten vettem észre a bokámon, hogy kicsit vizesedik, most meg már az ujjaim is kicsit.De a vérnyomásom normális, fehérje nincs a vizeletemben, nem aggódom miatta. Én 48kg-mal kezdtem, aztán 46kg voltam a 11. héten. Ehhez képes 20 kg-ot híztam, de akkora a hasam már, a környezetem meg van győződve, h semmi nem jött rám. :)) A dokim és a védőnőm sem aggódott még a hízásom üteme miatt.
16. sT 007 (válaszként erre: 10. - Reniceee)
2015. dec. 28. 21:07
Nekem anno azt mondta a dokim, hogy minden fejben dol el. Nalam a 34. het volt a lelektani hatar, mert onnantol mehettem a valasztott korhazba szulni. Persze volt B terv. Amig kulon voltak (nalunk csak egy szinttel feljebb voltak), az nagyon kemeny volt. Foleg, mert szules utan amugy is ultem a hullamvasuton. Hol madarat lehetett velem fogatni, hol meg bogtem.
15. reniceee (válaszként erre: 14. - Eencsa)
2015. dec. 28. 20:33
Köszönöm szépen :)
14. eencsa
2015. dec. 28. 15:55
Előre ne gondolkozz ilyeneken!Élvezd ki a babavárást!ės pihenj sokat, mert utánna lesz dolog dögivel. :)
13. Kata75 (válaszként erre: 8. - Reniceee)
2015. dec. 28. 15:52

Állítólag azért, mert az egyik baba nyomta a májat...ebben tuti van valami, mert ahogy megszülettek, mintha elvágták volna a viszketést, bár a vérképem csak hetek múlva állt helyre.

De ne ijedj meg, hála nem sűrűn hallok ilyesmit, előtte pl. azt sem tudtam, hogy létezik ilyen.


Nálad minden rendben van, és ez így is marad végig!:)

Boldog babák várást kívánok!:)

12. reniceee (válaszként erre: 11. - Eencsa)
2015. dec. 28. 15:49
Remélem hogy kihúzzuk min. 37.hétig mert akkortól szülhetek abba a kórházban ahol nincs PIC
11. eencsa
2015. dec. 28. 15:47
Nálunk azért nem vittek át mert szembe volt, de ilyen távolsågnál ha van anyaszálló szerintem mehetsz.fejni viszont szerintem mindkét esetben érdemes. De ne aggódj előre!nekem volt egy szobatársam akit 38 hétre műtöttek az ikrekkel és ők mehettek azonnal haza.szóval nem mindenki jár úgy ahogy én
10. reniceee (válaszként erre: 9. - Eencsa)
2015. dec. 28. 15:25

Nah ettől tartok én is, ahol szülni fogok nincs PIC...csak 30 kmrel arréb :(

Így hogy szoptassam már őket? Jah s az anyukákat nem viszik át :(

9. eencsa (válaszként erre: 7. - Reniceee)
2015. dec. 28. 15:07
Műtét után csak annyra láthattam őket amíg kiemelték és odatartották, aztán rögtön elvitték.Csak a 3. napon mehettem át hozzájuk (a klinikával szembe volt az intenzív egy másik épületben), addig semmi. 5 napig voltam benn a nőosztályon utánna anyaszálláson kaptam egy ágyat és 3 óránként mehettem etetni.De mivel állítólag nem tudtak enni, nem igazán hagyták hogy szoptassam őket, inkább a nővérek gyorsan megtömték a babókat ( ott egy gyerekre fél óra volt, kettőre is mi nyilván először kevés).Ez volt a legrosszabb.utána összevesztem ott mindenkivel és érdekes módon hazaengedtek minket és láss csodát otthon azonnal szopiztak és 9 hónapig ment.nagyon nehéz volt ott lenni de mára elfelejtettük teljesen
8. reniceee (válaszként erre: 5. - Kata75)
2015. dec. 28. 14:49
Neked is gratula az ikrekhez s nem mondták hogy miért lett emelkedett májenzim?
7. reniceee (válaszként erre: 4. - Eencsa)
2015. dec. 28. 14:48
Gratulálok az ikrekhez s hogy egy hétre elvitték őket PIC-re akkor egyedül kellett haza menni? Jogy viselted?
6. Kata75 (válaszként erre: 5. - Kata75)
2015. dec. 28. 13:58
Bocs elírtam, Réka nem 3.500, hanem csak 3.150grammal született:)
5. Kata75 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2015. dec. 28. 13:57

Szia!


Nekem már 10 évesek az ikrek.....jól elszaladt az idő!:)

Betöltött 37. hétre születtek márciusban(Peti 2.300, Réka 3.500grammal), császár miatt az első nap kivételével velem voltak, majd 4 nap után mehettünk is haza.

Sajnos emelkedett májenzimek miatt tele voltam viszkető kiütéssel, ezért kímélő diétát kellett tartanom, amit szigorúan be is tartottam.

Összesen 17 kilót híztam, ami nagy részt víz volt, mert röviddel szülés után ismét a kezdő súlyomnál voltam.

Vizesedni talán az utolsó trimeszterben kezdtem.

2015. dec. 28. 13:56

Szia!

Én összesen 10 kilót híztam és azt is inkább a vége felé.Sajnos engem a 34+6 napon megcsászároztak rossz áramlás miatt, de a fiúk szép súllyal ( 2490g, 2570g) születtek, mégis elvitték őket a PIC-re egy hétre.Ma már 15 hós nagyfiúk és már én is -15kg-nál tartok, köszönhetően annak, hogy folyamatosan a két töki után rohangálok.Te se izgulj a kilók miatt, mert amint elkezdenek igazán menni meglesz a napi "edzésed"

Nagyon boldog babavárást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook