Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb minőségű magnézium pezsgőtabletta? fórum

Melyik a legjobb minőségű magnézium pezsgőtabletta? (tudásbázis kérdés)


17. 68mimi (válaszként erre: 15. - Eandi78)
2016. jan. 9. 17:27
Biztos igazad van, én piszkos anyagiak miatt inkább a citrátot vettem. az íze annak sem túl üdítő :(
2016. jan. 8. 18:54
Vegul Magnesium Sandozt vettem, tenyleg szepen feloldodik, de az ize...nem mondom hogy rossz, de nem nagyon akarom meginni :(
15. eandi78 (válaszként erre: 14. - 68mimi)
2016. jan. 4. 22:36
Pezsgőtablettákat jól ismerem. Sokat próbáltam, sandoz jó volt, mert rendesen oldódott. Magnexpress is jó volt, de ízét nem szerettem.
14. 68mimi (válaszként erre: 13. - Eandi78)
2016. jan. 4. 16:26
Több féle magnézium pezsgőtabletta van forgalomban, a "MAGNESIUM PHARMAVIT 250 mg pezsgőtabletta"hatóanyagai: 420 mg magnézium-oxid, 150 mg aszkorbinsav pezsgőtablettánként. A Sandozt már írtam múltkor. A rágótabletták tartalma kontrollálhatatlan.
13. eandi78 (válaszként erre: 9. - 68mimi)
2016. jan. 2. 09:10
Nem tudom. Pár éve már szedem a rágótablettát és azóta nem voltak görcseim. Rendszeres sportolok és korábban fél évente előjött a görcs. Akkor 1 hónap sandoz segített. De idegesítő volt, hogy visszatért. Végül orvosi utasításra váltottam a minden edzésnapon magnéziumra azóta nem volt gond. Eleinte pezsgőtabletta volt, majd váltottam rágótablettára.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2016. jan. 1. 11:48
amúgy nem lehet túladagolni, mert ha sok a szervezetnek akkor hasmenés formájában kiürül. (ezt azért ki lehet kísérletezni, hogy mi az ami már sok :))
11. emagdi
2016. jan. 1. 11:46

vitaltrend.hu oldalon kapható magnézium citrát por, szerintem az a legolcsóbb, ami a neten elérhető.

fél kg-os csomag elég sokáig elég, én napi 5g-ot szoktam "enni".

10. 68mimi (válaszként erre: 5. - MinnieMouse.)
2016. jan. 1. 09:59

Így van, ezt szedem én is.

Azt is elfelejtik mondani, hogy ne kálciummal egy időben vegyük be, mert zavarják egymás felszívódását. Csak azt nem értem, miért gyártanak rengeteg tablettát, amiben együtt van a kálcium és a magnézium.

9. 68mimi (válaszként erre: 6. - Eandi78)
2016. jan. 1. 09:56

Nem sikerült megtalálnom a neten, milyen formában tartalmazza a magnéziumot. A 250 mg mg/tabletta biztosan nem tartalmazza a napi mg-szükséglet 60 %-át, mivel max 15%-a szívódik fel, ha citrát (azaz max 40 mg). Ha oxid, akkor a 4%-a (azaz 10 mg).

Jobban jársz a Magnézium Sandozzal, az 243 mg magnéziumnak megfelelő magnézium-citrát (1193,57 mg) és magnézium-aszpartát-dihidrát (667,56 mg) pezsgőtablettánként.

Csak ennél találtam korrekt tartalom megjelőlést és számolást.

2016. jan. 1. 09:35

A magnéziumoxid felszívódása kb azonos a placebo-val (a magnézium tartalom 4%-a), kár érte pénzt adni.

A magnéziumcitrát 15%-a a felszívódó tartalom, a napi szükséglet felnőttnek napi 375 mg, ez a porból kb. 2g/nap.

A B6 persze kell a felszívódásához. A kálcium és a D vitamin felszívódásához meg kell a magnézium.

Sokáig szenvedtem izomgörcsökkel, a háziorvos csak annyit mondott, szedjek magnéziumot, mindegy, milyet. Szedtem szorgalmasan, de nem használt, éjjelente folyton begörcsölt a vádlim, alig tudtam kihozni a görcsből. Akkor olvastam utána a témának, a legtöbb ún. magnézium tabletta oxid, ami nem ér semmit, pénzkidobás. A citráttal végre megszűntek a görcseim.

2015. dec. 28. 00:16

Az epres rágótabletta nagyon vonzó :)

De sajnos magnézium oxid van benne, úgy tudom hogy az kevésbé hasznosul a szervezetben.

Marad a Magnesium Sandoz pezsgőtabletta.

Köszönöm mindenkinek! :)

2015. dec. 27. 15:14

Pezsgőtablettából a magnesium sandoz vált be. Sokat próbáltam, de mindegyik ott maradt a pohárban, ez nem. Magnosolvot nem próbáltam.

Amit most szedek 1x1 vitaday magnézium+b6 rágótabletta. 250mg és víz se kell hozzá. Olyan, mint egy epres cukor.

2015. dec. 27. 10:23

Valóban a Magnesii Citrici a legjobb magnézium, de természetesen ez mellé is kell a B6 a jobb felszívódás miatt, csak ezt kevés orvos említi meg.


Ha viszont nem tudod lenyelni a tablettákat és ezért szeretnél pezsgőtablettát, ennek is van por változata, amit vízben, gyümölcslében is lehet oldani. Bár az ára koránt sem annyira kedvező mint a tablettának, sőt... Magnézium citrát por néven kapható.

2015. dec. 27. 09:52
A legjobb magnézium készítmény a Magnesii Citrici, és a legolcsóbb nem utolsó sorban, receptre olyan 100 Ft/doboz
2015. dec. 27. 08:15
Én a Co.op.-éban a saját-márkást szoktam venni, az nálam bevált izomfáradság esetére.
2. mmacus (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2015. dec. 27. 08:01
Mindenképpen ragaszkodsz a pezsgőtablettához? Nekem nagyon bevált a Magnosolv, kis tasakokban poralakú szer, vízben oldva kell inni. De a Magnerot tabletta is nagyon hatásos.
2015. dec. 27. 00:18
Melyik a legjobb minőségű magnézium pezsgőtabletta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook