Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vendéglátós tanulónak kötelező (egyáltalán szabad?) karácsonykor és szilveszter éjszaka a gyakorlati helyen dolgozni? fórum

Vendéglátós tanulónak kötelező (egyáltalán szabad?) karácsonykor és szilveszter éjszaka a gyakorlati helyen dolgozni? (tudásbázis kérdés)

2015. dec. 27. 13:44

Amikor én Szakács tanuló voltam,megtiszteltetésnek éreztem hogy behivtak szilveszterre vagy eskuvokre.

Mindig kaptam érte pluszt.


És nem Mindenkit hívnak be szerintem..csak ha látnak benne "jövőt".

Az alázat a szakmában a legfontosabb.

Puszi és BÚÉK🎇

2015. dec. 26. 11:58

Igaz teljesen más szakmát tanulok jelenleg,de az is olyan,hogy hétvégén és ünnepekkor,éjszaka is dolgozni kell ha be vagy osztva.

Nemrég voltam gyakorlaton,és szerettem volna legalább egy éjszakai műszakot vállalni,hogy megnézzem milyen.Viszont azt mondták tanulónak éjszakára nem lehet menni.Úgyhogy szerintem nem kötelező,de én bevállalnám.

19. ◄Ilona► (válaszként erre: 17. - Elbb)
2015. dec. 25. 16:15

Igazad van!

Keveset tudunk a VALÓS helyzetről ahhoz, hogy érdemben állást foglalhassunk.

Én is csak az általánosságban tapasztalt - és sajnos meglévő - gyakorlatból indultam ki.

Fő a "kizsákmányolás", amit szinte minden szakmában EL KELL TŰRNI, ha kell a munkahely.


Természetesen vannak kivételek, de nem jellemző.


Nem tudhatom, de nem is tartom valószínűnek, hogy ha egy tanulót KÖTELEZNI akarnak ilyen TÚLMUNKÁRA, akkor a tulaj olyan lelkesen részt venne ebben.


... és természetesen VÉLEMÉNYE bárkinek (még nekem is) lehet!

2015. dec. 25. 15:18

Szerintem, ha érdekli ez a munka, menjen.

Jó, kicsit kemény a szilveszter éjszaka, de így igazán belelát ebbe a szakmába.

Meg aztán vidámság lesz.:)))

17. elbb (válaszként erre: 10. - ◄Ilona►)
2015. dec. 25. 14:32

honnan tudod, hogy a tulaj nem fog dolgozni?


és miért ne lehetne egy nem szakmabelinek más véleménye?

2015. dec. 25. 13:56

Ha 16 év alatti, semmiképpen sem szabad!

Ha már idősebb 16-nál, el tudom képzelni, hogy kizárólag!! közös megegyezéssel esetleg este 10 és hajnal 2 között "kisegítőként" beugrik, (=éjféli malac, és pezsgők felszolgálása!!) miatt besegít!


És így legalább látja, érzékeli azt is, hogy ha ebben a szakmában marad, akkor milyen az, amikor szilveszter éjszaka a "pult másik oldalán" van!!!


De hogy teljes éjszakai műszakot végig-talpaljon kötelezően, az kizárt!!! Tehát ezt az általam írt 4 órát is csak akkor, ha az ip.tan. és a szülei is bele-egyeznek!

2015. dec. 25. 12:44

Gondolom megkérdezték a gyereket, nem?

Kap érte fizetést?

Hol kell dolgoznia szilveszterkor?

A fiam pincérkedik és ő is dolgozik már holnap és szilveszterkor is. Az első szilveszteri melója múlt évben volt még tanulóként, azaz idén is még tanulóként megy. Jó órabérért és azt mondta, hogy élete legjobb szilvesztere volt.

Idén az Aquincum hotelben lesz szintén jó pénzért.

2015. dec. 25. 12:41
Nem hinném, hogy kötelező, de érdemes.:)
13. kszb (válaszként erre: 11. - Ymanie)
2015. dec. 25. 12:02
Fizut kap érte? Vagy ti fizettek a helynek a gyakorlatért?
12. kszb (válaszként erre: 10. - ◄Ilona►)
2015. dec. 25. 12:01

:D

1 tanuló kevés is lenne ahhoz :)

11. Ymanie (válaszként erre: 8. - Kszb)
2015. dec. 25. 11:46
Nem azzal van a baj,hogy dolgoznia kell,hanem azzal,hogy mikor. Este 10-től reggel 6-ig NEM dolgozhat a tanuló,de neki pont akkor kellene.
10. ◄Ilona► (válaszként erre: 7. - Kszb)
2015. dec. 25. 11:37

Csak nem "szakmabeli" vagy?

Ennyire nem kellene védeni azt, aki így akarja növelni a bevételét! ... miközben Ő otthon here-verézik.

Dolgoztassa - jó pénzért - azokat az embereit, akik állandóra fel vannak véve.

Ne egy tanulón akarjon már meggazdagodni! :(

2015. dec. 25. 11:35
Nálunk ez úgy működött, hogy megbeszéltük, hogy ki akar menni. Én mondjuk akartam, tetszett, de nem volt senkinek kötelező.
8. kszb
2015. dec. 25. 11:20

aki vendéglátósnak tanul, az szeretne lenni, annak valahol tudomásul kell vennie, hogy ebben a szakmában nem igazán van hétvége, ünnepnap, stb.

Gyakorlatot az ember nem a langyos vízben szerez.

Ha már most nem tetszik a vendéglátás ezen formája, mi lesz később?

7. kszb (válaszként erre: 4. - ◄Ilona►)
2015. dec. 25. 11:17
de jól megalapozná a jövőjét ezzel....
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2015. dec. 25. 11:16
Durva.
2015. dec. 25. 11:16
nem
2015. dec. 25. 11:15

Nem "munkáltató"! Gyakorlati hely.

Nagyon nem mindegy. Én be nem mennék!


Szerintem erre nem kötelezhetik a TANULÓT.

... SŐT ...

Hívd fel a munkaügyiseket.

2015. dec. 25. 11:15
Én úgy tudom,hogy tanítási szünetben nem kötelezhetik a tanulót a gyakorlatra. Főleg nem éjszaka.31.-én például du. 5-től reggel 6-ig kellene mennie.
2015. dec. 25. 11:12
Ha a munkaltato igy kivanja, akkor nyilván
2015. dec. 25. 11:06
Vendéglátós tanulónak kötelező(egyáltalán szabad?) karácsonykor és szilveszter éjszaka a gyakorlati helyen dolgozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook