Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire lehet személyes a karácsonyfa? Régen és ma... fórum

Mennyire lehet személyes a karácsonyfa? Régen és ma... (beszélgetős fórum)


12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ca4269ff4d)
2015. dec. 25. 19:57
Nekem sok díszem eltört, amikor egyszer eldőlt a fánk. De a mai napig megvan 3 gipszkiöntős karácsonyfadísz, amit a gyerekemmel együtt készítettem kb. 20 évvel ezelőtt. Azok mindig fenn vannak a fán a modernebb mai díszek mellett, jól megférnek egymás mellett. :)
2015. dec. 24. 20:16

Nincsenek divatos,trendi díszek,nem egyszínű-kétszínű,de így a gyönyörű.

Mikor otthonról elköltöztem vettem díszeket,meg kaptam még régieket anyukámtól.Most már a 4,5 éves kislányom által készített kis díszek is rá kerülnek,évről-évre színesebb,emlékek vannak rajta,pl.mikor terhes voltam anyukámtól kaptam egy régi gólya díszt,vagy a gyerekkori kedvenc díszem.20 év múlva a lányom alkotásai is sokat fognak érni nekem (most is egyébként)

2015. dec. 24. 12:59
Nàlunk idén megleptem a lànyom a mesehősei fotoibol készitett gömbökkel meg hozzà vàsàrolt szinben passzoló gömbök és hópelyhekkel..a gömb egyik fele csillàmporos középen meg a fotok. Reggel mikor észrevette volt ujjongàs..
2015. dec. 24. 12:18
Valahol tán megvannak a régi díszek. De nekem nem tetszik a csicsa szines fa. Egyszínű díszek vannak. A makkák miatt műanyagból. A régi üveg díszeket emiatt nem is merném feltenni. Félek hogy az egyik kis hülye lepofozza és elvágja a mancsát
8. kisj
2015. dec. 23. 19:27

Gyerekkoromban a Jézuska jöttét egy birka nyakába kötött sárgaréz kolomp meglóbálása jelezte.


Ez a kolomp azóta is nálam van,gyönyörűen feltisztítva, az otthonom és szívem kiemelkedő helyén.

Idén talán újra meglóbálom:)

7. Tulli (válaszként erre: 1. - Ca4269ff4d)
2015. dec. 23. 18:42

"Régen sok-sok évvel ezelőtt, mikor eljöttem végre a saját lakásomba otthonról - az utolsó otthon töltött karácsonykor kaptam kb 5-6 díszt a fánkról." - ezt annyira szépen írtad, egészen megkönnyeztem.

A családi hagyomány, az emlékek nagyon fontosak szerintem is. Én a saját családomban igyekszem ezt megvalósítani: évről évre felkerülnek a díszek mellé a gyerekeim által készítettek is. Anyukámék fája még mindig ugyanolyan, mint amikor kicsik voltunk és rajta vannak azok a díszek, amiket készítettünk. A gomba, a gólya és az üveggömbök mellett, amik már nem olyan fényesek, de szeretem őket, mert mindig elvarázsolt kastélyosat játszottunk, ha belenéztünk és megláttuk az arcunkat bennük...

Boldog karácsonyt!

2015. dec. 23. 18:37
Talán 2 régi díszem van, sajnos összetört néhány. Horgoltam angyalkákat, harangokat, és ezüst boák lesznek a fán. + a gyermekemmel egyidős égősor (39 éves):-)
2015. dec. 23. 18:33

Az én fám teljesen személyes, hiszen minden egyes díszt én készítettem:D

És természetesen felkerülnek a fára azok a díszek is, amelyek régről maradtak (gomba, gyertyatartók, üveg díszek, stb.)

Nem követem a divatot, mert azt inkább én csinálok magamnak. Most már teljesen tarka a fám. Az első évben fehéret készítettem, majd a következő évben pirosat, majd aranyat, kéket, barnát, piros-fehéret, jövőre zöldeket fogok:D

2015. dec. 23. 18:30
Nálunk nincs "divatos", évről évre megújuló karácsonyfa. Hagyományosan díszítünk, mindig előveszem a régi és az általunk készített díszeket is. Nem tudnám nem feltenni azokat a díszeket, amelyekhez emlék kötődik. A legkedvesebbek számomra.
2015. dec. 23. 18:18

Mivel nagyi nincs, nem is volt, nem is lesz, igy nincs regi disz, a csaladi cuccok elvesztek mikor az alkesz apam eladott mindent a regi lakasunkbol.


Na de edesanyamtol minden evben kapunk egy ujat a fara, ami harmonizal a tobbivel, mert en jobban szeretem ha divatos :)


Szoval orom bodotta! 😊 Kellemes unnepeket!

2. aac131dc75 (válaszként erre: 1. - Ca4269ff4d)
2015. dec. 23. 17:50

Régi díszem van.2 db hópehely és egy apró adventi koszorú.Még kislány koromban kaptam a dédnagyanyámtól!

:)


De vannak új díszeim is,hisz minden évben veszek 2-3 db-ot.

2015. dec. 23. 15:58

Régen sok-sok évvel ezelőtt, mikor eljöttem végre a saját lakásomba otthonról - az utolsó otthon töltött karácsonykor kaptam kb 5-6 díszt a fánkról.


Miután a gyerekeimnek is önálló otthonuk lett - a fa áll karácsony este külön - külön is náluk.


A Mamámtól kapott gólya-gombával, mint az utódvárás családi szimbóluma még ma is a fám fő díszhelyét foglalja el. Máriával kis angyallal, a fiam és lányom oldalát elborító gyermekkezes dió alapú alkotásaik...

Még kb. 3 dísz maradt meg nekem az óvónénik cseles kunyerálása és soha viszont nem látott gyermekkori karácsonyfa díszeim utáni emlékre gondolva - tanulva a történtekből.


A kérdésem:

1.

Mennyire személyes a karácsony estén állított fátok?

2. Van-e még a nagyitól maradt olyan emlékeket őrző pici tárgy a karácsonyfátokon ami visszaidézi a régi karácsonyokat...?

3. Vagy divatos style-ban, csak szinte dekoráció a karácsonyfa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook