Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolhátlanítást követően, a kutya rázza magát... fórum

Bolhátlanítást követően, a kutya rázza magát... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
190. Perla del Mar (válaszként erre: 189. - L.Niki18)
2016. nov. 29. 00:46
Hàt figyelj.Engem ovódàba járattak a szüleim. Majdnem belehaltam... Mumpszjárvány. Szövődmény agyhártyagyulladás. Mai napig viselem a következményeit... Ha nwm jàrtam volna oviba most én is olyan lennék, mint más.....
2016. nov. 27. 19:36
CINIKUS VAGY michelle.r!
188. simple (válaszként erre: 186. - Michelle.r)
2015. dec. 24. 16:15
:D
187. michelle.r (válaszként erre: 94. - L.Niki18)
2015. dec. 24. 14:59
Jól tetted. Haltak már meg emberek bolhacsípéstől. Ne hallgass ezekre a károgókra - különösen erre az Andira ne ;) - fogalma sincs arról, hogy kell felelősségteljesen állatot tartani.
186. michelle.r (válaszként erre: 92. - L.Niki18)
2015. dec. 24. 14:57
Úgy bizony. Én a helyetekben eladnám a lakást, mert soha nem fogjátok teljesen kiírtani. De legalább a búroktól és a szőnyegektől szabaduljatok meg. A legjobb lenne elégetni.
185. michelle.r (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2015. dec. 24. 14:46
Nekem is. Amióta őyorisága beköltözött ;o)))
184. fincsi5 (válaszként erre: 177. - 2ab16d5612)
2015. dec. 21. 12:17
már akkor sztarvarsz ? DD
183. L.Niki18 (válaszként erre: 178. - Timycat)
2015. dec. 21. 05:29
Nem-nem...én elbeszélgettem a gyerekkel, hogy ezt nem szabad, és a gyereknek nem azt mondtam,hogy bolhás és gyorsan oda kell adni valakinek, hogy neked ne legyen bajod...! Azt mondtam neki, hogy nem érzi jól magát nálunk a kutyus, és a szomszéd nénit már ismeri...lehet ez sem volt jobb, de szerintem jobb ez mintha azt mondtam volna neki, hogy pl. beteg, vagy bolhás és bepisil és ilyenkor tovább kell adni rajta.
182. L.Niki18 (válaszként erre: 181. - Timycat)
2015. dec. 21. 05:24
Rá tudtam beszélni a férjemet...pár év után! Mindig is egy kistestű kis kutyust szerettem volna! Csak 1-2 dolgot (hogy esetleg ilyen is lehet) abszolút nem is gondoltam volna! :o(
181. timycat (válaszként erre: 174. - L.Niki18)
2015. dec. 21. 05:00

Pláne így haza vinni, hogy az állatkát nem közösen akartátok.

Oké az állat nem gyerek, de ez kb az a szitu mikor apu nem akar gyereket, de anya meg nagyon és lesz, mondván ha ott van a bébi akkor apu már úgy sem tud neki ellenállni, aztán az élet meg azt mutatja, hogy de.

180. timycat (válaszként erre: 170. - L.Niki18)
2015. dec. 21. 04:54
És a bőrirritációtól nem félsz? Ezek a szúnyogriasztók nagyon durva kemikáliákkal vannak tele. Kicsit sem ártalmatlanok az emberre, főleg ha éjjel-nappal kened/fújod vele a gyereket.
179. timycat (válaszként erre: 166. - L.Niki18)
2015. dec. 21. 04:52

Ne aggódj már, a bolhák nem lapulnak, ha lennének már megettek volna titeket :)

A bolha ici-pici állat, gyors emésztéssel, folyamatosan táplálkoznia kell, hogy jól érezze magát, egy lakásban nem vállalnák az éhezést mikor vért szívni is lehet. Szóval innen mondom és nagy összegben fogadnék rá, hogy nincs bolhátok.

178. timycat (válaszként erre: 153. - L.Niki18)
2015. dec. 21. 04:47

Valóban nem csak ennyi, hanem pl felelősségre tanítás is és ebben benne van a felelős állattartás is. Most tudod mit mutattál a gyereknek? Probléma van az áhított kutyussal? Hát le kell passzolni!


Gratula

177. 2ab16d5612 (válaszként erre: 167. - L.Niki18)
2015. dec. 21. 01:52

Nem kell az adott dolgot a szájába vennie.. Elég ha hozzáér.. Megsimogat egy kutyát macskát arról a féreg peték pikk pakk rajta lesznek. Vagy a baktériumok. Azok 1000x nagyobb eséllyel. Elég tömegközlekedni.. De ha mindentől féltjük őket akkor az nem egészséges...


Én 12-1e évesen is bottal hadonásztam (fiú haverokkal "kardozás") nem csecsemő szokás.. A gyerekkor része..

176. 2ab16d5612 (válaszként erre: 166. - L.Niki18)
2015. dec. 21. 01:47
Nem. Nem veszélyes. Nyugimá...
175. anya4005 (válaszként erre: 174. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 22:17
Úgy legyen,hogy jó legyen!
2015. dec. 20. 22:06
Mindegy,nem is kell megérteni. A kutyát semmiképpen nem tettem volna ki,véletlen volt ez is,hogy hirtelen lett egy gazdi,de nem egy idős beteges néniről van szó,kb. 50 éves csak. Ha nem találtam volna addig maradt volna. Jobb ez ìgy mindenkinek. A férjem meg amúgy sem nagyon tűri sokáig azt,hogy a lakásba pisiljen a kutya,ő meg véletlen is belelépne agyfrászt kapna...szereti a kutyákat,de lakásba nem való,ő ezt vallja. Valamilyen szinten igaza van,és harc volt mire vehettem egy kutyát...de így sajna nem volt jó. Felelőtlen voltam én is valamilyen szinten...de már megtörtènt,sajnálom is,nem tehetek mást. A kutyusnak bombabiztos király helye van,mint a saját gyerekèt,úgy szereti ez a nő Májlót,és ez nagyon jó így!
173. anya4005 (válaszként erre: 172. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 21:42

Nyugi,hőszigetelt,fullos kérójuk van,a magány ellen meg ott vannak egymásnak! Amúgy meg 2 ekkora kutya nem is lakásba való,de ez nem von le abból,hogy számomra igenis fontosak a kutyák!

A baj az,hogy te tanácsot akartál kérni,de végül inkább elmenekültél a probléma elől! Akkor minek tanács??? Megoldottad,a lehető legrosszabb módon! Persze,a te dolgod,de nem csak a te életed!

Ironikus lenne,ha ne adja ég a nénivel történne valami,kórházba kerülne,és addig ti vigyáznátok a kutyára...

Amúgy,ha a néninek nem kellett volna,hova rakod,hogy nehogy bolhások legyetek tőle? De most komolyan! Még,ha ingyen meg is hirdeted,napokba telhet,mire jelentkezik érte valaki. Akkor mi lett volna?

Értem azt,hogy félted a gyereked! Engem is vádoltak már azzal,hogy " túlszeretem " őket. Mondjuk,ha a szájukból kiesik a nyalóka az utcán,engem nem zavar,ha vissza is teszik,de pl. orvosnál a wc használat számomra egy kínszenvedés és 4 agyvérzés velük.

Viszont nem értem,hogy ha ennyire félted a gyermeked,miért kellett a kutya? Mi van,ha megkapja a gyereket,mi van,ha séta közben egy másik (nagyobb) kutya megy nekik?

Mindegy...annyi mindent nem értek,téged sem foglak megfejteni!

172. L.Niki18 (válaszként erre: 171. - Anya4005)
2015. dec. 20. 20:55
Én abszolút nem akartam azt, hogy engem bárki is istenítsen, hogy ettől én szuper anya vagyok vagy ilyesmi! Ez mekkora hülyeség már??? De vigyázz, mert majd téged is nemsokára "megköveznek", hogy kint tartod a kutyádat, és hogy miért zárod ugyan ki a lakásból, hiszen a kutya az társas lény, és szeret a gazdi mellett lenni! És hidd el, hogy én értem a lényeget, de Ti meg engem nem értetek, vagyis azt, hogy mit miért csináltam...de nem is kell! Amúgy meg tanácsot akartam csak kérni, hogy mit csináljak a bolhákkal amik esetlegesen a szőnyegben vannak vagy a lakásban megbújtak...stb! Nem azt akartam, hogy más dologba is bárki beleavatkozzon! Ennyi!
171. anya4005 (válaszként erre: 165. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 20:39

Oh,pedig mennyi hasonlóság van gyerek és állat között: nem véletlenül imádják egymást!

Nyilván én is teszek különbséget a gyerekeim és a kutyáim között: még csak be sem jöhetnek a házba a kutyák,a gyereket viszont nem zárom ki!

De ahogy agyerek is rád van bízva,neked kell gondoskodnod róla,úgy az állatokról is kéne!

Hogy is van? "Te egyszer és mindenkorra felelősséget vállaltál azért,amit megszelíditettél!"

Nem elég a gyereknek sem,kutyának sem,ha telepakolod a lakást a legszupibb játékokkal,ha egyszer nincs kivel játszania!

Mindegy,a lényeget nem érted,és azt vártad,hogy majd te leszel a nagy magyar anya,akit mindenki istenít,mert megóvta a gyermekét a halálos bolháktól!

Csak zárójelben megjegyzem,a homokozót teliszarják a kutyák még a zárt játszón is,úgyhogy jobb,ha oda sem viszed a gyermeked,nehogy elkapjon valamit!

170. L.Niki18 (válaszként erre: 169. - Elbb)
2015. dec. 20. 20:31
Szúnyogriasztóval. :)
169. elbb (válaszként erre: 91. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 20:20

nekem egy állandóan bent lévő macskám van, múlthéten volt műtve, és tudod honnan hozott haza bolhát? Az állatorvostól. Hogy az most a rendelőben volt, vagy a kocsiban amiben szállította, passz. Utoljára 11 éve volt benne, mikor hazahoztuk a menhelyről. Holnap jön a doki varratszedésre, hoz neki cseppet, aztán ennyivel meg is van szerintem oldva. Ezek a cseppek pont azért jók, mert ahova megy az állat, ott is van hatása.

Hamar feladtad szerintem, nem beszélve arról, hogy a bolha csípés nem halálos. A szúnyogcsípéstől hogyan óvod a gyermekedet?

168. L.Niki18 (válaszként erre: 155. - Andi6020)
2015. dec. 20. 19:47
Amúgy nem jól tetted fel a kérdést! mert nem volt benne a kérdésben az, hogyha egy kisgyermek lenne a kutyus közelében is! Nem mindegy! Tudod valakinek a gyereke többet jelent mint egy háziállat!
167. L.Niki18 (válaszként erre: 163. - 2ab16d5612)
2015. dec. 20. 19:45
Ja és a gyerekek már 8 éves, nem vesz fel botot a földről, és nem veszi a szájába, de nem is tette soha...! Valahogy ez nálunk kimaradt, hogy a szabadból felvett valamit és a szájába vette!
166. L.Niki18 (válaszként erre: 163. - 2ab16d5612)
2015. dec. 20. 19:44
Igen, tudom a szúnyogról is...! Kullancs és szúnyog ellen is vannak szerek...de a bolhákra akik már pl. a szőnyegben lapulnak...hát remélem nem fognak összecsípni minket, és azt is remélem, hogy megússzuk! A kutyusért már mindent megtettem egészségileg...fürdetés állatorvos által, és bolhanyakörv...! Most a lakáson a sor...! Mert igenis veszélyes a bolhacsípés...nem játék! Nagyon felelőtlenség az is, hogy áh dehogyis, semmi bajod nem lesz tőle...na persze!
165. L.Niki18 (válaszként erre: 162. - Anya4005)
2015. dec. 20. 19:42

Azért kicsit gondolkodjunk már, hogy az ember nem állat, és az állat nem ember!

Képzeld, én vettem meg neki a fürdés után a nyakörvet és odaadtam azt is! Mindenét, mert nem kevés pénzt szántuk rá...kiságy, játék, megfelelő táplálék, etető-itató tálak, minden ami kell egy kutyusnak! Póráz-hám...stb! Biztos ezt akartuk mi is...persze!

164. 2ab16d5612 (válaszként erre: 161. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 18:31
Na ezaz! Ha pontosan tudod hogy minden fel van fújva akkor minek aggódód túl? :)
163. 2ab16d5612 (válaszként erre: 140. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 18:30

Most akkor elmondom hogy a szúnyog is terjeszthet betegséget. És a kullancs városi körülmények között is probléma. A férgekről nem is beszélve amit a gyerkőcöd egy botot felvéve a földről és utána a kezével a szájához érve megfertőzheti.

Olvastam hogy a macska harapása életveszélyes is lehet. Ott van a veszettség és a toxoplazmozis. Soroljam? És sokszor ezekhez saját állat sem kell. De ekkora kockázatot csak az vállaljon aki tud is mit kezdeni ha helyzet van.

162. anya4005 (válaszként erre: 135. - L.Niki18)
2015. dec. 20. 18:09

Az egyik kutyánkat (jelenlegi) lesoványodva,férgesen,giardia baktériummal a testében,az éhhalál küszöbén találták. Mára 35 kilós,1 éves kajla kölök,aki még nincs teljesen rendben,de rajta vagyunk!

Sem a kutyátok,sem az utcán szenvedő kutyák nem kérték a sorsukat! Önmagukat felelősségteljes gazdinak nevező személyek hibájából kerültek utcára,mert megunták őket,csupán karácsonyi fellángolás voltak,vagy megöregedtek,megbetegedtek. A felelős állattartás nem azt jelenti,hogy az első problémánál megszabadulunk az állattól,csak,hogy a gyerekünk ne legyen beteg/bolhás,hanem azt,hogy ápoljuk,gondozzuk,akár a gyerekünket!

Mit gondolsz,milyen példát mutattál a gyerekednek problémamegoldás terén??? "Ami nem működik,azt ki kell dobni,mert csak a tökéletes a megfelelő?"

Most még nem látod,de ez akár vissza is üthet,és betegen,öregen nem hiszem,hogy arra fogsz vágyni,hogy bedugjanak egy otthonba,csak,hogy ne rontsd a tökéletes életük képét!

Az a kiskutya egy kiszolgáltatott,ártatlan lény,aki nem kérte,hogy hozzátok kerüljön,nem kérte a bolhákat,a költözést és semmit sem! Olyan felelősségteljes emberek döntöttek a sorsáról a feje felett,mint te is!

Remélem,a néninél jó helye lesz,és megtalálja a neki járó boldogságot,és kap egy bolhanyakörvet is,és akkor végre maradhat!

161. L.Niki18 (válaszként erre: 159. - 76c87e32e1)
2015. dec. 20. 17:23
Van benne igazság, tudom is! Ez van, kissé parás vagyok! Annyi rosszat hall az ember...! Az én gyerekkoromban nem voltak ennyire felfújva a betegségek...most meg már a bárányhimlőt is felfújják...! Csoda az, ha a szülő(k) túl aggodalmasak?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook