Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyós veszély! fórum

Anyós veszély! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 26. 18:45
Keress egy apátlan-anyátlan fiatalembert.
36. N.Eszter (válaszként erre: 22. - Gyula)
2011. júl. 8. 18:51
Ezt a verset biztos egy fiús anyós költötte:(
35. sariya
2009. júl. 4. 17:43
Na nálunk az van,h anyós imádott engem..igen,múltidőben..asszem.múltkor a párommal nekiálltunk főzni,ő meg rögtön kijött fontoskodni meg sertepertélni.kb jó,h nem helyettünk akarta megcsinálni az ennivalót.elkezdett magyarázni,h ez így nem jó,meg amúgy kell..stb.szóval kb ökölbe szorult e fejem..de szépen mtm,h tessék bemenni pihenni,majd mi megcsináljuk..erre ő:jó,jó,de kb csinálta tovább.elmtm még egyszer,halál kedvesen,.aztán megint beszólt vmit,erre mtm,h felnőttek vagyunk,csak meg tudjuk mi is csinálni!De még ezt is normális hangsúlyban.de erre úgy besérült,h a hátam mögött mta a páromnak,h ne menjek többet hozzájuk.Kb ki vok tiltva:( És ez non rosszul esett.A párom meg ugye még ott él vele,és ááááh,nem tom mit csináljak.
34. Juttta (válaszként erre: 32. - E0f56cc971)
2009. ápr. 7. 11:16
Nem arról van szó. Mindenki lesz egyszer anyós, ha lesz. Hanem arról, hogy milyen anyós lesz. Van olyan aki nagyon jól kijön az anyósával, én irigylem is. Mert én soha egy szóval sem bántottam meg az anyósom, viszont azt nem tudom, hogy én azt a sok bántást, amit ő rám rakott, azt mivel érdemeltem ki.
33. Nosferina (válaszként erre: 23. - 6dd1c9baf3)
2009. márc. 27. 11:32

Szia!

Szomorúan olvastam a soraidat,teljesen magamra ismertem :( 2 gyermekem van nekem is,anyós mellett lakunk- de ha tudom milyen, nem jövök ide!

Valóban igaz a mondás fordítva: amilyen az apja, olyan a fia,vagy amilyen az anya,olyan a fia.

Tudod miért? Neveltetés! Amit látott otthon,azt alkalmazza! Neki az a normális!

32. e0f56cc971 (válaszként erre: 30. - Amanda28)
2009. márc. 27. 10:59
Te is leszel egyszer anyós
2009. márc. 10. 14:13
Féltékenyek a menyeikre.
30. Amanda28 (válaszként erre: 27. - 28b6f28ae7)
2009. márc. 10. 14:12
Ne várj jót tölle minden anyós dilis.
29. 11a91585fe (válaszként erre: 7. - Gyula)
2009. febr. 18. 19:23
Respect!
28. P64 (válaszként erre: 22. - Gyula)
2009. febr. 17. 18:14
Ez gyönyörű...
2009. febr. 17. 17:24
Sziasztok! Sajnos későn vettem ezt a fórumotészre. Pedig nagyon érdekelne a téma. Sajnos nekem is kijutott egy "kedves" anyós! És pont a jófajtából való, ha értitek. Remélem csatlakozik más is a témához még. Jól jönne egy tapasztalt segítség. :)
26. gyula (válaszként erre: 25. - E4e7b0a5fb)
2009. jan. 19. 16:02
Hidd el van itt ennél sokkal jobb és izgalmasabb téma, az én anyósom nagyon jó hozzám, én is hozzá, ez kölcsönös,de ha nem így volna sem érezném szügségét, hogy ide látogassak többet.
2009. jan. 19. 12:57
az anyós téma jó téma, ezt sosem hagyom ki.39 éve van és 39 éve utálom mert utálja a fiát
24. salabakter (válaszként erre: 22. - Gyula)
2009. jan. 19. 12:56
Nagyon találó!!!
2009. jan. 19. 12:50
Sziasztok.Hát én teljesen meg értek mindenkit akinek olyan bájos az anyósa.Tisztelet a kivételnek.Mert az enyém regényt is meg érne.2005 július 25én meg született a fiam és onnan kezdődött a kálváriánk.Amikor haza értünk a kórházból ő már itt volt csak azért,hogy meg nézze a fürdést.Ezt még le nyeltem.Azt tudni kell,hogy mi falun élünk,és ő itt volt három utcával lejjebb,anyukám meg városon lakott és ő járt ki naponta,hogy tudjak pihenni.Anyum sose okoskodott pedig fel nevelt három lányt.Nagyon büszke volt,hogy én meg állom a helyem.Anyós meg mindennek elmondott a faluban,hogy rosszul nevelem a fiam.Az egészben az a vicces,hogy még azt is mondta,hogy a férjemnek Bébi ételt adok enni azért nem hízik.Egyszer rá bíztam a fiamat,de az volt az utolsó mert öt óra hosszán át nem vette észre,hogy csomag van a pelusban.Csak azt nem tudom,hogy nevelt fel két gyereket.Ő okoskodik aki ott hagyta őket ennivaló nélkül és elment dolgozni.A mai napig azon nevet,hogy tíz évesen meg próbáltak főzni.Nagyon csúnya dolgot csinált velünk,de ezt hosszú lenne leírni.Aztán 2008 október 30án meg született a kis lányunk.Itt már nem mert eljönni a fürdetésre,persze segíteni sem.Minek az nem kell.Ha eljött azzal volt elfoglalva,hogy hideg a keze a picinek.Olyan sűrűn jár hozzánk,hogy a tíz ujjamon meg tudom számolni.El nézte,hogy mínusz tízen öt fokban reggel hétkor tolom a picurt s mellettem a fiam gyalogol sírva.Kérdem én milyen mama,ha annak lehet nevezni az ilyen,aki így elnézi és nem jön segíteni.Hozzá teszem se kutyája se macskája.Többit le írom majd máskor mert egy kicsit felhúztam magam.De igaz az a mondás csak fordítva,hogy Nézd meg az anyát vedd el a lányát.Ha tudom,hogy ilyen akkor ki se jöttem volna ide lakni.De ami késik az nem múlik.Egyszer elmegyünk.
22. gyula
2009. jan. 19. 10:57

Az Anyaszív


Egyszer egy legény az eszét vesztette,

Szeretett egy asszonyt, de az nem szerette.


Küldte az asszony: Menj, öld meg anyádat:

És hozd el a szívét ölbéli kutyámnak.


Ráállt a legény, hazament. . . megtette. . .

Megölte az anyját s a szívét kivette.


Hát amint vinné futva, iramodva,

Felbukik és a szív elgurul a porba.


És amint gurul. . . egyszer csak fennszóval

Im hallja a legény, hogy a szív megszólal.


Megszólal a szív, sírva panaszosan

"Jaj! - Nem ütötted meg magadat, fiam!"

2008. okt. 6. 13:45

sziasztok,

hu hat vannak am anyos historiak, az enyem is 1 hapria-boszorkany, csak nekem talan szerencsem van abban, hogy a parom, pontosan tudja, milyen a kedves"mama"..

mi 7 eve vagyunk egyutt, eleinte olyan kedves volt, hogy szinte kenyerre lehetett kenni, mindenben segitett, meg furcsa modon engem partolt, ha a parommal veletlen ossez vitaztunk, ez nekem naiv kis hulyenek fel sem tunt, hogy csak elojatek volt :))

de mivel 7 ev sok ido, kozben sok minden tortent..

egyszer pl. eljott hozzank, es a parom eppen elotte mennt el otthonrol.

en meg meztelen fekudtem, egy lepedobe csavarva,mert a nyaron eloszokott jonni az allergiam a boromon, a melegtol, es eppen be voltam fujva egy allargia-szprejel, es persze a parom fujt be mielott elmennt.

ram zarta az ajtot, vasarnap delutan volt.

egyszer kopog valaki,kinezek az ablakon, hat a kedves mama,egy idegen novel..

kiszoltam, hogy :azonnal,es szelsebesen a ruhaimat kapkodtam magamra, hogy mielobb ajtot nyissak.

no, mar majdnem betorte az ajtot, es uvoltozott, hog yha nem nyitom ki, ramtori az ajtot....

persze isobe telt, mire feloltoztem, es mikor ajtot nyitottam, azzal kezdte, hol a fia???

mondom neki, eppen most mennt el..

ramnezett olyan gunyosan, hogy le se tudom irni, es elkezdte kutatni a hazat, hidjetek el, szobarol szobara mennt, es nyitogatta a szekrenyeket is, meg a melyhutobe is belenezett.

en meg csak alltam ott, mint akit leforraztak, es nem hittem a szememnek.

ugy szegyeltem magam,az az idegen no elott, mit gondolhat az rolam, hogy anyosom kit keres???

mire en nagynehezen rajottem, (mondom naiv kis hulye voltam ) hogy anyosom a pasit keresi, akit en szerinte elbujtattam, amig ajtot nyitottam nekik :DDDDD

persze, o hallotta, amikor en nyitogattam a szekrenyt, mert hat szuzanya mesztelen voltam, jo hogy nem ugy nyitok ajtot, es idobe telt ugye mire feloltoztem, es a banya,azt hitte eldugtam a pasit valahova...

nevetseges, igy utolag, de akkor nagyon fajt amit muvelt velem, volt is a parommal ezert nekik egy nagy vitajuk, de mondom, a parom mar ismeri,hogy hany kilos a kedves mama :DDD

azota engem nem erdekel a ven banya,nem is jarok hozzajuk, csinaljon amit akar, mondjon amit akar,es befejeztem vele.

az elejen azert volt olyan kedves velem, mint utolag ra jottem, hogy ha en veletlen megsertem, vagy valami "rosszat"csinalnek, akkor birja azt mondani, hogy pedig o milyen rendes volt hozzam....

ki ismertem,csak ido kellett hozza.

nekem azota nem is letezik.

tanacsot nem tudok adni,csak megertem a helyzetedet, de az a legjobb, nem tudomast venni roluk, mert mindig tudnak artani, es akarnak is artani, ha hagyjuk nekik.

20. a5e77950a3 (válaszként erre: 19. - Gyula)
2008. máj. 16. 18:53
Hát arra rájöttem,hogy a gyűlölet nem old meg semmit.Egyébként majdnem ráment a házasságunk ,de aztán a férjem minket választott az anyja helyett.Egyébként az indulatok az évek múlásával csitulnak.Van lányom és fiam is,hogy milyen anyós leszek azt nem tudom,de ha segíteni nem tudok nekik ,elgáncsolni biztos nem fogom őket..:)A választottjukat meg nem nekem kell szeretni(majd ha lesz)én csak igyekszem majd ha nem is szeretni,de elfogadni őket.
19. gyula
2008. máj. 16. 15:18

Mayka, hát nagyon rossz lehetett neked, mégis azt mondom egy intelligens ember tudtál maradni, sehol egy ocsmány szó. Bizonyára nagyon szereted a férjed,hogy még mindig együtt vagytok,és azok után ami történt köztetek az anyósoddal jársz hozzájuk.tiszteletre méltó dolog,biztosan nagyon jó feleség vagy és jó anyós leszel.


Mayka 15. hozzászólására

2008. máj. 16. 07:54
Hát igen, tényleg nem egészséges dolog eggyütt lakni....csak azért, hogy a fiataloknak segítsünk vele...mert ezzel nem segítünk, mert elöszőr is két különbőző generáció és ha akarjuk és ha nem is akkor is előbb vagy utóbb meglesznek a konfliktusok...
17. a5e77950a3 (válaszként erre: 16. - Fa3d5b4d84)
2008. máj. 15. 09:08
Azóta eltelt 8 év,a viszonyunk ma már emberinek mondható(bár azt hittem a büdös életbe többet nem állok vele szóba....).Azóta sokat változott(jó irányba)most kb 1 héten 1-szer elmegyünk hozzájuk kajálni ő játszik a gyerekekkel,mondja a magáét(nagyon pletykás....pl,hogy a szomszédnő mindig milánóit főz a férjének,a másik meg rengeteget furikázik a kocsival stb meg a tudod a szomszéd Pistikének a huga összejött a ...)Mi a kényes témákat kerüljük(nem is nagyon beszélünk ő mondja a magáét,én meg kénytelen vagyok hallgatni,de jobb mint ha beszélgetnünk kéne)ő már nem szól bele az én dolgomba így most nyugi van,már nem utálom annyira,de a szívem csücske soha nem lesz...
16. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 15. - A5e77950a3)
2008. máj. 15. 08:45

Jéééézusom! Az ilyen anyós nem anya, és nem nagymama! Egy béna öreg boszorkány!

Nálam enyhébb dolgok miatt rúgta el a pöttyöst. Szerintem te se engedd visszagurulni.

15. a5e77950a3 (válaszként erre: 7. - Gyula)
2008. máj. 15. 08:32
Após elég piás így akire számítani tudott anyós bármiben az a férjem.A lányom születése után sajnos náluk laktunk.Folyton azt leste mit csinálok,mikor megyek el otthonról.Ha valami nem úgy volt ahogy ő gondolt akkor adjuk le a lakáskulcsot.Egy példa :azt mondta ő nem tudja a keresztelőt megtartani,mondom jó akkor anyuék megszervezik.Meg is lett beszélve Fehérváron a keresztelő.Erre ő közölte,hogy akkor ők nem jönnek!A férjemet meg a veszekedés után kitagadták!A férjem csak ült,nem szólt semmit,én mondtam apósnak,hogy akkor törölje ki a seggét a millióival!Anyós nagyon utált,de azt nem engedte,hogy elköltözzünk(legalábbis együtt nem)Háromszor hazaköltöztem anyuékhoz a férjem nélkül,mindig kért anyós menjek vissza,nem fog szórakozni,1 hét nyugi aztán kezdődött minden előről.Emeletes a házuk ő már a földszinten elkapta a férjemet és mondta neki,hogy milyen vagyok.A férjem meg nem tudta kinek higgyen..Pl volt olyan,hogy szó volt róla ők vesznek a lányomnak babakocsit(végül mi vettünk)Erre azt mondja még jó,hogy nem adtak bele pénzt mert abba nem vihettem volna be a gyereket Fehérvárra(anyuék ott laknak),erre mondtam neki,hogy akkor vegyen magának egyet és tologassa benne apósomat az udvaron..Volt,hogy átjött a szomszéd kislány erre azt mondja neki egyen sütit,otthon ilyet úgysem kap!!!Meg bármi gondunk volt egymással miníg mondta kérdezzek meg bárkit a faluban ,hogy ő milyen JÓ ASSZONY!(UTÁLOM A JÓ ASSZONYOKAT!ÉN CSAK A SAJÁT CSALÁDOMNAK AKAROK MEGFELELNI,NEM EZER MÁS EMBER VÉLEMÉNYE ÉRDEKEL)Nos egyszer csak nagy nehezen rábeszéltem a férjemet,és kivettünk egy albérletet.Na ekkor leesett anyós álla,mert azt hitte nyugodtan szórakozhat mert úgysem tudunk hová menni,és közölte hogy neki ezen túl nincs unokája.Mondtam rendben!Nekem ő nem fog hiányozni,ő veszíti el a fiát meg az unokáját.Mondtam úgysem költözünk messzire,akár minden hétvégén elmehetnénk(vagy mehetnének)hozzájuk,másnak is elköltözött már a gyereke ,és túlélte,de hiába...A költözés:A cuccaimat kidobálta az udvarra,a karomnál fogva hajított ki az ajtón(anyunak telefonon azt mondta,hogy olyan dühös volt rám,hogy le akart lökni a lépcsőn)Végül szinte úgy menekültünk el egy üres lakásba,annyi cuccal ami a kocsiba belefért a pár hónapos gyerekünkkel.Az eredmény fél évig nem találkoztunk(hál istennek)Aztán elkezdték nyúzni a férjemet,hogy vigye le a gyereket (pedig tudták,hogy én nem engedem)A viszonyunk mostmár emberi,de soha nem kértek bocsánatot!Csak ugy tettek mintha nem történt volna semmi.Kérdem én mit kéne tisztelnem benne??????
14. Rozália (válaszként erre: 1. - Ea19b3e51c)
2008. máj. 15. 07:16
Törekedni kell egy önálló otthon megteremtésére. Lehet ez végső esetben egy albérlet is... Akkor majd nem lesz ott az anyós...
2008. máj. 14. 07:50
Én az anyósommal nagyon szerencsés vagyok. mikor náluk laktunk, beosztottuk, ki melyik nap ér rá főzni, és az egyéb munkákat is felosztottuk, és nem szóltunk bele egymás dolgába, ki hogy csinálja. Kéretlen tanácsot sose adott, de sok okosságot tanultam tőle. Mégis külön költöztünk mostmár, mert mégiscsak így az igazi, ha az ember a saját lábára áll.
2008. máj. 14. 06:42
Vannak olyan anyák,akik egyszerüen nem tartanak senkit jónak az ő pici fiacskájuknak,lehetne akár a Teréz anya a fiúk párja.Ahelyett,hogy hagyná hogy éljék a saját életüket,és örülne hogy boldogok.
2008. máj. 13. 21:41
Az életem úgy alakult, hogy nem volt anyósom.
10. 9c8432d068 (válaszként erre: 9. - RLindi)
2008. máj. 13. 21:03

Sajnos,ebben igazad van!

Vannak anyósok,akik azt hiszik,ők a világmegváltók,okosabbak mindenkinél,csak azt nem veszik észre,hogy tönkreteszik a gyerekeik életét.


Na,ez az,amit én soha nem tennék,és nem is teszek.

Én tiszeletben tartottam az anyósomat,míg élt,és ő is engem. Még akkor is,amikor 2 évig egy fedél alatt éltünk.De ez ritka dolog,mint a fehér holló.


Jelen esetben pedig ha a menyem vagy vőm megkérdez,tanácsot kér,akkor szólok,de úgy gondolom,egyéb vonatkozásban nincs közöm az életük menetéhez.

9. RLindi (válaszként erre: 7. - Gyula)
2008. máj. 13. 20:19
Hát ezzel nem értek egyet. Sztem van olyan anyós akiben nincs semmi tiszteletreméltó:-S Sajnos.
8. ea19b3e51c (válaszként erre: 7. - Gyula)
2008. máj. 13. 20:11

Hát ez az, hogy nem a barátnőm bántja a férje anyukáját, hanem pont a férje anyukája keresi állandóan a hibákat a barátnőmben.

Több mint 1 éve élnek így együtt, a férj édesanyjánál, de tényleg sok bántást kap szegény. olyan mintha féltékeny lenne rá a férje anyukája, hogy most már ő a fontosabb a fiának.

Pedig ez butaság. A szülő mindig szülő marad, a társ pedig társ. Teljesen más a két szeretet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook