Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszázalékolás pszichiátriai betegség miatt fórum

Leszázalékolás pszichiátriai betegség miatt (beszélgetős fórum)


1 2
32. ancsika688 (válaszként erre: 22. - Layuda)
2015. dec. 17. 01:01

10 éve járok vissza,igaz nem pszichés betegség miatt,voltam a régi rendszerben is,az újban is .Engem soha nem aláztak meg,vittem a leleteket,kérdezgettek,vizsgálgattak.Az biztos hogy minden reakciódat,mozdulatodat figyelik és kellemetlenül érzi magát az ember idegenek előtt fehérneműben,de csak addig tart amíg ki nem jössz onnan.

Ha nem értesz egyet a határozattal,másodfokra is mehetsz.

Ha az orvosaid is javasolják,próbáld meg.

31. e676663877 (válaszként erre: 30. - Icuska538)
2015. dec. 16. 18:08
A daganatos megbetegedések esetén nekem az a tapasztalatom, hogy 1 éves időszakokra adják meg a minősítést és az összefoglaló komplex orvosi papaírokon előre meghatározott időpontban vissza is hívnak. A beteg már a felülvizsgálatán megtudja mikor kell újra jönni. akik ilyen betegséggel rendelkeznek általában rokkantási ellátást is kapnak. Ez a jobbik verzió, mert ha rehanilitációs ellátást kapnának akkor 6 havonta még a szakigazgatási szervhez is menniük kellene jelentkezni és elmondani miért nem tudnak dolgozni...
30. Icuska538 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 16. 17:27
Lehet elbeszélünk egymás mellett kicsit én úgy értettem, hogy a melldaganat miatt rángatták....és ha az miatt akkor az nem rángatás hanem csak a protokoll szerinti ellenőrzések tömkelege...egyébként értem miről van szó .....de te érted-e? És kicsit nyugodtabb hangnem jobb lenne ..
29. layuda (válaszként erre: 27. - E676663877)
2015. dec. 16. 09:36
Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad.
2015. dec. 15. 17:06

A felülvizsgálatok körül mindig nagy a vita egyébként.

Amit én látok az az, hogy a visszautasított, elutasított esetek nagy százalékában maga a beteg a hibás, mert nincsenek rendes kontroll eredményei, nem jár rendszeresen orvoshoz. Emiatt igenis elveszítheti a beteg ember a minősítését. Ha valaki beteg akkor egyszerűen muszáj naprakész adatokkal rendelkeznie a betegségéről, ergo kontrollra kell járni, így arról lesz orvosi igazolása, hogy betegsége folyamatosan fennáll.


Tehát hiába beteg valaki, ha azt orvos nem látta ezer éve, akkor hivatalosan nem beteg.


A régi rendszerben voltak olyan betegek, akiket állapotuk miatt véglegesítettek. Én is tudok olyan 1997-ben minősített emberről, akit azóta egyszer sem hívtak vissza, mert akkor véglegesítették. Ennek a szónak szerepelnie kell a határozatában. és ő kapja az ellátását és a régi jogszabályok vonatkoznak rá.


Az új rendszerben a rehabilitációs ellátásban részesülők állapot rosszabbodási felülvizsgálat miatt csak akkor kapják meg újra a B1 vagy C1 kategóriát vagy B2, C2, D (ezek már a rokkantsági ellátás kategóriái), ha van olyan betegségük (új betegség vagy a meglévő rosszabbodása), amit előzőleg nem számítottak bele a minősítésbe. Ha nincs ilyen mértékű állapot rosszabbodás, akkor értelme sincs beadni az állapot rosszabbodás miatti kérelmet.


Ami még nagy változás volt, hogy az új rendszer biztosítási jogviszonyhoz köti az ellátás összegét. Ha nem volt, nincs pénz. Régen akkor is volt pénz, ha nem volt jogviszonya az illetőnek.


Méltányosság itt nincs.

27. e676663877 (válaszként erre: 18. - Layuda)
2015. dec. 15. 16:52

Nos. Amit be kell szerezned a felülvizsgálathoz:

- 3 hónapnál nem régebbi orvosi papírok.

Menj el a házi orvosodhoz, mondd el, mit szeretnél. Készítsetek labor vizsgálatot, menj el belgyógyászhoz, aki általános állapotfelmérést készít, neki is mondd el, hova lesz a papír, főleg írja rá a munkaképességedről mit gondol (mukaképes vagy e vagy sem, ugyanezt írasd le a pszichiátrián is az orvossal).

Amikor mész a pszichiátriára mondd el, hogy szeretnéd leszázalékoltatni magad és úgy adjanak ki papírokat. Esélyes csak a pszichiátriai betegségre a komplexen 40% megadása, mivel gyermekkorod óta fennáll.

Nem tudom mennyire van rendben a szervezeted: vérnyomás stb. Milyen gyógyszereket szedsz, annak van-e mellékhatása? ha igen, akkor azt az illetékes orvossal ki kel vizsgálatatni. Pl. ha magasvérnyomásod van akkor menj el kardiológiára.


Ha próbálkoztál volna dolgozni, de az állapotod miatt elküldtek akkor menj el a munkáltatóhoz és kérj egy nyilatkozatot arról, hogy nem vagy munkaképes a betegséged miatt. Írja le amunkáltató, hogy ugyan akart volna foglalkoztatni, de az állapotod egyszerűen lehetetlenné tette.


Ha más kérdésed van, írj privátot nyugodtan.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2015. dec. 15. 10:55

Megesett olyan, hogy a bizottság azt mondta az betegre, munkaképes....mire megérkezett a végzés levélben, meghalt. Nem a tégla esett a fejére, nem is a gk. ütötte el, hanem a betegsége vitte el. El nem tudod képzelni, hogy a beteg emberek mennyit rettegnek, mennyit ront az állapotukon, vajon ki lesz a felülvizsgáló orvos, milyen hangulatban ébredt?....mert az életük múlik egy-egy seggfej ítéletén. Amíg tart egy fellebbezés, hónapok, évek telhetnek el mindenféle juttatás nélkül.

Magyarországon még nem jött létre otthon végezhető munka. Legalábbis elenyésző, pedig például egy pánikbeteg, aki a lakását nem meri elhagyni, lehet otthonról kitűnően tudna könyvelni, diszpécser szolgálatot ellátni, összeszerelni stb.

Mindegy, vagy érted miről van szó, vagy nem.

25. b1dbc250b6 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2015. dec. 15. 09:50
bocsánat, de fölé ment...
24. forrest2010 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 15. 09:21
Mázlija volt , h olyan a családja , h mellette álltak míg a tárgyalás folyt !!! mert állambácsitól akár éhen is hallhat aki beteg !
23. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2015. dec. 15. 09:14
Persze ! az ő érdeke is , csakhát addig is járt rendesen orvoshoz , de lelkileg se mindegy h közbe azon reszketett , h mikor baccák ki a rendszerből ! mint ahogy sokakat ! Mert ahogy lekezelték ....
22. layuda
2015. dec. 14. 21:00
Igen, én is így gondolom, hogy egy próbát megér, vesztenivalóm nincs, de azért mégis jó lenne olyanokkal tapasztalatot cserélni, akik már megpróbálták, hogy mégis mire kell készülni, mivel jár, ha sikerült nekik, akkor az is érdekel, ha nem, akkor miért nem, szóval érdekel bármi ezzel kapcsolatban.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2015. dec. 14. 20:57
Egy frászt, családban van rokkant, tudják a tudomány mai állása szerint nem gyógyul, csak romlik az állapota, de igen rángatják, megalázták nem egyszer, sőt vissza is dobták egy alkalommal, amíg a tárgyalás folyt egy fillért nem kapott.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Layuda)
2015. dec. 14. 20:54

Gondolom jársz akkor pszichiáterhez, beszéld meg vele, hogy kezdeményezze a leszázalékolásodat. H nem jársz szakorvoshoz, akkor esélyed sincs.

Gondolom nem így van, mert akkor nem tudnád a diagnózisaidat.

Meg kell próbálni, ha meg sem próbálod, eleve veszítettél.

19. 73829699c0 (válaszként erre: 18. - Layuda)
2015. dec. 14. 20:48
Nézd, ha dolgozni nem tudsz a betegségeidből kifolyólag, akkor meg kell próbálni.Vesztenivalód nincs. A háziorvosoddal beszéld meg, ő indítja el a leszázalékolást.
18. layuda
2015. dec. 14. 20:45
Azért tettem fel a kérdést, mert nekem pszichés betegségeim vannak ( generalizált szorongás, szorongó személyiségzavar, borderline zavar, szociális fóbia, depresszió ), van, ami pici gyerek korom óta fennáll, és dolgozni nem tudok. Gondolkozunk a leszázalékoláson, de nem tudom, mennyi esélyem van ezekkel a betegségekkel, érdemes-e megpróbálni. Ezért érdekelne olyanok válasza, akik már túl vannak rajta, akiknek van tapasztalata.
17. moonlight13 (válaszként erre: 5. - B1dbc250b6)
2015. dec. 14. 20:14
Mi az, hogy "annyira szegény, hogy még számítástechnikai eszköze sincs"? Van akinek kajája sincs.
16. julianusyze (válaszként erre: 1. - Layuda)
2015. dec. 14. 19:34
Depresszió is pszichiátriai betegségek közé sorolják úgy tudom.Valami ilyesmire gondoltál?Vagy komolyabbra.
15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2015. dec. 14. 19:27
A leszázalékolás miatt rángatták vissza, erre gondolt, szerintem.:))
14. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2015. dec. 14. 19:00
Már bocsánat de szerintem a visszarángatták kicsit túlzás , ez az ő érdeke is, hogy visszajárjon kontrollra ....hiszen igy veszik észre ha több baj is előadódik....hát az , hogy meghalt az nagy baj ..........lehet előrehaladott volt már....
13. e676663877 (válaszként erre: 2. - Layuda)
2015. dec. 14. 18:18
Lett volna ezzel kapcsolatban konkrét kérdésed?
12. 3b097083af (válaszként erre: 9. - Layuda)
2015. dec. 14. 17:58
11. Sirga
2015. dec. 14. 17:14

A fiam autista. Speciális vizsgálathoz kötik a rokkantsági járadék folyósítását - senki más sorstárstól nem kértek ilyen tesztet az ismeretségi körömben. Olyantól se, aki előbb igényelte a járadékot, mint mi, olyantól se, aki később. :O

Ha kérdés van, szívesen válaszolok (ha tudok).

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2015. dec. 14. 16:07
A manó tudja, de nagyon nem jól működik.
9. layuda (válaszként erre: 3. - 3b097083af)
2015. dec. 14. 16:06
Melyik az, mi a pontos neve?
8. ab61752c45 (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2015. dec. 14. 16:00
az ismerősömet sem hívták be sosem felülvizsgálatra.
7. forrest2010 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 14. 15:56
Volt egy kolleganőm , szegénynek mellrákja volt , levették az egyik mellét , minden évbe visszarángatták , aztán levették a másikat is , tavaly meghalt . Közbe nem 1 olyan emberkét ismerek akit 25-30 éve nem bactatnak ! hogy van ez ?!
6. ab61752c45 (válaszként erre: 5. - B1dbc250b6)
2015. dec. 14. 15:53
én s ismerek,több,mint negyven éve,többször kísérelt meg öngyilkosságot.de senki nem mondaná meg róla,csak akik ismerik közelről.
2015. dec. 14. 15:45

sajnos ismerek olyan hölgyet, akit ilyen betegséggel százalékoltak le több évtizede....annyira szegény, hogy még számítástechnikai eszköze sincs...ráadásul rendkívül érzékeny...ha valaki beszól neki, napokig romokban hever..


az a gyanúm, hogy kevesen írnak ide ebben a betegségben szenvedők közül..


szerintem.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Layuda)
2015. dec. 14. 15:35

Ismerek olyat, akinek volt az a pénz, hogy leszázalékolták, mert a saját neméhez vonzódik és azt mondta a megjegyzések miatt lelkileg sérült. Aha, a kutya sem bántotta, de így kapja a rokkant nyugdíjat is, meg szépen csinálja a vállalkozását.


Olyat is ismerek, aki meg tényleg beteg, nagyon beteg és nem százalékolták le. Ki melyik fakkba pottyan.

2015. dec. 14. 15:33

Pl. sizofreniaval?

van ilyen forum.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook