Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mellékállású egyéni vállalkozás mellett KATA-snak vagy alanyi adómentesnek érdemes lenni, ha lehet lesz egy alkalmazottam is? fórum

Mellékállású egyéni vállalkozás mellett KATA-snak vagy alanyi adómentesnek érdemes lenni, ha lehet lesz egy alkalmazottam is? (tudásbázis kérdés)

4. unom (válaszként erre: 3. - E676663877)
2015. dec. 14. 18:24
A könyvelővel kezdd, miután megvolt a piackutatás, kiszámoltad, emnnyit kell befektetned, mikorra térülhet meg, stb.
3. e676663877 (válaszként erre: 2. - Klarisszima)
2015. dec. 14. 18:21

Van könyvelő ismerősöm, de ő a kolléganőm. A munkahelyemen egyelőre nem akarom ezt beszéd témává tenni.

A másik könyvelő meg Pesten van, akihez fordulnék (én meg teljesen máshol).


Lényegében főállás mellett akarom kiváltani az egyénit és lehet később lenne 1 db alkalmazottam is. Csak ez az adózás nem tiszta teljesen, de majd utána járok.


Természetesen fogok könyvelővel konzultálni.

2015. dec. 14. 15:11

Ez nem az alkalmazottól függ, hanem, hogy mit akarsz csinálni a vállalkozásban. Egyébként a KATA-s is lehet alanyi adómentes, sőt, inkább úgy jó, mert nem kell bajlódni az áfá-val. Te a KATA-t, vagy a tételes adózás közötti különbséget gondolod. De még ennek sincs köze ahhoz, hogy van-e alkalmazott, vagy nincs.

Egyébként pedig jobb, ha keresel egy könyvelőt, mielőtt vállalkozást csinálsz.

2015. dec. 14. 14:19
Mellékállású egyéni vállalkozás mellett KATA-snak vagy alanyi adómentesnek érdemes lenni, ha lehet lesz egy alkalmazottam is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook