Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőkített hajon meddig lehet rajtahagyni a festéket? fórum

Szőkített hajon meddig lehet rajtahagyni a festéket? (tudásbázis kérdés)


11. layuda (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2015. dec. 13. 19:01
Na, végül úgy próbáltam csinálni, hogy először csak a tövét, várni 15 percet, aztán a hosszát is, várni még 15 percet, majd lemosni, balzsamozni, leöblíteni, szárítani. Csak nem igazán sikerült csak a tövét, mert rövid hajam van és mire a végére értem a tövének, majdnem az egész hajam festékes lett, úgyhogy rákentem az egészre. Csak az a baj, hogy ezt nem lehet minden alkalommal megcsinálni, mert gondolom, akkor leégne a hajam.
10. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Layuda)
2015. dec. 13. 18:48

Olyankor, ha sötétebbet szeretnél, mint a mostani, semmi mást nem kell tenni, mint az utasításnak megfelelően a tövét befesteni, aztán az egész hajat, majd megmosni és balzsammal leöblíteni, majd szárítani.

Ha sötétebbről szeretnél világosítani, az már egy kicsit macerásabb. :)

9. IzaHold (válaszként erre: 8. - Layuda)
2015. dec. 13. 17:10
Majd meglátod, hogy kopik -e, általában szokott, ha sötétíted, de mivel nem jönnek be a linkek nem láttam a különbséget.
8. layuda (válaszként erre: 7. - IzaHold)
2015. dec. 13. 16:24
Egyébként úgy gondoltam, hogy csak most, egyszeri alkalommal hagynám rajta tovább, aztán a későbbiekben már csak a tövét festeném először, azon hagynám tovább, a hajhosszon meg rövidebb ideig. Egy alkalomtól csak nem roncsolódik. De az is jó ötlet, amit te írtál, hogy inkább csak 15 percet hagyni, és figyelgetni.
7. IzaHold (válaszként erre: 3. - Layuda)
2015. dec. 13. 16:09

Nálam nem jönnek be ezek az oldalak.

Én elsőre negyed órát hagynám rajta és meglátod mi lesz, nézegesd a tükörben. Egyébként én mindig fodrászkellékesnél vásárolok, és ott megkérdezem, mert hozzáértők vannak és mindig jó tanácsokkal látnak el.:) Ha roncsolja, az már a festékes hajon is látszik. Elsőre nem fogja úgy befogni, mint majd többedik festésre. De a tövére tedd, ha alapból nem vagy szőke, mert különben nagyon fog látszani a tő.

2015. dec. 13. 15:58
Barbyka, neked szőkített hajad van? Milyen hajfestéket használsz? Milyen időnként fested? Ha minden festésnél rajtahagyod 1 órát az egész hajhosszon, attól nem roncsolódik a hajad?
5. layuda (válaszként erre: 4. - Bar_byka)
2015. dec. 13. 15:52
Szia! Azért kérdezem, mert máshol már írtak olyat, hogy ha az eleve szőkített hajamon rajtahagyom a festéket 30 percig, akkor teljesen tönkre fog menni a hajam, leég, meg ilyenek. Pedig úgy terveztem, hogy befestem úgy, hogy felviszem az egész hajhosszra a festéket és hagyom 30 percig, mert ha sötétebb árnyalatot akarok, mint a mostani, akkor nem elég az 5 perc. De ettől elbizonytalanodtam, hogy írták, hogy attól tönkremenne a hajam.
2015. dec. 13. 15:34
Szia. Én egy órát szoktam rajta hagyni minden esetben :)
2015. dec. 13. 14:16

Egyébként kb ilyen árnyalatúra van most festve:

[link]

Ilyenre szeretném:

[link]

Az eredeti hajszínem ( a töve ) pedig sötétszőke.

2015. dec. 13. 14:15
Nagyon világos szőkére van festve a hajam, a lenövés már látszik, be akarom festeni a hajamat, de sötétebb szőke árnyalatra. Perfect Mousse festékkel festeném, de nem tudom, hogy ilyenkor, ha más lesz az árnyalat, akkor ez tőfestésnek számít vagy első festésnek? A használati utasítás szerint első festésnél az egész hajra egyszerre kell felvinni a festéket és 30 percet várni, tőfestésnél viszont először csak a tőre kell felvinni, 25 percet várni, majd a maradék festéket felvinni az egész hajra és még 5 percet várni. De ha más árnyalatra festem, akkor nem hiszem, hogy elég az 5 perc, ezért gondoltam, hogy úgy kellene festeni, mintha első festés lenne. Szerintetek?
2015. dec. 13. 14:14
Szőkített hajon meddig lehet rajtahagyni a festéket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook