Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi plusz időt számoljak rá sütésnél? fórum

Mennyi plusz időt számoljak rá sütésnél? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 14. 07:44
Betettem felülre azalufóliát,majd meglátom, jobb lesz-e...
20. julianusyze (válaszként erre: 9. - Júliusi)
2015. dec. 13. 12:54
hogy mennyi idővel tart tovább a sütés azt nemigen lehet megmondani,sütője változó.Még azt megpróbálhatnád,hogy gázszerelőt hívsz hogy állítsa be.Ő feljebb tudja venni a lángot sütőnél is meg rózsánál is is hogy erősebb legyen.Itt toltam el én is,mikor állítgatta és kérdezi jó e mondom neki kicsit még feljebb.Hónapok teltek el míg kitapasztaltam hová állítsam hogy ne égjen el a süti benne,meg 3 réteg alufóliát tettem a sütő aljába.
2015. dec. 13. 09:51

Végül is akkor mindegyik sütőnek van hátránya,akármilyet is veszünk.Nekem azért van gázos, mert gázkonvektorral fűtünk.

Villanytűzhelyet nem is akartam sose.

18. júliusi (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:49
Akkor nekem meg felülre kéne, de hogy? makd kitalálok valamit, hátha úgy jó lesz...
17. júliusi (válaszként erre: 11. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:48

Csak azt nem értem,hogy elvileg ami felül is süt,meg alul is gyorsabban meg kellene benne süljön a süti, kaja...

Ebben meg ,ha feljebb rakom a rácson, alul igaz nem sül gyorsan,mintha lejjebb raknám,de felül meg alig pirul meg.Mikor az alja már elvileg kész...

16. Channa* (válaszként erre: 14. - Júliusi)
2015. dec. 13. 09:46
Alulra.
15. júliusi (válaszként erre: 12. - Zsazsanéni)
2015. dec. 13. 09:45
Látod, az lehet...a gáz minősége sincs rendben.Mindenki panaszkodik, hogy gázfűtésnál meg lehet fagyni, és sokat fizetnek..inkább fatüzeléssel fűtenek.
14. júliusi (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:44
Hová rakod a fóliát?
13. Channa* (válaszként erre: 10. - Dogiz)
2015. dec. 13. 09:40

Én is így csinálom, de alul akkor sem süt rendesen, pedig már tettem bele fóliát is...

De már megszoktam:D

2015. dec. 13. 09:39
Most nem a sütővel van baj,hanem a gáz minőségével.Anno amikor oda felköltöztünk,még el sem lehetett fordulni ,mert a krumpli megégett.Ma meg órákba tellik,hogy megsüljön.Nekem hiába tagadják,hogy minden rendben van, Nincs!!!!!!!!!!
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Júliusi)
2015. dec. 13. 09:38
Erre ez volt a válaszom: Én úgy vettem észre, hogy az elektromos sütővel tart tovább a sütés.
10. dogiz (válaszként erre: 8. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:38

Nekem is hasonló van Fagor, de nekem bevállt, ki kell tapasztalni, mit hogyan süss. Én az útmutatót többször átnéztem és most már megszoktam.

Ezelőtt gázos volt nekem is aminek csak alul volt fűtőszála, annál úgy oldottam meg, hogy a lerben, lejjebb - feljebb helyeztem a tepsit, attól függ mit sütöttem, nem nagyon látok különbséget idő szempontjából, legalább is nem számottevő.

H olyan sütit sütsz egy nagy tű fokát szúrj bele és ha a tészta még nyers, benne marad a lyukban.

2015. dec. 13. 09:33

Nem,azért nem cserélem le...annyi felesleges pénzem nincs...:)

Ahogy a címben kérdeztem is,mennyivel tart vajon tovább a sütése,mint abban ahol felül is süt...

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:29

A gázos jobb volt, mint ez az elektromos.

Egyenletesebben sütött, hiába nem lehetett szabályozni, hogy alul vagy felül süssön.

Ez a mostani elektromos több funkciós sütöm, alul nem süt rendesen, a légkeveréses funkció éget, stb.


Venni akarsz?

7. júliusi (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:19
Miért?
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2015. dec. 13. 09:17
Az én sütőm ilyen. Alsó-felső sütés egyszerre és külön-külön is, és légkeveréses, grillezős, hőbefúvós. De nem szeretem....
2015. dec. 13. 09:15

Tegnap a főzött tésztás ,sajttal töltött pogácsát... de máskor is észrevettem, hogy sokára sül meg benne minden.

Olyan lenne jó ami felül is süt, vagy légkeveréses???

4. júliusi (válaszként erre: 3. - Channa*)
2015. dec. 13. 09:13
Az elektromost nem próbáltam még.Anyunak volt villanyos tűzhelye anno, de nem szerette,mert sokáig is tartott,meg tekerte is a villanyórát...
2015. dec. 13. 09:06

Nekem régen gázsütőm volt, most elektromos néhány éve. Én úgy vettem észre, hogy az elektromos sütővel tart tovább a sütés. Jobban szerettem a régi sütőmet, és ha veszek újat, ami hamarosan meg fog történni, akkor gázost fogok venni.


Mit sütöttél?

2015. dec. 13. 08:13

Szomorúan szembesültem vele, hogy elavul a sütőm.Igaz szép inox színű, grillezős gázsütő.De csak alul süt, és a hőfoot se tidom megállapítani.Tegnap sütöttem volna egy jó kis receptet, amiben 20 perc sütés volt megadva, nekem meg 1 óra alatt se sült meg, nyers maradt a közepe...

bajban vagyok a sütéssel...:(

2015. dec. 13. 08:11
Gázsütőnél mennyi plusz időt számoljak rá sütésnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook