Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közös költség fórum

Közös költség (beszélgetős fórum)


10. simple (válaszként erre: 9. - KatJudit)
2015. dec. 11. 21:10
Ne csak ajánlva, hanem tértivevénnyel küldd neki a levelet, azt alá is kell írnia ha átveszi, és azt visszaviszi hozzád a postás, így ha esetleg bíróságra kerülne az ügy azzal is tudod igazolni hogy elküldted neki a levelet és át is vette.
2015. dec. 11. 20:14

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a hozzászólást! Igazán nagyon okosakat írtatok, ezért fordultam ide a kérdésemmel.

Igen megvan a nullás igazolás. Ezért is furcsálottam a dolgot.

Enissa nagyon köszi az ötletet, ez eszembe sem jutott, hogy postán ajánlott levélben küldjem el a másolatot. Eddig ez tűnik a legjobb megoldásnak.

Mégegyszer ezer hála Mindenkinek.

2015. dec. 11. 11:18
Én sem fizetnék egy fillért sem! Kaptál egy igazolást, kérj egy külön elszámolást a közös költségekről arról az időszakról, amióta téged terhel, és azt számoljátok át ismét. Ha ott te mindent havonta rendesen befizettél, akkor az már semmiképpen sem a te sarad... a közös képviselő tehet egy szivességet, vagy fizesse be ő a közös kasszába, nehogy már rajtad hajtsa be!!!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2015. dec. 11. 09:38

Remélem meg van a 0-s igazolásod.

Ajánlott levélben a fénymásolatát küld el a közös képviselőnek, hogy Te az általa kiadott igazolás alapján jártál el, tehát hajtsa be azon, aki tartozik, amióta a nevedre került a lakás te tisztességesen fizeted a költségeket.

Nem fizetném ki, mert akkor meg ráutaló magatartást tanúsítasz, hogy ezzel a költséggel valamilyen oknál fogva (pl. az eladóval megállapodva átvállaltad stb.) te tartozol elszámolni.

6. simple (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2015. dec. 11. 09:32
Nem feltétlenül. Állhat az is a ház szabályzatában, hogy a régi és új lakó is felel a tartozásért. Itt az az érdekes, hogy a vevő kapott egy nullás igazolást, és ezek után álltak elő azzal, hogy tartozás van.
5. nefaria (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2015. dec. 11. 09:27

Elvileg alapesetben neked kell kifizetned és visszaperelned.


Viszont a te esetedet bonyolítja, hogy a kk kiadta a nullás igazolást. Én ebbe az irányba mennék, először is - írásban - megkérdezném, hogy akkor most hogy is volt ez. Mert ha tévedett, téves tájékoztatást adott, akkor az bizony károkozás a kk részéről, és felel érte.

2015. dec. 11. 08:45

A közös képviselőnek kell behajtatni a bírságon a régi lakó régi tartozását.

Azt Te ne fizesd ki, mert ezzel csak a közös képviselő kényelmét szolgálod.

3. simple (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2015. dec. 11. 07:53
Megvan az a nullás igazolás?
2015. dec. 11. 07:49
Irtad,hogy ki szerepel,mint tartozo,ha logikusan gondolkodom,akkor a kozos kepviselo nem kerheti rajtad szamon,foleg,hogy elozoleg nullas igazolast adott,ami remelem megvan.
2015. dec. 11. 07:47

1 éve vásároltam egy lakást. A megvételkor az eladóval együtt voltam a közös képviselőnél, aki a kezembe adta a nullás igazolást, lepecsételve, aláírva.

Most volt közgyűlés és melepődtem az elszámoláson. Az előző évről van tartozása az eladónak, plussz szerepel X Yné, mint tartozó, aki ki tudja mi óta tartozik hatvan ezer forinttal. Ezt mind nekem írta fel tartozásnak a közös képviselő.

Véd engem valamilyen törvény, vagy ki kell fizetnem az elöttem lakók tartozását is?

Kérem, aki tud segítsen.

Ekőre is köszi KJ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook