Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden nap fél óra hangos hiszti fórum

Minden nap fél óra hangos hiszti (beszélgetős fórum)


24. 7e25e226fa (válaszként erre: 23. - Holdacska-)
2015. dec. 14. 16:22
Ez a hiszti valaminek szól vagyis valakinek Neked. Az én lányom is öntörvényű tőlem úgy ahogy elfogadja a puszit de másnak meghozzáérni sem szabad mert akkor egyből berág. Türelem és szeretet....ennyit tudok mondani mert én sem tudok mást tenni.
23. Holdacska- (válaszként erre: 22. - 7e25e226fa)
2015. dec. 14. 16:17

Ezt is próbàltam. Csak rontott a helyzeten. Aztàn ő jött végül.

Napok óta egyébként csak kisebb hisztik vannak. 😊

2015. dec. 13. 20:39
Ha ellenáll akkor is próbáld meg megsimogatni és ha látod rajta hogy enyhül benne a tombolás öleld meg....
2015. dec. 13. 19:46
A lányod feszültséglevezető gyakorlatot végez.
20. 052c0bd171 (válaszként erre: 14. - Holdacska-)
2015. dec. 12. 13:40
Nagyon okosan teszed.
19. 052c0bd171 (válaszként erre: 12. - Kazuthe)
2015. dec. 12. 13:40
Nem kell annak nevezned, attól még az. Olvass utána!
2015. dec. 11. 10:12
Mindenkinek köszi a hozzàszölàsokst
17. Holdacska- (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2015. dec. 11. 10:11
Köszönöm! Sokat segítettél és megnyugtattàl. 😊
16. *Csajszi* (válaszként erre: 14. - Holdacska-)
2015. dec. 10. 23:01

Ez a legjobb amit tehetsz.

Nalunk volt olyan, hogy egy orat is hisztizett (az volt a leghosszabb, utana lecsillapodott, megbeszeltuk es bealudt :) ) vagy olyan is, az gyakran, hogy napi tobbszor volt hiszti.

Ahogy jobban ki tudja majd magat fejezni elmulik majd ez is, vagy ha nem is mulik el, mindenkepp sokkal ritkabb lesz.

15. *Csajszi* (válaszként erre: 12. - Kazuthe)
2015. dec. 10. 22:59

Nekem inkabb a lefogas hangzik erdekesnek, meg hogy felfogta, hogy anya erosebb.

"Én meg lefogtam, amíg le nem nyugodott. Másfél órámba telt, de felfogta, hogy anya erősebb"

Nem akarok eszt osztani, mert nem vagyok szuperanyu mint itt a portalon oly' sokan, de sosem tudnam masfel oraig lefogni a gyerekem, mit erezhetett azalatt?

De mindenkinek sajat dolga hogy neveli a gyereket, csak hm.. erdekes volt ezt olvasni.

14. Holdacska- (válaszként erre: 8. - 052c0bd171)
2015. dec. 10. 21:23
Nem büntetem. Sőt, próbàlnàm őt megölelni és éreztetni vele, hogy vele vagyok. De nem engedi. Ezért jutottam arra, hogy ott ülök a közelében, hogy làsson, de megvàrom, hogy lecsillapodjon és ő jöjjön, ha màr ölelésre vàgyik.
13. Holdacska- (válaszként erre: 11. - *Csajszi*)
2015. dec. 10. 21:19
Keveset beszél. Én is gondoltam rà, hogy mivel nem tudja elmondani az érzéseit, hogy mi bàntja stb, ettől is ilyen frusztràlt. Most kezd nàla beindulni a beszéd.
12. Kazuthe (válaszként erre: 9. - 052c0bd171)
2015. dec. 10. 20:04
Azért írtam hogy büntetés, mert eleinte hisztizve járta a házat. Aztán megmondtam hogy a szobájába csinálja, ha lenyugodott és tud játszani, akkor kijöhet nyugodtan... Én nem nevezném bántalmazásnak azt, hogy pár csepp hideg vizet csapok a fiam arcába....
11. *Csajszi* (válaszként erre: 6. - Holdacska-)
2015. dec. 10. 19:40

Igen, az en fiam is lokott el magatol, utott is ha oda akartam menni (meg meg most is ha neha rajon a hopp), igy aztan feladtam, legjobb ugy volt ha hagytam, hogy kitombolja magat.

Egyebkent nemtudom kislanyod mennyit beszel, nekem a fiam nemtudta a nagy hisztik idejeben kifejezni magat, nehezen beszelt (meg ma is eleg lassan beszel, de azert halad lassan : )). Ahogy jobban elkezdett beszelni sokkal jobb lett a helyzet. Kitartas, nehez de csak egy idoszak ez is, tul lesztek rajta :) En sokaig stresszeltem rajta, aztan egyszercsak megertettem a fiam. Rajottem, hogy o szegeny jobban szenved a hisztik alatt / miatt, mint en :( Onnantol olyan turelmem volt / van hozza, hogy mindenki csodalja :)

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. dec. 10. 19:33
Szerintem jól csinálod, nem kell semmi praktika, főleg büntetés. Még kicsi ahhoz, hogy ezt direkt csinálja, meg kell tanulnia megnyugtatni magát, mikor nem tud uralkodni az érzésein. Lényeg, hogy ha valami konkrét dolgot akarna ezzel mégis elérni, akkor ne engedj neki.
9. 052c0bd171 (válaszként erre: 2. - Kazuthe)
2015. dec. 10. 16:30
A túlhevült idegrendszert hideg vízzel sokkolni ... ez nem "durván hangzik", hanem bántalmazás. Tetézve büntetéssel ... szép.
8. 052c0bd171 (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. dec. 10. 16:29

A hiszti a gyereknek sem jó: szenved közben. Általában idegrendszeri éretlenség miatt van, ne hozd bonyolult helyzetekbe. Ne kelljen sietnie, ne kelljen sok dolog között döntenie, stb.


Ezt nem lehet büntetéssel megszüntetni, az ilyen esetben terror, elnyomás, nem nevelés. Kivéve, ha előre megfontolt szándékú cirkuszról van szó, de ez valószínűleg nem az.

7. a360345bdd (válaszként erre: 6. - Holdacska-)
2015. dec. 10. 14:55
az öleléssel csak rontasz a helyzeten!!! SOHA NE AKARD MEGÖLELNI amíg feszült, kivéve ha ő kéri
6. Holdacska- (válaszként erre: 5. - *Csajszi*)
2015. dec. 10. 14:52
Köszi! Ha jól értem, ő sem engedte, hogy megöleld. Nekem ezt olyan nehéz elviselni. Plàne, hogy még üt is.
2015. dec. 10. 14:15

Nalam a fiamnak volt (es neha meg van is) durva hisztikorszaka, o naponta tobbszor vagta magat foldhoz. Hetekig tartott, kinotte.

Leginkabb ignoraltam, vigyaztam, hogy biztonagban legyen, olyan helyen fetrengjen ahol nem serulhet meg, aztan ennyi - hagytam. Probaltam am eleinte beszelni hozza, megolelni de csak rosszabb lett, igy inkabb hagytam mig lecsillapodik. Idonkent megkerdeztem tole, szeretne-e bocsanatot kerni, amikor lecsillapodott akkor mondta hogy igen. Akkor leultunk, elmagyaraztam neki, hogy ez nagyon rossz dolog, mami nagyon szomoru mikor o hisztizik, mindig mondta, hogy erti es sajnalja, de csak a kovetkezo hisztiig tarott a nagy sajnalkozasa :DDD De mondom, kinotte. Nehez idoszak, tul kell elni ezt is :)

2015. dec. 10. 14:00
Én azt mondtam a hisztiző gyerekemnek, hogy nyugodtan csinálja, ha befejezte várom a másik szobában ahol, gyurmázok/színezek/ mesekönyvet olvasok/akármi :) 1 percen belül ott volt hüppögve :D
2015. dec. 10. 13:35

Az én lányom sem volt egy szentlélek!

Hideg víz neki nem hatott!

Otthagytam,vergődjön!De amint meglátta,hogy egyedül marad jött a nyomomban és abbahagyta.Akkor megkérdeztem tőle,hogy rendbe jöttél?Mert akkor mostmár beszélgethetünk!

Én simán levegőnek néztem,nem foglalkoztam vele!

4 éves és nincs hiszti évek óta!

2015. dec. 10. 13:31
Szia! Nálunk a 2 éves fiam csinálta ezt egy darabig. De annyira hogy a végén elfáradt és volt hogy elaludt. Tudom, csúnyán hangzik de nálunk végül az vált be, hogy eleinte hideg vízzel arcon locsoltam (nem egy pohár vizzel, hanem csak egy kicsit, hogy megérezze a hideget), aztán közöltem vele, hogy amíg nem fejezi be, nem jöhet ki a szobából... kb 3 hétig tartott nála ez, aztán rájött hogy nem ér vele semmit, és leszokott magától róla. az első héten durva volt, mert nem mondott semmit, csak hisztizett, ütött vágott mindenkit, aki a közelébe ment. Én meg lefogtam, amíg le nem nyugodott. Másfél órámba telt, de felfogta, hogy anya erősebb.... aztán jött a hidegvíz, majd a büntetés.... és a 3. hétre leszokott róla...
2015. dec. 10. 13:24

Sziasztok! 2 és fél éves lànyom kb. 1 hete kezdte el, hogy minden nap produkàl egy fél óràs hisztit. Villàmcsapàsszerűen indul és azonnal hangos síràsban folytatódik és màr megàllíthatatlan. Ilyenkor folynak a könnyei, és làtszik, hogy szenved. Megölelni nem tudom, mert nem engedi. Sőt, meg is szeretne ütni. Nem hagyom őt ott, de nem nyúlok hozzà. Így vàrom meg, míg lecsillapodik.

Valakinél vannak vagy voltak ilyen gyakran ilyen méretű hisztik? Nàlatok milyen módszer vàlt be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook