Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen fedőmatracot vegyek kifeküdt kárpitos ágyra? fórum

Milyen fedőmatracot vegyek kifeküdt kárpitos ágyra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. márc. 8. 18:03
Nemrég nagypapám halála után, megörököltem néhány kárpitos bútort. Nagyon sokat jelentenek nekem, gondoltam egy kicsit felújítom őket. Persze én nem mertem volna belekezdeni a felújításba. A neten kerestem egy kárpitos céget. Hú, nagyon sok van. De gyönyörűek lettek a fotelek, rekamiék. Örülök, hogy profikra bíztam. Ha valaki megbízható, jól dolgozó kárpitos keres, baráti áron, csak ajánlani tudom az asztaloskarpitos.hu oldalon található céget.
2016. jan. 2. 21:59

Nagyon köszönöm a sok értékes hozzászólást! Belátom én is mostmár, hogy egy fedőmatrac nem hoz megoldást és főleg kényelmes nem lesz hosszútávon. Ezért vettem egy felszámolás alatt lévő bútorboltból egy hideghab matracot ami 15cm vastag. Az ára nagyon kedvező volt 9.900-ért jutottam hozzá. A héten kőrbevágjuk a régi kárpitos részt az ágyon és lebontjuk. A maradék anyagot visszatűzzük a régi kárpitos rész aljához és erre kerül a már legyalult deszkákból "ágyrács". Így az ágynemű tartó is megmarad és egy nap alatt el is készül a felújítás.


Még egyszer mindenkinek köszönöm, hogy megosztotta velem a véleményét.

36. syria (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2015. dec. 14. 17:09
Igen tudok. Konkrétan dekkol nálam két sosem használt biomatrac. :)
35. 99279bb06f (válaszként erre: 23. - Marlenka70)
2015. dec. 14. 13:55

Két ágyamat és egy ülőgarnitúrát húzattam át kárpitossal. Hárman jöttek, kész voltak 4 óra alatt. Helyben megcsinálták, elvitték a leszedett régi cuccmucot...nekem csak fel kellett porszívóznom.

Epedát tettek az ágyra, újra kárpitoztak mindent - nem került többe, mintha egyetlen egy új ágyat vettem volna.

34. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Syria)
2015. dec. 13. 19:39
Ezt hogy érted? Tudsz, ahol árulnak, mert én nem találtam, szerintem nálunk is kimúlik egy matrac hamarosan.:))
33. syria (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2015. dec. 13. 19:04
Így van; viszont a fórumindítónak azonnali és olcsó megoldás kell.
32. 31bc25d879 (válaszként erre: 31. - Syria)
2015. dec. 13. 07:14
Ez így igaz, most csináltattam méretre kárpitossal epeda rúgósat. 100 ezer stabil magyar forint volt. Szerintem, hogy egyedi méret és csináltattam, nem volt vészes, sima bútor boltban az általános szivacsos sem sokkal olcsóbb. És valóban jó.
31. syria (válaszként erre: 30. - Marlenka70)
2015. dec. 12. 19:46
Ha igazi, jó fekvőhelyet akarsz, akkor csakis profi kárpitos által elkészített epeda jöhet szóba. Igaz, az egy kisebb vagyon, de megéri. (Nálam 30-80 éves darabok vannak, s az állandó használat ellenére nincsen bennük „szamárfészek”.) Persze az ilyen most egy kisebb vagyon. Mivel nálad sürgős, áthidaló – jó pár éves – megoldásnak ajánlom magamat.
30. marlenka70 (válaszként erre: 29. - B1dbc250b6)
2015. dec. 12. 17:20

Köszönöm a segítséget. Időközben rájöttem (miután többen is mondták) Mindenképpen lebontjuk a kárpitozett matracot és új ráhelyezhető matracban gondolkodom. Csakhát ezt egyedül nem tudom megoldani. A párom meg nem ér rá.


Mindenképp megírom, hoy mit sikerült alakítani :-)

2015. dec. 12. 16:37

khmm..bocsánat..


mindenféle (szivacsos)ágybetétem volt már..szenvedtem rendesen..évekkel ezelőtt a nejem talált egy epedás matracot a budaörsi yisk-ben. 35 ropi volt, de azóta jól alszom, ki tudom pihenni magam. Az epeda nem ad hangot, és nem marad horpadás a hab testem után. Értem én, hogy gyors segítség kellene, de az epedás ágy(betét)a legjobb. Ha mást nem, akkor egy kárpitost kérdezz meg..mit tanácsol.


a kifeködt kárpitos ágyat nem lehet csak simán fedőmatraccal helyrehozni.


bocs.

2015. dec. 12. 00:58
Azért majd írd meg, hogy mi lett a vége! Hogy döntöttél? :D Hogy sikerült? Milyen lett? Most már érdekelne :)
27. syria (válaszként erre: 23. - Marlenka70)
2015. dec. 11. 22:11
A fenyőágyat véletlenül se dobd ki! Biztosan van alternatív, áthidaló, jó megoldás.
26. branik61 (válaszként erre: 25. - Marlenka70)
2015. dec. 10. 23:39
Nem akarok beleszólni, de pl. ha a lányod pár éjszakát a barátnőjénél aludna??? Vagy megágyaznátok neki a padlóra, gumimatracra stb pár éjszakára? csak ötletek......ha nem jó, felejtős... :)
25. marlenka70 (válaszként erre: 24. - Branik61)
2015. dec. 10. 22:33
Nem tudom megoldani, mióta hozzánk költözött alig van hely. Nem rakhatom a 20 éves lányom mellé , vagy a mi hálónkba. Nincs több ágyunk.
24. branik61 (válaszként erre: 23. - Marlenka70)
2015. dec. 10. 22:22
A Jysk-ben is nézd meg. Ott is egész jó árak vannak. Pár éjszakát sincs hol aludnia amíg áthúzná egy kárpitos??
2015. dec. 10. 20:11
Köszönöm a sok segítséget. Nemszivesen dobnám ki ezt a szép fenyő ágyat, ilyet már nemtudnék venni az biztos. Az áthúzás még ha néhány napig tart az sem megoldás mert aludni csak kell addig is. Arra jutottam, hogy amint lesz a páromnak egy kis ideje leszedjük a régi rugós-kárpitos részét és veszünk rá egy új matracot. Megnézem az Ikeában ott talán nem horror áras.
22. Channa* (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2015. dec. 10. 18:26

Én rendes ágy matracot 15 rFt-ért vettem 2000-ben, és azóta is szuper:D

Szultán matrac.

2015. dec. 10. 11:30
Anyukád biztosan tudja milyen típusú ágy,matrac kényelmes neki puha e,süppedős vagy keményebb stb. Érdemes egy olyan új ágyat venni ha rendszeresen használná akkor meg főleg.Ha nincs speciális igényed egy alap ágyat heverőt kanapét főleg akciósan simán lehet venni egy fedőmatrac áráért. Fedőmatracot csak valamilyen szuper minőségű drága,olyan darabhoz vennék amihez ragaszkodok stb egy sima kárpitos ágyra nem,az ágy nem ér annyit...
2015. dec. 10. 08:32
Nem tudom merre laksz, de az ikeában nagyon olcsón is szokott lenni ágykeret. Matracot azt írtad úgy is mindenképp vennél. Sztem cseréld le teljesen az ágyat.
2015. dec. 10. 07:24
....pocsék minőségű matrac volt hozzá ....
2015. dec. 10. 07:21
Nem érdemes venni fedőmatracot ! mikor vettük az ágyunkat olyan pocsl minőségú matrac volt hozzá , h nagyon rövid idő alatt kiszúrta a rugó , azóta már 2x cseréltük ! másodjára mikor volt olyan , ami nem rugós , az enyém olyan lett , de azóta a férjemnek is tönkrement a 2. is , de csak vékony szivacsosat látok azóta is , pedig nagyon kéne már helyette ! az én nem rugós matracom pár éve volt 30 e ft , de az olcsóbb , a rugós , semeddig se tartott !
2015. dec. 10. 06:13

Szerintem dobd ki az ágyat és vegyél egy újat.

Tapasztalatom nincs, de azt gondolom, hogy akár mit tehetünk egy kiült ágyra, az nem lesz egyenes, azaz kényelmetlen marad.

16. branik61 (válaszként erre: 15. - Marlenka70)
2015. dec. 9. 23:09
Lehet, hogy tök hamar kész lesz! Nekem már volt úgy, hogy 1 hét alatt kész volt. Elvitte, megcsinálta, visszahozta. És jól alszom rajta. Minél előbb meg kell próbálni - az még nem kerül semmibe. Lehet, hogy ha kéred pár nap alatt is kész lesz. Addig nem tudod meg, amíg meg se próbálod.
15. marlenka70 (válaszként erre: 14. - Branik61)
2015. dec. 9. 22:58
Erre én is gondoltam, csak addig min aludjon?
2015. dec. 9. 22:57
Szerintem bízz meg egy kárpitost! Szedje le a régi kiült matracot és tegyen újat a helyére, aztán behúzza a kiválasztott huzattal. nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne, viszont majdnem új ágy lesz belőle. Matracokból emeletet építeni - nem megoldás véleményem szerint. Több kárpitostól kérj ajánlatot, ne az elsőnek add a munkát!
13. marlenka70 (válaszként erre: 12. - Jellaalitta)
2015. dec. 9. 22:46
De a kárpitos részt hogyan szedjem le? Akkor az ágynemű tartón lenne egy kemény rész amire rákerülhetne a matrac.
12. jellaalitta (válaszként erre: 11. - Marlenka70)
2015. dec. 9. 22:30
Egy új matracban kell gondolkodni mindenképpen szerintem, hogy azt a másik ágyra tennéd.... az nem rendeltetésszerű használat.
11. marlenka70 (válaszként erre: 10. - Jellaalitta)
2015. dec. 9. 22:12
Akkor mit vegyek rá, egy másik matracot? Csak tegyek rá simán? Az jó lehet?
2015. dec. 9. 22:10

A fedő matrac csak kényelmi célt szolgál, ha már nagyon ki van feküdve az ágy, akkor annak a formáját veszi fel, nem változik semmi, talán még rosszabb, mert nagyobb a a mélyedés, mivel a fedő matracok Wellpur jellege, hogy puha, súlyra süpped, és már létezik a kifeküdt ágyon egy mélyedés így is.

Egy betegnek egyébként sem jó a süppedős ágy, főleg, ha idősebb.

2015. dec. 9. 21:52
A beteg anyukámnak kellene ez a matrac, ezért érdeklődök ennyire. Szeretném ha kényelmesen tudna aludni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook