Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magatartásbeli problémák miatt eltanácsolhatják a fiamat gyógypedagógiai intézményből? fórum

Magatartásbeli problémák miatt eltanácsolhatják a fiamat gyógypedagógiai intézményből? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 10. 11:54

Úszás van, de a nap 24 órájában csak vele kellene foglalkozni, akkor talán nyugodtabb lenne. Most kértem időpontot pszichiáterhez, január 19-ére van.

Gyógyped. suli 10-en vannak egy osztályban, elég jó a közösség, de ahány gyerek, annyiféle probléma, de tanulási problémás gyerekek (enyhe értelmi fogyatékos), akik betartják a helyi szabályokat. Az én fiam rendbontó sokszor, állandóan felhívja magára a figyelmet - negatív értelemben. Szóval jövő hónapban megyünk szakemberhez, kíváncsi leszek, hogy mi lesz.

11. zakajeo (válaszként erre: 10. - Kismackó2006)
2015. dec. 10. 11:24
valamilyen tornát nem próbáltatok? vagy valamilyen edzést ahol kijöhetne belőle az indulat. Nem biztos hogy az a pszichodoki nyugtatót ir fel neki azért. A suli milyen suli konkrétan? a többiek nyugisabbak?értem hogy gyógyped suli de milyen irányultság,mi miatt van ott a gyereked?
10. kismackó2006 (válaszként erre: 9. - Zakajeo)
2015. dec. 10. 10:54
Nemcsak a tanár, hanem pont tegnap, mikor mentem a gyerekért, ott volt az igazgató is és azt mondta, hogy januárban beszélnünk kell. Ez biztos, hogy nem jó jel. Nem tudom, mit fog mondani, ezért is aggódom. Szóval nem túl rózsás a helyzet, de az is lehet, hogy valami enyhe nyugtatót kap végsősoron, az kordában tudja tartani az indulatait.
9. zakajeo (válaszként erre: 8. - Kismackó2006)
2015. dec. 10. 09:16
Ha a tanár azt mondta akkor valóban ne aggódj de ha felmerült benned a kérdés akkor aggódsz:) a suliban nincs gyerekpszichiáter? én kérnék fogadóórát az igazgatótól pl és vele megbeszélném hogyan látja mert más szem mint a tanárnéni....mármint a gondot a suli társak stb szempontjából...a szakember tényleg jó dolog önmagában is jó egy kis független beszélgetős dolog a gyereknek ahol nem vagytok ott nem nektek kell elmondania stb ....nálunk "tök jó" a helyzet mert kizárólag velem szemben vannak rohamai sulikban soha....
8. kismackó2006 (válaszként erre: 6. - Zakajeo)
2015. dec. 10. 09:01
Igen, panaszkodnak. Volt fogadóóra, - az apja ment el - és akkor megnyugtatott minket az osztályfőnök, hogy ne aggódjunk amiatt, hogy esetleg eltanácsolhatják (ez november elején volt). Nem veszélyes magára vagy másokra, csak vannak dühkitörései, duzzog, nehezen fogad szót sok esetben, önfejű is, olyan, mint aki bekattan és hiába tenne ellene, nem tud. Tipikusan azt bántja meg, akit szeret. Mindig fogadkozik, hogy nem lesz semmi baj, meg látszik, hogy valóban megbánja, és mondja is, hogy nem akarta volna.... Én úgy asszociálom, hogy olyan, mint egy alkoholista ember, aki nem akar inni, de egyszerűen kényszere van rá. Egyébként meg nagyon kedves és normális is tud lenni, jól is tanul, de egyszerűen ezek a magatartásproblémák nagyon beárnyékolják már a mi házasságukat is, mert már volt fenyítés, volt megvonás, ígéret volt minden. Most ott tartok, hogy egy gyermekpszichiátert keresek, bár az apja,nem hisz benne, de egyszerűen nincs más lehetőség. Én azt mondom, hogy ehhez már szakember segítsége kell.
7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Kismackó2006)
2015. dec. 9. 22:37
igen, kezdeményezhetik az áthelyezését vagy felülvizsgálatát
2015. dec. 9. 19:34
Panaszkodnak rá? Jeleztek hogy kitennék vagy te aggódsz "csak"? Le van írva a szakvéleményben hogy vannak magatartásgondjai? Gyakorlatban pedig....a fiam egy EGYMI be jár mit ne mondjak rengeteg magatartásgondos gyerek van itt is a régi sulijában is és csupán ezért nem tanácsolják el őket...de azért tényleg nem mindegy hogy veszélyes e magára vagy másokra vagy szimplán nagyon rossz? Azt hogy hova járhat ha ide nem azt vagy te nézed meg a környékeden érdeklődések netes kutatások után vagy megkérdezed a jelen sulit és főleg a szakértői bizottságot....tényleg lényeg milyen gond az a rosszaság de egy gyógyped suliban nagyobb a tolerancia e téren is többnyire
2015. dec. 9. 18:38
Tanulásban jó, de a magatartása rendkívül rossz. Ezért kérdem, hogy ha eltanácsolják vagy eltanácsolhatják, akkor egyáltalán milyen intézménybe mehet enyhe értelmi fogyatékosként.
2015. dec. 9. 18:36
Órán rendbontó, ebédnél zaklatja a társait, durva a társaival sokszor. Naponta van most már panasz rá.
2015. dec. 9. 18:21
Fejtsd ki kérlek hogy milyen problémák vannak vele ezek saját magára vagy másokra veszélyesek e,ezek benne vannak e a szakvéleményben stb
2015. dec. 9. 18:14
Bővebben?
2015. dec. 9. 18:10
Gyermekem gyógypedagógiai iskolába jár, a szakértői bizottság és véleménye alapján. Magatartásproblémák miatt eltanácsolhatják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook