Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért van mindennel problémája? fórum

Miért van mindennel problémája? (beszélgetős fórum)


1 2
39. csikil4ny (válaszként erre: 37. - Bichi)
2015. dec. 9. 16:36

De azért már beszéltem olyan 17 évessel is aki azt mondta, hogy neki az anyukája a példaképe! Na akkor esett le az állam.... Az ő anyukája tudott valamit!


Persze, van a másik oldalra is bőven példa....


A múltkor beszélgettem itt a hoxán valakivel aki úgy gondolta, hogy a következetesség a nevelésben valami ördögtől jövő baromság és nem értette miért nem tud közösnevezőre jutni a gyerekeivel.


Ha nem tudunk szótérteni a kamasz gyermekünkkel, akkor akármennyire is rosszul esik a nevelésében, a szeretetünk közvetítésében valahol hibát ejtettünk. Ez most a véleményem kamaszokkal dolgozva, de majd ha a lányom is eléri azt a kort, megmondom, hogy gyakorlatban mennyire sikerül átültetnem.

38. Csipkerózsika (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2015. dec. 9. 16:02

Erről szól a HOxa. :)

Aki nem akar tanácsot, véleményt, az nem jön ide kérdezni.

37. Bichi
2015. dec. 8. 22:58
Szerintem ezeket bármelyik kamasz leírhatta volna, ha belegondolok, tuti az én lassan 18 éves fiam is így érzi. Neki minden cseszegetés, mondhatom bármilyen szépen is :)
36. fincsi5 (válaszként erre: 35. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 21:46

Mikor nem ismerünk valakit, de adjuk, adják a tanácsokat.

Sokszor előfordul itt.

35. 123e772adb (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. dec. 8. 21:12
Nem tudom kire érted, de igaz! :)
34. 123e772adb (válaszként erre: 31. - Channa*)
2015. dec. 8. 21:07
Nyilván te magadból indulsz ki. Ami nem rossz, nem gondolom, hogy rossz anya vagy, sőt! De amikor tudom, hogy anyám azért jön át, mert piszkálódni akar, az azért nem egészen nevelési célzat. Egyszerűen arról van szó, hogy otthon kuss a neve, és azt a feszültséget ami nála otthon kialakul, nálam vezeti le. Aztán hazamegy, elkezd ellenem beszélni, hogy támogatásra találjon.
33. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. dec. 8. 20:58

Persze, kamaszkorban érzékenyebb, lázadóbb mindenki.

De van(nak) olyan szülő(k) is, akik nem igazán nevelési célzattal "piszkálják" a gyereket, hanem egyszerűen azért, mert jólesik nekik, esetleg imádnak irányítani, de máshol nem tehetik meg, illetve unatkoznak vagy frusztráltak.


Az hogy okos teregetésre tanít valaki, vagy beleszól abba is, hogy mit olvasol, azért más.

32. fincsi5 (válaszként erre: 30. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 20:58
Lehet itt van a helye annak, amit sok helyen láttam; "...vedd fel a cipőmet, járd végig az utamat.." :))
31. Channa* (válaszként erre: 30. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 20:56

Nem ez a célom:D


Csak azt mondom, hogy legtöbb esetben amikor a gyerek úgy érzi, hogy piszkálja az anyja, akkor csak neveli:D

30. 123e772adb (válaszként erre: 29. - Channa*)
2015. dec. 8. 20:49
Ne csűrd csavard. Legyen igazad nah. ;-)
29. Channa* (válaszként erre: 28. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 20:48

De az már nem olyan!

Amikor abban a korban voltál, mint a fórumindító, akkor nem piszkált, ahogy kellett volna:D

28. 123e772adb (válaszként erre: 27. - Channa*)
2015. dec. 8. 20:47
De, felnőttként próbálja ezeket bepótolni! :)
27. Channa* (válaszként erre: 22. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 20:46

Van ilyen is és olyan is....


Ha nem volt veled anyukád, illetve nincs veled sosem, akkor neked abból sincs tapasztod, amikor egy anya próbálja a gyerekét tanítgatni, de a gyerek meg piszkálásnak éli meg....

2015. dec. 8. 20:38
Egyébként se adjon nekem olyan tanácsot, aki 16 évesen elhagyja a gyerekét egy férfi miatt! Sértett vagyok, soha nem fogom neki megbocsátani, de tanácsot se adjon! Pláne ha nem is érdekli. :)
25. 123e772adb (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2015. dec. 8. 20:28
Olvasod a naplómat nem? Szerinted túlzok?
24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 20:26
No...nem túlzol?
23. MZsanett (válaszként erre: 1. - Milly11)
2015. dec. 8. 20:25
Egyetértek azzal, aki írta, hogy inkább saját magával van problémája. Próbálj nem belemenni a veszekedésbe, mert semmi értelme, úgyis csak róla szól az egész. Amúgy kérdezted már, hogy mi a baja?
22. 123e772adb (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. dec. 8. 20:22
Na. azért ez nem teljesen így van! Az én anyám hiába 60 éves, nagyon nagyon keveset látott a világból, tapasztalt meg dolgokat. Ő sokkal ingerszegényebb környezetben nőtt fel (intézetben), mint pl én, és majdnem mindennel érdektelen. Nem igazán kaptam használható tanácsot tőle. Egyszerűen ő nem gondolkodik, csak van. Nem vagyok rosszmájú, de ez így van! Amit én már megtapasztaltam, azt mind magamtól, és eddig kétszer hallgattam rá, mindig ráfaragtam! Ő nem úgy van/volt dolgokkal, hogy elgondolkodik rajta és tanul belőle. Ilyenkor mit is lehet tenni? Kihagyom az életemből x éve, mert tök fölösleges vele bármit is megosztani. Nem érdekli. Amúgy elvagyunk. Megbeszéljük ki mit főz, meg elmegyünk néha együtt vásárolni és kb ennyi. Semmit nem tud rólam évek óta. Nem ismer, csak lát. Tanácsot sem kérek, sem tőle, sem másoktól. Jobb így!
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2015. dec. 8. 19:48

Sokszor hiába mondjuk el normálisan.


Az én fiamon is látom sokszor, hogy: na már megint nem jó neki semmi! De aztán látom, hogy máskor alkalmazza és rájön, hogy nem volt rossz, amit mondtam. Persze én sokszor elmondom neki, hogy nem szabad piszkálásnak megélnie ezeket, mert inkább én mondjam el ezeket neki, minthogy mástól kapjon kritikát...


Meg persze emlékszem magamra is:D Amikor pont azt gondoltam amit leírtam. Ha ilyen baromi ügyes vagy, akkor csináld meg....És amikor magamnak csináltam bénán, amit annak idején megkritizáltak azaz piszkáltak engem!, akkor rájöttem, hogy csak jót akartak. Szépen teregetni? Minek! Úgy is meg

szárad a ruha. Na, de milyen lesz kivasalni egy olyan ruhát, amit csak feldobálunk a szárítóra, de ha szépen teregetünk, kihúzkodjuk, akkor lehet még vasalni sem kell:D

20. csikil4ny (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. dec. 8. 19:41
Van igazság abban amit írsz, de a közlés módja is nagyon fontos. Lehet, hogy folyton igaza van, de azt el lehet úgy is mondani, hogy meghallgatásra találjon és úgy is, hogy soha közös nevezőre ne jussanak.
2015. dec. 8. 19:29

Szerintem egyszerűen jót akar neked, meg szeretne tanítani az "életre", saját tapasztalataival.


Majd ha már külön fogsz élni, akkor rájössz, hogy mennyi mindent elmondott neked, hogy könnyebb legyen, és te azt mind piszkálásnak érezted:D


Pl. rendrakás: semmi nem jó neki? És azt gondolod magadban, ha olyan baromi ügyes, akkor miért nem ő csinálja? Aztán majd ha saját lakásod lesz, majd eszedbe jut ez. Ja, hogy ezért mondta!?


A nénikémtől pl. sokszor hallottam, amikor ilyeneket mondott: Erzsi asztalának a közepe mindig tiszta. Aztán vágott egy pofát, én meg nem értettem miért nem jó az, hogy mindig tiszta az asztal közepe? Aztán amikor a saját asztalomat törölgettem, és közben húzogattam a terítőt, hogy a széle is tiszta legyen, akkor rájöttem, hogy miért nem volt ez a megjegyzés pozitív:D


És persze a jó jegyek... ha nem jók a jegyeid, akkor majd egyszer ha tovább akarsz tanulni, kevés lesz a felvételhez, és akkor mire fogsz gondolni? Gondolom azt mondod majd mint legtöbben, hogy miért nem hallgattam anyámra!


Az anyák már csak így tanítanak, és természetesen a gyerekek ezt piszkálásnak élik meg...

2015. dec. 8. 19:02
Akirol nem valnak le idoben, annak akar 60 eves koraban is anyuka beleszol az eletebe.
17. csikil4ny (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 16:44

Sulis.


Ez aztán tényleg szülő függő, ha nem biztos magában akkor nehezen válik le a gyermekéről. Ez kemény csata tud lenni.

16. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - 123e772adb)
2015. dec. 8. 16:42
Az lehet, de akkor is le kell ülni és megbeszélni, hogy vegye már észre, lánya kezd felnőni, kezd a maga lábára állni. Ha azt akarja hogy később is megállja majd a helyét az életben, hagyni kell, hogy "gyakoroljon"! Álljon a háta mögött, biztos segítségként, de engedje, hogy a gyermeke próbálgassa a szárnyait.
2015. dec. 8. 16:39
Egyébként az én anyám is ilyen néha. Belevau mindenbe, csak nem hagyom! Menjen haza, ott rendezkedjen! Általában megsértődik, de legalább egy ideig békén hagy! Aztán újra és újra eljátsszuk...a végtelenségig! :)
14. 123e772adb (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 16:37
Én úgy értetem suliból hazamenni nincs kedve, mert vele él.
2015. dec. 8. 15:58

Azt írod: hazajönni sincs kedved... ezek szerint már elkerültél otthonról gondolom iskola miatt... hiányzol neki, nélküled üres lett az élete, feleslegesnek, értéktelennek, haszontalannak érzi magát. Így amikor hazajössz, akkor szeretné ismét az életedben azt a helyet elfoglalni, amit korábban is, hogy ő irányított, az volt, amit ő mondott, akart... lélekben még nem tudja elfogadni hogy felnőttél, és bizonyos szinten kezdel önállóvá válni.

Öleld át, puszild körbe, mondd meg neki, hogy ő mindig is a te édesanyád marad, és neked igen-igen nagy szükséged van rá, csak engedje, hogy közben elkezdj a magad lábára állni...

12. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Milly11)
2015. dec. 8. 15:40

Valószínűleg elégedetlen, boldogtalan az életében, még esetleg unatkozik. Mindig azok oltogatnak másokat, akik még magukat se bírják elviselni, olyan frusztráltak.

Az én anyám is ilyen, nincs más lehetőség: meghallgatni, aztán csinálni, amit te jónak látsz. Ne törődj vele, magadnak élsz, nem neki. Élvezd az életet, érezd magad jól, akkor is, ha ő nem tudja, ez nem a te problémád.

11. Sirga (válaszként erre: 1. - Milly11)
2015. dec. 8. 15:10

Mintha a saját anyámról írnál! Hogy kezeld? Sehogy. Függetlenítsd Magad attól, amit mond - jó, néha biztos igaza van, és érdemes megfontolni. De saját tapasztalatomból kiindulva azt mondom: úgyse tudsz neki megfelelni, fölösleges "megfeszíteni Magad" miatta, hiába.(Már, ha valóban olyan, mint az enyém.)

Kitartás! :)

2015. dec. 8. 13:34

Egyszeru: filmnezes kozben olvass.

De lehet valamilyen idegrendszeri elvaltozas miatt is ugymond szorszalhasogato.

Amugy tenyleg probald meg a mondvacsinalt "gondjaidat" egyedul megoldani.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook