Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! fórum

Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2015. dec. 11. 07:29

Szervusztok!

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Úgy nézem, még ma is elindulok egy körre, de ennek már igazi körnek kellene lennie, vásárolgatni szerencsére már nem kell, tehát lehet menni-menni előre egy jól kiválasztott, intenzív tempóban...

53. 12d083b51b (válaszként erre: 52. - Csemár)
2015. dec. 10. 10:26

Kell a pénz az állambácsinak!

No + amikor az emeleti ablakból láttam, hogy a sárga-mellényes autó-parkoló-ellenőrök nézik a parkoló-cédulát, majd az egyik ránéz a saját órájára, és mutatja a másiknak, hogy van még 1 perc... erre a másik már kezdi előszedni a notesz és a tollat, és ott állnak, hogy a "szeretet-csomagot" rögtön rátegyék... Mintha ezek nem is emberek lennének...

52. csemár (válaszként erre: 50. - 12d083b51b)
2015. dec. 10. 09:44
Erről beszélek én is: rendőrautók az éjszakában, igaz, lépésben haladnak, tekingetnek jobbra-balra... Már az is jelent valamit... A legviccesebb az, amikor az egyirányú utcából jönnek kifele, menetiránnyal szemben... :-D (Reggel meg kiállnak aztán ugyanoda, és állítgatják meg, büntetik a jónépet ugyanazért...)
2015. dec. 10. 09:29

Szevasztok!

Megjöttem, volt odafele egy kis séta, visszafele egy kis séta + súlyemelés :)), közben pedig sorban állás, toporgás 2x is.

Szerencsére itt nem esik, de igen-igen borult az ég, bár a levegő sem annyira csípős, jó volt kint lenni.

50. 12d083b51b (válaszként erre: 47. - Csemár)
2015. dec. 10. 07:29

Rendőr??? Az mi???

Szoktunk látni ilyen Police feliratú autókat elsuhanni, de olyankor leginkább megy a mentő is ugyanarra, vagy a tűzoltó kocsi, de egyébként...


Szóval nálunk inkább csak "fényes nappal", de akkor is jobb, ha egy kicsit forgalmasabb utcán megyünk.


Azt hiszem, én most szedem össze magam gyorsan, frissen: most rákatt a startlap-ra = egyes co.op. boltokban tarja leértékelés... ezek általában "amíg a készlet tart!"

Majd utána jelentkezek!

49. csemár (válaszként erre: 39. - 12d083b51b)
2015. dec. 10. 04:44
Ma sem fogjuk látni a napot... Esik, keservesen esik! 5-kor azonban indulunk! (Megígértem Bojti kutyusnak, "aki" már tűkön ül...)
48. csemár (válaszként erre: 34. - Channa*)
2015. dec. 10. 04:41

:-D

(Jó a stílusod!)

47. csemár (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2015. dec. 10. 04:40

Izgalmas dolgokat írsz, írtok...

Nekem inkább a sötétedés előtti-utáni időpontok "jönnek be". Hajnalban a kutyusunkkal járok egyet, olyankor az úttesten is lehet gyalogolni, még nemigen járnak autósok. Hajnalban remek tiszta a levegő...

Este főleg a füstölgő kéményeket nem szeretem...

"Közbiztonság"? Hajnalonként néha találkozom járőröző rendőrökkel.

Valahogy úgy vagyok azzal, hogy félnem is lehetne a sötétben, hogy nem éri meg egy kis citerázás miatt lemondani a gyaloglásról.

46. csemár (válaszként erre: 27. - Nikletty)
2015. dec. 10. 04:33
Irigykedve nézem, ha idősebb párokat látok együtt baktatni... Nálunk ez nem megy, nem tudjuk "összevenni a lépést"... (A Párom nagy sportember... Egyrészt. Másrészt pedig az időbeosztásunk is nagyon különbözik...)
45. Channa* (válaszként erre: 40. - Nikletty)
2015. dec. 9. 20:16

Na ugye!?

Én is mindig lelassítok, még csak szólni sem szólok a gyalogosnak, hanem megvárom, amíg észre vesz, ha nem vesz észre, akkor leszállok a bicajról és tolom, amíg nem tudom kikerülni. És természetesen a kerékpár úton bóklászó gyalogost sem ütöm el, nem üvöltöm le a fejét, hanem csak kikerülöm.


Néhány hónapja, akartam felhajtani a kerékpár útra, de egy lány pont középen állt és nyomkodta a telefonját. Nem tudtam kikerülni, mert a telefon nyomkodás közben nagy mozdulatokat tett, így leszálltam a bicajról inkább. Erre rám förmedt a lány, hogy: bocs, hátul nincs szemem!!!! Mondtam neki, hogy azzal semmi gond nincs, hiszen a tábla előtted van:D

44. bjudit55 (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2015. dec. 9. 11:08
Így van. Akkor nem lenne gond. A problémát általában azok okozzák, akik azt hiszik egyedül vannak, vagy felsőbbrendűnek érzik magukat. Amíg ők köztünk élnek, nekünk helyettük is figyelni kell.
43. 12d083b51b (válaszként erre: 41. - Bjudit55)
2015. dec. 9. 10:36

Szevasztok! Ismét itt vagyok!


Egyébként ez a gyalogjárda-kerékpárút is úgy ahogy van, nem működik, ha nem figyelünk egymásra.

Nálunk mindenütt a fal melletti sáv a gyalogjárda = szép díszes, flancos kövekkel kirakva, télen úgy csúszik, hogy a légy is megirigyelné... mellette, közvetlenül az úttest és a gyalogjárda között a kerékpárút, persze ez már "csak" símán kibetonozva. (Mellesleg ez télen kevésbé csúszik!) No én, mint gyalogos, át akarok menni a tulsó oldalra, persze, hogy figyelnem kell a kerékpárosra, féktávon belül csak nem léphetek elé, mert akkor mindketten bukunk. Aztán annak a szélén szépen megvárom, míg az autósok hajlandóak megállni, mert zebra, és átengednek. Csakhogy ott is figyelnem kell, mikor lépek fel a kerékpár útra, és mikor mehetek be a fal tövére... Akár hogyan is gondolkodok, nem lehet ezt úgy megcsinálni, kivitelezni, lényeg, mindenkinek egyformán kell/kellene figyelnie a másikra...

42. bjudit55 (válaszként erre: 41. - Bjudit55)
2015. dec. 9. 10:29
sekélyes
41. bjudit55 (válaszként erre: 40. - Nikletty)
2015. dec. 9. 10:28

Hogy én is hozzászóljak:

Én gyalogos, és kerékpáros is vagyok. Tudom hogy mindkét táborban vannak mérhetetlenül pofátlan emberek, de szerencsére nem ők vannak többségben. Tolerálni kell a saját lelki békénk érdekében.Az ő sekéles gondolkodásmódjukon úgysem tudnánk változtatni.


Nálunk van egy olyan szakasz (kb 2km hosszú), hogy azon jár kerékpáros és gyalogos is. Nincs más. Ennek ellenére kialakult egy bizonyos értelmi szintű emreknél az az elgondolás, hogy nekik kötelező elfoglalni az út közepét, ráadásul ott sem egyenesen, hanem kacsázva - hol egyik oldalfelé, hol másik oldalfelé imbolyogva. Én ilyenkor udvariasan megkérdezem hátulról, hogy "melyik oldalról előzhetem meg drága?" És tétovázva ellép valamelyik irányba.


Ha gyalogolok, én mindig az út jobb szélén haladok. De ha kerékpározok is.


Na és döntöttem, megveszem a Swing Trainer-t, ami a lentebb linkelt természetgyógyász oldalon látható. Minden izmot megmozgat, a legpraktikusabb és az ízületeket sem terheli. Nézzétek meg, és szeretnék kérni véleményezést is róla. :)

40. nikletty (válaszként erre: 38. - Channa*)
2015. dec. 9. 09:02

Szeva!

Te vagy az én pajtim!

Én napi szinten tekerek!

És én sem vagyok hajlandó a több sávos nagy forgalmú úton és útkereszteződésbe bemenni biciklivel, mert kerékpárút külön nincs. Felén olyan is van, hogy van kerékpárút és egyszer csak vége...

A másik meg, hogy sokszor együtt megyek a 4éves kislányommal, s ő nem fogom még az úttestre kihajtani az tuti...

Nekem még nagy afférom nem volt, de szóltak már be....

Ha elengednek mindig szépen megköszönöm!

Én is azt gondolom, lehet egymásra figyelni.

S sokszor ha gyalogolok is nagyon tud idegesíteni, hogy kikerülnék valakit, de olyan cikk-cakkba mennek egyesek, hogy amerre kerülném elém vág... ez nem tudom miért van... de akkor is csendesen megvárom az alkalmat, s kész.

2015. dec. 9. 07:28

Szervusztok!

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek! Akár látjátok, akár nem, akkor is legyen szép napotok!


Mivel ismét csak azt mondja a rádió, hogy napokon belül újabb eső, stb. stb. jön/lesz nálunk, így kihasználom az időt, és megyek-megyek-megyek... mert gyalogolni jó!

38. Channa* (válaszként erre: 37. - 3b097083af)
2015. dec. 8. 20:55

Amíg nem ülsz fel egy kerékpárra, addig nem fogod megérteni, hogy miről beszélek.



Én pl. sokat tekerek és legtöbbször a járdán, mert nincs elég kerékpárút. Én pl. mindig figyelek a gyalogosokra, megvárom amíg észre vesznek, nem csengetek, stb. És ennek ellenére volt, hogy a gyalogos leüvöltötte a fejemet, de bezzeg, amikor a kerékpár úton korzózik, az tök normális szerinte, akkor is nekem van kuss. Mennyivel egyszerűbb lenne mindenkinek figyelnie a másikra és nem rögtön harcolni, hogy ez az én helyem, nekem van itt jogom csak, stb.

Nem fogom magam elüttetni autóval azért, hogy a gyalogosok jobban érezzék magukat.

2015. dec. 8. 20:15

Ne haragudj, de amikor olyan keskeny a jarda, hogy ket gyermekkocsi nem fer el egymas mellett, akkor mit keres ott a kerekparos?

Amikor a jardan kerekparos landolt a labam kozott hatulrol, igen komoly seruleseket szenvedtem, nos azutan kioktatast kaptam a rendersegtol, hogy a jarda a gyalogosoke, nem a kerekparosoke... kerekparuton meg nem gyalogolok, ahogy az autok kozott sem. Amikor valamelyik koruton jarok, semmi gondom a kerekesekkel; mindenki ott megy, ahol szamara ki van jelolve.

36. Channa* (válaszként erre: 35. - 3b097083af)
2015. dec. 8. 19:53

Nem értettelek félre....

Ezt írtad: "Azt kimondottam kedvelem, hogy a kerekparosok a jardan tekernek ezerrel es fel vannak haborodva, hogy nem ter ki a gyalogos a szamara kijelolt helyen. En nem engedem el, akar tetszik neki, akar nem."

Azaz nem engeded el a bicajost, mert ott csak neked van kijelölve a hely. Ezért kérdeztem, hogy miért nem te gyalogolsz az autók között? Miért a bicajos tekerjen ott? Őt elüthetik?


És biztos vagyok benne, hogy te is sokat boklászol a kerékpár úton, hiszen, amikor tekerek a nekem kijelölt helyen számtalan gyalogost kell kerülgetnem. És én persze nem háboroghatok, ahogy teszed te a járdán....

35. 3b097083af (válaszként erre: 34. - Channa*)
2015. dec. 8. 19:39

Felreertettel valamit!

Kizarolag jardan gyalogolok, nem a kerekparuton!

34. Channa* (válaszként erre: 13. - 3b097083af)
2015. dec. 8. 19:37

Mennyire jó fej lehetsz!

Nehogy elengedd! Még a végén mindketten jól éreznétek magatokat és abban semmi jó nincs! Tényleg sokkal jobb a másiknak keresztbe tenni. Csak tudnám, hogy miért nem te sétálgatsz az autók között? Miért az a természetes, hogy majd a bicajos lemegy, üssék el őt....

Ha már 60 éve csinálsz valamit, akkor ideje lenne némi toleranciát is gyakorolnod. Ha nem kívánod más halálát, akkor lépj el oldalra, mert a járdán is el lehet férni több embernek, akár bicajjal is.


Egyébként a kerékpár úton rengeteg hozzád hasonló ember játsza az eszét, persze ott is azt gondolja, hogy a kerékpáros van a rossz helyen. Jó lenne, ha egy kerékpáros elütne? Gondolom szeretnéd, mert akkor még jogosabbnak éreznéd a szád jártatását.....


Szánalmas.....

2015. dec. 8. 19:07

Na, végem van. Marad a gyaloglás.


Találtam egy cikket itt: [link]

Ebben leírják mennyire ártalmas a lépcsőzőgép. Sajnos.


Nem baj, gyalogoljunk, és mindig annyit, olyan tempóban, ahogyan jólesik. :)

32. bjudit55 (válaszként erre: 24. - Freddy36)
2015. dec. 8. 18:12

Nézegetem még mindig a lépcsőzőket. Olyan 12-16.000 körül rászánnék. Miért izzadsz le? Mert a legnehezebben taposod? Ha gyorsan taposom könnyebb fokozaton olyan mintha futnék? Ha megizzaszt, akkor fogynék is. De jó lenne! A tájékoztatóban csak 30 perceket javasolnak. A gép nem bír vajon többet, vagy a gyakorlót féltik?


2 éve próbáltam futni, de persze hogy nem helyesen csináltam, és igen hamar véget vetett ennek egy-egy sarokcsont kinövés. Ha cipekedek, utána még most is fáj. Most Schüssler sóval próbálom lágyítani a tüskét. De a lépcsőzőn ugye nem fájna, mert nem veregetem oda a sarkamat?


Szóval nagyon szeretnék, de örülnék ha valaki még írna tapasztalatot, vagy véleményt. Vajon érdemes venni?

31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - 408020f45e)
2015. dec. 8. 17:01
Sajnos ez van szinte mindenütt! Sötétedés után már sokszor még párosával menni sem biztonságos, egyedül pedig semmiképp. Akár egy nagy lakótelep, akár egy kisváros utcái. Sötétedés után én még a lakás ajtót sem nyitom ki, ha nem tudom előre, ki az aki csenget... sohasem tudni.
2015. dec. 8. 16:08

Úgy látom, mióta itt jártam, sokan benéztek! :) Mostanában sötétedés után már nem szívesen mozdulok ki itthonról. Elég nagy lakótelep, de a közbiztonság az utóbbi időben megromlott. Mindenféle alakok, kapucniban vagy anélkül, simán kifosztanák az embert ha hagyná és még a lépcsőházba is besurrannak, ha az ajtó kicsit lassabban csukódik. A napokban a férjemet támadta meg egy ilyen alak. A lépcsőházban.

Szóval én inkább itthon gyalogolok. Zenére, beiktatva gyakorlatokat, ütemre :)

2015. dec. 8. 15:01

Szerintem logikus: aki munka alatt áll, az utána már valóban szívesebben leül, és szereti vízszintbe helyezni a lábait. Jobb, ha a bokája alá valami kispárnát, hasonlót tenni, hogy egy kicsit a lábaiba inkább visszafelé folyjon a vér, gyorsabban pihen...

Én is irodai, ülőmunkát végeztem, és közel 15 évig dolgoztam olyan helyen, hogy reggel-délután kerékpárral 2x3,5 km-t letekertem...fel sem tűnt.

2015. dec. 8. 14:21
Az én páromnak megvan a napi mozgása,betonkeverő üzemben dolgozik,7 m magasan,míg oda felmászik létrán meg le,naponta többször...ha hazaér,már csak pihenne.Télen viszont szeretünk andalogni a hóesésben 😊.
2015. dec. 8. 13:42

s lányok, nem tudom kinek hogy... párotok az hogy van vele?

én eléggé nehezem rángatom őt el... de ha pl szabin van akkor szívesebben jön ő is sétálni, pl a kutyával.

De ha munka van (áll egész végig kb), túl fáradt az ilyenhez. Az állás sem egészséges. Utána meg csak ül...

26. bjudit55 (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 13:12

Unatkozik. Unalmas az egész élete, azért foglalkozik a mienkkel. Felém is vannak ilyenek, de nem az érdekel hogy ők mit gondolnak, hanem az, hogy érezzem magamat egyre jobban, és ezért naponta teszek is nem keveset, míg mások csak a panaszig jutnak el.


Most elmosogattam, pihentem kicsit, és megyek egy kört. :)))

Közel a Balaton, illetve a magas part. Addig elsietek, aztán másik útvonalon vissza. Ez pont egy óra lesz. Reggelente meg a tibeti 5 rítust gyakorlom, és engem ennyi mozgás egyre feljebb visz. Egyre jobban érzem magam, míg sokan az idő múlásával egyre rosszabb állapotba kerülnek. Csak mert nem fontosak saját maguknak. :)


Kellemes sétát nektek is!

2015. dec. 8. 12:00

Nézegettem már milyen készülékek vannak, persze a bőség zavara fenn áll, így választani sem tudnék. Ezért kérek tapasztalatot, és a tiedet köszönöm. Remélem más is mond majd véleményt.


Enyhe porckopás a térdemben van ami csak ritkán érezteti magát, porckorong kopás a csigolyáimnál, de annak nem árthat a lépegetés.

nem szeretnék használtat venni, félek az lenne a drágább. Majd filózgatok még, és köszönöm neked. További jó sportolgatást!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook