Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! fórum

Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2017. máj. 30. 09:46
Tettem egy kört ismét, szerintem a lábaimnak ez a hirtelen jött 30 fok nem tetszik. Igen-igen lassan járnak.
2017. máj. 30. 07:36

Sehol senki. ???

Mindegy, itt ismét csak nyár van. Menni kéne, a lábaim nem az igaziak, valahogy erősen érzem, hogy léteznek, vannak. Talán azért is kellene mégis lemenni, nem tudom.

2017. máj. 29. 10:30
Csak röpke kört mentem, egy órácskába telt ez is. Kb. ennyi kellett is, u.n. levezető mozgásként.
2017. máj. 29. 07:54

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Ma nem kell főznöm, sőt ahogy elnézem a hűtőt, még holnap sem!

Mehetek ismét, igaz, hogy az "ürügy" = lemenni a postára itt van kb. 3 perc, itt a gázszámla.

De éppen ezért lehet igazán intenzív, nagy kört tenni. Csak ki kellene már találni egy másik útvonalat, az eddigit már egy kicsit kezdem unni!

140. 12d083b51b (válaszként erre: 139. - Fehérke111)
2017. máj. 28. 16:00

Ilyen mozgalmas napon nem is csodálom, hogy még külön nem indultál neki! Vannak ilyen napok is!

De köszi, hogy benéztél. További szép napot, szép estét neked és családodnak!

139. fehérke111 (válaszként erre: 138. - 12d083b51b)
2017. máj. 28. 15:35

Tegnap mocorogtam egy keveset - sajnos nem vittem túlzásba.

Ma jobbára csak ültem a s... ill. lényegemen :-), mert délelőtt rokon gyerek konfirmálásán voltunk, a templomból fényképezkedés után kocsival étterembe, finom ebéd, jó beszélgetés - most itthon pihegés :-))) No, majd holnap, ha megjöttem a laborból :-)))

2017. máj. 28. 14:22

No nem most értem vissza, csak most értem idáig.

Jó 2 órát voltam oda, úgy látszik kezdek belejönni. Kaja maradt még akár 2 napra való, így a következő napokban is lesz időm nagyobb gyaloglásra. Kell is, az elmúlt 2 hétben egy kicsit ezzel lemaradásba kerültem. Vissza kell rázódni. Most ismét csak élvezem a mozgást, a tavaszt, a napsütést, a madár csicsergést, mindent, amit az elmúlt hónapok alatt hiányoltunk.

Gyalogolni jó, próbáljátok ki! :))

2017. máj. 28. 07:06

Most látom, hogy tegnap nem jártam erre!

Pedig tegnap is voltam lent egy órácskát.

Most indulok a piacra, tegnap megfőztem a mai ebédet is, csak a fasírtot kell majd kisütnöm.

No majd jelentkezek, ha vissza értem!

2017. máj. 26. 10:54

Akkor most én vagyok a visszhang!

Megjártam a mai adagomat, 2 órát jöttem-mentem-gyalogoltam. Kellemes idő, jó levegő, egyelőre még nincs közel 30 fok, mint amit hét végére jósolnak.

No majd benézek még!

2017. máj. 26. 07:48

Szevasztok! Jár még erre valaki?

Mindegy, ha más nem, majd a visszhang válaszol! :))

2017. máj. 25. 10:10

Sziasztok! Hát a lépcsőzést nem irígylem. Az is jó kis testmozgás, ha már nem vagyunk 20 évesek! :))

Csak lementem a piacra, ismét csak letudva a másfél óra gyaloglás. Visszafelé még egy kis sulyzózás a karfiol-karalábé-földieper cuccal. Közben kisütött a nap is. Most megyek, megfőzöm az ebédet.

2017. máj. 25. 07:35

Sziasztok! Ma pakolok-rámolok (járkálok fel-alá, lépcsőzök, emelgetek - no, majd meglátjuk :-)).

Egy cseppet csitult a szél, de gyönyörűen süt a nap :-)

2017. máj. 25. 07:23
Szervusztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek! Itt erősen borult, hűvösebb az idő, mint volt a napokban! Ha nem kezdene el esni, csak le kellene menni a piacra, szétnézni az árak között.
131. 12d083b51b (válaszként erre: 130. - Bjudit55)
2017. máj. 24. 16:22
Az sem piskóta. A veteményessel hajoltál, én a szőlővel kapaszkodhattam az égig, miközben a puha homokban bokáig süllyedtem... Ilyen is volt. :))
130. bjudit55 (válaszként erre: 129. - 12d083b51b)
2017. máj. 24. 16:09

Elhiszem. nekem fél hold veteményesem volt, szintén eszembe sem jutott a séta. :)

Mindenki érzi azt mire képes, ezt figyelembe véve kell az egészségünkért tenni.

129. 12d083b51b (válaszként erre: 128. - Bjudit55)
2017. máj. 24. 16:00
Amikor én még a szőlőmet gondoztam (fél hold, 650 tőke), nekem sem volt igényem a napi sétára! :))
128. bjudit55 (válaszként erre: 125. - 12d083b51b)
2017. máj. 24. 15:38

Akkor ezért nincs nekem energiám külön még gyalogolni is! :)) majd megint a télen.

A kerti munka felér egy alak formáló edzéssel. Igaz nem sok amit lendítek egész nap, de elég megerőltetőnek érzem, és estére kipuccanok.

2017. máj. 24. 09:56

Megjöttem. Egy órácskát sikerült odalent, benéztem ide-oda, elkevergőztem egy viszonylag eldugott kis garázsboltig. Ott mindig olcsóbb a tojás, és hasonlók. Volt nála egy jófajta pacalpörkölt, ismerem a márkát, nem csak lével van tele. Most fő hozzá hajában pár szem krumpli.

Ebédre lesz a fele, vacsira a másik fele.

Így mára más egyebet már nem főzök.

2017. máj. 24. 07:54

Szevasztok! Jó reggelt mindenkinek. Itt eléggé bújócskázó kedve van a napnak, azt hiszem még annak előtte megyek le egy röpke körre, mielőtt teljesen eltűnne a szemem elől.

Tegnap nem voltam lent, ha visszajöttem, majd valami ebédet összedobok.

125. 12d083b51b (válaszként erre: 124. - Fehérke111)
2017. máj. 23. 10:03
Büszke is lehetsz magadra. Most megnéztem a KB kertészkedésre ír 324 kcal/óra elégetést. :))
124. fehérke111 (válaszként erre: 123. - 12d083b51b)
2017. máj. 23. 09:53

Ügyes vagy! Azért az rendes másfél óra :-)

Én sem panaszkodhatok, reggel fél hétkor elkezdtem szedni a fehér pünkösdit, 9 óra előtt végeztem vele (rengeteg és gyönyörűűű). Egy részét elajándékoztam, a nyíltabbakat kivittem a temetőbe, ami a hétvégére kell majd, azt pedig uram kivitte a pincébe.

Megveregetem a vállam, mert a jó két órás virágszedés/hajlongás/cipekedés szép teljesítmény :-)))

2017. máj. 23. 08:06

Tegnap nagy kört tettem, csak éppen ezek szerint idáig nem értem el.

Elindultam a réges-régi nagy kört megtenni, az idén még nem is igazán próbálkoztam vele. Aztán beleraktam egy csavart, és a piac melletti nagy áruházban kötöttem ki.

Kb. 30 perc oda, 30 perc vissza, és 30 perc az üzletben. Jó kis mozgás volt!

2017. máj. 21. 13:39
2017. máj. 21. 07:37

Szevasztok!

Igaz, hogy tegnap nem jelentkeztem le itt, de azért a röpke órácskát tegnap is lesétáltam, gyalogoltam. Ma már pihi, mert egészen bemerevedtek a lábaim.

2017. máj. 19. 15:02

Sikerült lazábbra vennem, ma már megjártam másfél óra alatt, amit akartam.

Azt mosolyogtam induláskor, hogy ahányan lakunk itt a házban (100 lakás, abból csak 4-5 működik irodaként) annyifelé megyünk bevásárolni olyan üzletekbe, amelyek egy kicsit távolabb esnek a központtól. Mert ott olcsóbbak a cuccok! :))

Az egyik mondta, megy x zöldségesbe, ott fele annyi a tojás, mint itt bent. A másik sorolta, hogy melyik duriba megy. Én pl. éppen egy 100-asba indultam. Ott is ugyanazt a Tomit és lisztet, sót, paradicsom sűrítményt, és hasonlókat kapom, csak olcsóbban. Vele szemben egy hentesüzlet és abban kenyér, egyéb péksütemények is kaphatóak!

Szóval gyalogolni nem csak jó, de hasznos is! :))

2017. máj. 19. 07:28

Szevasztok! Jó reggelt, szép napot ismét mindenkinek!

Tegnap egész sokat sikerült jönni-menni-gyalogolni.

Két nekifutásból intéztem el a dolgokat. Máskor is volt már így, hogy közben leültem egy ebéd erejéig, akkor is megállapítottam, + tegnap is, hogy nem jó ötlet közben megpihenni. Annál nehezebb utána újra beindulni. Összesen 3 órát gyalogoltam, topogtam, talpaltam és cipekedtem. Elég is volt.

Bár ez a hirtelen jött meleg sem nagyon tetszik a forgóimnak, érzem hogy nem igazán úgy forognak, mint kellene.

Mindegy ma még teszek egy röpke kört, de a tegnapihoz képest lazábbra veszem.

118. 12d083b51b (válaszként erre: 117. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 15:03

Szia Judit! Örülök neked. Igen, köszi a kérdésed jól vagyok!

Tudod, valamelyik nap néztem az adatlapomon, hogy korábban milyen fórumokat indítottam, és rátaláltam erre (is).

Olyan jókat dumcsiztunk egykoron ezen a fórumon, gondoltam, talán ismét összejövünk?


Jó is az a kerékpár. No meg egyszerűen, tekered, tekered, és amikor már elfáradtál, kéznél van az elektronika... tökéletes megoldás. :))

Én is naponta-kétnaponta gyalogolok, bár közel sem annyit, mint amit kellene, vagy éppen lehetne. Azért volt jó, amikor itt csak-csak tartottuk a kapcsolatot, mert adtuk az elhatározást, a hitet, és a "ha neked megy, nekem is" , majd megmutatom, hogy én is tudom...

Szeretném, ha ismét összegyűlne a kis csapat!

117. bjudit55 (válaszként erre: 116. - 12d083b51b)
2017. máj. 18. 14:56

Szia Hópihe! Dehogynem! Csak nem a megszokott módon.

Remélem jól vagy!


Annyi dolog adódik mostanában a kertben, mellette a háztartás, elmenni vásárolni, stb, hogy majd le szakad a lábam estére. Tehát gyaloglásnak ez megfelel, hisz nagyon sok kilométert kitesz ez naponta. Viszont mást is sprtolok, kerékpárral megyek Balatonvilágosról Siófokra vásárolni mióta az idő engedi, és nem busszal. Bár elektromos a bicajom, de ezt az előnyét csak akkor használom ki, ha a terepviszonyok megkívánják. Tekerek jó részt.

2017. máj. 15. 08:16
Rajtam kívül ezek szerint senki nem gyalogol?
2017. máj. 13. 08:40

De régen jártam erre, már el is felejtettem, hogy indítottam ezt a topikot!


Senki nem jár mostanában erre, ezek szerint még én se. Pedig én még mindig naponta-kétnaponta jövök-megyek-gyalogolok, és igen kell, szükséges, jó és hasznos!


Gyertek velem ismét ti is! Aki eddig nem csinálta, jöjjön és próbálja ki!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook