Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! fórum

Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
264. bjudit55 (válaszként erre: 263. - 12d083b51b)
2017. nov. 25. 08:53
A Mate teát magában itta egy ismerősöm is huzamos ideig. Azt mondta emlékszem nagyon rossz volt neki az íze, de kevesebbet evett általa. Szerintem ha nem viszed túlzásba, márpedig látom óvatos vagy, nem is kell majd rohangálni. Sok sikert!
263. 12d083b51b (válaszként erre: 261. - Bjudit55)
2017. nov. 25. 08:00

Lehet! Találgatni lehet!

Meg kipróbálni is lehet!


Egyébként tegnap megittam az 1 litert belőle nap közben, és egyetlen 1x sem kellett rohannom. Amit észre vettem, hogy este eszembe sem jutott, hogy a második vacsorának is neki kellene ülnöm. Márpedig a leírás szerint a maté tea + fahéj együtt étvágycsökkentő. Tök jó.Úgy hogy egyelőre folytatom.

262. bjudit55 (válaszként erre: 169. - 124637ff9b)
2017. nov. 23. 15:32
Fejlemények? :)
2017. nov. 21. 16:43
De az is lehet hogy az az összes hatása, hogy kizavarja belőled amit megettél. Ha nincs felszívódás, nincs hízás. A zsírbontó hatását így tudja érvényesíteni. Mivel úgy érzékeli a szervezeted hogy nem eszel, kénytelen a zsírpárnácskákat felszabadítani hogy energiát nyerjen. Ez a jojó effektus alapja. :)
260. bjudit55 (válaszként erre: 259. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 16:37
Szerintem együtt fejtik ki megfelelően a hatásukat, ha egyáltalán hatnak. Én úgy próbálnám, hogy mindet együtt, de kisebb adagokban szoktatnám hozzá magamat. Ha erősebben meghajt, kevesebbet innék.
259. 12d083b51b (válaszként erre: 257. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 16:27

Csak az nem mindegy, hogy napközben milyen gyakorisággal, milyen gyorsan, mennyire durva... ha nem tetszik, tudod mikor fogom én azt inni!


Ezért mondtam is a csajnak, hogy a 6 féle teát ő ne kavarja össze, majd először én kb. 2-2 ek-t mindegyikből, és ha nem leszek elégedett, akkor majd iszom őket csak magukban, önállóan...

2017. nov. 21. 16:27
A teákat azért nem szívelem, nekem nem hatnak, szerintem kevesebb hatóanyag van bennük mint amire az én szervezetemnek szüksége van. Ezért is én szedtem és szárítottam magamnak sokat, mert abban bíztam hogy így a legnagyobb hatóanyag tartalma lesz mindennek. De így sem volt jó.
257. bjudit55 (válaszként erre: 255. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 16:19
Előfordulhat pedig hogy hasmars lesz.
256. 12d083b51b (válaszként erre: 254. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 16:13
Hát nem semmi, amit ezek szerint végig csináltál. Minden elismerésem a tied!
255. 12d083b51b (válaszként erre: 253. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 16:11
Tudod, ha csak annyit segít, hogy egy kicsit meglódítja a fogyásomat, és leadok vele egy 4-5 kg-ot, akkor ami még hátra lenne további 14-15 kg, akkor már folytatnám én azt ukko nélkül is. Csak már unom, hogy itt toporgok egy helyben, mint aki odaragadt... no meg attól is függ, hogy mennyire lesz "szaladni kell" hatása... mert azt bizony nem szeretném, hogy 4 fal közé legyek kényszerítve a tea miatt. :))
254. bjudit55 (válaszként erre: 251. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 16:07
Ja, és amiket én szedek majd, azok nem gyógyszertári, gyógyszergyári szintetikus cuccok, hanem természetes hatóanyag kivonatok. Amazoktól én is irtózom, mikor rákos voltam le is mérgeztek velük, majdnem belehaltam. Soha többet!
253. bjudit55 (válaszként erre: 251. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 16:05

A Mate teát ismerem, nem éreztem semmi hatását.


Hát nagy tudora nem vagyok a gyógynövényeknek, csak érdekelt jó néhány fajta, azoknak olvastam utána és direkt azért én gyűjtöttem be saját kezűleg, hogy biztos ne út széléről származzon se a dió levél, se az akácvirág, a bodza és sorolhatnám, mert bizony a cigányok itt felénk mindenhol szedik. Megfelelő időben szedtem és sorolhatnám, mindent tökéletesen csináltam, de nekem nem használt egyik sem.


Bocsi de mivel nem érdekelnek már a teák, a gyógynövények, így nem olvasok róla.


A zsírégető teákban pedig azért nem tudok hinni, mert a hízás kiváltó oka ha nincs megszüntetve, szélmalomharcnak gondolom a zsírégetést. Lehet, addig lesz valamicske hatása amíg iszod, de ne próbáld abbahagyni, mert abban a percben többet visszaszedsz mint amennyit leadtál.


Ne legyen igazam, és kívánom hogy használjon neked. Sokkal olcsóbb is lesz mint az én bogyóim.

2017. nov. 21. 15:40

[link]


Itt van felsorolva az a 6 féle magyar gyógynövény, amelyek keverékéből az ukko-tea áll... ezeket a teákat legalább ismerem külön-külön is...

251. 12d083b51b (válaszként erre: 249. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 15:34

Ezek szerint te kész tudora vagy a gyógynövényeknek. No én azért ennyire nem merültem bele, csak az orvosi, gyógyszertári készítményektől egyszerűen irtózom... persze, hogy érdekel az eredmény! Kíváncsian várom!


Én most a mindenütt reklámozott ukko zsírégető teára vagyok kíváncsi. Bár azt mondta a gyógynövényes csajom, (az eladó) hogy sokkal olcsóbban kijön, ha az összetevőit, a hozzá szükséges magyar gyógynövényeket külön-külön vesszük meg... most várom még, hogy a maté-teát is leszállítsák... ha gondolod, olvass utána!

250. bjudit55 (válaszként erre: 249. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 15:28
Ja, és nem csak a fogyásra, a szememre is szedtem össze bogyókat, mert erősen romlik a látásom a szemüvegemet meg már cserélni kéne ami megint több 10 ezer lenne ugyebár, így marad a gyógyítás ami talán jobban megéri a pénzt. :))
249. bjudit55 (válaszként erre: 248. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 15:27

Én meg látod a hit erejében nem bízok, az eddigi marha nagy csalódásaim miatt. Ha nem hittem volna teljes hitemmel, kisebb lett volna a pofára esés. :))


Én is bogyó ellenes vagyok eredetileg, de mit lehet tenni ha a koncentrált hatóanyag kivonatokat csak kapszulázva lehet beszerezni?


Hitem szerint én is a gyógynövényeket, teákat részesítettem előnybe. Annyira rájuk hangolódtam, hogy kitanultam melyik gyógynövényt mikor kell szedni hogy a legtöbb hatóanyagot tartalmazza, hogyan kell kezelni, stb. Én magam gyűjtöttem több félét is, komoly aszaló berendezésem van amiben 35-40 fok között szárítottam, aztán jött, hogy bizony nem sokat értek. de a boltban vett gyógyteák sem. Így, maradtak a kapszulába zárt kivonatok. Bizakodva várom és fogom fogyasztani őket, de természetesen hinni bennük csak akkor fogok teljes hitemmel, ha érzem, látom magamon a hatást. Előre már rég nem merek hinni semmiben, mert mennél jobban hittem, annál rosszabbul esett mindig a csalódás.


Majd látjuk mi lesz, és ha érdekel, még be is számolok az eredményről.

248. 12d083b51b (válaszként erre: 247. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 15:17

Látom! Tudod én alapjaiban bogyó-ellenes vagyok, még a gyógyszerek helyett is, ha lehet, inkább gyógyteák, gyógynövények... az ilyen állandóan megújuló csoda-bogyókban pedig sohasem hittem.


De hát ettől még az jó lehet, és ha te hiszel benne, hiszel bennük, a hit ereje sokat segít!

247. bjudit55 (válaszként erre: 246. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 15:02

Én is nagyon szerettem cigizni, kb. 25 éve szoktam le.


A kenyér fogyasztást volt hogy lecsökkentettem, sőt olyan napok is voltak szép számmal mikor egyáltalán nem ettem. de néhány hétnél tovább nem ment. Talán ha egyedül lennék és nem venném meg, nem sütném meg, mindig kénytelen lennék mást enni helyette. Minden esetre teljes kiőrlésűt sütök, de szerény vigasz, mert hiába csökkentem, hiába nem eszem este pici szénhidrátot sem, nappal is visszafogottan, nem tudok fogyni. Néha lemegy 1 kiló, de hamar vissza is jön. Elég egy csöppet lazítanom, máris rám ugrik 1 kiló. Szóval ez nem normális. Most hogy megint a tudományos írományokat olvastam, egyre jobban bízom a bogyóimban. Most ezt olvastam, mert rendeltem liponsavat is:

[link] Nézd meg, nagyon érdemes.

2017. nov. 21. 14:33

Persze, most az jutott eszembe: ha képes voltam letenni a cigit, akkor ugyanolyan következetesen, ugyanolyan módszeresen, valahogy azt a fránya kenyeret is csak-csak meg kellene tanulni "rendre szoktatni"!

Nem azt mondom, hogy teljesen elhagyni, hiszen ch és az összes velejáró alkotórész más kajákban is benne van, csak egy kicsit háttérbe szorítani, pótolni valami mással.

És nagyon meglehet, hogy itt a kulcs, hogy: ha a cigitől képes voltam, akkor a kenyeret is képes vagyok...

245. 12d083b51b (válaszként erre: 244. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 14:29

Nálam akkor jött elő, és jött rám kb. 18 kg, amikor letettem a cigit. És mivel az emberek kb. 85-90 %-a ilyen esetben hirtelen túlsúlyos lesz, szerintem a nikotin megvonása is okozhatja a pm. működés megváltozását. Mivel én nem egyik napról a másikra tettem le, hanem fokozatosan szoktattam le magam róla, tehát nem volt mellé nasizás, hiszen ha már nagyon hiányzott, csak rágyújtottam...


Totál mindegy hogyan volt! A kenyeret én is imádom!

244. bjudit55 (válaszként erre: 243. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 14:11

A pm alul működés 50 év felett ugrásszerűen megnő. Igaz lehet a nemi hormonháztartás felborulásának a szerepe ebben. A legtöbb kövér ember 50-70 év között van. 70 felett inkább több a vékonyabb idős ember, mert a kövérek ritkábban élik meg az idős kort mint a soványak.


Én heti fél kilót szeretnék fogyni. Indul a stopper, amint megkapom a bogyóimat. Most már tudom hogy nem akaratgyeség miatt eszem meg a sok kenyeret és más szénhidrátot. Tudom hogy nem lenne szabad, ezért bűntudattal, de csak megeszem. A bogyókban bízom, mert az egyiknél azt írják, hogy megszünteti a szénhidrátok utáni sóvárgást. Hát most is annyira kívántam a kenyeret majd bele pusztultam, szinte kivert a veríték abban hogy ellenálltam egy darabig. Aztán csak kimentem érte a konyhába. Ez pokoli!!! Ennek szeretnék véget vetni.

243. bjudit55 (válaszként erre: 242. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 14:03

Én ezen ennyit nem filozofáltam.

Az egér valószínűleg nem úgy gondol az evásre mint mi, de nála is jelentkezik az éhség érzete, és ha nem gondolna arra hogy most már enni kéne, meg is döglene. Az a valamiféle gondolat nála is elindíthatja a folyamatot, bár nálam a tudósok biztos jobban tudják hogyan műkszik ez.

A pm működést is sok féle dolog befolyásolja. Pl. a klímax egészem biztosan. hatással van rá a hirtelen megzuhant progeszterol szint is pl. De nem mélyedtem bele annyira, hogy sorolhassam az okokat. Van lelki eredete is a megváltozott működésnek. Pl. a jövőtől való félelem, az aggodalmaskodás. Pl. aki az idősebb korban él már, sokan szoronganak, félnek az elmagányosodástól, betegségektől, haláltól.


Aki nagyon belemélyed és tudja a pontos okokat, valószínű keresheti a megelőzés módjait is. Pl. én most elkezdek olyan nyomelemeket szedni, aminek a hiánya előidézi a pm. alul működését. ha már jól működik, megelőzésképpen is szedni fogom.

242. 12d083b51b (válaszként erre: 238. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 13:44

Elolvastam, de nekem azért nem egészen tiszta.

Azt írja, hogy a folyamat ott kezdődik, hogy:

"1. Szénhidrát-tartalmú élelmiszer elfogyasztására gondolunk." ... pedig kötve hiszem, hogy az egér is így gondolkodik...


Másrészt már annyi helyen olvasható, hogy a hízást a pm. alulműködése, ill. az anyagcsere folyamatok lassulása okozza... de azt még sehol sem olvastam, ha a pm. egyik nap még totál jól működött, akkor mitől akad ki, és kezd el alul- vagy éppen felülműködni...


Mert ha ezt igazán tudnánk, akkor már elegendő lenne a megelőzésre figyelni, és nem már csak utólag tudomásul venni, hogy felborult a pm. működés egyensúlya.

241. bjudit55 (válaszként erre: 240. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 12:01
Az ám! Én is épp most olvastam el emlékeztetőül, és most a zöld kávét olvasom, mert azt is rendeltem, csak a tudományos hátteret még erről nem olvastam el.
240. 12d083b51b (válaszként erre: 238. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 11:21
Most csak belekukk, de délután figyelmesen elolvasom az egészet. Érdekesnek tűnik!
239. bjudit55 (válaszként erre: 238. - Bjudit55)
2017. nov. 21. 11:00
A ledolgozásnál persze, igen. :)
238. bjudit55 (válaszként erre: 237. - 12d083b51b)
2017. nov. 21. 10:52

Ha még hozzávesszük azt is hogy a kalóriák nem számítanak... :))


Ez okos cikk: [link]

2017. nov. 21. 10:04

Mire összeszedtem magam, és leértem az utcára, akkorra már esegetett az eső. Igaz, hogy vittem magammal esernyőt, de azért kinyitni nem kellett. Megkerültem a szomszéd háztömböt, meg a mienkét is, fél óra kellemes séta. Mire ide értem a ház elé, már bújt is elő a napocska.


Ez lépcsőzéssel együtt KB. szerint 153 kcal elégetés, ha másik 350 kcal-t a kaján veszek vissza (a napi BMR-hez képest), akkor a napi záró deficit 500 kcal. Persze ezek irányszámok, egyik nap így sikerül, a másik nap amúgy.

A lényeg, hogy tudjuk 7000 kcal deficit elérése 1 hét alatt, az = 1 kg fogyás/hét. A heti fél kg, max. 1 kg fogyást mondják egészségesnek.


Ha a KB-n a napi kiértékelés (kissé lentebb görgetve) szerinti deficit adatait naponta felvéssük, és hét végén összeadjuk, majd ráállunk a mérlegre (vagy elővesszük a centit!), és rögtön látni fogjuk, hogy a KB. adatai és a valóság hogyan viszonyul egymáshoz. Persze, csak ha a mérleg nem csal! :))

2017. nov. 21. 08:16
Igaz, hogy kissé borultas, úgy nézem, hogy hajnalban valamicske esett is, de azt hiszem, hogy csak lemegyek egy körre.
235. 12d083b51b (válaszként erre: 234. - Bjudit55)
2017. nov. 20. 13:41
Egyetértek! Ezért is mondom, hogy a KB. nálam csak egy mankó, amely mutatja az irányt, hogy a napi kcal mennyisége, a fehérje-ch-zsír összetétel értéke, de a végső szót úgyis a mérleg fogja kimondani.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook