Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért megy tönkre a fondantom? fórum

Miért megy tönkre a fondantom? (tudásbázis kérdés)


12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Adri005)
2017. nov. 30. 23:02

Amíg a piskóta ki nem hűlt, nyáron se tesszük hűtőbe.


Szerintem.

2016. jan. 29. 13:58
Közben rájöttem. Az volt a gond, úgy vettem észre, hogy hűtőbe vettem. Mert nem sokkal utána csináltam mégegyet és azt a spájzba tettem és annak nem volt semmi baja. Vagy még amire gondoltam és ez az első esetben fent állt, hogy nem hűlt ki teljesen a piskóta és az kicsapódott. Lehet inkább ez mert nyáron muszáj hűtőbe tenni....
10. Maryka1962 (válaszként erre: 8. - Adri005)
2015. dec. 8. 08:55
Szia. Én is ugyanezt a receptet használom. nekem ilyen tapasztalataim nem voltak vele. Azt a krémet rakom a tetejére is, a fondant alá, ami a torta tölteléke.Mondjuk a porcukorból van, amikor egy picit többet is felvesz, mint egy kiló.
2015. dec. 6. 19:26

Én se raktam alá vajas cukros krémet, hanem a saját krémjét vékonyan mégse ázott el.

Egyszeri alkalom volt, hogy így jártál?

Én is ebben az arányban csinálom. Mondjuk én egy nappal előbb megcsinálom a fondantot és hagyom pihenni egy napot (volt hogy hűtőben pihent volt hogy nem raktam el), másnap tökéletesen lehetett vele dolgozni és nem is jártam így

2015. dec. 6. 12:40

Köszi a válaszokat! Arra is gondoltam, hogy nem-e túl korán tettem rá a fondantot és nem tudott rendesen kihűlni. Felhasználás előtt mindig hűtőbe teszem hogy megszilárduljon kicsit.

Ez a recept: 6ek. víz, 1 ek. zselatin, 2 ek. méz, 1 ek. margarin, 1 kg porcukor. Van hogy cukor több is belemegy. Alá mondjuk nem vajad krémet tettem, hanem amivel töltöttem, ilyen grízes krém, így írta a recept. Most annyira kattogok rajta, hogy karácsonyra muszáj megint sütnöm :D Nagy piszkálja a csőröm. Akkor lehet az volt a baj, hogy nem vajas krém ment alá. Legközelebb akkor úgy csinálom.

Köszi mindenkinek.

2015. dec. 5. 23:34

Hali,


Az eddigi válaszok igazak, fondant alá vajkrém vagy lekvár kell, de az általad említett probléma szerintem más miatt van. Konkrétan azért, mert hűtőbe teszed, ahol magas a páratartalom, ráadásul nagy a hőmérsékletkülönbség.

Vagy ne tedd hűtőbe, vagy - állítólag - segít, ha karton dobozba teszed (nem tortadobozba, hanem vastagabb, barna hullámkarton dobozba).

Ha még így is megizzadna, hagyd, hogy magától elpárologjon róla a nedvesség, ne kezdd el törölgetni, mert a meglágyult fondant megsérül.


Persze nem vagyok cukrász, szóval nem ezer százalák, de így olvastam valahol. :-)

2015. dec. 5. 23:17
A Hoxa valasz a jo,vajkremmel kell kenni azegeszet aztan mehet ra a fondant,a vajkrem zsiros es nem olvasztja meg a fondantot.
5. Hoxa
2015. dec. 5. 22:14
Vajas krémre rakhatod, de pl. pudingos krémre nem. Legalábbis nekem ez dereng. Mindig az utolsó pillanatban szoktam megcsinálni pont az ilyen tapasztalatok miatt.
2015. dec. 5. 22:05
Milyen fondantot használsz? Recept? Én még sose jártam így pedig nem egyet csináltam...
2015. dec. 5. 22:05
Nem tudom hogy csinálod, de azt tudom, hogy krémre nem lehet tenni, mert attól felolvad. A tortát nem szabad ilyenkor kívülről is megkenni krémmel.
2015. dec. 5. 20:20

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni:) Miért lehet az, hogy mikor megcsinálom a fondantot nagyon szép egyenletes sima, de beteszem a hűtőbe és másnapra megrepedezik és levet enged, és konkrétan vízben áll a tortám?

Köszi előre is a segítséget!

2015. dec. 5. 20:19
Miért megy tönkre a fondantom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook