Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babàt várok, ez a 8.-9. hét lehet. Szívhang van, de a crl semmit nem változott egy hèt alatt. Baj van? fórum

Babàt várok, ez a 8.-9. hét lehet. Szívhang van, de a crl semmit nem változott egy hèt alatt. Baj van? (beszélgetős fórum)


2016. jan. 15. 14:42
sziasztok! ha valakit erdekel van elado alig hasznalt magzati szivhallgatom aron alul, bp-i atvetellel.
2015. dec. 4. 11:12
Köszönöm, lányok! Én is nagyon remélem, hogy minden rendben lesz!
3. 0b040e7867 (válaszként erre: 1. - AnitaNő)
2015. dec. 4. 09:52
Nem tudják annyira pontosan mérni, hogy ez releváns legyen, a szívhang a lényeg. Nekem is sokat nézték az első hetekben, és volt, hogy "csökkent" is UH szerint, aztán mégis itt van, már 90 cm! Szóval emiatt biztos nem lesz baj!
2015. dec. 4. 09:07

Szerintem ne aggodj :) 2 kulonbozo orvos 2 kulonbozo geppel mert, siman lehet elteres. Ha szivhang van, jo, utemes, gyors, eros, akkor valoszinu szerintem, jogy a korabbi 18 mm valami meresi hiba lehetett!

tudom, nehez kivarni ujabb 1 hetet, de igyekezz nyugodt maradni, mindkettotoknek az a legjobb ;)

2015. dec. 4. 08:46

Sziasztok,

Ez a 2. terhességem, az 1. problémamentes volt, kis vérzéssel, majd szervülő hematómàval a legelején. Most ez a babavárás is vérzéssel indult az 5.-6. héten. Az ügyeletes orvos a klinikán nem tudta megítélni a vizsgálóban, hogy mit lát az ultrahangon, így leküldött a szonogràfushoz, aki egy másik géppel hasi fejjel először semmit, majd hüvelyi fejjel 2 mm-es élő embriót làtott, jó nagy hematómàval, mondta is, hogy hàt igen, ekkora terhességhez ilyen nagy gép kell. Egy hét múlva a kontrollon ugyanez a szonogràfus, ugyanannak a gépnek a hasi fejével 18 mm-es crl-t mért, a baba élt, a hematóma pedig csökkent. Nagyon meglepődtünk, hogy ilyen óriàsi lett 1 hét alatt... Tegnap - egy újabb hét elteltével - a magándokim fogadott: szívhang volt (meg is mutatta), a hematóma felszívódott, viszont a crl 18 mm maradt, akàrmilyen szögből is mérte, igaz egy másik géppel, hüvelyi fejjel. Létezhet, hogy két mérés között ekkora eltérés legyen ennyi idő elteltével? A dokim azt mondta, a legelső 2 mm-es mêréshez képest ez tökéletes fejlődés, nem érti a múlt heti adatot, noha hozzá tette, az a szonogràfus hölgy sokkal jobban mér nála... Igaz, a hasi uh kép képlékeny én, főleg, hogy vastagabb a hasfalam... Kérte, hogy ne aggódjak, de azért berendelt jövő hétre a klinikára, hogy a szonogràfus hölggyel együtt vizsgáljanak meg... Nagyon félek. Így kezdődik egy magzatelhalás (leáll a fejlődése) vagy valaki elmért valahol valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook