Szívbajok (beszélgetős fórum)


2015. dec. 6. 12:03
Nekem a 24 oras ekg mutatott eleg sok extrat. Aminek orultem is legalabb mondanak ra valamit. De semmit nem mondtak. Azt mondtak ez nem baj..
2015. dec. 5. 16:01
Sziasztok! Nekem is vannak extráim kb 20 éve. Az utóbbi napokban többet érzek belőlük kb napi 20-30-at! Németországban élek, most voltam kardiológusnál, csinált ekg, ultrahangot, terheléses ekg, vérvételt. Minden eredményem tökéletes és persze ott egy bedobbanásom sem volt! Azt mondta ne aggódjak ilyen mindenkinek van! Hát nem tudom, nem nyugodtam meg! Ahogy kijöttem a rendelőből azonnal beütött a szivem többször is!
8. eb2870e056 (válaszként erre: 6. - Boszy28)
2015. dec. 3. 17:55
Tehat olyan mintha morze jeleket utne a sziv? :D
2015. dec. 3. 17:55
Pajzsmirigyet mar neztek. Az jo volt.
6. Boszy28 (válaszként erre: 4. - Eb2870e056)
2015. dec. 2. 21:30

Hasonló az extrához, csak jóval erősebben éreztem. Olyan, mintha 1-2 ütést kihagyna a szív, aztán meg beindul, de elég gyorsan. Ilyenkor a pitvar "lebeg".

Volt egy fagyasztásos érroncsolásom (6 éve), azóta jól vagyok. Extráim vannak, stressz van, de gyógyszerrel okés a helyzet.

5. bibity (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2015. dec. 2. 21:26

A légzéses gyorsulás-lassulás az normális! Amiatt ne aggódj! Pont ezt a jelenséget ki is lehet használni, ha felmegy a pulzus, kicsit elnyújtani a kilégzést, és megnyugszik.

Hormonálisan egyébként rendben vagy? A műtéted is okozhatott változást.

4. eb2870e056 (válaszként erre: 3. - Boszy28)
2015. dec. 2. 17:16
Pitvarfibrillaciokor mit erzel? Es ez hogy derult ki?
3. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2015. dec. 2. 16:53

Extrasystole-ra nem ajánlottak semmi gyógyszert?

Én is Debrecenbe jártam dokihoz, ott is műtöttek, nekem csak jó tapasztalataim vannak.

Extráim most is vannak, de gyógyszerrel (Concor) jól érzem magam, illetve megtanultam együtt élni vele. Illetve megpróbálom a dolgokat elengedni, a hozzáállásomon változtattam.

Nekem is idegi alapon kezdődött, pánikbetegséggel folytatódott, és aztán alakult ki a pitvarfibrilláció.

Magnézium tényleg jó ötlet, de nekem nem elég.

2015. dec. 2. 16:48

Szia!


Nekem is mindig tachycardia van az EKG papíromon, állandóan extrasystoleim vannak, és legutóbb az orvos még szívzörejt is hallott :)

De semmi bajom, nem foglalkozom vele.

Tudom, hogy ijesztő, de nyugi!

2015. dec. 2. 16:43

Sziasztok! Eloszor is elnezest kerek, hogy ekezet nelkul irok de mobilrol eleg hosszadalmas lenne velul bohockodni.

27 eves vagyok. Eleg sokmindenen mentem mar keresztul. Most leginkabb a szivem aggaszt. Egy munkahelyi rosszullet kovezkezteben (szapora pulzus, nyugtalansag erzese, remeges) kerultem kardiologiai vizsgalatra ahol alaposan megvizsgaltak. Ultrahang, ekg, vervetel es kerdesek sorozata. Mindent rendben talaltak egyeb a kethegyu billentyum elegtelen. De ezt az orvos meg sem emlitette csak a papiron olvastam. Azt mondta hogy a vegetativ idegrendszerem okozta a ritmuszavart. Azota eleg surun vannak extrasystoleim is. (stressztol is lehet ami pedig van boven. Tavaly elvesztettem elso kisbabamat a 36.heten, valamint a mehemet is ki kellett venni. )Na ezutan a haziorvosom meg keszitett 24 oras ekgt is. Egy het mulva hozta is az eredmenyt, jol ram is ijesztett. PSVT gyanujaval Debrecenbe utalt. Meg aznap delutan megint elkapott egy ilyen roham mert felidegesitettem magam. Surgossegi, betaloc, frontin es hazaengedtek. Debrecenben megneztek a papirjaimat kikerdeztek, megvizsgáltak. A PSVT gyanujat halistennek az ottani doki nem tamasztotta ala, sinus tachycardiat mondott. O is azt mondta h idegi alapon van. Az extrasystolera (amit ugy elek meg, mintha megallna a szivem majd dobban egy nagyot es ver megint) azt mondta artalmatlan. Kicsit megnyugodtam. Viszont ezek az extrak nem szuntek meg... most meg mar egy hete azt vettem eszre hogy amikor kifujom a levegot elegge lelassul a szivem. Mikor beszivom akkor pedig gyorsul. Szoval nem olyan szabalyos. Nem.mindig, leginkabb akkor amikor odafigyelek magamra es nem foglalom el magam.

Pszichiaternel is voltam mar. De mondtam neki hogy gyogyszert semmikepp nem akarok szedni. Igy o gyogyteat javasolt, magneziumot, testmozgast. Azota meg elojon neha heves szivdobogas de mar ritkabban. Most inkabb ez a nem ritmusos szivveres es az extrak aggasztanak. Nebibetat szedek a pulzus csokkentesere valamint Lisonormot vernyomasra mert a tavalyi mutet utan eleg magas volt

Most maga a pulzusszamom jo, 70-80 koruli

Van vki hasonlo helyzetben??


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook