Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A CSED és a terhességi-gyermekágyi segély ugyanaz? fórum

A CSED és a terhességi-gyermekágyi segély ugyanaz? (tudásbázis kérdés)


2015. nov. 30. 22:40
Már aludni sem tudok az izgulástól...
2015. nov. 30. 20:20
Annyira reménykedek! És egyben izgulok is....
11. viva70 (válaszként erre: 5. - Lizikebaba)
2015. nov. 30. 20:16
Elég lesz persze.:) A zöld még a régebbi változat, de a célnak ugyanúgy megfelel.
2015. nov. 30. 20:01
Na egyik ismerősöm volt olyan rendes, hogy kinyomtatta, és elhozta nekem a fehér lapokat, ami 2 lapos! Ha holnap azt mondják, hogy nem jó, amit felküldtem zöld papír, akkor azonnal küldöm is fel, hogy még szerdáig odaérjen!
2015. nov. 30. 19:53
Ha Tb-s van a munkahelyeden akkor elég lett volna a gyermek adatai és a tiéd .A kórhàzi zàró ,a kismamakönyv későbbiekben a gyermek papìrjai.Ugyanis ha van Tb-s akkor az ÀNYK-n kitudja tölteni stb....Én az ügyfeleimnek megcsinàlom.
8. Betsabé (válaszként erre: 5. - Lizikebaba)
2015. nov. 30. 19:44
Nekem a szülés után 5 héttel lett pénz belőle. kívánom, hogy neked hamarabb legyen.
2015. nov. 30. 19:37
Persze tudom én is hibás vagyok! De a fönököm se mondott semmit! csak egy papírt adott, hogy töltsem ki! Azon csak az újszülött babám adatai kellettek, semmi más! Azt mondta ezzel együtt küldjem fel a kórházi igazolással, meg a kicsi taj kártyájának az igazolásával...ennyit mondott! Semmi csedet, vagy terhességi-gyermekgondozási segélyt nem említett..én meg hülye vagyok ehhez!
2015. nov. 30. 19:33
Persze, holnap reggel az lesz az első hogy felhívom a központot, és megkérdem, hogy beért-e, és jó-e anit felküldtem?! Mert ha azt mondják, hogy nem jó akkor azonnal elküdöm a fehér papírt már helyesen kitöltve (amit ma este hoznak nekem), és akkor az szerdán odaér, és akkor talán lesz valami! Csak az a bosszantó, hogy 23nap alatt senki nem szólt, hogy "figyelj, te hülye, neked hiányzik egy lap, amit nem küldtél fel a többi papírral, és ha nem pótólod akkor nem kapsz fizut decemberbe! Amúgy tudni kell, hogy nem ez az első, hogy szarul végzik a munkájukat! Volt olyan hogy elkeverték a papíromat és emiatt nem kaptam fizut egy hónapig! De most basszus! 2 gyerekem van, itt a karácsony! Ami jár az jár!
2015. nov. 30. 19:19
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtan egy kicsit. Az a helyzet, hogy a munkahelyen tb kifizetőhely, szóval 6-án felküldtem mindent a cég központjába, amit kellett, amit kértek..kivéve (a legfontosabbat), vagyis ezt a CSED igénylést nem...mivel nem voltam még ilyen helyzetbe nem tudtam mit, hogyan kell. És ma hívtam fel a központot, hogy megkérdezzem, hogy beérkezett-e minden papírom, amit 6-án elsőbbségivel, ajánlottan adtam fel a postán. Azt mondták igen 7-én beérekezett, de hiányzik az az egy papír. Jó okés, párom reggel berongyolt a tb-be, ahol kért CSED iénylő lapot. Hazahozott 2őt (egy fehéret, ami 2 lapos volt, amire ez volt írva: Nyilatkozat terhességi-gyermekágyi segély/csecsemőgondozási díj megállapításáról, és egy zöldet, ami csak 1 lapos volt, és amin csak annyi volt, hogy Nyilatkozat terhességi-gyermekágyi segély megállapításáról) kitöltöttem, és ahogy lenni szokott nálam, ELRONTOTTAM! Tudom, hülye vagyok! Párom elment dolgozni, én meg itthon voltam a 1,5 hónapos kicsivel, míg a 3 évesem oviba volt. Apámat ugrasztottam, hozzon nekem olyan papírt (amit amúgy le is lehet tölteni, és kinyomtatni, csak nekünk nincs nyomtatónk). Hozott 2őt is! Mindkettő zöld volt, és csak egy lapos! Kitöltöttem, és azt küldtem ma fel a kórházi igazolással miszerint én megszültem a második kisfiamat. Ajánlott elsőbbségivel!!! Elvileg holnap oda is ér! Azt mondta reggel a csaj a telefonba, hogy legkésőbb szerdáig bekell érkeznie, mert ezen a héten számfejtenek, azaz most lesz utalás! És ha nem érkezik be, akkor nem kapok fizetést, ugyanis NINCS HÓKÖZI UTALÁS!!!!! A kérdés, az hogy elég lesz-e csak az amit felküldtem zöld, vagy kelleni fog-e a másik (fehér 2 lapos)? Igazából tök ugyanaz volt rajta, csak egyszerűsítve volt a zöldön. Szerintetek?
2015. nov. 30. 18:41
2015. nov. 30. 18:41
Ugyanaz. Régen: TGYÁS volt (terhességi gyermekágyi segély), ma már úgy hívják CSED (csecsemőgondozási díj). A kiírt szülés várható időpontja előtt lehet igényelni 28 nappal leghamarabb, ha van az elmúlt 2 évben 365 nap biztosított jogviszonyod és az igénylés pillanatában is biztosított vagy (munkahely, táppénz, álláskereső). Remélem tudtam segíteni!
2015. nov. 30. 18:36
Haló Valaki!!! Fontos és sürgős!
2015. nov. 30. 18:24
Csak a neve változott meg a terhességi-gyermekágyi segélynek, csecsemőgondozási díj-ra? Vagy a kettő dolog teljesen más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook