Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Találkoztam Istennel fórum

Találkoztam Istennel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2016. aug. 3. 18:45
Mindenki találkozott Istennel.
291. gyula (válaszként erre: 272. - Df3f5729d1)
2016. márc. 25. 22:59

Mindenkit köszöntök ,elolvastam avéleményeket, egyetlen egy mondatot szeretnék hozzá fűzni.


Akit valóban érdekel az olvassa el a


"Beszélgetések Istennel "


Három kötetből ál, minden embernek el kellene olvasnia .Gyökeresen megváltozik az ember hozzáállása mindenről.


Már nem fél és megpróbál feltétel nélkül szeretni.

290. df3f5729d1 (válaszként erre: 288. - Unom)
2015. dec. 6. 14:25

A gondolkodástól nem válsz bűnössé. Ellenben ha tudod, hogy rossz az amit megcselekszel mert a másik is megcselekszi azt akkor én is, már választottál is a két oldal között. Ez már bűn. Hiszen tudatosan teszed a gonoszt.


Hangsúlyozom még egyszer. Sose kértelek, hogy légy a részese. :D

289. df3f5729d1 (válaszként erre: 285. - Unom)
2015. dec. 6. 14:19

A szex nem bűn. A vágy a bűn és a paráznaság. Ha nem bírunk a vággyal válasszunk feleséget és csak vele lehet szó a szexről. Ez egyfajta bizonyságtétel, hogy nem a testiség miatt vagyunk vele. Ellenben mindenki élhetne nyílt kapcsolatban.

És ha a törvény nem igaz, miért fáj az ha megcsalnak? Mert akkor nem szeretett, mert a testiséget jobban szerette az adott embernél. Ergo a szexualitást szerette nem az embert.

288. unom (válaszként erre: 287. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 14:15
Na, ez a jellemző hozzászólás. Aki gondolkodik, saját véleménye van, az bűnös. Kösz, ebből az ideológiából nem kérek.
287. df3f5729d1 (válaszként erre: 282. - Ab61752c45)
2015. dec. 6. 14:14

Ha nem Ismered Istent úgy nem tudsz különbséget se tenni rossz és jó között. Úgy csak a saját igazságaid áldozatává válsz. Ez az egész egy oldal választásról szól. Két úrnak nem szolgálhatsz egyszerre mert az meghasonlik önmagával. Ezért nincs is segítség. Vagy a jót és az igazságot szereted, vagy a gonoszt és a vágyaidat igyekszel kielégíteni.

Istent azért nem ismerjük mert a kettőt egyszerre akarjuk. Legyen fullos a csaj, legyen gazdag nézzen ki jól, legyen jó az ágyban és szeressen mindennél jobban. Ebben hol a szeretet ha én azt a szem kívánalmaihoz, anyagi jóléthez, vagy a testem kívánságához igazítom?

Meghasonlott önmagával.

286. unom (válaszként erre: 279. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 14:13
Nyugodtan, vállalom a véleményemet.
285. unom (válaszként erre: 283. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 14:12
Bűn: szándékosan ártani másoknak. A keresztények szerint a szex bűn, akkor is, ha senkinek nem árt. Na, ez bűntudatkeltés.
284. unom (válaszként erre: 276. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 14:11

Véleményt mondok. Mikor követtelek? Bocs, de kicsit túl fontosnak hiszed magad. Ez nem kevélység? Vicces a hited, igen.

Sátánimádat? A képzelt barát mellé kell a képzelt elelnség is, egy kis összeesküvéselmélettel :D

Neked ez gonoszság, mikor valaki mást gondol, mint te, és kimondja?

283. df3f5729d1 (válaszként erre: 280. - Ab61752c45)
2015. dec. 6. 14:07

Nem tudom hogy valaha is tiszta lesz e. Arról szól, hogy ha vétkezel, felismered a hibádat és a bűnödet, megvallod, hogy igen is ebben meg ebben itt és itt hibás vagyok. És többé nem teszed, hanem próbálsz jobb emberré válni és ellen állni a kísértésnek. Magyarul igyekszel jobb emberré válni és olyan erősen szeretni, hogy ez az érzés vagyis maga a szeretet sose múljon el belőled. Ha érzed a szeretetét akkor jó az út, ha nem, akkor vétkezel. Akkor mást érzel.

kevélység

fösvénység

bujaság

irigység

torkosság

harag

jóra való restség

Ha Istenből kiesel, ezek jelentkeznek. Akkor már rosszra hajló vagy.

282. ab61752c45 (válaszként erre: 276. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 13:55
én imádnám a sátánt?ugyanúgy,mint az istent.
281. ab61752c45 (válaszként erre: 277. - Csikil4ny)
2015. dec. 6. 13:53
szevasz haver?
280. ab61752c45 (válaszként erre: 278. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 13:52
mi az,hogy vétkezel,lopsz,rabolsz,netán paráználkodsz,aztán meggyónnod.és újból tiszta a lelkiismereted.
279. df3f5729d1 (válaszként erre: 275. - Unom)
2015. dec. 6. 13:51

Egyszer nehogy én legyek az aki majd ezekre a szavaidra emlékeztetni fog téged. Ha neked ez jelenti az örömet....

Most festettél a valódi énedről egy képet.

278. df3f5729d1 (válaszként erre: 274. - Unom)
2015. dec. 6. 13:49

Mint mondtam tapasztalni kell. A vaknak se tudod elmondani, hogy hogyan néz ki a labda. Bár tapintani képes a látás hiányzik. Nem tudhatja, milyen a fehér.

Nem magamat utálom. Hanem azt utálom ha vétkezek.

Vagy ha úgy vétkezek, hogy fogalmam sincs róla.

2015. dec. 6. 13:47

Egy valamit nem értek: mi értelme van ennek a parttalan vitának? Hittel szemben nem lehet észérvekkel vitázni.


Aki találkozik Istennel az tegye, aki meg nem hisz a létezésében az amúgy se fog! :)

276. df3f5729d1 (válaszként erre: 270. - Unom)
2015. dec. 6. 13:46

Elmondom én mit tapasztalok. Sose egy rossz szóval nem bántottalak meg. Sose kértelek, hogy higgyél benne, de kijavítottalak ha úgy éreztem tévedsz.

Te ellenben fórumról fórumra követsz, gúnyolsz a hitemért és megalázol mások előtt. Miért csinálod ezt ha nincs a szívedben gonoszság?

Vaknak mondalak mert a szemed előtt zajlik az egész mégsem látod.

A világon ma a hatalmon levők közül mindenki tud Isten létezéséről, és mindenki azon van, hogy te ne találkozzál vele. Ma már sátánimádat van és minden van ami ellen a biblia int. Imádják az emberek a gonoszt. És, hogy én miben hiszek? Nekem mást mondanak a videoklipek is.


[link]

Annyit segítek, hogy a futás a bibliában az életet jelenti.

275. unom (válaszként erre: 273. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 13:45
Miről beszélsz? Miért okozna fájdalmat? te picsogsz, hogy szidom a képzeletbeli barátodat. Abban hiszel, amiben akarsz, jogod van hozzá. de nekem meg jogom van szórakozni rajtatok.
274. unom (válaszként erre: 272. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 13:43

Nem, te beszélsz félre. Ha saját tudata van, akkor nem érzés, már bocs.

Amit írsz, az a keresztény vallás legfőbb jellemzője: a bűntudat. Józanul végiggondolva undorító. beteg ember volt, aki kitalálta.

Mindenki bűnös, bármit teszel bűnös vagy, szégyelld magad. Ha neked jó utálni magad akkor ez a te vallásod.

273. df3f5729d1 (válaszként erre: 267. - Unom)
2015. dec. 6. 13:33

Szíved joga nem hinni benne, és eltolni magadtól. Ahogyan az én szívem joga befogadni és igyekezni jobb emberré és teljesebbé válni általa.

Sajnálom, hogy ez neked ekkora fájdalmat okoz. :D

272. df3f5729d1 (válaszként erre: 266. - Unom)
2015. dec. 6. 13:30

Te félre beszélsz. Ő nem szavakkal kommunikál ez a szépsége. Mint egy személyt képzelik el sokan de Isten nem egy személy hanem egy érzés. Egy saját tudattal rendelkező érzés ami motivál téged.

Mert ő volt az aki minden fájdalmat elvett tőlem. És ezeket a fájdalmakat a saját gonoszságom okozta. Nem Jézus él, hanem az a lelki állapot amiben ő volt, az a szellem él. Ez az ő ajándéka, ez a szellem az amit ha kérsz megkapod és megérted. De ezt a szellemet lehetetlenség megtartani. Mert így vagy úgy de rá kényszerít a világ, hogy ellene vétkezzél. És amint vétkeztél ellene ő többé már nincs. És ebben a testben nem is tudjuk mind azt megcselekedni amit Jézus tett. Senki nem fogja tudni utána csinálni. És ő mindent azért tett, hogy elhidd, hogy Isten van. Mert ha Istenben nem tudsz hinni, ahogyan én sem hittem, hogy fogsz úgy megmenekülni? De abban biztos vagyok, hogy élt egy ilyen ember aki ezeket megtudta tenni. Én így tudtam megismerni Istent. Ezért mondom, hogy Jézus mutatta meg nekem, hogy hogyan kell Istent elképzelni, mert amúgy fogalmam sem volt róla, hogy mit ért az ember Isten alatt. Isten maga a szeretet. És minden egyes lelkiismeret furdalás az emberben tompítja ezt az érzést. De ezt a fajta tiszta szeretetet te nem tapasztaltad még meg, mert ennyire ember nem tud szeretni. Csak érzed, hogy maga a szeretet szeret téged. Ezt nem tudom másképpen leírni. Hogyan szerethet engemet így egy érzelem? Hogyan kaphatom ezt a fajta szeretetet? És kell még mert a függőjévé váltam. Én ezt kerestem egész életemben. Csak emberekben kerestem, nem benne. Most már megtalálom az emberekben is, de nem olyan tisztán. Amíg nem tapasztalod nem is értheted. És a kommunikációját sem értheted, hogy hogyan óv vagy figyelmeztet téged. És nem szavakkal maradjunk ennyiben, de mindig tudod, hogy mi közeleg. Érzed. 2-3 nap és az érzés beigazolódik. És ezt nem belelátod, vagy belehalucinálod, csak pislogsz, mert nem tudod elhinni, hiába zajlik az egész a szemed előtt.

Én így írnám le neked istent. Érzékelheted úgy, hogy te azt nem fogod tudni megcáfolni. És mindannyian érzékeljük, de senki sem tudja, hogy ő az már úgy elvagyunk szennyeződve a világ által. Amikor megtisztít a lélek ez újra érzékelhetővé válik. De újra halványodni fog mert bűnben élünk. Te is, és én is. Mert nincs igaz csak egy. És nélküle lehetetlen lett volna rájönni, hogy mit hol rontottam el. Segít mindig a legjobb döntést hozni. Tudod melyik az az érzés már magadban amire hallgatnod kell.

Így képzelem el Istent, hogy munkálkodik. És amit tapasztaltam elhiszem, ha tisztább tudnék valahogyan lenni és távol tudnék maradni a bűntől, bármit megtudna tenni általam. De mint írtam nem tudom megtenni. Ezért vagyunk menthetetlenek és így érti a biblia, hogy szükséges nektek újjá születnetek. És új test kell ami nem sodor minket bűnbe. De ez csak a halál után kapható. Abban a testben nem fog kínozni se fáradság, se szexualitás, se a tárgyak ragyogása se semmi. És egy ilyen testet én is akarok.

Ez így elég érthető? :)

271. ab61752c45 (válaszként erre: 269. - Unom)
2015. dec. 6. 13:25
nálam rossz helyen kopogtatnának.
270. unom
2015. dec. 6. 13:20

[link]

George Carlint érdemes hallgatni :)

269. unom (válaszként erre: 268. - Ab61752c45)
2015. dec. 6. 13:13
Profin árulják a Bibliát, már jó ideje. :D A többi ebből szeretne részt.
268. ab61752c45 (válaszként erre: 267. - Unom)
2015. dec. 6. 13:09
a Vatikán mitől olyan gazdag papok tele vannak gyűrűvel,ékszerekkel.a hiúság hányadik bűn,vagy a kevélység?a mohóságról nem is beszélve.
267. unom (válaszként erre: 265. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 13:03

Köpködöm, mert nem hiszek benne? Kicsit el vagy szállva. Nem tudom, mit szívsz, de abba kéne hagyni.

Nem hibáztatom, mert nem létezik. Az emberek találták ki, és használják céljaik érdekében, érdekeik szerint. Épp, mint más ideológiát.

266. unom (válaszként erre: 263. - Df3f5729d1)
2015. dec. 6. 13:02

Ha hiszel neki akkor szóűlt hozzád. Vagyis képzelt személy szól hozzád. Tényleg ilyen nehéz megérteni?

Bocs, irodalmi műveket nem szoktam elemezni, ha tetszik élvezem, elgondolkodom rajta, de nem valós személyként kezelem a szereplőit. te folyamatosan úgy beszélsz Jézusról, mint valós, élő személyről. Szerintem meg nem az.

A sok megfeszített ember közül miért éppen vele foglalkozol ennyit?

265. df3f5729d1 (válaszként erre: 262. - Unom)
2015. dec. 6. 13:00
Én azt mondtam, hogy fogalmad sincs miről szól, de köpködöd. Behalok rajtad! :D
264. df3f5729d1 (válaszként erre: 262. - Unom)
2015. dec. 6. 12:58

Én nem mondtam, hogy hangokat hallok. Azt sem mondtam, hogy Isten egy személy.

Te miről beszélsz megint?

2015. dec. 6. 12:57
De megfogalmazom neked még érthetőbben mert még mindig nem értesz engem. Én Jézusnak hiszek. Nem az egyházaknak és nem az emberek cselekedeteinek és nem annak amire az emberek használják az ő szavait. Te folyamatosan a vallásról beszélsz, én meg arról, hogy az a szerencsétlen akit ártatlanul feszítettek meg igazat mondott. És kifeszítette meg? Az akkori papság. Szóval most akkor mit is akarsz nekem tulajdon képen bebizonyítani? Hogy Jézus hazug? Hinni fogok neked ha egy cselekedetet is találsz ami igazságtalan volt a részéről.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook