Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy tudnék leszokni a szőlőzsírról? fórum

Hogy tudnék leszokni a szőlőzsírról? (tudásbázis kérdés)


26. sajert (válaszként erre: 23. - Nikkky)
2015. nov. 27. 11:45

Szia,

ugyanilyen gondom volt!

Rádöbbentem, hogy rászoktam teljesen, és kidobtam mindegyiket (mindenhol volt szőlőzsír, a táskámtól kezdve, az összes szobában, fürdőben, munkahelyen...). Elhagytam, egyik pillanatról a másikra. Teljesen kiszáradt a szám, fájt, feszült, nagyon rossz volt pár napig. Aztán szépen helyrejött! Lassan 18 éve EGYSZERSEM kellett szőlőzsírt használnom. Ha nagyon szeles az idő, akkor mézet kenek rá, de szőlőzsírt tuti nem fogok még egyszer használni.

25. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. nov. 27. 10:58

én a CARMEX ajakápolót javaslom.Azt önmagában és rúzs alá is használhatod,az a jó benne,hogy hűsít,sokáig tart a hatása,a hidratálás+rengeteg ideig elég egy.Én is itt kaptam a tanácsot,bevált...

lehet kapni tégelyes,tubusos változatban is,olyan 800-1000ft körül van egy,de mondom,nagyon sokáig elég.Kellemes érzést ad a szádon,a többi ajakírt felejts el,csak ezt használd,először napi kétszer,aztán már elég lesz egyszer is.

2015. nov. 27. 08:24
A kozmetikus suliban tanultuk,hogy ezekre rá lehet szokni,folyamatosan zsírozva van a szád bőre,és ha abbahagyod kiszárad.Viszont más megoldás nincs,csak az hogy abbahagyod,és viseled egy darabig,hogy száraz,aztán helyre jön magától.
23. nikkky
2015. nov. 27. 00:27
Köszönöm a sok hasznos vàlaszt! Azt hiszem, megpróbàlok àttérni a kókuszzsírra, és kitűzöm a napi max kétszeri kenegetést. Remélem, lassan sikerül leszoktatni a bőröm a folytonos zsírozàsról
22. 408020f45e (válaszként erre: 20. - Jennyvagyok)
2015. nov. 27. 00:12

Valahol olvastam és én alkalmazom, mert bevált:

a markodba fél evőkanál kristálycukrot, arra olíva olajat kb 1 teáskanálnyit, vagy kókuszzsírt és mint amikor megmosod a kezed szépen 1-2 percig szépen dörgölöd. Aztán langyos vízben lemosod, szappannal és egy semleges babakrémmel vagy a megszokott kézkrémeddel bekened a kezed. Bársonyosan síma lesz és 1-2 napig egyáltalán nem kee kenni. Én hetente 1x-2x megcsinálom, mert a házi munka meg a mostani hideg már szárítja a bőrt. Egy próbát mér! :)

21. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. nov. 27. 00:02
A Foreveres Lips-et ajánlom, teljesen természetes, aloe vera jojoba olajjal. Még a herpeszre is kitűnő, sebekre és égésre is használhatod, sőt a legegyszerűbb szemránckrém! Ezért szeretem, ha mindig ott van a táskámban. Biztos találsz az ismerőseid között valakit, akitől tudsz rendelni.
20. jennyvagyok (válaszként erre: 13. - IzaHold)
2015. nov. 26. 23:57
Néhány napja hallottam pont ezt én is, hogy úgy vannak elkészítve, hogy egy ideig hassanak, utána újra szükséged legyen rá. Kézkrémmel ugyanez a helyzet. Így értettem meg, mért mondta a húgom, hogy le akar szokni a kézkrémről, merr azóta jobban szárad neki, mint amikor nem használt semmit.
19. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Nikkky)
2015. nov. 26. 23:20

Ezt találtam neked:

"Dr. Gál Mónika válasza a bőrbetegség témában


Kedves Kérdező! Az ajak efféle tüneteit valóban okozhatják a tápcsatorna (beleértve a szájüreget, gyomrot, epeutakat és a bélcsatornát) egyes gyulladásos vagy fertőzéses kórképei. Ezek kivizsgálásában háziorvosa illetékes. Tüneteit kifejezetten ronthatja az ajak nyalogatása, ami fokozza a kiszáradását. Emellett erős, szteroidtartalmú krémek használatától is óvakodjon! "


Szóval azt gondolom háziorvoshoz menj a problémáddal és ha kell tovább fog küldeni szakorvoshoz.

2015. nov. 26. 23:15
Ne olcsókat használj, mert azoknak a hatása valóban nem tart pár óránál tovább. Vegyél carmexet vagy neutrogenat és próbálj rászokni hogy csak reggel és este használd, ezeknek tovább tart a hatása, nekem bőven elég a napi 1 felkenés is.
17. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - C40efa00cc)
2015. nov. 26. 22:36

:) engem sem zavar...

En neutrogenyazom, de ha nem kenem be egy nap, akkor sincs semmi :)

2015. nov. 26. 22:10
Megvilágosodtam. Most jöttem rá, hogy én is függő vagyok.
15. nimol (válaszként erre: 13. - IzaHold)
2015. nov. 26. 22:02

Nem mindegy, hogy milyen kezkrembol. Mert azok is idovel kart okoznak. Fuggoseget, ugyanugy a kez borevel, vagy barmilyen drogerias testapolo.

Amit ajanlok testapolasra, a vco kokuszolaj.

14. syria (válaszként erre: 3. - Nikkky)
2015. nov. 26. 22:00

Használj csak gyógyszertárit, a legegyszerűbbet, semmi frinc-francos (pl. Lobello) nem kell.

Nekem akkor van rá szükségem, ha szeles időben sokat vagyok a szabadban, vagy sokat vagyok száraz helyiségben.

2015. nov. 26. 21:52

Témánál vagyunk. A múltkor volt a tévében, hogy az ilyen bolti szájápolók függőséget okoznak, a doki nem fejtette ki, de azonnal tudtam, mire gondol. Nekem is volt ilyen, igaz, már nem mostanában, de tudom miről beszélsz.

Sima gyógyszertárit, vagy bioboltosat használj, vagy egyszerűen kézkrémből tegyél a szádra is, amikor bekened.

12. 8d8590e99d (válaszként erre: 10. - Nimol)
2015. nov. 26. 21:03
Énis a gyógyszertárit használom, olcsóbb és sokkal jobb mint a drogériás testvérei.
2015. nov. 26. 21:02
Nekem csak hidegben szárad ki, olyankor énis kenem nonstop. Nade az hogy ergo egész évben ki van száradva, az szerintem eléggé gáz. Amit tudok javasolni: sok sok folyadék, többnyire víz/palackos víz, vitaminpótlás, ha egyik sem segít akkor bőrgyógyász.
10. nimol (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. nov. 26. 20:36

Szia, ismerős amiről írsz. Én évekig küzdöttem ezzel, és pontosan tudom, hogy tényleg szét szárad a szád ha nem kened.

Volt hogy otthon felejtettem, és azt hittem megőrülök, mire hazaérek, mert véresre repedt a szám.


Hogy hogy sikerült letenni? Valahogy egyre hosszabb időre nyúlt az idő két használat között.

És ne az ilyen drogériás labellot használd, mert többet árt, mint használ. Nekem attól alakult ki az egész.



Használd a gyógyszertári szőlőzsírt. És próbáld meg mindig ritkábban bekenni a szád.

2015. nov. 26. 20:28
Miért, kit zavar?
2015. nov. 26. 20:21

Mézzel kend a szádat,és hagyd rajta,ne nyalogasd!

Állítólag gyönyörűen megpuhítja.

2015. nov. 26. 20:11
Esetleg valtani szintelen ruzsra, aztan ritkitani a hasznalatat. Ez mar lehet kenyszercselekves is.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Nikkky)
2015. nov. 26. 20:10
Orvost, bőrgyógyászt kérdeztél már? Esetleg este kend be mogyoró, olivia olajjal próbálkozz.
2015. nov. 26. 20:10
Felboritottad a bor termeszetes mukodeset.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. nov. 26. 20:07

Kenj rá csilit, hogy ne legyen ingerenciád rá, hogy mindenképpen magadra kell kenni.


Egyébként mi a gondod vele, miért akarsz leszokni róla?

2015. nov. 26. 20:05

A nap minden percében be van kenve a szám valamivel. Nem ugyan azt a terméket használom, néha szőlőzsír, néha vazelin, néha krémek. Ha nem kenem be, nagyon csúnyán kiszárad, kicserepesedik. Szeretnék leszokni a folytonos kenegetésről. Nem tudom elképzelni, hogy lehet, hogy valakinek ilyen zsírok nélkül normális, ép legyen a szája. Segítsetek, hogy nyerhetné vissza a szám a normális nedvességtartalmát mindenféle kencék nélkül?

Inni rengeteget iszom, nem hiszem, hogy a kevés folyadék lenne az oka.

2015. nov. 26. 20:05
Ne vegyél.
2015. nov. 26. 20:03
Hogy tudnék leszokni a szőlőzsírról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook