Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tud leérettségizni egy diszlexiás és diszgráfiás gyermek? fórum

Hogyan tud leérettségizni egy diszlexiás és diszgráfiás gyermek? (tudásbázis kérdés)

17. paki1968 (válaszként erre: 16. - Zakajeo)
2015. dec. 9. 17:43
értem,köszönöm!
16. zakajeo (válaszként erre: 15. - Paki1968)
2015. dec. 8. 18:03
akkor előzetesen menj oda mert segiteni kell felolvasni neki és meggyőződni hogy megértette....ezt tisztázd kezedben a szakvéleménnyel még előtte ha kell add is be irásban az igazgatóhoz hogy ne legyen hogy nem szóltál...
15. paki1968 (válaszként erre: 12. - Zakajeo)
2015. dec. 8. 17:55
Szó szerint nincs.Az áll a szakvéleményben,hogy + idő,meg írásbeli értékelés és minősítése alóli felmentés,meg segítség a feladatmegértésben,de a tanárok szerinte ez nem azt jelenti,hogy felolvassák a feladatot.vagyis semmi segíteni akarás.
14. paki1968 (válaszként erre: 13. - Reload)
2015. dec. 8. 17:53
Igen,angolból felmentése van,így helyette egy másik tantárgyól érettségizik.De a választható tárgyak köre sem valami tág,ugyanis csupán egyre van lehetősége a fizikára.Mivel informatika szakos és a suliban még soha senki nem érettségizett informatikai alapismeretekből-a választott tárgy az informatika- így abból nem engedik érettségizni.Fizikából meg eleve nem tanultak semmit!!!! a 4 év alatt.Még csak kísérletezni sem kísérleteztek.Úgyhogy igazán nagy gondban vagyunk.
13. reload
2015. dec. 1. 13:40

a közoktatásról szóló törvény 30. § (9) bekezdése alapján a kötelező és a kötelezően választandó érettségi vizsgatárgynak megfelelő tantárgyból mentesítették a középiskolában az értékelés, minősítés alól,


vagy


az Nkt. 56. § (1) bekezdése alapján a kötelező és a kötelezően választandó érettségi vizsgatárgynak megfelelő tantárgyból középiskolában mentesítették az érdemjegyekkel és osztályzatokkal történő értékelés, minősítés alól,


akkor az adott tantárgy helyett a vizsgázó egy másik, általa választott vizsgatárgyból tehet érettségi vizsgát

12. zakajeo (válaszként erre: 11. - Paki1968)
2015. nov. 30. 18:17
Mi áll az ő kedvezményében?Nincs benne olyan hogy fel kell olvasni/el kell mondani neki mi a feladat?
11. paki1968 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2015. nov. 28. 17:25
Igen jól értetted ettől félek.Együtt tanulunk,sőt a témaköröket is így dolgozzuk ki.Annyi a gond,hogy most már nem tételeket kapnak,hanem témaköröket.Pl Madách Ember tragédiája.ezt kidolgozzuk,megtanulja és ebből kérdeznek valamit.A tanár azt mondta,hogy pl elemezd a történelmi színek rendszerét,de ilyenkor nem mondhatja fel az egész megtanult témát,hanem ki kell neki szednie magát a kérdésre a választVagyis csak azt mondhatja fel..na erre ő már nem képes
10. paki1968 (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2015. nov. 28. 17:22
Igen ő is szóbelizni fog magyarból és töriből,vagyis nem írásbelizik.
9. paki1968 (válaszként erre: 4. - Kilimcs)
2015. nov. 28. 17:21
Ezt megkérdeztem,azt mondták,hogy arra,hogy szóban elmondják neki a kérdést nincs mód,mivel az már segítségnek számít...
8. paki1968 (válaszként erre: 2. - 3b097083af)
2015. nov. 28. 17:20
De igen,tudnak róla a határozatot is megkapták,de nem igen toleránsak.Sőt állandóan azt hallom,nem fog tudni a szóbelin sem megfelelni,ha írásbelizni nem tud.Sőt 3 napja azt mondták a gyereknek,ha továbbtanul az ő érettségi bizonyítványát el se fogadják majd,mert nem írásbelizett,holott ez hülyeség.Tehát mindent elkövetnek,hogy ne kelljen neki segíteni.
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2015. nov. 26. 23:41
Utólag többször is elolvastam a kérdésed, de egyre jobban nem értem. Most azon aggódsz, hogy nem fogja tudni mit kell majd mondania az egyes tételekhez? Mert annak csak egyetlen módja van: amikor a tételeket megkapják, részletesen ki kell dolgozni és meg kell tanulni. Ezt együtt is tanulhatjátok. Te felolvasod, ő elmondja utánad. Az összes tételt így végig kell venni. Vannak a neten kidolgozott tételek is, azok segítséget adhatnak.
6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2015. nov. 26. 23:31

Én úgy tudom, hogy törvény van rá, hogy vizsgán hosszabb felkészülési időt, az írásbeli beszámolón a segédeszköz(írógép, számítógép stb.)használhat, sőt az írásbelit szóbeli beszámolóval válthatja fel.

De itt talán találsz meoldást:


[link]

2015. nov. 26. 20:53
Egyik volt osztálytársam is ebben van. Ő földrajzból,kémiából érettségizett.
2015. nov. 26. 20:43
? Mi a kerdes? Fel fogjak neki olvasni a kerdest, neki csak huznia kell. Szepen szoban lefelel. Ennyi.
2015. nov. 26. 19:36
Ezt mindenkép a jelenlegi tanárával kell megbeszélned aki felkészíti az érettségire! Én is érintett leszek bár még csak általános iskolás a gyerkőc
2015. nov. 26. 19:34
Az iskolajaban nem erdeklodtel?
2015. nov. 26. 19:27
Kislányom most fog érettségizni.Kiskora óta van szakértői véleményünk a diszlexiáról és diszgráfiáról.11.-ben vagyis tavaly felmentették angolból és az idén ősszel megkapta a teljes írásbeli feleletre a felmentést,vagyis nem osztályozhatják,csak a szóbeli feleleteket.Az érettségin sem fog írásbelizni magyarból és töriből,hanem két-két tételt húz a szóbelin.Az a gondom,hogy hogyan ,vagy egyáltalán képes lesz-e arra,hogy a mai rendszerben a témakörből kiválassza a tételnek megfelelő tartalmat.Tud valaki tanácsot adni,aki már végig ment ezen ezzel a tanulási problémával?Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook