Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes elvégezni az ékszerbecsüs képzést? Milyen esélyekkel lehet manapság ezzel a szakmával elhelyezkedni? fórum

Érdemes elvégezni az ékszerbecsüs képzést? Milyen esélyekkel lehet manapság ezzel a szakmával elhelyezkedni? (tudásbázis kérdés)

2015. dec. 4. 16:13

MÉG VALAKI,TAPASZTALAT????

SÜRGŐS LENNE!!

15. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2015. nov. 27. 13:32
:)
14. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2015. nov. 26. 21:55
Azt hiszem 4, de intenzív volt nagyon és alapos, minden hétvégén mindkét nap. Kit...sose hallottam a Knight Rideren kívül :D
13. fiore (válaszként erre: 9. - Jucci86)
2015. nov. 26. 18:54
Teljesen egyetértek veled,hasonló körülmények,évekig szinte alig kaptam valamivel többet,mint a minimálbér,én is váltottam.
12. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Jucci86)
2015. nov. 26. 14:08

:((

azért köszi az infot

11. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2015. nov. 26. 14:07
akkor azt mondod,a sulit nagyon meg kell nézni-.....én a KIT-nél végezném,több városban is indít decembertől.5hónap,mint mondtam,hát,nem tudom,nem tom milyen híre van a sulinak,bár ez is OKJ....Mennyi idős képzésed volt?
10. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2015. nov. 25. 20:24

En okj-n tanultam, nem a BÁVnal, és nem is gagyi Alfa Kapos meg mittudomen milyen tanfolyamon.

Tapasztalatot csak munka közben szerezhetsz, nekem 0 tapasztalatom volt mikor dolgozni mentem, persze tudtam dolgokat de közel sem annyit hogy egyből pultba üljek. A BÁVnak vannak vidéki fiokjai, de hogy oda van-e felvétel...passz. Az tuti, hogy azt nézik hogy hol végezted a sulit, mert a legtöbb suli nem ad kb semmi tudást. A BÁV meg a V-pearl ami használhatóbb tudást ad, a többi wc papirnak jó.

Gyakorlati resze olyan volt, hogy kaptunk egy csomó ékszert amit reszelhettunk, vizsgalhattunk, hogy reagál a savra, milyen femjel van benne, stb...és persze közben a tanár mondta h min mit kell latni/nezni

9. Jucci86 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2015. nov. 25. 18:50
Szia!Én ékszer becsüs vagyok.Én már ékszer boltban dolgoztam mikor a főnököm felajánlotta hogy végezzem el.Pesten tanultam,200km-re lakom pesttől.Szép szakma szerettem,de nem nagyon fizetik meg,és váltottam. Itt vidéken nagyon nehéz elhelyezkedni vele mert kihalásos alapon megy sajna.Esetleg ha van valami protekciód.
8. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2015. nov. 25. 16:21
ja elfelejtettem hozzá tenni,hogy ennek tetejében még az is van,hogy én nem pesti vagyok,nagyvárosban élek,de nem a fővárosban.ez is fontos azért,gondolom.....
7. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2015. nov. 25. 16:20

megkérdezhetem,te milyen suliban végezted?itt nem feltétlen az iskola megnevezésére gondolok,hanem konkrétan arra,hogy okj-s oktatás volt?mennyi idős?

nekem már van 4 iskolám,de kevés az ismeretségem és sajnos attól félek,hogy itt sem fogok tudni elhelyezkedni ismeretség nélkül,mert ékszerboltokbna zálogh-ban stb sincsenek ismeretségeim,vagyis ez is kicsit "kilátástalannak"tűnik még eddig....na meg még 1 fontos probléma:hogy szerzek majd gyakorlati tudást??

mert utána érdeklődtem,ebben a suliban,meg ált az ilyen gyorstalpaló tanfolyamokon nem viszik túlzásba a gyakorlati oktatást,a "gyakorlat"mindössze vabbol áll,h bevisznekminket egy ékszerboltba ahol szétnézünk,ismerkedünk a dolgokkal,stb,de ennyi...nálatok ez hogy volt?bocs h rád zúditok egyszerre ennyi kérést,de érdekelne.majd ha eszembe jut vmi még,írok,ha nem baj.....

2015. nov. 25. 14:51
Summa summarum: elhelyezkedni el lehet vele, kérdés hogy milyen feltételekkel.
2015. nov. 25. 14:50
Az egyik legnagyobb zálogházak folyamatosan keresnek becsusoket, mert hiány van belőlük. Én ott dolgozom, szoval tudom miről beszélek. Az is hülyeség h az ekszerboltok 3 hónapra alkalmaznak, a Schmucknal van egy baratnom fel eve, egy masik meg 1,5 eve szoval nem 3 hónapja. Ekszerboltban jutalék van, eladás utan, de egy Schumcknal ez sok pénz például, a zálogházba meg nem feltétlenül fizetnek meg.
4. Miss Angel (válaszként erre: 3. - 3b097083af)
2015. nov. 25. 14:28
húha az gáz....akkor ugyanúgy megy itt is minden mint más kereskedelmi egységeknél,ezek szerint....
2015. nov. 25. 14:12
A zaloghazak telitve, az ekszeruzletek meg... nos ok inkabb 3 honapig foglalkoztatnak egy fiatalt es johet a kovetkezo.
2015. nov. 25. 14:08
sziasztok,az a helyzet,hogy most lehetőségem lenne elvégezni egy 5 hónapos ékszerbecsüs tanfolyamot kicsit olcsóbban,egy ismerősöm révén,viszont nyilván így se túl olcsó és érdekelne,szerintetek mekkora az elhelyezkedési lehetőség ezzel a szakmával.várnék véleményeket,tapasztalatokat,mert nem szeretnék még egy szakmát,csak azért hogy legyen,csak akkor kezdenék bele ha értelmét látom....
2015. nov. 25. 14:06
Ékszerbecsüs képzés.....Érdemes elvégezni?Milyen esélyekkel lehet manapság ezzel a szakmával elhelyezkedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook