Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni állapotok fórum

Szülés utáni állapotok (beszélgetős fórum)


2015. nov. 26. 10:10
Köszönöm! Nem volt egyszerű, fájdalmasabb volt mint az első, de hamarabb meglett! Negyedóra alatt! :) Én úgy érzem, hogy ez már menzesz! Remélem jövőhétig elmúlik, mert szerdán kéne vissza mennem, 6 hetes kontrollra..csak hallottam, és olvastam is már olyat, hogy 7-8 meg 10 hétig vérzett valaki..úgyis megvizsgál az orvos, ha vérzek még? Vagy csak én érzem ezt olyan kellemetlennek?
13. gribedli*** (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2015. nov. 26. 09:39
Van olyan faros baba, aki természetes szüléssel jön világra, többféle pózt neveznek farosnak és elvileg csak annál indokolt a császár, akinél úgy faros a baba, hogy teljesen keresztben van, tehát esélye nincs megszületni normálisan. Viszont ha egyenesen van, inkább függőlegesen, akkor nem akadály. Gondolom nála így volt, de szerintem is nagyon bátor lépés volt!:)
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. nov. 26. 09:34

Gratulálok, hogy ilyen nagy babát ráadásul farosan, be mertél vállalni! Ügyes vagy:)


Én megkérdezném a dokitól, hogy mi ez, amiről írsz, de kérdésedre, igen, lehet ilyen hamar az első menzesz még akkor is, ha szoptat az anyuka. Van, akinèl a szoptatás végén lesz csak az első ovuláció de a több gyerekeseknél már emlékszik a szervezet és jóval hamarabb (akár 3 héttel szülés után) van az első ovuláció és 5-6 hét után az első menzesz. A mozgás pedig nem árt, ha egy kismamatorna vagy szülés utáni torna, ezt ne hibáztasd, de mondjuk nem a hasazás lenne az első, hanem könnyű átmozgatás, nyújtás, laza kardió, ilyenek.

2015. nov. 25. 15:40

Én 3 hétig véreztem,majd a 4. héten megjött rendesen.Egy pillanatra bepánikoltam én is hogy ez mi,de csak a menstruáció volt.6 hetes kontrollon már semmi baj nem volt.

A derekam nekem is fájt,főleg akkor amikor szoptattam.

2015. nov. 25. 06:49
Bár én császárosan szültem, 5 . hétig véreztem majd 1 hétre rá kaptam egy húgyhólyag- méh és bélgyulladást 2 hétig véreztem, elmúlt aztán megjött a menzim rendesen.
2015. nov. 24. 18:08
.
2015. nov. 24. 12:29
Valaki?
2015. nov. 24. 11:50
Köszi. :)
6. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Lizikebaba)
2015. nov. 24. 11:34
Talán az első 6 hétbe ez még belefér, de ha aggódsz menj be a kórházba, nézesd meg magad valakivel. ;)
2015. nov. 24. 11:32
Köszönöm! :) Fájdalmasabb volt, mint az első, de talán gyorsabban zajlottak az események! A brutálisabb fájásoktól számítva negyed órán belül megszületett! :) De az elsőnél nem véreztem ennyire sokáig, max 3 hétig..és a derekam se fájt utána. Most viszont még mindig vérzek, és fáj a derekam is.
4. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Lizikebaba)
2015. nov. 24. 11:30
Gratulálok, nagyon ügyes vagy! (azért nem lehetett kellemes...)
2015. nov. 24. 11:28
Igen. Az orvosok az utolsó pillanatig nem tudták eldönteni, hogy császár legyen-e vagy sem. De azt mondták, hogyha 3 évvel ezelőtt siekrült természetes úton egy 4 kilós babaát megszülni, akkor ez is sikerülni fog! De végig nyugtattak, hogyha bármi probléma lenne, azonnal visznek a műtőbe. A fél kórház ott volt, a tanulókkal együtt a szülésemnél, pedig nem volt fogadott orvosom! De aranyosak, voltak, és nagyon odafigyeltek! Nagyon féltem, de sikerült! Makk egészséges! :)
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. nov. 24. 11:25
Megszülted a faros babádat? :O
2015. nov. 24. 11:21
Október 20.-án szültem meg második kisfiamat, azaz pont ma 5 hete, aki szintén (mint az első) természetes úton jött világra, viszont farosan. Nem volt kicsi baba. 3920grammal és 51 cm-el született! A méhlepény levált szépen, de maradt bennem egy kis darab, így kapartak. Volt gátmetszésem is, ami szépen begyógyult. Viszont a derekam iszonyatosan fáj még mindig. Az orvosok azt mondták, hogy a túlsúly miatt. Illetve, hogy nagyon sokat híztam (24kg). 89voltam, mikor szültem. A másik "problémám, hogy még mindig vérzek. Múlthéten már alig volt valami kis színes folyásom, most viszont nagyon erős vérzésem van. 2 dologra gyanakszom. 1 hete elkezdtem itthon picit mozogni, míg a picurkám alszik. Nem erőltetem meg magam, mert szoptatok, és nem szeretném, hogy bármi baj legyen, csak kicsit erősítek. Ez az egyik amire gyanakszom, hogy most hirtelen visszajött, és erősebb a vérzésem. A másik, hogy lehetséges, hogy menstruáció lenne? Máshol olvastam, hogy van ilyen..Nektek volt ilyen szülés után? Mennyi ideig véreztetek? Jövőhéten megyek 6 hetes kontrollra, de nagyon remélem, hogy minden rendben van! szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook