Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kókuszolaj a hajra fórum

Kókuszolaj a hajra (beszélgetős fórum)


2015. dec. 1. 06:09

Szerintem jó a kókuszolaj, szinte mindenre és mindenhova, de test- és hajápolásra a szűz javasolt (aminek kókuszillata van).

A szűrt (ami szagtalan), az inkább étkezéshez jó, sütni-főzni kiváló.

Én "koszos" hajra szoktam kenni, ált. egész éjszaka rajta hagyom a hajamon és reggel alaposan megmosom. Így nem kell balzsamoznom sem, annyira puha és könnyen fésülhető lesz.


Amúgy az argánolaj is nagyon jó!

12. 1e53ba4657 (válaszként erre: 11. - Vorosmanoka)
2015. nov. 29. 21:19
Massal nem tudom magyarazni sem a sajat,sem az ismeroseim hirtelen hajhullasat,csak azzal,hogy ezt hasznaltak,mert utana lett.
11. vorosmanoka (válaszként erre: 7. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 21:18
Tévhit hogy tömíti a porusokat és hajhullast okoz.
10. vorosmanoka (válaszként erre: 8. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 21:17
Egy vékony szalu hajbol nehez kimosni, ha vizesen visszük fel. Tapasztalat. Ha már olaj, természetes sampon és akkor nincs durva tisztító hatása.
9. 1e53ba4657 (válaszként erre: 8. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 21:09
zsiros
8. 1e53ba4657 (válaszként erre: 4. - Vorosmanoka)
2015. nov. 29. 21:08

Ez sincs igy,mert 2-szer kellett csak kimossam es,lejott minden .Normalis sampont kell hasznalni.

Mas panaszkodott,hogy zsoros maradt,en ilyet nem vettem eszre, fenyes lett a ricinustol,az az egy jo pont volt.

7. 1e53ba4657 (válaszként erre: 3. - Vorosmanoka)
2015. nov. 29. 21:07
Patikaban vettem,tiszta ricinusolaj volt.
6. mothertiger (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2015. nov. 29. 19:25

Heti egyszeri mixem:

2 kanál olivaolaj,

2 kanál nem olvasztott kókuszzsír

2 kanál natúr joghurt

2 kiskanál méz

1 tojás sárgája

- összekevered, hajra felviszed (én néha a fejbőrömbe is bedörzsölöm, semmi negatív hatást nem észleltem). Folpackkal becsavarod, sapkát felveszed. Fél vagy egy óráig rajta hagyod, aztán kézmeleg vízzel, a szokásos módon megmosod.

Nekem nagyon szép a hajam tőle, és nőtt is. Heti 1x szoktam megcsinálni. Próbáld ki!

Nekem önmagában a kókuszzsír nagyon tömèny volt.

2015. nov. 29. 18:38
Az olivaolaj szerintem jobb,csak jól ki kell mosni a hajból mert zsíros hatása lehet.
2015. nov. 29. 09:38
Vizes hajra ne olajozz, mert örökkévalóság lesz lemosni, kizárólag száraz hajra. Gőzbe mész akkor megnyitja a szerkezetet és mélyebbre jut.
2015. nov. 29. 09:36
Egy természetes, 100% tisztaságú olajtól nem fulladnak meg a hajhagymák, volt, hogy 2 napig olajos volt a hajam és semmi baja nem lett. Egy szilikon tartalmú, mesterséges vacaktól azonban simán lehetnek ilyen gondok, mert eltömíti a pórusokat.
2015. nov. 29. 08:41

Kokuszolajat nem,de en nem tennek a fejborre ,max a hajvegekre.

Hasznaltam regebben ricinust kb fel evig,elvileg no tole a haj,de en ezt nem vettem eszre,de hajhullast annal inkabb,valoszinu megfulladnak a hajhagymak. Vagy nem tudom. A vegere tehetsz,de keruld a fejbort,nem kell megfogadni,de tanacsos.


Szerintem vizes hajra tedd ra,hajmosas utan, a sampon kinyitja a haj szerkezetet, ezaltal jobban befogadja az tapnyagokat,utana hasznalj egy balzsamot,ez pedig lezarja.

2015. nov. 24. 11:15

Sziasztok! Használt már valaki kókuszolajat hajra?

Ér egyáltalán bármit is? Ki hogyan használja?

Hajtőre vagy hajvégre érdemes rakni?

Mosott, vizes hajra, vagy a "koszos", zsíros, szárazra is rálehet kenni hajmosás előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook