Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű és gyors glutén- és cukormentes édesség vagy sós fórum

Egyszerű és gyors glutén- és cukormentes édesség vagy sós (beszélgetős fórum)


8. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Zsannni)
2015. nov. 24. 02:53

Ez ebből a szempontból mindegy:)


Én gyümölcstortát csináltam a múltkor rizslisztből és nyírfacukorral, nagyon népszerű lett.:) Gyümölcsöt valamennyit a cukros is ehet.

2015. nov. 23. 21:33

Szia,

cukorbetegeket nem tudom, de glutenmentes edesseg temajaban pl. nincs jobb a gyumolcsoknel :) Hajlamosak vagyunk tulbonyolitani a dolgokat, feleslegesen.

Sos "nasinak" ott vannak a magvak, zoldsegek, salatat is pillanatok alatt ossze lehet dobni, vagy egy kis sult krumplit.

2015. nov. 23. 20:41
Nagyon köszi a válaszokat. Nem egyszerre van a glutén és cukorérzékenység, hanem az egyikük cukorbeteg a másikuk gluténérzékeny. Elnézést hogy félreérthetően írtam
5. kszb (válaszként erre: 1. - Zsannni)
2015. nov. 23. 20:12
Bármilyen kevert tésztát meg tudsz csinálni rizsliszttel, és édesítővel! De ha cukros is az illető, azért kell a cukormentesség, akkor legalább fele rizsliszt barnarizsliszt legyen szerintem, hogy ne legyen gyors felszívódású. Sósaknál ugyan ez, ha omlós sósat csinálsz!
4. kszb (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2015. nov. 23. 20:09
Ha nem kifejezetten gluténmentes (ami amúgy horror árú, és nem is mindenki bírja), akkor igen.
3. mothertiger (válaszként erre: 1. - Zsannni)
2015. nov. 23. 19:55
A zabpehely lisztté őrölve is tiltott?
2015. nov. 23. 19:51

Madártej? Mondjuk édesítő kellene bele.

Esetleg túró kis tejföllel hígítva, gyümölccsel?

2015. nov. 23. 19:26

Sziasztok!


Tudnátok írni egyszerű, gyors cukor és gluténmentes édességeket vagy sósságokat amiket cukorbeteg és gluténérzékeny is ehet? Néztem a neten de szinte mind bonyolult és mindenféle drága hozzávaló kell hozzá. Tudom a cukrot nehéz helyesttesíteni és most édesítőt már nincs időm venni, gondoltam valaki tudna valami egyszerű módszert amitől mégis finom lesz cukor és glutén nélkül is az étel. Vagy valami finom sós dolog amibe nem kell cukor és liszt de jó ízű és azok is megeszik akik hozzá vannak szokva a liszthez és cukorhoz.


Köszi előre is!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook