Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Téli futás - problémák fórum

Téli futás - problémák (beszélgetős fórum)


20. Nikice
2016. febr. 12. 09:55

Futkorásztok még téli futók? :)

Hamarosan jön a tavasz! Időnként már el lehet csípni 10 fok feletti időket is, el is felejtettem milyen 18 réteg ruha nélkül futni :)

Újrakezdőknek is hajrá!

19. dominós (válaszként erre: 18. - MentsVár)
2015. nov. 26. 13:47

Bárhová betekinthetsz!

Ilyen csiszolt stílussal még hozzá is szólhatsz!

2015. nov. 25. 00:27

Betekinthetek ide?

Én egy otthon ülő ( de nagyon okos:D) ember vagyok, aki csak jó érzéssel néz azokra, akik bírkóznak magukkal.

2015. nov. 25. 00:10
Amit én viselek a hideg időben.Futónadrág ,szélálló,vízálló dzseki.Futósapka,sál,kesztyű.Alsó ruházat trikó,és egy póló .A pamut nem jó.Azok is futóruházatok.A cipőm még nyári,azt le kell cserélnem,ha hidegebb lesz.
2015. nov. 24. 21:38

Futok télen, a hajam meg minden évszakban vizes lesz. Soha nem tudtam reggel futni, este meg nem gond. Háztól házig futok, megállás nélkül, majd fürdés. Nem vagyok beteg. Még fontosabb a melegítés, mint nyáron.

Bármilyen hőmérséklétre van ruhám. 5 fok alatt: téli futónadrág (szerintem nem sokkal vastagabb a sima hosszú nadrágnál), téli futófelső (ezek vastagabbak az átmenetinél), softshell dzseki, ami könnyű vékony, de teljesen szélálló, polár kesztyű, polár sapka (nem futó, nekem az túl vékony, ez dupla réteg ahhoz képest), Vékony pamut csősál. Cipő, zokni ugyanaz, mint nyáron.

Hóban, -5 fok alatt uszodába megyek.

Ma 2 futót is láttam. Az egyik sima pamut nadrágban volt, sima átmeneti utcai kabátban és kötött sapkában. Nekem az sok lenne, bár jóval lassabb volt nálam. Másik messze volt, nem igazán láttam sötétben, de szerintem jobban be volt öltözve, mint én. Csősálban azért én is úgy nézek ki, mintha Szibériában lennék:)

15. Ritu91
2015. nov. 23. 14:49
Sapka, sál, szélálló dzseki, néha külön fülvédő és vastagabb cipő. A nyári nike-om olyan vékony anyagból van pár részen, hogy szinte átlátszó, ami a 40 fokban csodás, de a mínuszokban annyira nem :) nadrágot nem szoktam rétegezni, inkább a felsőtestet kell jobban védeni. Ja és nem állok meg, nem sétálok, otthon bemelegítek és ha hazaérek akkor nyújtok, semmiképp nem kinn.
14. motus
2015. nov. 23. 13:32

Én futok. Sapkában. Dzsekim még nincs de napok kérdése és beszerzek egyet.

-5ig ajánlják.

13. f742b2b47c (válaszként erre: 1. - Insecure)
2015. nov. 23. 12:50
Természetesen sapkába menj és sálat tekerj magad köré, Itt nálunk nagyon sokan futnak az utcában, télen is, persze csak, ha hideg van, de nem csúszós jeges az út. Az egyik lány még sálat tesz az arca elé. Akkor fuss így, ha aznap hajat mosol.
2015. nov. 23. 12:00
hja, a vizes haj, csak akkor probléma ha már nem fűtöd eléggé magad... szóval magyarul ha folyamatosan futsz azért minusz 10 ig nem hiszem hogy gond... (én kb addig megyek ki max) egyszerűen ajtótól ajtóig kell futni. Otthon meg megszárítod.
11. Nikice
2015. nov. 23. 10:12

Sziasztok!

Én is aggódtam az első évben amiatt, hogy mi lesz télen, de felesleges volt. Sosem fáztam meg. 5 fok alatt nem futok, de nagyon ritkán van hetekig ilyen alacsony hőmérséklet az utóbbi években. Én is vizes leszek, ezért inkább a rövidebb futásoknak kedvez ez az időszak, hogy még véletlen se kelljen belegyalogolni (szeretek dombozni), amit azért sajnálok, mert 20 perc után kezdem igazán érezni, mennyire jó dolgom van :) Télen a benti erősítő gyakorlatok lesznek előnyben, amúgy sem ártana keresztedzéseket beiktatni a futás mellé (ezt hallgattam egész évben :) ), most majd lesz időm, mert a kinti hosszú futások ideje számomra lejárt.

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Insecure)
2015. nov. 23. 10:04
Én rossz időben konditerembe járok. Persze ahhoz is ki kell mozdulni.
2015. nov. 23. 10:04

Szia!

Nekem is elég hamar vizes lesz a hajam futás közben, tök mindegy milyen sapkát veszek fel hozzá télen.

De szerencsére még egyszer sem lettem beteg emiatt.

8. Kilimcs (válaszként erre: 4. - Insecure)
2015. nov. 23. 09:56
én ha reggel megyek, akkor tuhanyzáskor egyszer űtmosom a hajam, és egyszerűen megszárítom . Mondjuk tény, nekem nem kell frizura, szóval diffuzorral a tövét rendesen és jónapot.
7. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Insecure)
2015. nov. 23. 09:54

én akkor futok, amikor kitör a lelkemen, hogy futni kell. Ha ez télen télen. Sapkát húzok, van futósdzsekim egy ami eső szélálló. a nyakamba kötök egy pamutbelenkát összetekerve. sízoknit húzok és épp térd alá érő gatyót. A kabát takarja a derekam fenekem is. futás után pedig plusz 2 fok alatt bennt nyujtok a lakásban. minusz 5 -7 fokig simán kimegyek. de folyamatosan futok, és a dzseki tényleg tartja a hőt. Még egy télen se fáztam meg mikor kitört rajtam a futhatnék. pedig olyankor hetekig futok van hogy minden nap ha rámjön. szóval hóban stb is voltam már nemegyszer.


de ha nem komfortos, akkor nem fontos menni. Én nyáron nagymelegben nem bírom rávenni magam. Van más mozgás is szerencsére, nemcsak futni lehet ;)

2015. nov. 23. 09:28
Csak setalok, gyalogolok.
5. insecure (válaszként erre: 2. - Dominós)
2015. nov. 23. 09:16
A férjem is megy télen, ő is használ a cipőjére kamáslit :) - bicón a lábfej a legnagyobb probléma.
4. insecure (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2015. nov. 23. 09:13

Van kifejezetten futósapkám, de nem igazán tudom,hogy mitől speciális a speciális?

Láttam,hogy 7-8000 Ft-ért lehet kapni a nagy sportmárkáktól futósapkát, de vajon tényleg tudnak annyival többet, mint amennyivel többe kerülnek?

Egyébként valóban a hajam a legnagyobb problémám. Reggel szoktam futni és a hosszú hajam csurom víz lesz.

2015. nov. 23. 09:08
Meg kell tanulni felöltözni a téli futáshoz és nem lesz gáz.Van speckó sapid?Dechatlonban lehet kapni.
2015. nov. 23. 09:02
Nem, nem futok. Bicózok. Nehéz pont jól felöltözni, de néha sikerül. Tegnap 4 fokban tökéletes volt: síkesztyű, polár símaszk, 2 zokni, cipő, meleg kamasli, 1 meleg bicós nadrág, ujjatlan alsó, 1 vékony hosszúujjú, 1 softshell dzseki. -10-ig nyomtam tavaly, annál nem volt hidegebb. Sajnos olyan nincs, hogy ne izzadnék. Nem szoktam megfázni, ha nagyon érzem a hideget, felveszek még valamit, aztán gyorsan húzok haza.
2015. nov. 23. 08:56

Ti futtok télen?

Sok problémám van vele: nincs kedvem kilépni se a házból, nagyon izzad a hajam - félek, hogy emiatt megfázom, kicsípi a hideg az arcom, egyszer csúnyán felfáztam. Profi téli futóruházatom van, mégis kb. 10 fokig érzem komfortosan magam.


Ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook