Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon változhat valaki ekkorát? fórum

Vajon változhat valaki ekkorát? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. nov. 24. 15:02
Igen
32. lanema
2015. nov. 24. 14:33
Köszönöm mindenkinek a véleményét,hozzászólását!!!!
31. MZsanett (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 23. 20:03
Szerintem már rég ki kellett volna lépned ebből a kapcsolatból és jól látod, ez tényleg manipuláció. Senki nem változhat 180 fokot, főleg nem egyik pillanatról a másikra. Oké, hogy a családot össze kell tartani, de nem bármi áron, néha az a legjobb, ha szakítasz, különösen akkor, ha 19 év se volt elég ahhoz, hogy észhez térjen.
30. 4dim
2015. nov. 23. 19:57
Ha még a párterápiát is vállaltad volna, csak hogy megtartsd ezt a kapcsolatot, akkor most a pároddal kell(ene) szót értened. Nem hiszem, hogy külső szemlélő itt okos lehet. Talán kérdezz rá a változásának pontos okára. A válaszából többet tudhatsz meg, mint itt bárkitől.
29. 76c87e32e1 (válaszként erre: 28. - Lanema)
2015. nov. 23. 15:26

Ebből látszik, hogy nem mondta komolyan, mondhatta volna, ha nem tetszik, fuss egy kört, ugyanaz.


Nem értem, ha válni akarsz, miért kell idegenek megerősítése, hogy igen, a férjed egy szemét alak, és most csak megjátssza a változást, a figyelmességet? Nyilván ha az lenne a problémád, hogy ő hogyan bánt veled, és most nagyon rendes, tökéletes, ahogy írtad, akkor örülnél, és remélnéd, hogy ez így marad, te is vigyáznál erre. Ehelyett fanyalogsz és őt kéne lehúzni.


Nem kell arra különösebb ok, ha válni akarsz. Ha elmúlt a szerelem, a szeretet iránta, nem akarod ezt a házasságot, akkor válj el. Nem kell mindig a másikat szemétnek kikiáltani egy váláshoz.

28. lanema (válaszként erre: 27. - 4dim)
2015. nov. 23. 15:14
A legtöbb alakalommal,a vitáinkat igy zárta le.Ha nem úgy végződött ahogyan ő szerette volna,mindig ez volt a záró mondata:"Ha nem tetszik akkor váljunk el,el lehet menni".S a legutolsó alkalom részéről tavaly nyáron volt amikor felvetettem neki,hogy menjünk el párterápiára,hogy megoldódjon a kettönk között lévő probléma.Az ő válasza erre annyi volt,hogy inkább elválik minthogy ilyen helyre menjünk.No ezért nem hiszek ebben a hirtelen változásban.
27. 4dim
2015. nov. 23. 10:43
Egy 20-30-40 éves kapcsolat összetartó ereje az érzelmek mellett a megértés és az elfogadás. Amikor korábban a párod válni akart, neki mi volt az indoka? Mindig elmondta?
26. 4dim
2015. nov. 23. 10:21
Akár elmész, akár maradsz, kompromisszumok jönnek. Talán nincs is egyértelműen jó vagy rossz döntés. Minden változás hozhat pozitívumokat is, meg negatívumokat is. Jól kell ismerni magad, a hibáidat, a tűréshatáraidat. Hogy mindenkor ki tudj állni a döntésed mellett.
25. Mária 54 (válaszként erre: 17. - Vacsa)
2015. nov. 23. 07:32
A mérlegnek két oldala van. Amíg valami ki nem billenti, nagy baj nincs. Mindenkinek javaslom, mérlegeljen akár agyban, akár papíron. Amíg a jó több, addig megoldható minden konfliktus. Azonkívül erősnek kell lenni és ha kell, kiállni magunkért és a kapcsolatainkért. Ha körülnézek, sokkal rosszabbak is vannak.
24. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 23. 00:58
Nem hiszek én se a csodás változásokba de saját magadnak kell meghozni a döntést ...
23. 4dim
2015. nov. 23. 00:43
Ha szerepet játszik, nehéz dolga van. A szereprongy alól ki-ki fog kandikálni a valós énje. Nagyon bonyolult egy társkapcsolat. Ha feladod magad, nagy árat kell fizetni érte. Többek között depresszióval. Túl távol sem lehet helyezkedni, mert akkor kihűl a kapcsolat, nem alakul ki szoros kötelék. Minden nap lavírozni kell, megtalálni a megfelelő közelséget úgy, hogy ne fojtsuk meg vele párunkat. Minden egyes nap törődni kell a másikkal. Nehéz műfaj. Mindig kettőn áll a vásár. Olyan nincs, hogy mindig a másik a hibás. Vannak, akik nem látják az igazságot és vannak, akik nem akarják látni. Az előbbiek szűklátókörűségük vagy butaságuk okán, utóbbiak gyávaságból. Legtöbbször az érdek az, ami miatt nem akarjuk látni az igazságot. Ha érdekeinket sérti, hajlamosak vagyunk becsukni a szemünket. Az a jó döntés, ami szilárd meggyőződésen alapul. Ha még bizonytalan vagy, amit a feltett kérdésed is mutat, aludj rá néhányat. A Csernus könyvek önismeretre, önvizsgálatra tanítanak. Ha maradandóan akar és magától akar változni, az hosszú folyamat. Akár az én házasságom leírása is lehetne a te összefoglalód. Mi már 38éve közeledünk, távolodunk, válunk- nem válunk....... szétköltözés két lakásba 61 évesen? Mind a ketten műtét előtt állunk. De egy biztos. A szenvedésnyomás nagy változások elindítója. Csak te tudhatod, milyen a belső tőkesúlyod. Azt is, hogy van-e egyáltalán. Gyerek miatt együtt maradni... a gyerek sínyli meg szerintem.
22. 6e9a7464a5 (válaszként erre: 8. - Lanema)
2015. nov. 22. 22:35

jol olvastam, arra gondoltam az volt az erzelmi zsarolasa..

de akkor viszont ha eddig nem mondtad neki csak o dobalozott ezzel, akkor most megijedt mert te mondtad ki es nem o..es most nem tudott hatni az erzelmeidre, hogy megijedj es kezdj el megint megoldast keresni.

21. Loge (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2015. nov. 22. 22:07

Ebben a tömör hozzászólásban minden benne van.

Az úgynevezett változást egy újabb manipulációként lehet értelmezni. Minden újabb esély biztosítása nettó elvesztegetett idő.

20. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 21:57

Én megértelek, hogy hallani szeretnéd az idegen emberek véleményét, ami vagy megerősít a döntésedben, vagy másik irányt mutat.

Igazad van, az ismerősök, rokonok, a te és a gyerekeid életét nézik, hogy könnyebb legyen és ne kelljen senkinek sérülni, főleg a kicsiknek.

Bár már annyira nem lehetnek kicsik.


Ha ők is asszisztáltak az apjuk bánásmódjához, ahogy tesz neked és veled, az bizony nyomot hagy rajtuk is, azt hiszik majd a párjukkal nekik is így kell majd bánni, vagy ha lányok, hát egy rossz férj mellett maradnak ők is, hiszen az anyjuk is kibírta.


Sosem szerettem, ha könnyen válnak az emberek, hiszen a válások többsége ki és megbeszélhető, hiszen a gondokat megoldani kell, nem kilépni.

Más az, amikor verik a nőt és másféle módon bántják.


Viszont a te sorsod kezdettől nem jó irányban haladt, hát meguntad. Érthető.

Váljatok el, szépen, csendben, nyugodtan, de csak papíron, és ha szeretitek egymást, maradjatok együtt, de már nem tud többé zsarolni és bántani.


Mert oka van annak, hogy változott.

Most vagy fontos vagy neki, tényleg, és ezért, vagy csak önzésből, hogy őt ne nevesse ki senki, az asszony hagyta ott.

Aztán ha már megnyugodtál, a szembedbe nevet és közli, elhagy.


Ennyi fér egy ilyen változásba.

2015. nov. 22. 21:50
Nagyon gyanakodnék egy ilyen helyzetben, hogy nem őszinte és nem tartós ez a viselkedés.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 21:29

Nem tudom lehet-e, hirtelen változni. Nem jellemző, de biztos vannak kivételek.

Lehet volt valakije, akiről nem is tudsz, azért viselkedett így. Aztán szakított valamiért.

Az is lehet, az egóját zavarná, ha nem ő léphetne ki a kapcsolatból.

Az eszedre hallgass, nehéz döntés előtt állsz. Lépni a legkönnyebb, de ha nincs bizalom már, megette a fene.

17. vacsa (válaszként erre: 16. - Mária 54)
2015. nov. 22. 21:20
Nem minden férfi ilyen. Szerencsére.
16. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 21:16
Talán változhat. De akkor is férfi marad. Mi meg nők, akik támogatjuk, segítjük őket, aztán rájövünk, hogy bár mi társak voltunk és cserébe meg sem hallják, még amit mondunk, hogy mit szeretnénk, azt sem. Hasonló cipőben járok, bár már több mint kétszerese az évek száma. Miért? Nem volt bátorságom változtatni. A lányom megtette. Helyeslem. Azóta normálisabb a kapcsolata a gyerekei apjával és nyugodtabb ő is, a gyerekek is. Ha válsz, ne haraggal. Ha megváltozna, bizonyítson egy normális emberi kapcsolatban.
15. 1e53ba4657 (válaszként erre: 14. - Lanema)
2015. nov. 22. 21:13
Akkor lenyegtelen .Ha nem akarsz idot vesztegetni ,menj.
14. lanema (válaszként erre: 11. - 1e53ba4657)
2015. nov. 22. 21:12
Ki akarok lépni a kapcsolatból,mert elveszett a bizalmam iránta.Már nem tudok hinni neki :(
13. vacsa
2015. nov. 22. 21:11

Újraolvastam, nem értem az ilyen nőket. Bántott, megalázott, te meg vele maradtál.

. Fogadnék hogy most is maradni fogsz.

12. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 21:08

Az számít elsősorban, hogy te akarnád-e még őt, ezt a házasságot. Azzal nem veszítesz semmit, ha adsz neki egy esélyt. Ha a változás nem hosszú távú, még mindig elválhatsz.

De ha te már nem akarod, akkor nem fair arra fogni, hogy bár megváltozott és úgy viselkedik, mint amit szeretnél, biztos csak manipulál és nem igaz. Ha igaz lenne, hogy nem szeret, és válni akar, mint ahogy többször előhozta, akkor most belemenne a válásba gond nélkül.

2015. nov. 22. 21:08

Szerintem ne masok szavara adj,magadnak kell erezni.Rossz iranyba mehetsz,ha masokra hallgatsz.Lehet utana boldogtalan leszel.


Ha te azert adtad be a valopert,mert AKARTAD,akkor nincs mirol beszelni,megoldva.


Ha azert,mert valtozast remeltel ezzel a huzassal,akkor sincs,mert sikerult az is.


Te sem tudod meg mit szeretnel?

2015. nov. 22. 21:02

Adj időt magadnak és a párodnak is. Ez nem azt jelenti, hogy békülj ki. Szokjon hozzá, hogy önálló vagy és tiszteljen.

Ha beadtad a válópert ne vond vissza. Ha úgy alakul, majd másodszor is férjhez mész hozzá, ha akarsz.

2015. nov. 22. 21:01

Nem,nem változhat!


Már rég el kellett volna válni!

8. lanema (válaszként erre: 5. - 6e9a7464a5)
2015. nov. 22. 21:01
Rosszul olvastad sosem én mondtam,hogy váljunk!!!Ő akart folyton elválni.
7. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 21:00
A kérdésedre a válasz, nem, nem változnak az emberek.Most azt látja rajtad, hogy eltökélt vagy, talán kicsit visszavesz.Talán megijedt az öregedéstől, nincs kedve egyedül megöregedni, és mivel tudja, hogy sokszor viszakoztál az évek alatt, abban reménykedik, hogy most is tud rád hatni.
2015. nov. 22. 20:59

Oké, elolvastam.

Nem mindegy miért változott? Ha nem szereted, akkor menj. Ennyi.

Én már rég mentem volna.

5. 6e9a7464a5 (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 20:58
szerintem lehetseges..mert eddig ha mondtad is neki hogy elvalsz miert vette volna komolyan? Sokszor mondtad meg sem tortent meg..most viszont latta, hogy komolyan gondolod es nem szeretne teged elvesziteni.cSzerintem adj lehetoseget a bizonyitasra. Figyeld meg milyen is ez a valtozas. Ha jo hosszabb tavon akkor maradj ha nem akkor valj. De ezt te tudod, ez csak egy velemeny.
4. vacsa (válaszként erre: 1. - Lanema)
2015. nov. 22. 20:56

Az első két mondatig jutottam.

Hogy lett ebből 19 év????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook