Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 21 éves vagyok, mihez kezdjek? fórum

21 éves vagyok, mihez kezdjek? (beszélgetős fórum)


1 2
33. lanadelqueen27 (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 23:17

Elég szomorú, hogy 21 évesen nem tudod, hogyha valami nem jön be, akkor hagyd ott. A szüleid, ha politikusok, ha orvosok, nem gátolhatják meg a szabad akaratod... bár, ha befolyásolható vagy, ez van.


Kereshetsz másik egyemet. Vagy elmehetsz külföldre is. Annyi lehetőséged van.

2015. nov. 22. 22:30

Én attól függően döntenék,hogy mennyi van még hátra,ha nagyon sok és nagyon úgy erzem ,h nem fogom hasznosítani az életben ,akkor nem folytatnám. De abban egyetértek az előttem szólókkal,h soha nem tudhatod,h mi lesz 5-10 év múlva. Talán egyszer még jól jön.

Én amikor leérettségiztem beteg lettem,nem tanultam tovabb 2 évig kb....aztán elkezdtem egy kozmetikusi tanfolyamot,amit akkor jónak gondoltam, 2 éves volt ,iskolarendszerű.

Elvégeztem , aztán próbáltam idővel dolozgatni benne,de csak otthon h gyakoroljak...sajna nem nagyon jott ossze... soha 1 percet nem dolgoztam benne szalonba.

Még kozmetikusi elott,elmentem egy eladoi , boltvezetoi tanfolyamra,mert anyuek vallalkozok...

Akkoriban mas volt... dolgoztam benne eleg sokat ,bar hiaba szeretem csinalni....megsem az almom.

Mai napig nem tudom,h mi lenne az amit igazan szeretnek...

Regebben erdekelt a pszichologi,de az felejtos ,sose tanultam olyan jol,lusta voltam.



Nah lenyeg,h 26 vagyok...es meg mai napig agyalok....h mit szeretnek?!

31. szandra8676 (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 17:47

Szerintem fejezd be a sulit.


Most 21 éves vagy, mire befejezed leszel 23 éves (kb). Lesz egy jó végzettséged, ami ki tudja mikor de jól jöhet.


Elkezdhetsz vele dolgozni, de ha nem tetszik bármikor ha van kedved képezheted magad. Ha már belefektettél egy csomó erőt, ne hagyd abba szerintem.


Én is 18 évesen kezdtem el a mérnökit, a mérnök tárgyakat szerettem de még sem ezzel helyezkedtem el. De ha meg nem lenne mérnök végzettségem, a jelenlegi munkahelyemre nem vettek volna fel. Azonban imádom a munkám :) Szóval ez kiszámíthatatlan abszolút.


Közgázzal mehetsz bankba, multikhoz meg még ezeregy helyre.


Nem csoda, hogy így érzed, 18 évesen honnan tudja az ember hogy később, a való életben mihez fog érteni, mihez lesz kedved vagy mire lesz piac?

2015. nov. 22. 17:30

Az egyik ismerősöm, aki abszolút human beallitottsagu, azert ment mernok szakra mert mindenki azt mondta, hogy abban van a jövő, a bölcsész kar meg felejtős. 5 évet húzott le alapképzésen, nem jutott el a diplomaig. Egyszeruen nem érdekelte se a matek, se fizika. Persze kudarcként élte meg az egészet. Mara mar talalt egy olyan szakmat ahol kiteljesedhetett és szépen halad előre a ranglétran.

Ha tudod, hogy mit szeretnél, és az nem az amit éppen csinalsz, én a helyedben valtanék.

29. laprincipessa (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 17:18
Még éppen időben vagy, hogy valts. Ha lehúznal 20 évet ebben a szakmaban és akkor jönnél ra, hogy ez nem a te területed, az mar neccesebb lenne. Ennyi idősen még sokan nem tudjak mit szeretnének, attól függetlenül, hogy mar kb. 14 éves koruktól ra vannak kényszerülve arra, hogy kivalasszak életutjukat.
2015. nov. 22. 16:44

Nehéz döntés, de neked kell meghozni. Én sem fejeztem be az egyetemet. Az utolsó évet hagytam elúszni. Egyrészt bánom, mert így nem lett diplomám és akkor 2 évig minek tanultam. Ha rögtön az elején kiiratkozom és nem húzom 2 évig, akkor nem biztos, hogy most bánnám.

Szóval 26 éves vagyok és nincs semmi a kezemben az érettségin kívül. Elsősorban azért, mert még mindig nem tudom, hogy mit is szeretnék igazából tanulni. Azóta dolgozom és rágódom, hogy mit tanuljak.

Neked legalább van elképzelésed, érdekel a pszichológia. Mindenképp indulj el abba az irányba.

2015. nov. 22. 14:42
Volt hogy két hónapig nem jártam be az egyetemre és összerántottam magam és sikerült. Ha elhatározod magad, akkor semmi sem lehetetlen. Most én azt látom, hogy keresed a kifogásokat és azt várod, hogy valaki végre mondja, hogy igen hagyd abba, úgy biztos rátalálsz magadra. Nem! Addig jó amíg tanulhatsz és egyetemre járhatsz. Utána nehezebb.
26. c40efa00cc (válaszként erre: 25. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 14:39
Szülni nehezebb, a kétkezi munka is nehéz, meg minimálbérből megélni stb. Fontold meg!
2015. nov. 22. 14:35
Már egy hónapot úgyis kihagytam, nehéz pótolni.
2015. nov. 22. 14:13

Hányadik félévedet csinálod?

Én is így voltam az alapszakommal, ki nem állhattam, szenvedtem vele nem is kicsit. Tudtam, hogy nem hagyhatom ott, mert akkor ki kell fizetnem az eddig elvégzett féléveket, úgyhogy átállítottam az agyam arra, hogy ha már nem szeretem, legalább hozzak ki belőle valami jót. Írtam egy TDK-t, jelentkeztem Erasmusra stb. Most az utolsó félévemre döntöttem el, hogy mit szeretnék, úgyhogy szeptembertől újabb alapképzés, amit még nem tudom hogyan fogok kifizetni, de megoldom, mert tudom, hogy azt akarom. Most vagyok 22.

Szerintem ne hagyd ott az alapképzést, találd meg akár azt az egy dolgot, ami leköt és foglalkoztat és akkor menni fog. Nézegesd a mesterképzéseket, mert közgáz alapdiplomával rengeteg szakra felvesznek, kezdve a pénzügytől a gazdaságinformatikuson át (ami ma eléggé felkapott), némi túlzással bármire.

23. c40efa00cc (válaszként erre: 22. - 3d787b167a)
2015. nov. 22. 14:06
Ez milyen jel? :)
22. 3d787b167a (válaszként erre: 21. - C40efa00cc)
2015. nov. 22. 14:04
😄
2015. nov. 22. 14:00
Szülj, ahhoz nem kell egyetem.
20. NomNom (válaszként erre: 17. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 13:58
Ha elkezdenél dolgozni és mondjuk jelentkeznél levelezős pszicho-ra? Ha szereted és azt akarod csinálni, akkor úgyis megtalálod benne a lehetőséget. Ha úgy nézzük nem tudhatod mi az amit most elkezdesz és a munkaerőpiacon 5-10 év múlva tutira kelleni fog. Ilyen erővel ne kezdjünk semmihez mert nincs jövője.
19. VanilíaTurmix (válaszként erre: 18. - Csikil4ny)
2015. nov. 22. 13:57

Igen, de azt már tudom, hogy nem szeretnék közgazdász lenni.

Azért jöttem ide, mert toltak, hogy "legyen valami jövőre való szakma", de egyszerűen utálom, nekem nincs gondom a tanulással, de ez amit itt csinálunk elképesztően unalmas és nem tudom elképzelni az életem ebben a szakmában.

18. csikil4ny (válaszként erre: 17. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 13:54
Nem a váltás itt a gond, hanem a tanácstalanság. Mert ha tudnád mit szeretnél akkor ki tudnál állni a választásod mellett, ezért nem látom át, hogy miért kell váltani? Annyira nem megy a tanulás? Miért mentél közgazdász szakra?
2015. nov. 22. 13:48
És 21 éves is vagyok, már egyszer váltottam, most mindenki hülyének nézne, ha még egyszer váltanék.
2015. nov. 22. 13:47
A pszichológia mindig érdekelt, de arról lebeszéltek már liceumban is, hogy semmi jövője nincs.
15. csikil4ny (válaszként erre: 13. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 13:40
Mit szeretnél? Így ismeretlenül nem tudunk javasolni semmit, azt kellene megtalálni amihez "tangenciát" érzel...
14. NomNom
2015. nov. 22. 13:37
Én már ott tartottam, hogy abbahagyom az alapszakot, amit elkezdtem, de anyukám mondta, hogy legalább a vizsgákat próbáljam megcsinálni, ha nem megy, otthagyom és szept-ben kezdek mást. Megcsináltam, úgy voltam vele, akkor haladgatok vele... nem volt sétagalopp, szenvedtem, magolós szaknak éreztem. Végül most olyan mesterszakon vagyok, amit mindig is szerettem volna és semmi köze az alapszakomhoz, de tudtam rá jelentkezni. Meg kellett szenvednem a BA diplomáért, hogy végül oda kerüljek, amit mindig is szerettem volna.
2015. nov. 22. 13:37
Köszönöm a válaszokat, de sajnos semmilyen tangenciát nem érzek a közgazdászattal, nem folytathatom, egyszerűen nem megy.
2015. nov. 22. 13:29
Szerintem sokan vannak ìgy ezzel, de èn nem hagytam volna ott a helyedben. Nekem van 2 szakmàm, ès lassan a 2. Diplomàm is az kezemben lesz, de mèg mindigvnem tudom pontosan, hogy merre tartok, tartsak. Nyilvàn azt màrtudom, hogy a pedagòguspàlyàn maradok, de azon belül nem tudom.
11. csikil4ny (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 13:24

Ezen a szakmán belül is sok fele lehet szakosodni... Más lenne, ha konkrétan tudnád, hogy mit szeretnél, de így, ne add fel! Váltani bármikor lehet, egy diploma után is, de lesz egy képzésed!


Én befejeztem az egyetemet s még mindig nem tudtam, hogy tanár akarok-e lenni. Aztán mesteri alatt egyszer jött az ihlet és azóta is tanítok, már 10. éve és egyre lelkesebben! :)

2015. nov. 22. 13:22
az a kérdés inkább, hogy mit szeretsz csinálni? Mi az, ami érdekel?Nem pedig az, hogy mit nem, azután ezen a vonalon elindulni
9. 6e9a7464a5 (válaszként erre: 8. - Főnix01)
2015. nov. 22. 13:21
ez igaz. En olyat is hallottam mar befolyasosabb emberektol is hogy egy jo szakma nehol tobbet erint egy diploma.
2015. nov. 22. 13:20
Cukrászként végeztem. Nem szerettem, söt, nagyon ki nem állhattam. Másfél évet nem dolgoztam benne. De olyan lehetöséget dobott az élet, hogy kijutottam külföldre,és megint a szakmában dolgozom. Szóval szerintem mindenképpen szerezz szakmát. MIndenki isteníti az egyetemet, de szakmával is meg lehet élni. Lassan otthon amúgy is elfogynak a szakemberek, sok területen hiány van belölük.
2015. nov. 22. 13:17
Sok helyen mindegy a munkáltatónak, hogy milyen a diploma, csak legyen. Ha tudod, fejezd azért be, addig is jöhet valami ötlet, hogy mit csinálj utána.
2015. nov. 22. 12:59
Én is közgazdász vagyok,először nem szerettem de az élet megmutatta a szépségét.Szerintem várj még vele, ne hagyd ott :)
5. 6e9a7464a5 (válaszként erre: 4. - 6e9a7464a5)
2015. nov. 22. 12:56
jah mert ugy volt hogy. atechnikus plusz 50 pont es utana felvesznek, kozben csak akkor plusz ha az alap megvan...azt meg amugy is emleik szoval en mar felsooktatasba nem megyek..
4. 6e9a7464a5 (válaszként erre: 1. - VanilíaTurmix)
2015. nov. 22. 12:55
én 21 leszek, én nem jutottam be az egyetemre 2 pont híjan..elkezdtem egy technikus kepzest, de ott hagytam felevkor..azota munkat kerestem mert fizetos felnottkepzesben kisgyermeknevelot vegzek..dolgoztam 1 honapot mert a fejvadasz ceg kozolte ennyi volt :( kozben bejelentkeztem a munkaugyre de semmi ertelme. Neha kuldenek egy levelet hogy itt ott van munka de mire megyek betelt. Kepzes sincsen..most azt hiszem ha vegzek a nevelo kepzessel megprobalok benne elhelyezkedni. Jobbat nem tudok.. De oszinten szolva tengodtem es szenvedtem es sajnos ez meg most is tart...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook