Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kerek archoz milyen szemüvegkeret állna jól? fórum

Kerek archoz milyen szemüvegkeret állna jól? (tudásbázis kérdés)

19. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. nov. 22. 16:04
Köszike ;)
18. trapiti (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2015. nov. 22. 15:55

[link]


Kati néni az orptikus és a fia Gábor, ketten csinálják az üzletet. Szeretem őket, mert végtelenül korrektek és nagyon normális áron dolgoznak. Emellett szépen és jól is :) Gábor csinálja a szemvizsgálatokat, én még ilyen alaposat nem láttam :) Hivatkozz rám ;)

17. 388b941089 (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2015. nov. 22. 15:28

Köszi, utánanèzek ;)

Trapiti, te hova jársz? Szeretnèk több helyre elmenni.

2015. nov. 22. 15:24
Én a Laczó Optika üzletre esküszöm (elvégzik a szükséges vizsgálatokat is), a barátnőm a Feszl Optika híve. Mindkét cégnek van honlapja.
15. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Dd4fac34d4)
2015. nov. 22. 15:16
Akkot adjatok nekem.lszi tippeket, trapiti te is, hogy hova erdemes elneznem ;) hamarosan aktuális lesz
2015. nov. 22. 15:11
"A kerek arc gömbölyűségét a szögletes szemüvegkerettel lehet leginkább ellensúlyozni. A hosszúkás, vízszintes irányban szélesebb szemüvegkeretek illeszkednek a legjobban ehhez az arcformához." Forrás: [link]
2015. nov. 22. 15:05
Szögletes.
12. trapiti (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2015. nov. 22. 14:52

Én mindig egy helyre járok kb. 13-14 éve és sosem próbálok fel 800 keretet :) Tudom már én is hogy mit akarok, és az optikus is hogy mi szokott bejönni :)

Lencs terén most először van progresszív lencsém, tökéletesre csinálták, imádom. Nagyon-nagyon alaposak és pontosak, nem mennék máshová... arról nem beszélve, hogy L.-nak is 2 éves kora óta mindig ők csinálják a szemüvegeit, olyan feltételekkel, amiről másnál álmodni se lehetne :) A törzsvevőség előnyei... :)

11. dd4fac34d4 (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2015. nov. 22. 14:32

Attól függ, hogy melyik maszek optikusról beszélünk! Nem mind olyan, hogy rábeszél akármire! Az igazi jó cégnél az az érdekük, hogy tartósan a páciensük legyél, mert aki egyszer elkezd szemüveget hordani, az már nagy valószínűséggel élete végéig szemüveges lesz. És akkor időnként újat fog venni, vagy pótszemüveg kell neki, és visszamegy. Ugyanez egy nagy cég eladójának nem érdeke, nem érdekes, és tapasztalataim szerint ott a szakmai hozzáértés is hiányzik. Mutatós kis eladónők ácsorognak a szemüvegkeretek előtt és semmit sem tudnak az egészről!


Én már vagy tíz éve ugyanoda járok, Pesten a Teréz körúton a Nyugati Postával szemben (a nevet nem írom, mert nem tudom, nem számít-e itt tiltott reklámnak), és azért mert amikor először bementem, apróra kikérdeztek, milyen munkát végzek, és hogy általában hogyan öltözködöm stb. És ezek után nem száz szemüvegkeretet kellett (fölöslegesen) felpróbálnom, hanem max. 5-öt, mert tudták, hogy milyen lesz jó nekem!!

Azóta nagyon sok pénzt hagytam náluk, és nem bánom, mert tökéletes multifokális szemüvegeim vannak, remek keretekkel!

10. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2015. nov. 22. 14:20

Nagyon nehez a jo keretet megtalálni. Nekem ez a szemcsim 3 eves, es mar tok karcos a lencse, kopik rola a festek, de imadom. Pedig karacsonyra ujat kerek, de mar elore felek h hetekig fogunk jarkalni, felprobalok 800 darabot es nem lesz olyan, ami jol all es teszik is.


A maszekkal az a baj h probal radtukmalni mindent, mondjuk a nagyobb uzletekben meg mèg rosszabb a helyzet ilyen teren.

9. trapiti (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2015. nov. 22. 12:58

Igen, egy rutinos szemüveges is nagy segítség :)

A kicsi maszek optikákban talán nem mindegy, mert tudják hogy ha jót adnak el, akkor visszatér a vásárló :) Ahová mi járunk, kb. már 20 másik embert vittem, és hát nekünk is mindig kell új szemüveg. A nagyoknál tényleg tök mindegy. Ráadásul a sok hangzatos akciót úgy oldják meg, hogy mondjuk 4-szeres árból engednek 30%-ot... a kis optikák korrektebbek, ez az egy ami miatt versenyezni tudnak a nagyokkal, ha azt akarják hogy legyen vevőjük. Érdemes több helyre is bemenni, amíg egy olyat nem talál az ember ahová visszajár, mert nagy különbségek lehetnek...

2015. nov. 22. 12:53
Trapiti tanácsát fogadd meg szerintem. Én a kis optikakkal nagyon meg vagyok elégedve. Nagyon sok szempontot nézni kell.kenyelmes legyen ,ha elorehajolsz vagy hirtelen mozdulatot teszel akkor ne essen le,ne mozogjon,akkor tuldzoros se legyen mert elnyomja a fulet. Stb stb. En tesómmal jartam mindig mert sajnos szemüveg nelkul nem latok kb 20cm-nel messzebb.es ő fotózott is. Szerintem csinálj fotókat es próbálj fel tobb stílusú szemüveget es amelyik neked tetszik azt vedd meg.
7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 98ff3d16e7)
2015. nov. 22. 12:41
Az optikába vigyél magaddal egy hozzáértőt, aki régóta szemüveges és meg tudja állapítani, hogy mi áll neked jól. Az eladónak tök mindegy mit ad el és nem is értenek hozzá.
2015. nov. 22. 12:34

Mindenképpen próbálni kell. Ráadásul nem is csak az arcforma a szempont és hogy mi áll jól, hanem hogy mi kényelmes (30 éve vagyok szemüveges, nekem már ez az elsődleges...) Fel kell próbálni több típust is (műanyag, fém stb.)

Javaslom hogy kis optikába menj, a nagyoknál nem igazán fontos hogy jó is legyen, csak eldaják... Olyan optikát kell keresni ahol az optikus maga van ott a saját üzletében, és nem egy semmihez nem értő kis eladócska mutogatja a kereteket (mint pl. a v.e.-nél...)

2015. nov. 22. 12:28

Uh én mennyit szenvedtem vele, manapság olyan sok jó van, mindenféle árkategóriában.

Kb. 5-öt meg bírtam volna venni. :D

Szerintem ha megkéred az eladót, ő is ad tippet. ;)

2015. nov. 22. 12:23
Szerintem a szemüvegesnél nézz körül, ahol fel tudod próbálni őket.
2015. nov. 22. 12:23
Bemész,felpróbálsz párat,és amelyik tetszik az áll jól!
2015. nov. 22. 12:22
Próbálgass. Ezt így nem lehet megmondani.
2015. nov. 22. 12:17
kerek archoz milyen szemüvegkeret állna jól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook