Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két évesen ihat a gyerek nyuszis kakaót? fórum

Két évesen ihat a gyerek nyuszis kakaót? (tudásbázis kérdés)


27. 8d8590e99d (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2015. nov. 23. 04:20
Semmi gond, csak nem ertettem a hangnemet :)
26. 76c87e32e1 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2015. nov. 22. 21:55
Az én gyerekem is ilyen, a szülinapi tortákat, sütiket is ajándékozom tovább, ne vesszenek kárba. :) Nem volt soha édességmegvonás otthon, de nem is tároltunk csokikat, sütiket, nem volt természetes, hogy karnyújtásnyira van és a mindennapi étkezés része. Italokban sem. Nem volt tiltva semmitől, de aki nem szokik műkajákhoz, az nehezebben szokik rá később is, a szervezet sem kívánja úgy.
25. timycat (válaszként erre: 11. - 8d8590e99d)
2015. nov. 22. 21:51

Egyébként képzeld el, hogy vannak ilyen gyerekek. pl az enyém, dobálom ki a csokikat amiket ajándékba kapunk, sütiért sincs oda, ahogy az üdítők és cukros gyümölcsleveleket sem szereti.

Egyszerűen nem szokta meg, én sem szeretem az édességet, magával a "mű-édes" ízzel van bajom, a terhesség alatt kifejezetten rosszul voltam tőlük, ő pedig már így született.

Ő az a gyerek akire mindig rácsodálkoznak, hogy inni vizet kér, vagy max mentateát "üresen"

24. 76c87e32e1 (válaszként erre: 15. - 8d8590e99d)
2015. nov. 22. 21:50

Nem hiszem, hogy az lenne a helyes irány, hogy de hát mindenki eteti-itatja cukros italokkal, műkajákkal a gyereket. Nem igaz, mert egyre többen figyelnek oda az egészséges táplálkozásra, gyerekként a legegyszerűbb hozzászoktatni őket a természetes ízekhez. Lehet normális kakaót venni, mézzel ízesíteni vagy más természetes édesítővel, és süteményekből is lehet egészségeset sütni.


Nyilván nem lesz a gyereknek semmi baja, ha időnként szarokat adsz neki, de mennyivel jobb lenne arra törekedni, hogy minél természetesebb, tisztább étel, ital kerüljön a szervezetükbe (és a családéba, a tiédbe is), nem? Ezek az ételek, italok nem rövid távon okoznak problémát, hanem majd később, évtizedek múlva.

23. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 22. 21:46
Miért kell naponta többször is kakaóval itatni? Nyilván az nem szomjoltásra való. :) Azon kívül, hogy túl sok cukor, adalékanyag, mesterséges szer kerül a pici szervezetébe, hozzászoktatod a túlzott édes ízhez, rontja a fogait és az emésztésének sem tesz túl jót.
22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - 8d8590e99d)
2015. nov. 22. 21:35

Rájöttem, hol keveredtem el :)

A kérdés feltevőjének volt egy másik fóruma, ahol leírta, hogy a barátnője a kétéves gyermekánek naponta több kakaót ad.

Na, itt keveredtem el.


Mégegyszer elnézést kérek a rád rontásért, bár a véleményem lényege nem változott.

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - 8d8590e99d)
2015. nov. 22. 21:33

Bocsánat,. valami miatt azt hittem, Te indítottad.

Miért ne lehetne véleményed?

Nekem is van.

Csak nem ugyanaz, mint Neked :)

20. 8d8590e99d (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. nov. 22. 21:25
Mellesleg írtam hogy a gyerekeim talán heti 1 v 2 alkalommal isznak. Tehát nem is értem, miért írod azt hogy naponta többször isznak. Valakivel összekeversz, de nagyon.
19. 8d8590e99d (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. nov. 22. 21:23
Én írtam ki kérdést? Hufenye.... Olvass már vissza mielőtt nekem esel. Ugyanis a kérdést nem én indítottam. És igen van véleményem. Tán megtiltod?
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. nov. 22. 21:22
+l
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - 8d8590e99d)
2015. nov. 22. 21:22

Ja, hogy itt csak azokat a válaszokat vártad volna, hogy "Igen, persze, nyugodtan ihat a gyerek naponta többször Nesquick-et" ....... ???


Mi a fenét nem lehet azon megérteni, hogy tele van adalékanyaggal és felesleges? Semmit nem ad a gyereknek üres kalórián kívül. Ja, hogy a nyafogó gyereket el lehet vele halgattatni? Aha....


Neked eleve az a kiindulópontod, hogy bármi sz*rt lehet adni a gyereknek, mert ne legyünk már álszentek.


El sem tudod képzelni, hogy tényleg van, aki nem ad ilyet? Vagy aki komoly mértéket tart?



És mi az, hogy "senkinek nincs joga számonkérni a másikat" ? Hát Te írtál ki kérdést!!!!

Akkor engedtessék meg már a többi fórumozónak, hogy leírja , amit gondol!


Szerintem az az okosabb anyuka, aki képes egy kicsit gondolkodni, miután elolvasta a hozzávalókat és mérlegelni....

2015. nov. 22. 18:37

Én már gyerekkoromban sem tudtam meginni a rendes kakaót. Csak nyuszisat voltam hajlandó inni.

Most sincs itthon más. Igaz már nem iszom naponta. De arra jó, ha valamiért kimarad a tej, jó kakaónak. 1 évig biztos elég a legkisebb csomag. Néha palacsintába teszünk. Nálunk a nutella is megvan sokáig, csak palacsintához használjuk. Tej többnyire nincs is itthon. Van, hogy egy hónapig nem veszünk, mert nem kell semmihez.

Cukrot meg ehet a gyerek csak módjával. Kimondottan gyerekeknek szánt cukrozott üdítők sokkal rosszabbak. A kakaóból nem kötelező 2 púpozott evőkanállal tenni a tejbe, de a cukrozott italból már nem lehet elvenni cukrot.

2015. nov. 22. 12:19

"Sosem fogom megérteni, miért kell a gyerekeknek ilyesmit adni... tele van cukorral."


Erre válaszoltam. Akkor hadd kérdezzem meg, pl a túrórudi mivel jobb? Hm? Aki azt állítja hogy soha nem evett a gyereke cukros löttyöt kaját, az kamuzik. És nincs joga számonkérni a másikat.

14. 8d8590e99d (válaszként erre: 12. - Aac131dc75)
2015. nov. 22. 12:17
??? Nem a cukor körül forog az életük? Hol a francba írtam ilyet?
2015. nov. 22. 12:10

Ha már kakaó, akkor sem a nyuszis. Én kb. két hétben egyszer főzök, rendeset, jó minőségű kakaóból.


Abban - nyuszisban - ugyanis nem CSAK kakaó és cukor van, hanem sok egyéb olyan adalék, ami számomra a legtaszítóbb.


Mi szeretjük az édességet, én is, de ezzel együtt nagyon tartjuk a mértéket. Most pl. a teánál vezettem be változtatásokat, jóval kevesebb cukorral isszuk, inkább mézzel, és meg is szokták, hogy nem olyan édes..


Chips, kóla, gumicukor, cukros üdítő meki és társai nincsenek. Ill. egy évben 1 meki, és szilveszterkor chips. De most már ezt se igényelik.


Tehát szerintem nem kell ezen veszekedni, a két nézet egyszerre tud igaz lenni.


Számunkra az élet része az édesség, én nem a tiltást tanítom, hanem a mérték tartását.


Ami meg az eredeti kérdést illeti, még annyit, hogy nem az, hogy halálos, csak ilyen mértékben teljesen felesleges cukor és károsanyag-bevitel...

12. aac131dc75 (válaszként erre: 11. - 8d8590e99d)
2015. nov. 22. 11:53

Miért lenne álszent valaki amiért nem a cukor körül forog az életük?

Nem azt mondta,hogy nem ad neki édeset,hanem azt,hogy nem kell ilyenekkel tömni!!

Rám pl. a gyerekorvos pirított,hogy adjak a gyereknek csokit!

11. 8d8590e99d (válaszként erre: 10. - Simple)
2015. nov. 22. 10:26
A te gyereked sem sütit, sem édességed, se semmit nem eszik/iszik. Ne legyünk már állszentek....
10. simple
2015. nov. 22. 08:04
Sosem fogom megérteni, miért kell a gyerekeknek ilyesmit adni... tele van cukorral.
2015. nov. 21. 23:22

Nem, és nem a gyereken van a hangsúly, én nyuszis kakaót semmilyen korosztálynak sem adnék.

A kakaónak egy csomó jó tulajdonsága van, a nyuszis kakaó viszont szemét.

2015. nov. 21. 17:57
Én gyerekeim heti 1-2 alkalommal isznak. Semmi bajuk tőle :D
2015. nov. 21. 13:34
Ezt a kakaó-témát már megtárgyaltuk a másik fórumodon!
2015. nov. 21. 13:32

hú napi többször meg cumis üveg is? az nagyon nem jó a fogaknak sem...

én lányom két évesen már biztos ivott ilyen kakakót, de pohárból és heti 1-2x max

2015. nov. 21. 13:30

Végeredményben ihat,az már más kérdés,hogy nem adnék neki.

2 hetente ha 1 pohárral engedek inni a 4 évesemnek,akkor lehet,hogy sokat is mondtam!

2015. nov. 21. 13:27

fogszuvasodás, a cumisüveg még fokozza is



Nem lesz semmmi baja a gyereknek, ha nem kap nesquick-et, ugye?


Abból viszont inkább lesz, ha kap.

2015. nov. 21. 13:26

inkább ne!


dugig van cukorral

a kakaó nagyon pörget, 3 év alatt nem is ajánlják (errős se tudnak sokan)

tele van mindenféle adalékanyaggal

felesleges

a tej sem valami egészséges

2015. nov. 21. 13:25
Túlzott cukorbevitel.
2015. nov. 21. 13:22
Cumisuvegbol, 2 evesen, napi tobbszor is nyuszis kakaot? Milyen karos hatasa lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook