Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rehabilitációs, régi 50, most 40% mellett, ha 7 órában dolgozom... fórum

Rehabilitációs, régi 50, most 40% mellett, ha 7 órában dolgozom... (beszélgetős fórum)

2015. nov. 23. 09:41
?
2015. nov. 21. 11:39
No igen,mindezt olvastam én is..DE én már előtte is napi 7 órában dolgoztam..azért lenne az a kérdésem, hogy ez a 40% akkor hiába végleges voltam, azt jelenti, hogy nekem is szüneteltetni kellett volna a rehab ellátást, mert nem heti 20 órát,hanem 35 órát dolgoztam ?? De ez akkor rengeteg pénz ,különösen,ha négy évre visszamenőleg kell megfizetnem// Tegnap volt a felülvizsgálatom,mert nem volt elég nekik,hogy a papírokat beküldtem,hanem rá egy hétre, hogy beküldtem a papírokat, bekérettek személyesen is...nem mondhatnám hogy kedvesek voltak, tisztára úgy éreztem magam,mint egy bűnöző..akkor most várhatom a határozatot, ami állítólag szintén nagyon hamar meg fog jönni(
6. ancsika688 (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2015. nov. 20. 13:43
Igen,ezt nem írtam ,azért tettem be a linket.
5. a360345bdd (válaszként erre: 4. - Ancsika688)
2015. nov. 20. 13:40
Dolgozhat heti 40 órában is!!! Csak arra az időre szüneteltetnie kell az ellátását! Persze ez a rehabosokra vonatkozik.
2015. nov. 20. 13:39

Legfeljebb heti 20 órában dolgozhatsz,nincs összeg korlát,ha rehabilitációs ellátást kapsz,rokkantsági ellátásnál van kereset korlát.

[link]

3. a360345bdd (válaszként erre: 2. - Bojgli 3.)
2015. nov. 20. 13:33
2012ben kaptál egy levelet nyilatkoznod kellett, hogy vállalod-e a felülvizsgálatot vagy lemondasz az ellátásról. Ezért hívtak be felülvizsgálatra, ezután eldől, hogy rehabilitálható vagy rokkant vagy-e. De én úgy tudom, hogy a fizetésedtől függ, hogy kapod-e mellé az ellátást is. Ha Ezidáig felvetted az ellátásod, de a fizud 3 egymást követő hónapban meghaladta a minimálbér 150%-át, akkor súlyos összegeket kell majd visszafizetned. Az idézéssel egy időben kereset vizsgálat is folyik!
2015. nov. 20. 13:27

Szóval, megkaptam anno,még a 90-es években a végleges 50%-ot, amit 2011-ben átváltottak 40-re.

Én már 2007 óta hét órában dolgozom egy cégnél, hivatalosan. Most mégis visszahivtak felülvizsgálatra, bekérték az összes orvosi papirom..Egyik ismerőm azt mondta, valószinüleg azért, mert felvettem az ellátást és mellette még dolgoztam is.

A kérdésem az lenne, hogy vajon ez igaz-e, valamint hogy kötelezhetnek-e az ellátás visszafizetésére az elmult 4 évre vonatkozó időszakra, mivel én nem csak 4 órát,hanem 7-et dolgozom. Még annyit, hogy most, ha meglesz a vizsgálat és helybenhagyják a 40%-ot akkor mindenképpen csak 4 órát dolgozhatom naponta??

2015. nov. 20. 13:23
Rehabilitációs, régi 50, most 40% mellett, ha 7 órában dolgozom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook