Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Patroncsere után a nyomtató nem érzékeli a tintapatront. Mit tegyek? fórum

Patroncsere után a nyomtató nem érzékeli a tintapatront. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. margareta51 (válaszként erre: 46. - Naftalin358)
2010. júl. 18. 19:11
Mar nem tudom mit csinaljak vele?mondtam a leanyomnak a patron csere annyiban kerul hogy veszek egy uj nyomtatot.
2010. júl. 18. 14:42
Csak nem hp f380-as készülék???? Nekünk ilyen van, és ugyanezt csinálja!!!! Én már feladtam.Állandóan kiírja, hogy nincs tinta. Máskor meg a tintaszint információ szerint legalább félig van, de ha nyomtatni akarok, akkor újra "nincs tinta". Akkor próbáljak meg brutális lenni vele??
46. naftalin358 (válaszként erre: 45. - Margareta51)
2010. júl. 18. 14:35

Próbáltad többször a kivételt, be tételt és ki- bekapcsolást?

Csak azért kérdezem, mert néha segít. Rövid történetem a következő: Multifunkcionális HP szerkentyűt vettem (szkennel, másol, nyomtat, mindezt színesben). A patronjai kifogytak, próbáltam után töltöttel, nem fogadta el. Erre vadonat újakat kapott (a kettő 10 ezres volt), betettem, minden rendben, de nem fogadta el. Több be és kikapcsolás, próba, semmi. Bepörögtem, a vadi új szerkentyűnek megígértem a kalapácsot. Nagyobba bele is rúgok néha. Felvágtam a tetejét, meg lecsaptam. Megijedt és megjavult. A napokban is sürgősen kellett volna. Erre azt írja, hogy nincs festék. Megint durva bánásmód, egyből észre is tért. Szóval vacakok ezek, mind, úgy gyártottak, hogy minél több hozzá illő kelléket vásároljanak meg, minél több szervizesnek adjon munkát. Van egy öreg (25 év körüli) Star LC 20 pontnyomtatóm, egy szalaggal elírok egy évet is, és csak 800 forint. És ez a masinám több ezer oldalt már lenyomtatott, de még jó.

Bocsánat a hosszas írásért! Üdvözlettel!

2010. ápr. 7. 21:40
Philipsz fax,nyomtatot kaptam ajandekban miutan kifogyot a tus uj patront kellett vegyek mereg dragan kartyaval mukodik es nem akarja elismerni,na ilyen esetben mit tegyek?
44. Icus
2009. márc. 8. 07:32

Sziasztok!!

EPSON 8450-es gépem van. Tinta patron csere után (eredeti), fénymásolni gyönyörűen lehet vele, viszont csikosan és színteleül, vagy ahogy eszébe jut olyan színben nyomtat. Mi lehet a probéma?

2009. jan. 27. 16:22
Amúgy a nyomtató garanciája elvész, ha utángyártott, vagy utántöltött patront raktok bele sajna, úgyhogy ilyeneket csak garancia lejárta után érdemes beletenni.
2009. jan. 24. 03:41
Én is jártam már így, bő egy hónapot töltött szervízbe a gép, most jó, csak a következő patroncserétől tartok.
2009. jan. 23. 23:21
Vidd el a nyomtatót a szervízbe, mert annak muszály lenne érzékelni e , valami tuti elromlott.
40. af79463949 (válaszként erre: 39. - Katácskák)
2008. nov. 18. 13:20
Na próbáljuk meg!
39. katácskák (válaszként erre: 38. - Af79463949)
2008. nov. 18. 04:45

Megkereshetünk akkor? - köszönöm.

Mert most a Lányom még alszik. Q ért hozzá, de most már Q sem érti mi a baja.

2008. nov. 13. 14:58
Tintapatronokkal kapcsolatos problémákkal forduljatok hozzám, 2 éve foglalkozom velük, és ezalatt elég sok tapasztalatot szereztem! Szívesen segítek amiben tudok!
2008. máj. 16. 05:58

Én is utántöltőset vettem és tettem bele. Annyi a kellemetlenség, hogy amikor bekapcsolom a gépet, azt írja ki, hogy üres a patron. Ezt bezárom.

Egyébként a másoló tökéletesen működik. Sztem nem akkor tudjuk meg, hogy kevés, vagy nincs benne tinta, ha kiírja...:))

36. peternicsne (válaszként erre: 35. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 11. 13:39

Akkor ezek szerint el is dobhatom?:-(((


Ha a férjed ért v.mit a nyomtatókhoz,megkérdeznéd nekem,milyen patront ajánl egy Canon pixma 210-es multifunkciós gépbe?

Ami minőségileg és árban is elfogadható lenne!

Előre is köszönöm!

35. ea9bff1b44 (válaszként erre: 32. - Peternicsne)
2008. máj. 10. 14:47
A férjem azt mondja,hogyha eredeti a patronod és chippes, akkor ha megfúrják utántöltés céljából, már semmit nem ér.
2008. máj. 10. 09:48
Tulajdonképpen én is ezen okok miatt szerettem volna tintasugaras ,multifunkciós gépet.Mert fontos volt,hogy szkennelni és fénymásolni is tudjak vele.De most nem tudom egyiket sem használni:-(
2008. máj. 9. 20:44

lézernyomtatója válogatja, engem is lézerre akartak rábeszélni, aminek a tonere 2000 lapot bírt volna, amit suli miatt elég hamar ki is nyomtatok; a toner 12ezer lett volna, a nyomtatóba amit végül is vettem lehet kapni XL-es patront, ami u.úgy 2000 lapot bír, és 8ezer körül van az ára; ráadásul a lézer csak feketefehérben tudott volna nyomtatni, így meg ha nagyon szükséges színeset is tudok, szóval nekem a tintasugaras jobban megérte :)

attól függ, ki mire és mennyit használja :)

32. peternicsne (válaszként erre: 30. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 8. 14:17

Az eredeti patront raktam vissza,azt fúrták meg és töltötték újra.

Nekem is mondta a barátnőm,hogy vegyek inkább lézernyomtatót,már kezdem bánni,hogy nem hallgattam rá.

31. KIKY
2008. máj. 8. 08:30
Nekünk is régebben patronos nyomtatónk volt, és szinte egyfolytában cserélni kellett a patront, mert beszáradt (igaz, nem minden nap használtuk). Ezt megunva vettünk lézerest, amihez szinte másfél éve hozzá se kellett nyúlni! Kicsit drágább, de jobban megéri.
2008. máj. 7. 20:31
Lehet, hogy nem a nyomtatónak megfelelő patront tetted bele. Már mi is jártunk úgy, hogy nem eredeti, hanem más márkájú, de belevaló kazettát vettünk, és a nyomtató figyelmeztetett, hogy nem az előírt festékdobozka került betételre, s megkérdezte, akarjuk-e így is folytatni a feltöltést
2008. máj. 7. 19:42
Köszönöm szépen a segítségeteket! :-)
2008. máj. 7. 16:27

utánanéztem:

Tintapatron konfiguráció: FINE kazetta - PG-37, CL-38 (opcionális: PG-40, CL-41)


Szóval használható hozzá a 40 és a 41 is; a 37-es patron 11 milis, a 40-es 22 milis :)

27. peternicsne (válaszként erre: 20. - Shigatsu)
2008. máj. 7. 16:09
Igen,de a felsorolásban nincs benne a 210-es széria .Az nem baj?
2008. máj. 7. 16:06
Esetleg ahol töltetted ott tudnak valami segíteni.Nekem is ott segítettek anno.
2008. máj. 7. 16:05
Köszönöm! Aranyosak vagytok :-)
24. Shigatsu (válaszként erre: 22. - 6c78107ff2)
2008. máj. 7. 16:05
HPnál teljesen más a helyzet, ők kezdetek óta egybeépítik a fejet a patronnal (ezért drágábbak a HP patronok a Canon-énál :-( ), nem tudom a Canon mostanában mit csinál ilyen téren de pár éve még mindig a nyomtatóban volt náluk a fej és a patronban csak a tinta.
2008. máj. 7. 16:03
én anno magamnak töltögettem még újra, ott volt a második után folyás, vettem egy eredetit és később gondoltam inkább "szakemberre" bízom a töltést, az meg három oldal után beszáradt :S zsákbamacska az egész sajnos :(
2008. máj. 7. 16:02
Én töltetni szoktam de nem HP-m van. Pont ezt csinálta régen.Nekem van olyan funkcióm hogy a nyomtató tisztítja meg a patron fejét.Sajan volt már hogy vennem kellett újjat.
2008. máj. 7. 16:00

Azt hiszem nekem is ez volt az első meg az utoló is! :-(

És ahhoz képest,h újratöltötték nem is volt olyan olcsó.

2008. máj. 7. 16:00

Találtam neked ilyet:

[link]

Itt van PG-40 és CL-41 utángyártottban, elémletben akkor lehet kapni :)

Ha normál patronnal sem fog működni, akkor nem árt neki egy szervíz, ott talán ki tudják pucolni a nyomtatófejet :(

2008. máj. 7. 15:58
Nekem is nemrég fogyott ki a tintám, és az újratöltésen gondolkodtam (anyagi okokból), de szerencsére rábeszéltek, hogy újat vegyek, épp azért, mert az utántöltöttek nem nagyon bírják... Azok után, amit itt olvastam már nagyon örülök, hogy engedtem magam rábeszélni az új patronra!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook