Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem régen karambolóztunk és a kárfelmérő gazdasági totálkárt állapított meg. Mikor fizet a biztosító? fórum

Nem régen karambolóztunk és a kárfelmérő gazdasági totálkárt állapított meg. Mikor fizet a biztosító? (tudásbázis kérdés)

14. negyveneske (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. nov. 20. 17:21

Nem,nem igy volt.

az új(abb autó vásárlásakori,(okmányirodai költségeket)

külön sorban szerepelt,mint üzembe helyezési

költség térítés.

a benyújtott számlák(csekkek) alapján lett

térítve.(okmányok dijai,és a köbcenti szerinti

költségek.

De,csak azt a kategoríát fizetik,ami totálkáros lett./személyautó-hasonló kategoria,/

(sokkal)nagyobb teljesítményt ,csak a volt autó átirási költségei összegéi számitják be.

13. timycat (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. nov. 19. 23:17
az igényemben én expressis verbis átírási költségként jelöltem meg, persze az elszámoláson - ha jól emlékszem - egyösszegű, nem részletezett kártérítés volt, de mivel szám szerint kb stimmelt az igényemmel én annak tudom be, hogy ezt is elfogadták.
12. timycat (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. nov. 19. 23:13
dehogynem, átírási költség, ha nem esik ki alólam az autó akkor nem kell másik, de mivel kiesett az autó, kell másik és annak bizony költségei vannak
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Negyveneske)
2015. nov. 19. 19:46

Az lehet, hogy kiharcoltál (csak mondok egy számot)30 000-el többet és ebből megvolt az átíratás költsége. Ezt nem vitatom.

De kimondottan az átírási költség címen nem fizet, akármilyen a konkurencia harc.

Nekem csak a kifejezéssel lett gondom. D

10. negyveneske (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. nov. 19. 19:38

Nálunk pl a Generáli fizette az átirást...

igaz nem akarták,nem is nagyon vallják be ,de jár a kártérítés.

most itt a más által okozott kárról beszélünk ugye.

Vagyoni kárként számolják ,

mert neked a baleset elöti pillanatban lévő vagyoni helyzetedet kell helyre állítani törvény szerint.

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2015. nov. 19. 07:52

Az, hogy a laptopot, egyebet amit addig nem akartak, kifizették, sőt az összeg emelése is.

Én konkrétan az új autó átírásának anyagi részére kérdeztem rá.:))

Generali, ezt értem. D

8. timycat (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. nov. 18. 22:28

Én tapostam már ki belőlük... sőt fizették a balesetben összetört telefont és laptopot is. A biztosító neve G-vel kezdődik és oroszlános... mondjuk a "német-verziója" térített, de a gazdasági totálkárra kezdetben felajánlott összeget, kis ésszel, rámenősséggel néhány hét alatt megduplázták.

Az egész kárrendezés 5 hétnél nem tartott tovább, úgy hogy nemzetközi volt az ügy, rendőrségi eljárás is volt mindez a nyári szabadságolások időszakán. Ahogy már írtam rámenősség kérdése

7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Negyveneske)
2015. nov. 18. 19:28
Melyik biztosító, amelyik szerinted fizeti az átírás költségeit?:))
2015. nov. 18. 19:21

kaptok egy összeget,és plusz tiétek a roncs is.

a roncsot Ti is eladhatjátok,de az is lehetséges

hogy egy másik műhely megtudja javítani a kártérítési összegből.Iyenkor van mód a bontóból származó alkatrészek beépítésére is,valamint egyes utángyártot alkatrészek beépítésére.

Azon kell gondolkodni,hogy hány éves autóról van szó.mennyi a felajánlott kártérités,mennyi a roncs érték.hogy érdemes -e rákölteni az összeget a javításra,vagy inkább eladni a roncsot,és venni

egy másik autót.

Ha viszont vesztek egy másik autót,akkor a biztósító fizeti az átirás teljes költségét az új autóra.

5. malna64 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. nov. 18. 19:20
Ha rendőrségi ügy lett belőle,nyugalom!!Nekem napra pontosan 7 hónapra zárták le az ügyet,és a le zárást követően 3 nap múlva a számlámon volt a pénz.
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2015. nov. 18. 19:01

A gazdasági totálkár, hogy nem érdemes javítani, a javítás költségét nem fizetik.

Felajánlanak egy összeget, és ha elfogadod, akkor 8-10 napon belül fizet.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2015. nov. 18. 18:58
Elfogadtátok az ajánlott összeget?
2015. nov. 18. 18:52

Mit mond a biztosito??

Honapok kerdese.

2015. nov. 18. 18:49
Sziasztok.Nemrég karamboloztunk.A kárfelmérő gazdasági totálkárt állapított meg.Mikor fizet a biztosító?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook