Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Titkok a fehér köpeny alatt, avagy a történet, amiért orvos lettem fórum

Titkok a fehér köpeny alatt, avagy a történet, amiért orvos lettem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Titkok a fehér köpeny alatt, avagy a történet, amiért orvos lettem

1 2 3
90. annazara1982 (válaszként erre: 87. - Globus)
2017. jan. 21. 10:27

Kedves Globus!

Amit belinkeltél, az egészségügyi dolgozóknak van topic. Nem baj, majd én csinálok másikat.

89. töprengő (válaszként erre: 88. - 80ASIQ)
2017. jan. 20. 15:54
Így legyen...
88. 80ASIQ (válaszként erre: 86. - Annazara1982)
2017. jan. 20. 14:43

Oké, értem, kedves Anna! :)

Látom, van is valami ilyesmi topik. Kívülállóként nem tudom, hogyan lehetne javítani az egészségügyön. De lehet, hogy vannak nálam okosabb emberek, akiknek van ötletük. Magam csak filózni szoktam olyasmin, hogy ha megérem, hogy nyugdíjas lennék, ráadásul jó egészségben, akkor elmennék szemetet gyűjteni autóval + utánfutóval vagy a témára térve önkéntes beteghordónak akár autóval, akár a kórházba, persze csak ismerősök számára "fű alatt". Ez "olyan" szociális gondozás szerű dolog. Mondom, ezek csak gondolatok, egyelőre nem gondolom annyira komolyan. Előszőr érjük meg a nyugdíít, legyünk egészségesek és akkor lehet gondolkozni.

87. globus (válaszként erre: 86. - Annazara1982)
2017. jan. 20. 10:54

[link]


Parancsolj :)

86. annazara1982 (válaszként erre: 85. - 80ASIQ)
2017. jan. 20. 10:51

Kedves József!

Egyáltalán nem gondolom, hogy szívességet szeretnél kérnib árkitől is, vagy tanácsot. Egyszerűen úgy gondoltam, hogyha kíváncsi vagy valakire, hogy mi van vele, mi történt vele amióta nem írt a fórumba, érdemes írni neki privát üzenetet próbaszerencse alapon.

Van egy hölgy, akivel évekkel ezelőtt dumciztam itt a hoxán, és írtam neki tengapelőtt privát üzenetet, visszaírt, Facebook-on is bejelölt, elmondani nem tudom, mennyire örültem neki.

Az egészségügy helyzete engem is érdekel, meg azon agyalok hogy hogyan lehetne javítani rajta, pedig nem vagyok sem orvos, sem egészségügyi dolgozó.

Lehet, hogyha létrehoznánk akár te akár én egy topicot itt a Hoxán, amelynek az lenen a címe, hog Hogyan lehetne elérni, hogy európai egészségügyi ellátás legyen Magyarországon,lehet, hoy elindulna valami.

85. 80ASIQ (válaszként erre: 84. - Annazara1982)
2017. jan. 20. 08:45

Szia! Köszönöm a javaslatot. Lehet, hogy a hozzászólásom félreérthető volt, miszerint valami tanácsot vagy szívességet szeretnék kérni?


Nem.

Nem is vinne rá a lélek, esetleg személyes ismeretség esetén.


Egyszerűen arról van szó, hogy az egészségügyet a lehető legfontosabbnak tartom, ugyanakkor aggasztónak tartom a jelenlegi helyzetét és nagyon nagyra értékelem ha van valaki, aki ebben a helyzetben is itthon marad és valóban szívügyének tekinti a munkáját. Ezért szóltam hozzá e topikhoz néhányszor.

Üdv: József

84. annazara1982 (válaszként erre: 80. - 80ASIQ)
2017. jan. 19. 13:44

Szia!

Szerintem menj rá a doktornő adatlapjára, és küldj neki privát üzenetet.

Ha megvan még az adatlapja, akkor elmegy az üzenet, és visszaír, ha szerencséd van, és nézi a Hoxán a privát üzeneteket.

Jártam úgy sajnos, hogy valakinek, akivel évekkel ezelőtt dumcsiztunk itt a hoxán, akrtam írni privát üzenetet, de kiírta a rendszer, hogy nem tudja elküldeni, mert a felhasználó már nem létezik, megszüntette az adatlapját-

Sok szerencsét hozzá.

Üdv: Anna

83. e8da813d29 (válaszként erre: 82. - 80ASIQ)
2017. jan. 17. 13:33

Előfordulhat :)

Örülök :)

82. 80ASIQ (válaszként erre: 81. - E8da813d29)
2017. jan. 17. 13:30

Ezt csúnyán elfigyeltem! Nagyon szépen köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem! :)

Így nem aggódom. :)

81. e8da813d29 (válaszként erre: 80. - 80ASIQ)
2017. jan. 17. 12:38

2016. 12. 15. egy hónapja volt, nem egy éve :)

Bízzunk benne, hogy minden rendben van :)

Amúgy az írás nagyon szép, mondanivalójában is, és irodalmi értékében is. Szépen felépített, mondhatni lírai alkotás.

80. 80ASIQ
2017. jan. 17. 11:06

Sajnálattal látom, hogy a kedves topikindító utolsó ittlétének időpontja 2016-12-15 10:54, tehát több mint egy év. Aggódom érte. Édesanyám csípőprotézis műtétre várományos, ami több előzetes vizsgálatot igényel és én vagyok a kísérője, így ízelítőt kapok az egészségügyből. Van nekem is orvosismerősöm, aki - igaz, hogy nyugdíjaskorú, de még szívesen dolgozott volna, tényleg áldott jó ember - de azt mondta, mégis elvonul végleg, mert nem bírja szenvedni az egészségügyet. A régi "átkos" rendszerben szerintem jobb volt.

Nem tudom (két éves ez a topik) mi lett a topikindítóval két év alatt. Megértem, ha nincs ideje hoxázni, de szeretnék abban a tudatban lenni, hogy a doktornő - bárhol is van a világban - él és virul. Ahogy mondja az előttem szóló: Áldja meg Őt a Jóisten!

2017. jan. 15. 22:34

Minden tiszteletem a doktornőé!

Köszönöm, hogy ön is arra tanít, hogy hogyan kell kimondhatatlanulszeretni az embereket, és abolygót, ahol élünk.

Áldja meg Önt a Jóisten, és küldök Önnek millió ölelést!

Üdv: egy bölcsész

78. Jasmeen (válaszként erre: 77. - Tünci79)
2015. dec. 4. 11:00

Kedves Tündi!


Nagyon köszönöm! :)

2015. dec. 4. 10:37
Mega tisztelet!
76. gigi> (válaszként erre: 75. - Jasmeen)
2015. nov. 24. 16:34
Szivesen :)
75. Jasmeen (válaszként erre: 73. - Gigi>)
2015. nov. 24. 15:38
Köszi, pontosan nem emlékeztem rá! :)
74. csikil4ny (válaszként erre: 73. - Gigi>)
2015. nov. 24. 11:51
Tudta mit beszél! Imádom a hivatásom, ha nem halnék éhen közben ingyen is végezném! :)
73. gigi> (válaszként erre: 24. - Jasmeen)
2015. nov. 24. 11:26
“Válassz olyan munkát, amit szeretsz és egy napot sem kell dolgoznod az életedben.” (Konfucius) :)
72. Jasmeen (válaszként erre: 71. - 80ASIQ)
2015. nov. 21. 14:26
Én is viccnek szántam! ;)
71. 80ASIQ (válaszként erre: 67. - Jasmeen)
2015. nov. 21. 14:04
Ugyan viccnek szántam, de igazad van.
70. csikil4ny (válaszként erre: 69. - Jasmeen)
2015. nov. 21. 09:43
Így igaz! Sajnos ezért van annyi depressziós ember, mert ezt a mentalitást nem sajátították el.
69. Jasmeen (válaszként erre: 68. - Csikil4ny)
2015. nov. 21. 09:35
Mást nem is tehetek...ha mindennek csak a borús oldalát nézném, akkor egyrészt két nap után a vonat elé ugranék, másrészt pedig, reménykedni mindig kell. Ha már remény sincs, akkor megette a fene.
68. csikil4ny (válaszként erre: 66. - Jasmeen)
2015. nov. 21. 09:32
S milyen jó, hogy van aki így gondolkozik! Kívánom, hogy ez az optimizmus megmaradjon!
67. Jasmeen (válaszként erre: 57. - 80ASIQ)
2015. nov. 21. 09:31
Persze, simán lehet egy ilyen kérdés, hisz manapság már ez a szenzáció, nem egy történelmi vagy irodalmi kérdés! :D
66. Jasmeen (válaszként erre: 55. - Magdalénia)
2015. nov. 21. 09:29
Bízzunk benne, hogy idővel nem fog rosszabbodni a helyzet, s talán még javul is kicsit!
65. Jasmeen (válaszként erre: 53. - Syria)
2015. nov. 21. 09:28
Köszönöm szépen! :)
64. csikil4ny (válaszként erre: 55. - Magdalénia)
2015. nov. 21. 07:21
A Z-generációt is mi neveljük.... Én nem tudok ennyire optimista lenni, nem látom a kivezető utat. Nem látom magát az akaratot a felsővezetésben (úgy általában az uniósban). Amíg az egyéni érdekek fontosabbak a közérdeknél javulás nem tud lenni. Persze, ettől függetlenül igyekszek megtenni azt ami tőlem telik, ahogy sok ismerősömnél is ezt látom, de ez csak alsó- és középszinten müködik.
63. megi04
2015. nov. 21. 01:36

Igen...én is néztem a Grace klinikát..:) Szeretem a kórház sorozatokat..A Hause-t is..:) Annyit néztem,hogy már majdnem diagnosztizálni kezdtem..:)


Guillain-Barre


A Guillain-Barre szindróma oka pontosan nem tisztázott, az esetek egy részében a betegség kezdete előtt néhány héttel gyomorrontásszerű tünetekkel járó fertőzés, illetve a légutakat érintő fertőzés zajlik. Ezekben az esetekben feltételezhető, hogy a kórokozó ellen termelődő antitestek lépnek reakcióba a myelinhüvelyt alkotó sejtek egyes molekuláival, ezáltal immunválaszt provokálnak, ami a sejtek károsodásához vezet. Ritkábban olyan antitestek képződhetnek, amelyek elsősorban az axonokat károsítják. Ennek azért van jelentősége, mert ezekben az esetekben a klasszikus formával szemben a javulás kevésbé teljes, maradandó tünetekre lehet számítani. Ismert a betegségnek csak az érző, csak a motoros rostokat érintő akut illetve krónikus formája is.


Orvos vagyok....Érzem....:D :D

Ilyeneket tudok! Na? :D :D


Erősen remélem,hogy elhiszitek..Ha mégsem,tudok ám még ilyeneket...:)

62. loch ness (válaszként erre: 61. - Trapiti)
2015. nov. 20. 10:30
Hát... Nekem is tények azok, ahol látok lehetőséget arra, hogy ebben közre tudjak működni. De mondom, mindenkinek más az élete, és mások a lehetőségei.
61. trapiti (válaszként erre: 59. - Loch ness)
2015. nov. 20. 09:40
Ajjaj... én azt hiszem kinőttem már ebből. Sokkal inkább éreztem, hogy "tiéd az ország, másoknak építed" minthogy magamnak építettem volna... sajnos. Szerettem volna ha nem így van, de a tények makacs dolgok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook