Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrászok segítségét kérem! fórum

Fodrászok segítségét kérem! (beszélgetős fórum)


23. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 20. - C54412c78f)
2015. nov. 24. 16:38
Megnéztem a képedet, tényleg szép a hajad. De, ahogy látom, neked erős, vastagszálú, sűrű hajad van. Vékonyszálú hajat rizikós leszivatni, bármilyen jó is a fodrász ill. a festék.
22. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 1. - Maruszja)
2015. nov. 24. 16:35
Nincs könnyű helyzetben a fodrászod. A hajad minősége miatt nem meri leszívni, így meg nehéz szép szőkét festeni. Előttem már valaki ajánlotta a bézsszőkét, szerintem is azzal kéne próbálkozni. Valami közép bézsszőke, 7 vagy 8 színmélységűvel. A fodrászod biztos tudja, hogy az ősz haj mennyiségéhez megfelelő natur hajfestéket adjon hozzá. Százalékos arányban kell, ezt ő látja, hogy kb hány százalékban vagy ősz. Vagy, kérdezz rá esetleg, hogy a visszapigmentálás nem lenne- e megoldás az ősz részeken. Nyilván nem platinaszőkét festünk így, de ahhoz, hogy egységes legyen, bele kell törődnöd a kicsit sötétebb szőkébe. Látatlanban nehéz megmondani, hogy mi lenne a jó megoldás.
21. Maruszja (válaszként erre: 20. - C54412c78f)
2015. nov. 16. 16:10

Szia Timikém! Igen, tudom Te aztán szőke vagy, szép szőke! Lehet, hogy ha decemberbe megyek a fodrászhoz megmondom neki, hogy próbálja meg leszivatni festés előtt. Na majd meggondolom, de megkérdezem ezt a fodrásznőt, aki itt "rendel" 1 percre tőlem.

Köszi a tippet.És nemcsak Neked, de mindenkinek köszönöm a hozzászólását.

2015. nov. 16. 15:07

Hello :)

Nekem platinaszőke hajam van , egyszínű :)

Aki ismer mindenki dicséri a hajamat.

18 éve van festve a hajam !!

Nem lettem kopasz, nem hullott ki a hajam stb...

Tudom hogy hajroncsolódás ide vagy oda, de én a szőkét szeretem és kész. Jöhetnek nekem a különféle hajszínkekkel, dumákkal nem igazán hat meg.

Eredeti hajszínem barna. A fodrászom mindig leszívatja elöször is, majd utána festi be !

Nekem nem marja a bőröm stb. semmiféle káros mellékhatása nincs számomra, bár ez egyénfüggő.

Váltanék fodrászt ha nem lennék vele megelédegve, aki nem mer egy szőkítést rendesen megcsinálni !

19. Maruszja (válaszként erre: 17. - 76c87e32e1)
2015. nov. 16. 13:41
Egyetértek Veled. Ezt fogom tenni valószínű. Van itt majd nem az erkélyünk alatt egy középkorú fodrásznő, tehát már neki is lehet bőven tapasztalata. Megkérdezem tőle mit javasol?
18. Maruszja (válaszként erre: 16. - 73829699c0)
2015. nov. 16. 13:38
Ezt is kipróbáltuk valamikor az idén. Nem ragaszkodom én a platinaszőkéhez. De hidd el ez sem lett jó. Nem is tudom megmagyarázni, hogy miért? De Ő megmagyarázta, hogy miért lettem olyan, amilyen.
17. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Maruszja)
2015. nov. 16. 13:01

Én biztos kipróbálnék egy másik fodrászt, úgy, hogy bemennék előtte hozzá, elmondanám a problémát, és megvárnám, mit mond.

Nem hiszem, hogy ne lehetne egy őszülő hajat egyenletesen befesteni, ráadásul úgy, hogy hol vöröses szőke, hol szürkés. A rossz festéket is le lehet szívatni a hajról, vannak mindenféle professzionális lötyik, amik megóvják és nem roncsolódik annyira, de ezt egy jó fodrásznak tudnia kéne, és nem ráfestegetni az eleve elhibázott festésre 1 éven keresztül. Szerintem. :)

16. 73829699c0 (válaszként erre: 15. - Maruszja)
2015. nov. 16. 13:01
Dehogynincs.Egy melegebb szőkét próbáljatok ki.Valami aranyszőkét, bézsszőkét.Nem kell mindenkinek platinaszőkében pompáznia, mivel az nagyon hasonlít az ősz hajhoz, öregít.
15. Maruszja (válaszként erre: 13. - 73829699c0)
2015. nov. 16. 12:58

Leszivatni nem akarja mondván, hogy az nagyon tönkre teszi a hajat. Pedig lehet az lenne a megoldás. Viszont a fejem tetején nagyon ritkul a hajam, lehet ez a szőkítőpor tényleg csak ártana. Kopasz sem szeretnék lenni!

Hát úgy látom nincs megoldás erre a problémámra.

14. Maruszja (válaszként erre: 9. - Dominós)
2015. nov. 16. 12:57
Kedves dominós társam! A festéket nem én intézem, így festéket váltani sem tudok. Mint mondottam ősz nem akarok lenni, ez tényleg szar megoldás - bocsi, ahogy Te is írtad.
13. 73829699c0 (válaszként erre: 10. - Maruszja)
2015. nov. 16. 12:56
Azért vörös, mert le kellene szívatni. Ajánlotta?
12. Maruszja (válaszként erre: 7. - 73829699c0)
2015. nov. 16. 12:55
Igen, ebben valószínű igazad van. 10 év alatt sokat romlik az ember hajminősége meg minden egyéb. Mint írtam is, ősz nem akarok lenni, a sötét hajszín meg nem áll jól, piszkosul öregítene!
11. Maruszja (válaszként erre: 6. - Klarisszima)
2015. nov. 16. 12:54
Na igen, ez lenne a legegyszerűbb. Még lehet, hogy megteszem. Az idei évben már csak decemberben, egyszer kell mennem hozzá. Ha ekkor sem leszek jó (már pedig ha eddig nem voltam, szerintem ekkor sem leszek az) akkor ezt fogom tenni.
10. Maruszja (válaszként erre: 4. - 73829699c0)
2015. nov. 16. 12:53
Gyakorlott fodrászról van szó. Neki ezt tudnia kellene. Én meg nem értek hozzá, hogy miből mennyit keverjen és hogy fesse. Egyébként hátul kezdi bekenni, ahol egy nagy csíkban vöröses leszek.
2015. nov. 16. 11:58

Inkább válts festéket!

Vagy esetleg egy darabig ne fesd! Ez nagyon szar megoldás, tudom, de az a szegény haj is pihenhetne.

8. Klarisszima (válaszként erre: 5. - Klarisszima)
2015. nov. 16. 11:57
hagy=haj
7. 73829699c0 (válaszként erre: 3. - Maruszja)
2015. nov. 16. 11:56
10 éve még nem voltál ilyen mértékben ősz.Az ősz haj színe is, és állaga is más.Nehezen kezelhető :)
6. Klarisszima (válaszként erre: 1. - Maruszja)
2015. nov. 16. 11:56
Válts fodrászt.
5. Klarisszima (válaszként erre: 2. - 3b097083af)
2015. nov. 16. 11:56
A haj nem élő anyag, hanem elhalt keratin. A hagy gyökere élő. Azt meg nem festjük.
4. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Maruszja)
2015. nov. 16. 11:55
Nem vagyok fodrász, de egy fodrásznak tudnia kellene jól befesteni. Nem a hajfesték a ludas, hanem az, hogy helytelenül van kikeverve a festék.Nem megfelelő erősségű oxy van hozzáadva, plussz ott ahol magasabb az ősz haj aránya valami natúr színt kellene hozzáadni, hogy egységes legyen a végeredmény.
3. Maruszja (válaszként erre: 2. - 3b097083af)
2015. nov. 16. 11:39
Ó, de nagyon régóta festetem már több 10 éve. És mindig nagyon jó volt.
2015. nov. 16. 11:33
A haj elo anyag. Nem tudni pontosan, hogy befolyasolja, hogyan reagal ra.
2015. nov. 16. 11:18

Sziasztok!

Az eredeti hajszínem világosbarna volt. Később azonban szőke lettem. Először magam festettem a hajam, később fodrászhoz jártam, hogy ne kelljen itthon pepecselni.

A jelenlegi fodrászomhoz több mint 10 éve járok. Imádom a nőt: aranyos, kedves, jópofi, mindig jókat dumcsizunk. Ha többen vagyunk szinte klubélet van nála. Nagyon jó fodrász, a városban sokan járnak hozzá, - bár nagyon drága -, de elismerik munkáját.


Már nem vagyok fiatal erősen őszülök. Ez az őszülés azonban nem egyenletes nálam. Kb. 1 éve borzasztóan tarkára fest, 3 féle színű vagyok. Szerinte pedig ez egy nagyon jó, drága festék. Már többször mondtam neki, hogy nem tetszik, mert elől nem is szőke vagyok, hanem szürke (akkor meg mi a fenének festetem nem igaz?) hátul középen vörösesen szőkés, majd a nyakamba ismét valami vörös + szürke átmenet, de mindenképpen 3 féle színű. Volt olyan eset, hogy ingyen festett be, mert látta Ő is, hogy ez valahogy nem sikerült ez a festés! Szőkítőporral nem akarja leszivatni a hajam, mert az állítólag nagyon tönkreteszi a hajat. Még az idén egyszer kell hozzá elmennem, de nagyon gondolkodom rajta, hogy fodrászt kellene váltanom. Itt a környékünkön vagy 5 fodrász is van, de egyrészt fiatal kislányok, másrészt meg nem tudom hogy vágnak és nem beszélve a szőkítésük után milyen lennék?


Kedves Fodrászok! Azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy van-e valamilyen lehetőség arra, hogy szép, egyenletes, egyszínű szőke legyek, mint korábban voltam? Vagy esetleg ismertek-e valami olyan hajfestéket, amellyel esetleg én fessem be itthon?

Ősz nem szeretnék még lenni! Köszönöm válaszaitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook