Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen diódarálót vegyek? fórum

Milyen diódarálót vegyek? (tudásbázis kérdés)


17. Hmkati (válaszként erre: 11. - Karcsú én)
2015. nov. 29. 10:51
Én is ezt tapasztaltam.
16. Hmkati (válaszként erre: 8. - Spann)
2015. nov. 29. 10:50
Mostanában asztalra csavarozhatóból használhatót még nem láttam. Az alján az a rész aminek rögzítenie kellene, szinte el se éri az asztalt. Ezek 1800-2200Ft-ért vehetők.
2015. nov. 18. 17:25

Ismételten nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat! Még nem döntöttem, szerencsére, mert felhívtátok a figyelmemet egy-két fontos szempontra.

Nálunk még megvan a régi, békebeli konyhaasztal, csak kietelepítettük a hátsó konyhába, így lenne mire felcsavarozni. Még nézegetek, majd vidéki piacokon is. De lassan kellene, mert jön az ünnepi szezon, és bár a sütiket nem szeretjük, poharas krémeket szeretnék készíteni főleg mogyoróból.

14. spann
2015. nov. 16. 15:07

Az asztalra csavarozással csak az lehet a baj, hogy ezek az új műanyag lapos asztalok nem biztos, hogy szeretik. Ez mondjuk kivédhető vastag papíralátéttel, műanyag kupakkal stb.

De néha túl rövid a távolság is az asztal szélénél, és nem lehet rendesen rögzíteni a darálót.

13. siss27
2015. nov. 16. 09:23

Nekünk ilyen van: [link]

Pofon egyszerűen használható,ugyanolyan minőségű végeredményt produkál mint a régi asztallapra rögzíthető.Megvan már vagy tíz éve,egész viseltes már,de az őrlője a mai napig éles és nem kopott el és a műanyag sem ment tönkre.Nekünk bevált ez az egyszerű fajta is.

2015. nov. 16. 09:12

A régi öntöttvas diódarálónál nincs jobb. Nekem is volt egy, de az egyik idióta kollégám úgy szedte le az asztalról, hogy kitépte a csavarját, erővel.

Így nem lehetett rögzíteni. A fiam összerakta, és fixre belehegesztette a csavart. Így viszont nem lehet elmosni. Hát ezért szeretnék én egy új-régi öntöttvas darálót..hátha az unokámnak is szüksége lesz egyszer-egyszer rá.Vettem a linken bemutatott félét, de a karcsú én hozzászólásából kiderül, hogy sz...-t sem ér.

11. karcsú én (válaszként erre: 4. - Globus)
2015. nov. 16. 08:41
Nekem a linken lévőhöz teljesen hasonló diódarálóm van, és működésképtelen, vagy két személy kell a használatához, és úgy is csak sűrű káromkodással működik. Nem rögzíthető fel az asztallapra, mert az a 'villa" alakú rész, ami az asztalra támaszkodna, nagyon rövid, (nincs is hossza :)), és azonnal "orra bukik". Ezen kívül 0,1 mm vastagságú asztallapra is fel lehetne rögzíteni (annyira becsavarható az orsó), de a normál konyhai pultra már nem, mert annyira meg nem csavarható ki. Aki ezt tervezte/gyártotta, még sosem darált diót!
2015. nov. 16. 04:59
ne muanyagbol keszultet,nekem stainless steel-bol van/europai/es ez nem is rozsdasodik.
2015. nov. 15. 22:14
Nekem vákumos talpúm van, én nem szeretem csavarozgatni, de amúgy pont olyan. Szerintem 25 éves, és kutya baja :)
2015. nov. 15. 21:27

Asztalra csavarozható, kézi tekerésű diódaráló a legjobb. Kb. kétezer Ft.

A diót könnyű megdarálni (nem úgy, mint a mákot), és nem kell olyan sok belőle.

Nekem van a robotgépemhez reszelő, amivel ugyanolyan jól meg tudom darálni a diót, mint kézzel, de most mit koszoljak annyi edényt? Áramot is spórolok.

A kézi diódarálót könnyű tisztítani, áthajtok rajta száraz kalácsot vagy kekszet, amit majd más süteménybe használok el.

2015. nov. 15. 20:02
Igen, más az állag. Én csak támogatni tudom, hogy asztalra csavarozósat vegyél. Nekünk hiányzik, mert sokat sütünk (turmix nem a legjobb), de most vannak fontosabb dolgok, amiket meg kell venni.
2015. nov. 15. 19:48
Köszönöm a válaszokat!! Én is affelé hajlok, hogy hagyományos és asztalra csavarozhatót veszek. A turmixgépek más jellegűre aprítják a diót, mint amit megszoktunk. És a vákum egy idő után valóban nem működik, húsdarálóval már jártam így. Dobhattam ki. Anyukám régi diódarálója meg kibírt pár évtizedet, pedig ő gyakran használta.
2015. nov. 15. 19:42
Piacon, vagy vásárba kitűnő dió és mákdarálókat lehet venni. Én is most vettem Mezőkövesdi piacon egyet, de itt Egerben pl. müanyagboltba is lehet kapni csavarhatót is meg vákumosat is. Nekem a csavarható a kedvencem mert a vákumosnak hamar elromlik a vákumja.
4. globus (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2015. nov. 15. 19:39

Szerintem hagyományos típusú a legjobb, például: [link]

Kávédaráló azért nem praktikus,mert abba olajos magok mellé kell tenni némi cukrot, hogy ne legyen ragacsos.

Persze biztosan van nagy értékű elektronikus konyhagépeknek is ilyen betétje, de diót olyan ritkán darálunk, nem ér meg ekkora befektetést. A dió darálva, jól bezacskózva fagyasztható, nem jégkristályosodik egyáltalán. Azaz 1-2 darálással le lehet tudni a teljes mennyiséget.

2015. nov. 15. 19:36
Van ilyen vagy turmixgép
2015. nov. 15. 19:03

Édesanyám hajdani diódarálóját kidobtam, mert már nagyon használt volt, meg azt gondoltam, veszek darált diót, ha azt akarok használni.

De most rengeteg mogyorónk termett a kertben, és sok héjas diót is tudtunk szedni. Valamit kezdenék velük, de ahhoz daráló kell. Vennék, de milyet? Most is csak az van, amit asztalra kell csavarozni vagy pici terü kávédarálót ajánlgatnak a boltokban.

2015. nov. 15. 19:01
Milyen diódarálót vegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook