Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek melyik mozgás az, amelyik csak fogyaszt, de nem izmosít? fórum

Szerintetek melyik mozgás az, amelyik csak fogyaszt, de nem izmosít? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. lilura
2009. márc. 25. 12:09
Na azért a futás-mint szinte bármelyik más mozgásforma-izmosít is...persze, szerintem ez nem nagy baj:).
2009. márc. 25. 11:59
Futás.Nagyon jót tesz, csak a bokádra vigyázz és szerezz be egy jó futócipőt! Én Nike-t ajánlok. Nézzétek meg az indavideón a legújabb darabjukról szóló videót!
59. fadigflo (válaszként erre: 58. - Pirosalma)
2009. febr. 8. 16:35
Ezt nem tudtam. A szaunáról csak jót hallani manapság.
58. Pirosalma (válaszként erre: 57. - Zsuzsa88)
2009. febr. 7. 08:04

Szia!


Igen, ezek is lehetnek kérosak.

57. Zsuzsa88 (válaszként erre: 56. - Pirosalma)
2009. febr. 6. 23:01
Ha már itt tartunk, akkor nyugodtan mondhatjuk azt is, hogy a vizhajtók és a szauna is káros... Nem?
56. Pirosalma (válaszként erre: 55. - Zsuzsa88)
2009. febr. 5. 17:48

Szia, Zsuzsa!:-)


Ez nem szerintem kérdése:-)

Veszélyes lehet a nagy fokú vízvesztés.

Hatása van, lehet, csak minimális, úgy néz ki. itt van róla egy cikk: [link]

55. Zsuzsa88 (válaszként erre: 53. - Pirosalma)
2009. febr. 5. 16:36
Tegnapelőtt ugrabugráltam egy jót úgy, betekercselve, közben megittam vagy 1L vizet, sztem nem hal bele a szervezetem. :) De ha nagyon izzadunk, akkor azért csak segit vlmit a fogyásban, nem? :(
54. Pirosalma (válaszként erre: 52. - Fadigflo)
2009. febr. 5. 14:45

Szia, Flo! (Tán Flóra lennél?)


Olvastam a hozzászólásod egy másik topikban, a testtömeged alapján nem úgy tűnik, hogy bármi fölösleged lenne:-)

A zsírszövet eloszlása genetikai kérdés főképp, és a nőies idomokhoz szükséges. Vannak olyan részek, amik nem vagy csak kínszenvedés árán tüntethetőek el, amikor már a szervezet károsodhat. Inkább az erősítő-alakformáló edzések ajánlottak, ez és a meglévő - egyébként élettanilag szükséges - zsírszövet együtt szép testet eredményezhet.

53. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Zsuzsa88)
2009. febr. 5. 14:38

Szia, Zsuzsa!


Legjobb ismereteim szerint a tekercselés érdemben nincs hatással az energia- vagy a zsírfelhasználásra (minimális hatása lehet). Azonban a vízveszteséget jelentősen növeli, akár veszélyes is lehet!

2009. febr. 3. 19:15

Szerintem nincs ilyen.

Amúgy...már ha itt vagyok. Valaki tud segíteni, ha kicsit hájacskás a csípőm, derekam, hasam... valami ötlet?

2009. febr. 2. 21:07
Olvastam egy jó 5letet: fóliával betekercselni magunkat, jól beöltözni, és úgy ugrálókötelezni. Nagyon brutálisan hangzik. Biztos jól lehet vele fogyni! De van 1 kérdésem (főleg azoknak, akik szoktak ugrálókötelezni): nem lesz tőle nagyon izmos a lábikra (vádli)? :)
50. e12ac2bb5c (válaszként erre: 44. - Erdeivad)
2008. máj. 15. 21:37
Köszönöm szépen utánna nézek .Minden jó tanácsot szívesen fogadok :-))))
49. mh07
2008. máj. 13. 12:03

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban, hogy a deréktájékról és a hasról mivel tüntethető el a felesleges zsírpárna?

48. Pirosalma (válaszként erre: 46. - Cukilany)
2008. máj. 13. 11:48
Tehát nem, nem a zsírsejtek bomlanak le, csak a bennük tárolt zsír mennyisége csökken.
47. Pirosalma (válaszként erre: 46. - Cukilany)
2008. máj. 13. 11:46

Szia, Cuki!


Alapvetően az a zsírégető, ha energiadeficit keletkezik a szervezetben, akkor pótolja a hiányzó energiát a zsírszövet.


Annyi a kapcsolat a kettő között, hogy ha sokat izzad az ember, akkor nagyobb az energiafelhasználása (pontosabban: nagy energiafelhasználás --> több hő --> intenzívebb izzadás; tehát a szauna és effélék nem, ill. nem ezért növelik meg az energiafelhasználást), és így több energiát fogyaszt, majd több zsírt is.


A zsírsejtekben lévő zsírok bomlanak le ekkor, ezen zsírok alkotóelemei (glicerin és zsírsavak) a vérbe kerülnek, onnan pl. az izmok (vagy pl. a máj) veszik föl őket és égetik el (zsírégetés).

De a májban is folyik kémiailag hasonló zsírbontás, de ilyen szerepe esetünkben elhanyagolható. (Ezeket 100 %-osan állítom:-)


Meg kell viszont különböztetni a zsírbontást és a zsírok elégetését. Az első során csak kisebb alkotóelemek (glicerin és zsírsavak) keletkeznek, a második folyamat a tényleges zsírégetés.

Bár a kettő között van összefüggés, mégis ha nincs szerv (pl. az izom), ami elhasználja a zsírokat (zsírsavakat), akkor azok vissza fognak épülni a zsírszövetbe.


A lassú kardió nem kifejezetten kardió, mert kis intenzitás mellett a szív nem dolgozik annyira (a kardió kb. annyit tesz, hogy a szív-ér rendszert erősen igénybe veszi).


Így van, de én inkább úgy mondanám, mindenféle mozgás alkalmas fogyásra.

46. cukilany (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2008. máj. 13. 10:02

Persze, még egy sima séta is "zsírégető" ha elég hosszú ideig csinálja az ember. Nekem elsősorban azzal volt bajom, hogy ha futás közben vízet vedel, akkor az zsírt éget. mert nem igazán látom az összefüggést, legalábbis ilyen közvetlenül nem. És valamiért azt is nehéz elhinnem, hogy mozgás során közvetlenül a zsírsejteket bontja le a szervezet, hisz azok lebontásást elméletileg a máj végzi el (de ezt nem állítom 100%-osan).


Azt viszont tapasztalatból mondhatom, hogy intenzív izommunkával gyorsabban lehet fogyni, mint lassú kardióval. És azalatt az 1 év alatt nem is izagán izmosodtam, vagyis annyira nem, hogy testépítőnek mondhatnám magam, pedig többet súlyt emeltem, mint futottam...

45. erdeivad (válaszként erre: 44. - Erdeivad)
2008. máj. 13. 08:24
RIKA! Az előző hozzászólást neked címeztem!
44. erdeivad (válaszként erre: 18. - E12ac2bb5c)
2008. máj. 13. 08:23
a kávét hagyd el, mert az savasít, ígyál helyette Zöld teát, és a citrus félék lúgosítanak így azt nyugodtan ihatod. A barátnőmnek is van ( reflux és gyomorbaj, de nagy nehezen rábeszéltem egy Neera kúrára, sok citrom van benne) és már a harmadik napon elhagyta az összes méreg drága gyógyszerét és már kéthónapja semmi baja!!!) olvass utána.
43. Pirosalma (válaszként erre: 42. - D606bc0fd7)
2008. máj. 12. 19:26
Szívesen:-)
42. d606bc0fd7 (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2008. máj. 12. 18:55

O.K.


Köszönöm szépen a választ! :)

41. Pirosalma (válaszként erre: 34. - D606bc0fd7)
2008. máj. 12. 18:52

Szia, Anetta!


Bocsánat, elkerülte a figyelmemet.


Akkor az történik, hogy magasabb lesz a pulzusod, mint amit a közhiedelem zsírégetőnek tart:-) De tényleg. Fuss, ahogy jólesik (és fizikai állapotod lehetővé teszi), csináld rendszeresen, ennél szakszerűbb választ igazán nem tudok adni.


Egyébként az történik, hogy a cukorfelhasználás ( vércukor és az izomban tárolt glikogénből származó cukor) arányosan nő, a zsíroké pedig csökken, de mint azt részleteztem, ez nem hátrány, legjobb tudásom szerint.


Persze ennek mindenhol az ellenkezőjét lehet hallani, ez nem csoda, mivel kézenfekvőnek tűnik (a dolgok mindig jóval bonyolultabbak, mint elsőre tűnnek), és azért nem mindenki gondol ebbe bele.


Én csak azt tudom mondani, amit gondolok, ahogy látom, hozzáteszem, a megítélési alapom nem az, hogy ki hogy mondta, kitől hogy hallottam.

Aztán hogy ki fogadja el, amit írok, az már nem az én dolgom:-)

40. c299b9bcdc (válaszként erre: 2. - Zsuzsa88)
2008. máj. 12. 18:42

szénhidrátszegény, zsírszegény diéta, napi többszöri evéssel, pici adagokban és mellette olyan mozgás amivel érzed, hogy nem nagyon fárasztod az izmaid, de a pulzusod emeled.


ha van időd, akkor rengeteg gyaloglás (gyors tempóban), ha kevesebb időd van, akkor kocogás, vagy szobabicikli alacsonyabb fokozaton, lényeg, hogy az izmaid nem fáradjanak gyorsan, de a pulzusod emelkedjen. :)

2008. máj. 12. 18:08
Pirosalma, nekem nem válaszolsz? :)
38. Pirosalma (válaszként erre: 37. - B28b68b56c)
2008. máj. 12. 07:39

Szia, Sim!


Írtam neked.


Hozzátenném, hogy nem tartom helyesnek a "zsírégető" és az "izomerősítő" szétválasztást a már részletezett okok miatt:-)

2008. máj. 11. 22:34

Pirosalma!


Én is ez után nyomozok, hogy mi minősül intenzív izommunkának, ergo erősítőnek.

Bocs az analfabétizmusért:)


CSak egyszer felfognám, és megérteném:)


Pl. step aerobic, box, capoeira aerobic? Azok minek számítanak? Mert zsírégetőként reklámozzák, de erőteljes izommunkával jár.

Vagy a Réka, Alexandra féle lábemelgetős "buli", azok zsírégetőek vagy erősítő jellegűek?


Valaki, aki tudja, segítsen....:)


Köszönöm!

36. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Zsuzsa88)
2008. máj. 11. 20:04

Szia, Zsuzsa!:-)


Ha intenzív izommunkával jár a gyakorlat, akkor izmosítja az adott izmot; ha nem, akkor nem.


Ennek megfelelően válassz!


A helybenfutás is, csak sokat kell csinálni:-)

2008. máj. 11. 18:32
Lányok-fiúk, mostmár tényleg nem tudom... Áááá!!! Futni fogok, aztán meg majd meglátom. Csak az a szar, hogy ha futok, és közben vedelem a vizet, az igaz, hogy nagyját kiizzadom, de előbb-utóbb wöcöre is kéne mennem... A közelben kéne futnom... De itt meg sok az idióta kutya. Jaj, tényleg nem tudom. Szobában, helybenfutás mennyire fogyaszt? :)
34. d606bc0fd7 (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2008. máj. 11. 17:28

Sziasztok!


Mi történik akkor ha pulzusom a zsírégető tartománytól magasabbra ugrik, mondjuk futás közben? Akkor is tudok zsírt égetni?


Szeretnék elkezdeni futni, de még nem sikerült pulzusmérő karórát beszereznem :(

33. Pirosalma (válaszként erre: 27. - Cukilany)
2008. máj. 11. 17:23

Szia, Cuki!


Kétségkívül nem egyszerű kérdés...:-/


De meglátásom szerint túl van bonyolítva. Minden mozgás, ami valamilyen formában energiát fogyaszt, alkalmas a zsírégetésre.

Pl.:


- alacsony intenzitású ("aerob") mozgás, ami a közhiedelemben úgy él, mint "zsírégető";


vagy


-súlyzós edzés (vagy más, erőteljes izommunkával járó mozgás), ami az izom glikogénjét használja, erre mondják, hogy "nem zsírégető"


Első esetben: a mozgáshoz az energiát viszonylag nagy százalékban adja zsír, a glikogén gyakorlatilag nem fogy.


Második eset: a mozgás glikogént használ, a raktárak csökkennek.

--------------

Az edzés után bevitt szénhidrát a második esetben a glikogénraktárakat tölti föl, és amíg tölti, nagy arányban éget zsírt. Az első esetben ez mivel a glikogénraktárak nem fogyatkoztak meg, nem fogy számottevő zsír.


Végül is mindkét esetben hasznlt zsírt a szervezet, a fogyás elsősorban attól függ, mennyi az elhasznált energia (természetesen kis egyéni különbségek lehetnek).


Hozzáteszem, a hormonális változásokat is figyelembe kellene venni, az azonban jóval bonyolultabb. Amennyire én meg tudom ítélni, az intenzív edzés esetében ezek kedvezőbbek a zsírégetés szempontjából.


Ráadásul a második esetben több egyéb dologgal kell, számolni, amik növelhetik az energiafelhasználást (a használt izom növelése, regenerácja).


Én azon a véleményen vagyok, hogy mindenki azt csinálja, azt mozogjon, amit szeret, egészségi állapota engedi, és csinálja rendszeresen.

32. macoka3 (válaszként erre: 31. - Zsuzsa88)
2008. máj. 11. 17:18
Ahogy így belegondolok,igazad lehet,mert a húsz év alatt már én is nádszálkarcsú lennék:-)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook